Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.12.2019. - 20:21 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Pomoc i saveti pred projekat  (Pročitano 2316 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
renault19_16v
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Renault 19 16v

drive the change...

« poslato: 11.09.2010. - 09:47 »
Podeli temuIdi gore

Ovo je projekat koji tek treba da se radi, tako da ovo pishem vishe zbog toga da bi dobio neke korisne savjete i komentare. Projekat je sledeci: Renault 19 16V (prikazan na slici) i motor iz clia sport 172 ili 182. Trenutno je originalni motor koji je u autu unishten i mora da se mijenja. A ovo mi djeluje kao zanimljiva ideja. Motor i mjenjac nisam jos kupio, lagano se raspitujem i oko toga, pa kad dodje vrijeme i on ce se nabaviti. Ono shto me interesuje jeste kolika je komplikacija ubaciti taj motor umjesto postojeceg, i znate li nekog ko je to radio ???

Auto trenutno izgleda dosta tuzno  , i pase na livadi vec neko vrijeme 

Sačuvana

eto tako
Megane
Na mreži Na mreži

Starost: 36
Auto: Uvijek neki Renault

« Odgovor #1 poslato: 11.09.2010. - 22:50 »
Podeli temuIdi gore

Dear all , vozeci DCI skupilo se para da se nesto radi preko zime . E sad posto u ponudi imam par Renaulta koji se ne pomjeraju bilo bi superiska da mi pomognete i predlozite sve opcije onako prijateljski ! Naravno , najveca pomoc bi mi bila ako imate nekog od ovih vozila na strane tablice za prodaju ili mozda samo neke za djelove ...

Kao prvo , imam u ponudi r5 gtt bez turbine u losem stanju za 500e , takav auto bi rastavio za 5 dana , u njega bih vratio samo sjedista naprijed i roll bar unutra , nazad plestiglass i classic look  . Onda ostaje motor ... da li da radim ovaj koji ce se ''sigurno'' pregrijavati ili da stavljam od Volva turbo ? imate li djelova za 1.4 turbo ?

Onda u ponudi imam r21 turbo , takodje lezi dugo ... koza propala , klima ne radi ... isto za 500e ali motor skoro da ne radi plus djelova nema i jedini je takav u CG . Nikad nije radio normalno , uvijek je ne 4.ooo obrtaja ''propadao'' a majtora za to nema osim ovlascenog koji bi me ubio sa racunima .

Onda mi preostaje jedna jeftina varijanta . R4 ... da ili ne ? Classic look !

Vrhunac svega , pomamio sam se kad sam cuo da na lagunu I ide motor t4 od volva na saraf ... kolega Laguna , moze vise info ?

Takodje ko god ima neki predlog neka kaze , moze i ponuda za neki auto bez papira ili na strane , samo pisite !
Sačuvana

Ja za ovo leto cekam da vidim gde ce krenuti reke imigranata i koji ce granicni prelazi biti zatvoreni .. mozda stvarno crna gora ostane jedina destinacija Smiley
sagittarius82
Talisman
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 1.8 RXE TNG

« Odgovor #2 poslato: 12.09.2010. - 13:29 »
Podeli temuIdi gore

naravno da ide bas  crazy laguna mi pokazao sliku lika sto je furao lagunu 1 sa 1.9 t od volva )) tako da pasuje a sto se tice lagune 1 ima jedan lik mada ne znam da li jos uvek prodaje ili je prodao motor 1.8 od lagune sve sa karoserijom limarijom sto je ostalo za 500e meni nudio a nije stranac sto znaci da mozes da ga lepo i registrujes Smiley  iz mladenovca cak je na polovniautomobili davao delove al ne mogu da se setim broja a nesha se zove mozda ima jos uvek tamo oglas cim vidis da je iz mladenovca to je taj )
Sačuvana

roki_actros
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault 5 GTD, Renault 5 GTT

Renault 5 By Me

« Odgovor #3 poslato: 12.09.2010. - 20:07 »
Podeli temuIdi gore

Renault 5 i Renault  21 oba turbaka - kako god okrenes morat ces rastaviti motor i vidjeti sta je unutra...Nisi napisao koliko novaca ulazes u bilo koji auto ? U koje svrhe ces da koristis auto? Koliko dugo ces da vozis auto i sl ? Renault 5 sa takvom preradom kao sto si naveo (uklanjanje svih bespotrebnih dijelova- dijeta ) ide strasno - mali auto - jak motor - ide..Moras biti oprezan s tim motorom jer ne trpi zestoke torture - sve vraca sve mu se placa...Volvov 1,7T motor je dosta tezi od 1,4 T iz GTT-a tako da je upitno sta dobijas...Renault 21 je isto tako mrcina ali zna zadati mnogo problema i glavobolja..Zna ga struja zezati (kao i svaki stariji Renault) ...Za GTT-a i bilo kojeg starije Turbaka ces potesko naci dijelove i sve sto nadjes je poskupo..Svaki stari auto zahtjeva puno paznje , ljubavi, mnogo ulaganja i odricanja..Moras znati kako je raspolozen te se tako postaviti ...Renault i Volvo su imali "zajednicke" motore tako da vecina motora iz Volvo-a pase u Renault i obratno...Tako recimo motor iz Lagune ide u Volvo V50 itd...
Sačuvana

Renault 5, tako mali a tako veliki...

www.projekt5.ba
eto tako
Megane
Na mreži Na mreži

« Odgovor #4 poslato: 12.09.2010. - 21:56 »
Podeli temuIdi gore

A sto mislis o tome da ne stavljam turbaka u r5 nego da nabavim 1.8 16v od clia ili ot r19 ? Stavio bih ja i 2.0 ali nije neka razlika plus ga je tesko naci ...

Sto se tice ulaganja , radio bih sve sam . Ali bas sve tako da je cilj jasan , pravim auto za sebe da ga vozim dok ja mogu da vozim .
Sačuvana

Ja za ovo leto cekam da vidim gde ce krenuti reke imigranata i koji ce granicni prelazi biti zatvoreni .. mozda stvarno crna gora ostane jedina destinacija Smiley
renault19_16v
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault 19 16v

drive the change...

« Odgovor #5 poslato: 13.09.2010. - 10:22 »
Podeli temuIdi gore

moj ti je savjet prijatelju da to ne pocinjes da radis bez poprilicno keshovine u steku, i da se spremis da radis ko crnac oko njega. ovo ti pricam iz svog iskustva i iskustva mojih drugova koji su to radili. Inace to sto si naumio da radish je stvar koja se radi iz ciste ljubavi prema tome, i skidam kapu za to. samo da znash da je to skup sport, i da dobro spremis zivce prije nego sto krenesh u projekat, a pogotovo kad zavrsis auto, uvjek se nadje neshto da j*be.

Ako ti bude trebala pomoc, informacija ili nesto da ti mogu izaci u susret samo pitaj, ja sam ti pokretna baza podataka auto otpada, radnji za djelove, majstora, drugih vlasnika itd...
Sačuvana

roki_actros
Megane
Van mreže Van mreže

Renault 5 By Me

« Odgovor #6 poslato: 13.09.2010. - 18:42 »
Podeli temuIdi gore

@eto tako: 1,8 16V je prilicno tezak motor...Petica ide fino s tim motor, i gotovo stalno "ide preko nosa" i jako ju je tesko kontrolisati jer taj auto ima extra dobar balans i teziste...Stavljanjem 1,8 16V poremetis mu teziste i balans...Moras ugraditi servo letvu jer ga je nemoguce konstrolisati bez iste...Onda ne bi bilo lose nazad ugraditi kompletan most od Clia 1,8 16V jer je tezi a i trag tockova siri za 4 cm od GTT-ovog..Atmosferac 1,8 16V je dugovjecniji od 1,4T ali sve je stvar ukusa i izbora...1,8 16V ce sigurno trpiti vise torture od 1,4T ...Mozes staviti i motor iz Clia Sport-a 182-ojke i sl...Da se u Peticu svasta ugurati..A mozes taj 1,8 16V cipovati i dzarati po njemu pa da bude jos zivlji..Ali isto tako mozes napraviti Peticu po Gr.A preraditi sve i imati Z L O  od auta...Sve zavisi kako ces raditi, za sto ces raditi itd...Ako ces uzeti GTT-a onda od njega napravi PRAVOG GTT-a (Gr.A recimo ) stavi roll bar, skoljku, H pojas, prednji i zadnji strut, ojacanja muldi i solja amortizera, kopce haube (prednje i zadnje) , dobar uljni hladnjak, dobar intercooler, preslozi motor i poslozi karburator za Gr.A uredi limariju (skini bespotrebnu zastitu i viska plastike) i onda nakon 1 godine rada G A S i veeeeliki    smjesak na lice   
Sačuvana

www.projekt5.ba
eto tako
Megane
Na mreži Na mreži

« Odgovor #7 poslato: 14.09.2010. - 11:46 »
Podeli temuIdi gore

Tom idejom sam i krenuo za r5 , dva sjedista i pojasevi u H . Sve ostalo out osim dashboard-a i volana . Napolje ''fabric look'' i zadnji most tj diskovi obavezni . Samo je pitanje ocu li moci te turbine servisirati i kojom bih mogao da je zamijenim ?
Sačuvana

roki_actros
Megane
Van mreže Van mreže

Renault 5 By Me

« Odgovor #8 poslato: 14.09.2010. - 21:29 »
Podeli temuIdi gore

Diskovi su svakako dolazili na GTT-u nazad..Prednji i zadnji su 238 mm s tim da su prednji ventilirajuci...Turbinu ako mjenjas moras mjenjati i dizne goriva kao i zraka...To je specificno kod GTT-a pa vrlo cesto ljudi stave drugu turbinu ne diraju dizne i onda malo postimaju smjesu i crkne motor od viska ili manjka goriva ili zraka...
Sačuvana

www.projekt5.ba
Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.331 sekundi sa 34 upita.
anything