Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
25.06.2019. - 17:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Ručna kočnica zaglvila Clio 3  (Pročitano 593 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
risticbre
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 23
Auto: Clio III 1.5 dCi 55kW(75ks) 2011

« poslato: 05.12.2018. - 19:40 »
Podeli temuIdi gore

Dobar dan dobri ljudi.
Imam problem sa parking kocnicom kao sto sam u naslovu napisao.
U pitanju je Clio 3 restilizovani iz 2011 godine.

12 dana ga nisam vozio, bio je samo parkiran pre toga nikad nikakav problem nisam imao.
Sedam juce da ga provozam sve uredno, spustam rucnu, dajem gas da krenem u rikverc, on se ponasa kao da je zategnuta sajla..
Ja kocnicu gore dole rucnu par puta slabije jace nista preterano, bapred nazad i na kraju nista.. Ne zove mi se servis ukoliko je neki sitan kvar koji bih mozda mogao sam da otklonim.

Zamilio bih ljude dobre volje da podele koji savet!
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #1 poslato: 05.12.2018. - 20:28 »
Podeli temuIdi gore

zaledilo. Pišaj po dobošima
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #2 poslato: 06.12.2018. - 21:13 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno imaš paknove pozadi.I sada su zalepili.Ustvari pitanje je šta je blokiralo , sajla ili paknovi.Ako je sajla onda može da se kod točka na silu vraća.A ako su paknovi , uglavnom ne zalepe oba nego samo jedan.I u servisu će prvo da probaju da odblokiraju sa pogonom motora.Bilo bi dobro to da radiš ali ako su stari paknovi onda će da se odvoje (odlepe sa unutrašnje strane) , što nije staršno jer su i tako za zamenu a nisu mnogo skupi.
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #3 poslato: 07.12.2018. - 19:00 »
Podeli temuIdi gore

@risticbre:
podigni zadnji deo vozila ( ili jednu pa drugi stranu ili ako imaš podmetače obe istovremeno) i skini točkove. AKo su nazad doboši a mislim da jesu, prvo WD-om dobro naprskaj kraj sajle i mehanizam(polugu) ručne kočnice na svakom točku i pokušaj kleštima da pomeriš mehanizam tako da sajla izađe iz bužira. Mehanizam se nalazi sa strane doboša prema amortizeru, ne možeš ga promašiti.  Malim čekićem lupkaj lagano u krug po obodu doboša iz razloga da ako su zalepile obloge unutra da se odvoje od doboša. Budi nežan ali budi uporan dok ih ne odblokiraš. Odblokirane su onda kada rukom možeš okretati doboše. Srećno. 
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 28 upita.
anything