Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.03.2019. - 21:38 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Laguna 3 problem....hitno  (Pročitano 970 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Guro
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Laguna 3/Megane 2

« poslato: 04.01.2019. - 23:25 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima, prije svega sve najbolje u novoj godini pa da vas vozila sluze bolje nego mene na pocetku ove...
nisam u mogucnsoti zbog obaveza i samog pristupa internetu da pretrazujem forum, ali mi treba hitno pomoc, tj savjet sta mogu da radim...
auto je laguna 3 2.0dci automatik, 2008g, i vec tri dana sam na planini... jutros je bilo oko -10c i potpuno normalno sam upalio auto.... radilo je u mjestu nekoliko minuta dok sam ocistio snijeg, onda ga vozio 3 kilometra i upalila je lampicu CHECK FUEL INJECTION SISTEM.... ali je nastavila potpnuno normalno da radi narednih 20min....kada sam bukvlano prisao na 500m od odredista, na jednoj vecoj uzbrdici se ugasila... stao sam, probao da upalim jednom nije htjela, drugi put upali i sve je bilo ok narednih 300m do opet prve vece uzbrdice kada se opet ugasila.... imao sam srece da je upalim, i dovedem do parkinga koji je bio odatle nekih 100m.... tu se opet ugasila i vise nisam mogao da je upalim....
uspio sam da je upalim samo kada sam skinuo cep sa filtera nafte par sekundi, i posle toga je upalila 4-5 sekundi i tu je bio kraj....
narucio sam i stigao mi je posle par sati novi filter nafte...jer mi je glavna sumnja pala njega.... (nisam ga mijenjao zadnjih 20000km)....a i nikako niasm mogao pumpicom da nadrukam naftu tako da se ona pumpica napuni i postane tvrda....
stigao je filter, po ovoj zimi sam skinuo stari, stavio novi... pumpica pocela da radi...nadrukao gorivo, ali nece da upali pa nece...pumpica je puna, ne mogu da je pritiskam, ali nece pa nece....probao sam i da pritiskam pumpicu dok auto vergla i nista....otvarao i onaj ventil na crijevu, izlazi gorivo na njega ali uzalud...
ostavio sam ga tako na parkingu a vec sjutra moram da vidim sto i kako da rijesim to jer idu praznici i niko mi nece htjeti pogledati to, a ja se moram vracati u grad....
nafte ima, sipao sam i aditiv...mada nije bila puna bocica, ali nije ni pun rezvoar.... dolazio sam i ranije kad su temperature bile i ispod -20c...pa nikad ni najmanjeg poblema....
da li imate neki savjet sta jos da probam? dijagnostiku nemam pored sebe, nisam ponio adapter da bih mogao da iscitam greske... opcije sa majstorima su mi vise nego ogranicene....
« Poslednja izmena: 04.01.2019. - 23:29 od strane Guro » Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #1 poslato: 04.01.2019. - 23:53 »
Podeli temuIdi gore

Bez dijagnostike nema leba,može biti masa stvari,może biti lose gorivo pa da ima vode,ne znam koliko je izvodljivo da u mesto iz rezervoara vučes gorivo iz neke kantice i ako je izvodljivo da očistis regulator pritiska goriva na bosh pumpi,ovo je sve nagađanje ali ja bi to probao.
Sačuvana

milaninhoo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: Renault megane 2 1.5dci, Clio 1.2 benz.

« Odgovor #2 poslato: 06.01.2019. - 12:21 »
Podeli temuIdi gore

Regulator pritiska goriva, imao sam slican problem, niko nije znao sta je u pitanju, na kraju se ispostavilo da je on u pitanju.
Sačuvana

Guro
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 08.01.2019. - 16:47 »
Podeli temuIdi gore

meni je na dijagnostiku prijavio oba senzora ili regualtora pritiska..ako se ne varam jedan na vodu a drugi na pumpi...pa se onda pojavio i egr.....
da li se taj senzor servisira, cisti? ili se mijenja?
Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08.01.2019. - 19:21 »
Podeli temuIdi gore

Tu bi trebalo ići sledećim redosledom:ako se sumlja na loše gorivo-sve izvaditi iz rezervoara i očistiti rezervoar,izduvati instalaciju do filtera,zameniti filter goriva,očistiti regulator pritiska,sipati novo gorivo,obrisati greske,startovanje motora.Ako nešto od ovoga preskočiš može da se desi da si sve dzabe radio.
Sačuvana

Guro
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 08.01.2019. - 21:28 »
Podeli temuIdi gore

gorivo je ok...filter zamijenjen prije dva dana...cim se desio ovaj problem....
obzirom da sam bio na planini, jedva sam se snasao da nadjem dijagnostiku i izbacila je sledece greske...
DTC0409 senzor polozaja egr ventila
DTC0089 regulator protoka goriva na pumpi ubrizgavanja
DTC2293 kontorla pritiska razvodne cijevi
DTC0235 senzorni krug tlaka turbo napajanja

e sad, ova prva i zadnja su mi cudne...a bitne su mi ova druga i treca....
izbrisane su greske, pokusano da se auto upali opet, i nije moglo, ali greske se nisu vratile. razgovarao sam sa bratom koji se bavi servisom, i rekao mi je da ako je bilo koji senzor sporan, automatski bi prilikom paljenja vratio te greske, nego da lako moze biti da je problem gumica na ovom senzoru koji je na pumpi....
takav problem sam imao prije nekih 10tak godina na alfi 156 kada sam bio na zlatiboru...isto sam vozio auto, ugasio ga i posle nije bilo sanse da ga upalim...majstor je odmah znao do cega je, zamijenio gumicu i upalio odmah...
tada mi je rekao da u tom slucaju mozes da verglas koliko ti volja, nema sanse da mozes da upalis auto bez na guranje...a ko bi se sjetio kad auto vergla da ga gura na snijegu ??? a laguna mi automatik, tako da guranje automatski otpalo..
uglavnom, sjutra ako budem stigao pokusacu sa ovim senzorom na pumpi, pa cu da vidim sto se desava....
da dodam da i prilikom paljenja pritisak u sistemu ne ide preko 20bara, koliko je i kada auto nije upaljeno a trebalo bi da ide preko 200....ako grijesim, neka me neko ispravi
« Poslednja izmena: 08.01.2019. - 21:31 od strane Guro » Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 08.01.2019. - 22:13 »
Podeli temuIdi gore

Upalo ti je đubre u regulator pritiska i nemožeš da dobiješ potreban pritisak da bi motor upalio,trebalo bi uraditi kako sam rekao jer i ako ga upaliș a gorivo je prljavo ponovo ćeš imati problem,može biti i gumica ali pre tipujem na ovo drugo.
« Poslednja izmena: 08.01.2019. - 23:26 od strane petarcirjanic » Sačuvana

bentley
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Laguna 3 2.0 dci 131ks 2009

« Odgovor #7 poslato: 08.01.2019. - 22:43 »
Podeli temuIdi gore

Po mom misljenju,najverovatnije ti je smrzlo gorivo u starom filteru posto nisi mogao da navuces gorivo pumpicom..kad si stavio novi filter trebao si dobro ozraciti sistem,jer kod 2.0 dci je velika duzina cevi od filtera do pumpe visokog pritiska,pumpa je skroz na desnoj strani motora,gledano sa prednje strane vozila,a filter je ispod desnog fara dole nisko.sad je potrebno dosta verglanja dok izadje sav vazduh iz sistema.imao sam slican problem,ali sreca pa moja nije automatik,upalila je na guranje...a prva i zadnja greska nemaju veze sa ovim problemom,to je mozda odavno memorisano,ili je bio otkacen dzek sa ovih senzora.
Sačuvana

IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna III dci175 BVA

« Odgovor #8 poslato: 09.01.2019. - 08:34 »
Podeli temuIdi gore

Podržavam savet kolege iznad, treba malo duže da se izbaci vayduh iz sistema 
Sačuvana

Pretpostavka je majka svih zajeba!
Guro
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 09.01.2019. - 08:44 »
Podeli temuIdi gore

kolko dugo? verglalo se prilicno dugo....
i nista se ne desava....
na povratno crijevo vrace gorivo...
Sačuvana

IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna III dci175 BVA

« Odgovor #10 poslato: 09.01.2019. - 09:29 »
Podeli temuIdi gore

Meni je pri poslednjem servisu i zameni filtera povukao vazduh i verglali su "do besvesti"... Već sam se zabrinuo da nešto nije ok. Vremenski se ne sečam stvarno,
Sačuvana

Pretpostavka je majka svih zajeba!
bentley
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Laguna 3 2.0 dci 131ks 2009

« Odgovor #11 poslato: 09.01.2019. - 20:22 »
Podeli temuIdi gore

Pokusajte da odvijete na diznama one metalne cevi za dovod goriva,jedno 2 kruga okrenite kljucem.tu ce izbaciti vazduh i videce se da li ima goriva od pumpe prema dizni,verglajte tako 2-3 puta,ako bude islo gorivo pod pritiskom zavijte srafove na svim diznama,posle toga mora upaliti.pumpajte pumpicom gorivo dok auto vergla...
Sačuvana

Guro
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 10.01.2019. - 09:36 »
Podeli temuIdi gore

hvala na savjetima....
auto sam parkirao u dvoristu i obzirom da je u podgorici pao snijeg sto se bas rijetko desava, nisam nista radio oko auta a i necu nista prije vikenda ako vrijeme dozvoli.
javljam svakako sto se desava.
Sačuvana

Guro
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 12.01.2019. - 20:24 »
Podeli temuIdi gore

danas sam konacno nasao malo vremena da se pozabavim autom, dosao mi i brat koji je inace serviser i za 10min posla auto upalilo bez problema....
iance skinuli onu palstiku sto ide preko dizni i crijevo do interkulera i filtera vazduha...
prvo smo probali sa opustanje crijeva koje idu na dizne, i na svaku je dolazilo gorivo, ali nije palilo....onda smo skinuli reulator pritiska sa pumpe...i sve je bilo potpuno ok, ali onda smo vidjeli da ne dolazi goivo do njega...
onda smo pumpicom drukali malo dok nije pocelo gorivo i tu da stize...vratili regulator, verglali 4-5 puta i upali.... sad radi kao i uvijek....bez ikakvih problema....
ovo mi je za nauk da na idem na tako niske temperature sa starim filterom nafte...
Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 12.01.2019. - 22:25 »
Podeli temuIdi gore

Pazi ovako,ako nema goriva u regulatoru pritiska onda ga nema ni na diznama,kad ste skinuli regulator gorivo se vratilo nazad pa je izgledalo kao da ga tu nema,sta se tu stvarno desilo ko će znati,bitno je da tebi auto radi,filter menjaš na kilometražu a ne dal je zima ili leto,to pod uslovom da sipaš kvalitetno gorivo,ako nisi siguran u kvalitet goriva onda ti ne vredi da ga menjaš kao čarape.
« Poslednja izmena: 12.01.2019. - 22:26 od strane petarcirjanic » Sačuvana

Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.645 sekundi sa 49 upita.