Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.06.2019. - 17:17 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Clio 1.2 8v - Problem kod paljenja, nikako riješiti!  (Pročitano 675 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
stboy
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 24
Auto: Renault Clio 1.2 8v

« poslato: 17.11.2018. - 10:24 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav,

sorry, znam da postoji slična tema u podforumu "benzinski motori", ali smatram da će ovdje bit aktivnija, a ja ako ovo ne riješim prodajem auto i kupujem novo, pa želim čut šta više mišljena!

vozim Clia 1.2v 8v iz 2003god, 180 000km. Auto se u vožnji ponaša super, ujutro pali odlično, e sad, situacija je ako auto ostane na parkingu tipa 1-2h on će opet upalit iz prve, međutim jako čudno, doslovno jedva da zavregla, tek šta okrenem ključ ono upali, ali kao da auto u tom momentu "zagrcne", osjecaj je ko da u je u tom trenutku dobio previše goriva i upali izrazito jadno, al upali. Dakle, to se desi samo kad auto ostane na parkingu tipa 1-2h, ako ga ostavim duže, on će palit uredno kao što upali i ujutro, il ako ga ugasim/upalim čim dođem na lokaciju on pali uredno, al nek prođe 1-2h opet jako čudno pali :

Kad ga se pali više puta na mjestu on upali par puta dobro i onda se desi opet problem sa paljenjem, a izgleda tako da auto vregla duže, izgleda kao da ne vuče uopče gorivo u tom momentu već vregla u prazno, ja pustim ključ on i dalje "mrmlja" kao hoce/nece i na kraju uglavnom upali poslije tog mrmljanja ( na videu dolje se ipak ugasio, nije upalio ).

Jako rijetko se desi da se ugasi čim se upali.

Inače, na autu novi filter benzine, čiščen rezervar, nova pumpa, čičšeni injektori, novi senzor radilice. Još od prije novi katalizator, baterija, očičšena klapna gasa, kučište leptir gasa sređeno .... Filter benzine je bio užasno šporak, a rezervar i injektori više manje ok. Onaj tlak, senzor pritiska šta li već, također ok, uglavnom ne znam na šta da sad ciljam?

Trenutna dijagnostika. Katalizator zamjenjen u veljači.
https://imgur.com/YlLhxQi

Problem kod paljenja kad se pali više puta na mjestu, video je skracen, upalio je 3-4 puta ok i onda se desilo ovo mrmljanje nakon kojeg nije upalio, a to kad odstoji 1h na parkingu, pa pali kao da "zagrcne" u tom momentu je teško prikazat na videu, al valjda ste me uspjeli razumjeti Smiley

https://streamable.com/amgay
"Serv" svijetli radi zračnog jastuka.

Ono šta me još čudi, al to je otkad imam auto, pumpa nikad na prvi kontakt ne zuji, dakle, ujutro i kad upali ok, zujanje pumpe se ne cuje, ukoliko dam opet kontakt ( 2 put) ona će zujat, kao i na svaki slijedeci kontakt će zujat sve dok ponovo ne izvadim ključ i opet ga vratim, ponovo ne zuji, al tako je bilo i sa starom i sa novom pumpom i auto je prije bez da sam cuo to zujanje pumpe palio ok, mislim i sad pali ok iako ne cujem zujanje, al eto,dešava se i da zeza sa paljenjem. To me čudi jer imam još jednog renaulta u familiji i pumpa zuji baš uvijek kad se tek uđe u auto i ide ga se upalit, a kod mene je nikad neces cut ujutro na prvi kontakt, a auto upali odlično Smiley
« Poslednja izmena: 17.11.2018. - 15:09 od strane stboy » Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 17.11.2018. - 10:38 »
Podeli temuIdi gore

Da li su dizne proverene na testnom stolu? Možda neka dizna procurava pomalo
Sačuvana

stboy
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Renault Clio 1.2 8v

« Odgovor #2 poslato: 17.11.2018. - 10:49 »
Podeli temuIdi gore

Da li su dizne proverene na testnom stolu? Možda neka dizna procurava pomalo

Kad sam čistio dizne ostavio sam auto cijelo jutro u tom servisu, valjda je testirao, rekao je da nisu bile puno šporke i da je mjenjao neke gumice...
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #3 poslato: 17.11.2018. - 10:59 »
Podeli temuIdi gore

Ako nisu testirane sa gorivom pod pritiskom, džaba. Pitaj ih u servisu kako su testirane
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 30 upita.