Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.10.2017. - 20:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 ... 372 Next   Idi dole
Autor Tema: Zimski pneumatici - gume  (Pročitano 565030 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
idanijel
Modus
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 41
Auto: megane 2 1.6 16v ,Clio 3 1.2 16v

« Odgovor #1530 poslato: 15.10.2011. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

bar da padnu cene m+s guma sad
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #1531 poslato: 15.10.2011. - 20:47 »
Podeli temuIdi gore

u sezoni?

mozda ce pasti, ali u australiji
Sačuvana

mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane II 1.6 ph2

« Odgovor #1532 poslato: 15.10.2011. - 21:16 »
Podeli temuIdi gore

e baš me briga i za 01.11.  kao i za 01.04. ... pratim prognozu i zimske gume stavljam u novembru mozda cak i decembru, shodno vremenu tj pojavi snega ... isto tako i na proleće ih skidam i u martu ako vreme to dozvoli ... pa hebiga nemamo mi standard kao Švedi pa da arčim zimske gume po suvom ... ako voziš ko normalan čovek sa ok letnji gumama i ako nema snega i leda sve je ok  ...

a naši pisci raznoraznih zakona se uvek prave "vecim katolicima od Pape" ... a posle još 3-5 godina donose pravilnike i raznorazna tumačenja svojih umotvorina  ... bre ukinuo bi sve naše zakone i prepisao Nemačke ili čije vec ... hebiga da smo pametniji od nemaca ne bi bili u ovim g..nima 

izvinjavam se malo sam se zaneo 
Sačuvana

KUMRS
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Clio 3

« Odgovor #1533 poslato: 15.10.2011. - 21:42 »
Podeli temuIdi gore

ContiWinterContact TS 830   interesuje me ima li ko iskustvo sa ovim gumama dimenzije 185/65/15 reno clio 3, do sada sam imao winter1 i vozio sam ih non-stop znaci i ljeti i zimi, interesuje me kakve su ove continentalove isto ih nebih mjenjao godisnje prelazim od 10000-15000 km?
Sačuvana

trebonja
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: reno megane II 1.5 dci

:)

« Odgovor #1534 poslato: 15.10.2011. - 21:58 »
Podeli temuIdi gore

[ako voziš ko normalan čovek sa ok letnji gumama i ako nema snega i leda sve je ok 
[/quote]

pa ne bi se bas slozio sa tim
odromna je razlika
ipak letnja guma je tvrda i od toplote se omeksa i lepi se za put (a zimi koliko ce joj trebati da omeksa zimi) a zimska guma je pravljena da bude meksa i odma da lepi
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #1535 poslato: 15.10.2011. - 22:04 »
Podeli temuIdi gore

^ ko vozi po gradu gde su ociscene ulice, nije mu nuzno potrebno da ima zimske.

ja sam pretproslu zimu vozio na letnjim. jedino nema divljanja i mora da se pazi na poledicu (a na poledici ne pomazu ni najvolje zimske gume, jel'da).

ako se ide po delovima puta gde ima snega, tu vec ima smisla staviti zimske.

naravno, da ne budem shvacen pogresno, idealno je leti letnje - zimi zimske.
Sačuvana

mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane II 1.6 ph2

« Odgovor #1536 poslato: 15.10.2011. - 22:45 »
Podeli temuIdi gore

odromna je razlika
ipak letnja guma je tvrda i od toplote se omeksa i lepi se za put (a zimi koliko ce joj trebati da omeksa zimi) a zimska guma je pravljena da bude meksa i odma da lepi

rekoh "normalan čovek" =>  vozi adekvatno uslovima saobraćaja ... hebiga svaki moj auto je samo moj, nije mi ga niko kupio ni dotirao, a naučili su me da čuvam   ... ali svako ima svoj izbor  

elem ... malo više se preteruje sa tom "bezbednošću " u saobraćaju ... ograničenja po 30 (kao da voziš bicikl) ... i po 40 na nekim pravcima ... lezećih policajaca zilion ... semafori na svakih 20-30m ... dnevna svetla (nemci ih nemaju, a mi smo naravno pametniji od nemaca ) ... prva pomoć iz Mercedesa i Volvoa od 50000+ evra ne zadovoljava naše standarde   ... tek sada se setiše da ponegde uceku autobuske stanice u trotoar ( posle 20 godina guzvi ), jer su kolone očajne ... i tako dalje i tako blize ...

sve su to pisali stručnjaci i savetnici   ... sorry za OFF

EDIT: Tedoh reći sve su to lepo smislili sa uzimanje para ljudima širom sveta ... biznis je čudo 

ko vozi po gradu gde su ociscene ulice, nije mu nuzno potrebno da ima zimske.

ja sam pretproslu zimu vozio na letnjim. jedino nema divljanja i mora da se pazi na poledicu (a na poledici ne pomazu ni najvolje zimske gume, jel'da).

ako se ide po delovima puta gde ima snega, tu vec ima smisla staviti zimske.

naravno, da ne budem shvacen pogresno, idealno je leti letnje - zimi zimske.

baš tako   ... čak ni ja nisam to tako lepo sročio  
« Poslednja izmena: 15.10.2011. - 22:57 od strane mkrnjic » Sačuvana

Piros
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 49

« Odgovor #1537 poslato: 15.10.2011. - 22:58 »
Podeli temuIdi gore

[ako voziš ko normalan čovek sa ok letnji gumama i ako nema snega i leda sve je ok 

odromna je razlika

+1 Danasnje letnje gume su mnogo tvrdje i zato zimi tj. na niskim temperaturama bas i nisu pouzdane. Moje misljenje je da zimi treba voziti zimske gume prevashodno zbog bolje upravljivosti i kraceg zaustavnog puta pri kocenju.

Primena Pravilnika o obaveznom posedovanju sve četiri zimske gume odlaže se za sledeću zimu

Komitet za bezbednost saobraćaja Srbije je danas predložio da se Pravilnik o obaveznoj upotrebi zimske opreme izmeni tako da zimske gume moraju biti na svim točkovima vozila samo kada to nalažu uslovi na putu. Time se, smatraju u Komitetu, ne bi ugrožavala bezbednost učesnika u saobraćaju, a istovremeno bi bilo uvaženo materijalno stanje građana.

Kada se temperatura opadne ili počne sneg, u saobraćaju bi smela da učestvuju samo vozila koja imaju zimske pneumatike na svim točkovima i ostalu zimsku opremu, predlaže Komitet.

Motorna vozila koja nemaju zimske gume na svim točkovima, smela bi da učestvuju u saobraćaju uvek kada su kolovozi suvi i kada temperatura nije niska, piše u saopštenju Komiteta.

Izvor: Auto.Blog.rs
Ovaku slicnu formulaciju imaju u Hrvatskoj i po meni je to ok. Moja sestra zivi u Rijeci i nema zimske gume. Kaze da sme normalno da vozi, a u slucaju da padne sneg ( sto je retko, ali se desava ) nema pravo i kazne su velike. U slucaju da krenete na put i naidjete na sneg i led automatski vas iskljuce iz saobracaja i naplacuju kaznu.
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #1538 poslato: 15.10.2011. - 23:04 »
Podeli temuIdi gore

U prevodu, ko nema za zimske, moze ali da je upoznat sa time da da rizikuje
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #1539 poslato: 15.10.2011. - 23:05 »
Podeli temuIdi gore

U slucaju da krenete na put i naidjete na sneg i led automatski vas iskljuce iz saobracaja i naplacuju kaznu.

Pa dobro druže, je l' tebi ovo normalno? Kao smeš da voziš sa letnjim gumama, KAO... Onda pođeš na put iz Rijeke za npr. Zagreb ili još dalje po suvom vremenu i zaveje te sneg i zbog toga ti naplaćuju kaznu... Ili sme ili ne sme. Ovo mi je van pameti! Kad bi još tražili da pored prve pomoći i rezervnih sijalica, u gepeku imaš i četiri zimske gume pa da ih časkom zameniš
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #1540 poslato: 15.10.2011. - 23:07 »
Podeli temuIdi gore

cudna neka drzava... i felne ti traze da upises u saobracajnu ako zamenis fabricke
Sačuvana

modesti
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Grand Scenic III 1.6 dci 131hp, Renault clio II 1.2 8V

« Odgovor #1541 poslato: 15.10.2011. - 23:11 »
Podeli temuIdi gore

Aman zaman, leti letnju, a zimi zimsku gumu nije to bezveze tako svuda u svetu. Priče mi imamo umerenu klimu, nema snega itd. zaboravite, prvi put kad im zimska guma sačuva glavu shvatiće svi oni koji pričaju kako im ne treba...
A one što zimi voze bmw koji su platili tepsiju ribe na ultra, mega, giga istrošenim letnjim pa još da gas a auto ni sam ne zna gde će, e takvog bih na prvu krivu vrbu okačio...ajd da ne idem u off, pamet u glavu....
Sačuvana

it is much easier not to get to trouble then get out of trouble
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #1542 poslato: 15.10.2011. - 23:15 »
Podeli temuIdi gore

Dovoljno cim bude malo poledice, da vidim situaciju na magistrali NS-ZR... Svake zime, sa prvim snegom, minimum 5 sletelih, slupanih itd.

Ako i stave zimske gume, ne znaci da se sa njom moze 200 ici.
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Piros
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 49

« Odgovor #1543 poslato: 15.10.2011. - 23:17 »
Podeli temuIdi gore

Pa dobro druže, je l' tebi ovo normalno? Kao smeš da voziš sa letnjim gumama, KAO... Onda pođeš na put iz Rijeke za npr. Zagreb ili još dalje po suvom vremenu i zaveje te sneg i zbog toga ti naplaćuju kaznu... Ili sme ili ne sme. Ovo mi je van pameti! Kad bi još tražili da pored prve pomoći i rezervnih sijalica, u gepeku imaš i četiri zimske gume pa da ih časkom zameniš
Vidi bas sam je pitao za takav slucaj. Oni ujutru objavljuju gde je obavezna zimska oprema. Ako krenes recimo iz Rijeke za Zagreb, a oni su objavili  da je potrebna zimska oprema oni ce te vec na ulaznoj rampi kod Rijeke iskljuciti iz saobracaja i naplatiti kaznu. Samo da ne bude zabune i oni imaju od kog datuma je obavezna zimska oprema kao i mi, ali te ne teraju da ako ti vozis samo po gradu ili ces da vozis samo kad je suvo vreme da je i imas. Meni je to ok, jer ima ljudi koji inace retko koriste auto zimi, jer se plase snega i leda, da ne moraju da poseduju zimsku opremu. Sa druge strane zasto bi te on pustio recimo na taj autoput prema ZG i da ti naletis na sneg i napravis kolaps na autoputu.

cudna neka drzava... i felne ti traze da upises u saobracajnu ako zamenis fabricke
Samo da znas da je po tome i Nemacka cudna drzava  
Sačuvana

SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #1544 poslato: 15.10.2011. - 23:18 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam bio u prilici da imam za 4 nove zimske prosle godine, i svestan sam da je to mala investicija u odnosu na mogucu stetu sa letnjim gumama.

Opet, razumem i one koji nisu u situaciji da to urade, kao sto ja ne bih bio ove godine

Sa druge strane, cinjenica je da nema vise toliko snega kao pre 15-20 godina i da se u gradskim sredinama uglavnom vozi po ociscenim putevima. Ja sam pre dve godine vozio na letnjim, nisam vozio po putevima koji nisu cisceni spletom okolnosti. I sasvim ok su mi bile letnje.

Ali da znam da cu ici negde gde cu gacati sneg, ili na planinu - ne bih se usudio da idem sa letnjim, makar zajmio auto. Zato sam i kupio prosle godine, jer sam planirao putovanja daleko od civilizacije.

Definitivno na temperaturama ispod 7 stepeni se puno bolje ponasa zimska guma (letnja je kao plastika), ali ko vodi racuna i vozi mirno samo po bg-u, moze da prodje sa letnjim (osim ako vozi po Brdima )

Ko kupuje zimske za po gradu, wintera ce mu zavrsiti posao.

Ko kupuje zimske za auto put, magistrale, planine - to je vec za UG7/UG8

Ko nema - neka rizikuje ili neka ide busom Ali ako rizikuje - pamet u glavu

edit:  che je u pravu u potpunosti.
ja sa UG7+, prosle zime, gde sve nisam bio. samo jednom sam ostao u mestu zbog snega - u rodjenom dvoristu.
sneg pokrio betonske trake i meni tocak upadne izmedju u zemlju.... jedva sam izvukao auto

ni zimske gume nisu svemocne
« Poslednja izmena: 15.10.2011. - 23:20 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 99 100 101 102 [103] 104 105 106 107 ... 372 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 37 upita.