Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
15.06.2019. - 23:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Power Steering Fault (failure)  (Pročitano 1231 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Scenic 3

« poslato: 23.11.2018. - 10:34 »
Podeli temuIdi gore

Juce se na ekranu Scenica 3 (2015) pojavila na bukvalno par sekundi poruka (crvena) Power Steering Fault. Nisam osjetio da mi je volan blokirao, tj servo. Poruka je trajala samo par sekundi. Zaustavio sam auto. I poceo da guglam malo da vidim o cemu se radi. Naravno sirok je pojam.
Posumnjao sam na curenje ulja iz servo. Vidio sam da ispod vozila toci nesto otprilike ispod menjaca mozda ili malo blize vozacu. Stavio neki papir kako bih vidio boju (bio je mrak). Kasnije sam vidio da je tecnost kao voda tj nije masna i nema nikakv miris ni boju. Naravno klima je koriscenja pa ne zanm da li je od klime. Sinoc sam posle toga vozio jos dva puta po 10 min , malo isao na otvoreni put da vidim sta ce se desiti, nije bilo nista. Jutros proverio ispod auta, bilo je suvo. Sjutra sam na velikom servisu.

Ima li ko ideju sta moze biti i sta da , kako da uputim majstora da mi ne izmisli neki kvar a opet kako vozim familiju da ne dovedem u neku opasnost kad smo na putu.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 23.11.2018. - 11:14 »
Podeli temuIdi gore

Tu je najverovatnije elektroservo, a tu nema sta da curi

Ako neces da izmisljaju kvarove, nemoj nista ni spominjati dok se opet ne pojavi
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #2 poslato: 23.11.2018. - 11:21 »
Podeli temuIdi gore

Ako je korišćena klima, tečnost je sigurno bio kondenz. Servo asistencija je potpuno električna, nema šta da curi.

Majstor će na dijagnostici (Clip) moći tačno da vidi šta je izazvalo prijavljivanje greške.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 23.11.2018. - 11:23 »
Podeli temuIdi gore

Vidjecu moze li dijagnostika neka uociti nesto. Pogledao sam na strane forume , nema nekih posebnih iskustava, spominju se stvari od baterije (akumulatora) do upravljaca.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 23.11.2018. - 11:24 »
Podeli temuIdi gore

Neka dijagnostika nece nista uociti.. Mora biti original CLIP RENAULT dijagnostika za ovakve specificne stvari
Sačuvana

Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 23.11.2018. - 14:41 »
Podeli temuIdi gore

Nisam znao sta je clip dijagnostika. Sad vidjeh na netu. Nisam siguran da je ima ovaj drug kod koga radim veliki servis. Ima neku na lap top, vjerujem da to nije clip. Nista ,reci cu mu da mi provjeri akumulator ,alternator tj remenicu alternatora. Zanimljivo da sam prije nego sto se pojavila greska koja je ponavljam trajala bukvalno samo sekund,dva i nestala, 10-15 puta palio i gasio klimu kako bih razmaglio staklo, jer se valjda zbog vlage ili necega zamagli bas brzo. Ako mislite da treba da provjerim jos nesto javite.

E da, nadjoh tipa sa Cip dijagnostikom, poci cu ovih dana. Zvao sam jednog lika koji se bavi dijagnostikom i kad mu ispricah istoriju kako se desilo (ovo sto sam gore naveo) samo mi je rekao da vozim i da ne brinem, spomenu da ako je toliko brzo trajalo obavjestenje da ne znaci nista ili da je usled vlage ili kontakta ili necega doslo na sekund do prijave greske. Kao da je nesto ozbiljnije trajalo bi duze obavjestenje. E sad, ni to mi nesto ne obecava, tj ne mogu zaboraviti da se desilo...
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 23.11.2018. - 14:45 »
Podeli temuIdi gore

Jbg, tako nam je svima ... ja tako jedan dan imao injection check/fault, auto nije primao gas .. tad jednom, posle toga produvao i nikad vise ..
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #7 poslato: 23.11.2018. - 14:50 »
Podeli temuIdi gore

a to što se magli, isključi recirkulaciju
Sačuvana

Juzzer
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault Scenic III Limited 1.5 EDC

« Odgovor #8 poslato: 23.11.2018. - 15:51 »
Podeli temuIdi gore

Isti auto, isti problem. Jednom mesecno ili jednom nedeljno blicne poruka i odmah se izgubi i tako poslednjih 6 meseci od kako vozim ovaj auto. Javi ako dijagnostikom utvrdis nesto. Verujem da je u pitanju vlaga, proklizavanje kaisa....
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 23.11.2018. - 15:54 »
Podeli temuIdi gore

proklizavanje kaisa ? preko alternatora mislis, ili preko cega ?
Sačuvana

Juzzer
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 23.11.2018. - 15:56 »
Podeli temuIdi gore

Recimo...
Sačuvana

Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 23.11.2018. - 16:13 »
Podeli temuIdi gore

Isti auto, isti problem. Jednom mesecno ili jednom nedeljno blicne poruka i odmah se izgubi i tako poslednjih 6 meseci od kako vozim ovaj auto. Javi ako dijagnostikom utvrdis nesto. Verujem da je u pitanju vlaga, proklizavanje kaisa....

Proklizavanje kog kaisa. PK? Kad si radio zamjene kaiseva?
« Poslednja izmena: 23.11.2018. - 16:16 od strane Zvekete » Sačuvana

Juzzer
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 23.11.2018. - 16:16 »
Podeli temuIdi gore

Ja jos nisam menjao, auto mi je 3 godine star i 140.000 km

Sad vidim, pisalo se na tu temu https://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=530.msg11272#msg11272
Sačuvana

Zvekete
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 23.11.2018. - 16:30 »
Podeli temuIdi gore

Ok , citao sam taj rumunski forum. I britanske takodje. Pa tu se vrte oko raznih stvari. Akumulator, alternator, kratak spoj. E sad ja nisam imao nikakav problem sa servom tj volanom , nisam osjetio da ne radi ali zbog svega toga i ispitujem sve mogucnosti. Kad prevodim power steering failure, obavezno mi uz to izbaca i power-assisted steering, i ukazuje na "grejac servo volana" ili asistenciju "Спецификације су унапријеђене и предњи ваздушни јастуци са два бочна мотора, серво волан, електрични предњи прозори и централно закључавање долазе у склопу пакета"

Tako da neki zakljucak mi je da je vrlo moguce da bude neko napajanje, elektrika ili slicno, a moguce i nesto oko alternatora, kaiseva sto si vec spomenuo.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 23.11.2018. - 16:34 »
Podeli temuIdi gore

Hehe, samo nemoj mesati babe i zabe .. ne ide to u isti paket prijave gresaka sigurno
Sačuvana

Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 47 upita.