Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
16.10.2018. - 17:08 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 ... 392 Next   Idi dole
Autor Tema: Zimski pneumatici - gume  (Pročitano 798793 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
zezam krizu
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 25
Auto: 207 1.4HDi, Fluence 1.5 dCi

« Odgovor #1545 poslato: 15.10.2011. - 23:23 »
Podeli temuIdi gore

Ko kupuje zimske za po gradu, wintera ce mu zavrsiti posao.

Ko kupuje zimske za auto put, magistrale, planine - to je vec za UG7/UG8

Ko nema - neka rizikuje ili neka ide busom Ali ako rizikuje - pamet u glavu

e vala, dovoljan dokaz da kazem bratu da kupi bolje gume od wintere, jer on vozi od svega pomalo
Sačuvana

Piros
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 50

« Odgovor #1546 poslato: 15.10.2011. - 23:25 »
Podeli temuIdi gore

Ma ljudi ja sam krenuo sa novim letnjim gumama na Kop i videle su brze sneg od mene. Nisam mogao da verujem, posle mi je vulkanizer objasnio da se ove nove letnje gume  stvrdnu i postaju maltene plasticne i da je to uzrok zasto jako klizaju na snegu i niskoj temperaturi.
Sačuvana

chika.doctor
Black Ninja
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: R19 TXE 1.7 F3N 66kW

Stefan Veselinović

« Odgovor #1547 poslato: 16.10.2011. - 00:20 »
Podeli temuIdi gore

Ko kupuje zimske za po gradu, wintera ce mu zavrsiti posao.

Ko kupuje zimske za auto put, magistrale, planine - to je vec za UG7/UG8

Ko nema - neka rizikuje ili neka ide busom Ali ako rizikuje - pamet u glavu

ni zimske gume nisu svemocne

Potpis.. Mada, ne mora baš UG7/8.. Meni su ove Save odlične..
A vozim i grad, i magistrala, i zavojite poluplaninske puteve, zimi su često i zaledjeni..
Sačuvana

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.
damal
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault Kangoo II 1.6 16V

« Odgovor #1548 poslato: 16.10.2011. - 07:27 »
Podeli temuIdi gore

Opet pričamo o letnjim gumama zimi. Što volim da provedem zimske večeri čitajući diskusije u ovoj temi.....Prošle sezone mal' krv nije pala 
Videćemo kakve ideje se pružaju za ovu sezonu......

Evo da ja kažem šta mislim....

U principu se slažem sa onim što je Komitet predložio. Apsolutno ima logike. I ovo rešenje iz Hrvatske je ok.
Ali, zato svakome ko istera auto po snegu a ima letnje gume (bilo da je po gradu ili van, i bilo da je samo krenuo da da tetki lek ili kupi cigare) naplatio bih takvu drakonsku kaznu da se samo zapitkuje šta ga je snašlo !!!!
Sačuvana

Piros
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1549 poslato: 16.10.2011. - 08:57 »
Podeli temuIdi gore

Evo da ja kažem šta mislim....

U principu se slažem sa onim što je Komitet predložio. Apsolutno ima logike. I ovo rešenje iz Hrvatske je ok.
Ali, zato svakome ko istera auto po snegu a ima letnje gume (bilo da je po gradu ili van, i bilo da je samo krenuo da da tetki lek ili kupi cigare) naplatio bih takvu drakonsku kaznu da se samo zapitkuje šta ga je snašlo !!!!
+1 Pre svega zato sto ugrozava druge ucesnike u saobracaju.
Sačuvana

zoranm
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Laguna II Initiale 1.9 dCi 2004

« Odgovor #1550 poslato: 16.10.2011. - 10:02 »
Podeli temuIdi gore

Vec dve sezone menjam redovno 4 Nokian zimske gume i nema problema....
jedino, malo je glupo menjati ih od odredjenog datuma ako je vec neka vremenska prognoza da se ocekuje iznad 7 C...

Sačuvana

Do what must be done.
Do not hesitate, show no mercy!
chika.doctor
Black Ninja
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: R19 TXE 1.7 F3N 66kW

Stefan Veselinović

« Odgovor #1551 poslato: 16.10.2011. - 10:27 »
Podeli temuIdi gore

Da je glupo, glupo je.. Zato iole normalnije države shodno vremenskim uslovima svake godine odredjuju kada će biti potrebna zimska oprema..
Sačuvana

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.
KUMRS
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Clio 3

« Odgovor #1552 poslato: 16.10.2011. - 15:02 »
Podeli temuIdi gore

ContiWinterContact TS 830   interesuje me ima li ko iskustvo sa ovim gumama dimenzije 185/65/15 reno clio 3, do sada sam imao winter1 i vozio sam ih non-stop znaci i ljeti i zimi, interesuje me kakve su ove continentalove isto ih nebih mjenjao godisnje prelazim od 10000-15000 km?

ima li iko iskustva sa ovim gumama?
Sačuvana

Piros
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1553 poslato: 16.10.2011. - 15:12 »
Podeli temuIdi gore

jedino, malo je glupo menjati ih od odredjenog datuma ako je vec neka vremenska prognoza da se ocekuje iznad 7 C...

Jos jedan razlog da su ovi iz komiteta u pravu kad kazu da ne mora strogo 1. Novembra da imamo zimske gume. Ako vidis da ide hladniji period naravno da ces ih i sam staviti kad vec imas gume, a nema razloga da ih vozis na +15 stepeni.
@ Ex  Mozda su i zbog ovakve situacije sa vremenom Hrvati dozvolili da mozes da vozis sa letnjim gumama.
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #1554 poslato: 16.10.2011. - 22:59 »
Podeli temuIdi gore

@ Ex  Mozda su i zbog ovakve situacije sa vremenom Hrvati dozvolili da mozes da vozis sa letnjim gumama.

Vrlo moguće

Ja već dve nedelje primećujem kako su mi ove letnje po ovom vremenu katastrofa. Non-stop mi se uključuje ABS i non-stop mi se auto "potpisuje" pri malo jačem gasu. Gume su ContiSportContact2 i imaju vrlo malo poprečnih šara --> a i imaju već tri godine i bez obzira što još imaju "mesa", zrele su za zamenu. Otvrdnule su poprilično Ovih dana stavljam zimske a ako sledeću sezonu budem u mogućnosti, kupujem i nove letnje
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane II 1.6 ph2

« Odgovor #1555 poslato: 16.10.2011. - 23:23 »
Podeli temuIdi gore

eto mi ovde postugosmo konsenzus  ... a upravo ovo mišljenje-predlog Komiteta je ono pravo rešenje, tj fleksibilan datum koji se određuje shodno vremenskim uslovima ... Ujedno ovo mišljenje-predlog Komiteta, je još jedan dokaz kakvi nam stručnjaci-savetnici pišu zakone i da se skoro uvek prave većim katolicima od Pape i da posle godinama daju razna tumačenja u pravilnike za sprovođenje njihovih nam zakona ...

hebiga meni je veoma glupo da neko sa 30 i kusur godina piše neke zakone ili bude savetnik  ... pa taj da je neki genijalac, sigurno ne bi radio u ili za našu vlast i politiku nego bi se negde prodao za normalan posao i extra kintu ... 
Sačuvana

milos scenic
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: Megane II ph2 2.0 dci GT, Scenic II ph2 1.9 dci Lux Dynamic

« Odgovor #1556 poslato: 17.10.2011. - 11:45 »
Podeli temuIdi gore

ako su mi sad gume 205/60/16, i stavim zimske 205/55/16, hoce li biti neke ostene razlike u voznji, poremecaj brzinomera.. itd ? To je cini mi se samo za 1cm niza guma, ali bih nekako bio mirniji da je 1cm visa 
Sačuvana

Mikely
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Megane 1.9dCi

« Odgovor #1557 poslato: 17.10.2011. - 12:03 »
Podeli temuIdi gore

ako su mi sad gume 205/60/16, i stavim zimske 205/55/16, hoce li biti neke ostene razlike u voznji, poremecaj brzinomera.. itd ? To je cini mi se samo za 1cm niza guma, ali bih nekako bio mirniji da je 1cm visa 

to su male razlike, stavi ti 55 slobodno i uzivaj...
Sačuvana

Ne pobedjuje onaj koji ne ume da gubi...
Ivancho
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: first it was Renault 18, now Scenic II

« Odgovor #1558 poslato: 17.10.2011. - 12:30 »
Podeli temuIdi gore

Nije 1 cm nego 2cm u punom obimu Smiley , ali stavi , senic i ide ili na 205/55R16 ili na 205/60R16 zavisi od paketa.Hoce lagace cajger ali recimo za 3 km/h na brzini od 100 km/h ti ces ici 97
Sačuvana

Dunlop own the city
Ipak mozda niste tako dobri vozaci: Youtube link
Na Facebook-u
nuk
VIP
Na mreži Na mreži

Starost: 35
Auto: Renault Espace

« Odgovor #1559 poslato: 17.10.2011. - 15:28 »
Podeli temuIdi gore

moje zimske su 205/55 i nikakvih problema nema u principu, niza je guma, estetski je malo ruznije i brzinomer neznatno laze ali moze da se vozi
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 ... 392 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.092 sekundi sa 37 upita.
anything