Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.10.2019. - 01:24 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 Next   Idi dole
Autor Tema: EGR Off  (Pročitano 3794 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 47
Auto: C3 1,4 HDI

« Odgovor #60 poslato: 14.07.2019. - 09:21 »
Podeli temuIdi gore

Pa i VW je lažirao testove na zagađenje. Izbio čitav skandal.  290
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #61 poslato: 14.07.2019. - 10:19 »
Podeli temuIdi gore

U ovom delu foruma se ne promovisu Renault automobili vec krbulje . Kako od auta napraviti kantu . E upravo na taj nacin .

Sa ovim se slažem.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #62 poslato: 14.07.2019. - 10:35 »
Podeli temuIdi gore

Gasenje EGR ventila je lose?a to sto kad sam ventil se zanecisti i kad zaprlja usisnu granu do toga da skoro nikako nema protoka zraka pa auto na auspuh baca tonu crnog dima to nije lose za okolis?sigurno ima onih koji ce reci pa to treba samo cisti,mozda i jest tako kod ispravne turbine,motora i samog ventila,a ovdje nije samo prica da se od Renault-a pravi kanta,vlasnici auta i drugih proozvodjaca ga zatvaraju,auta mnogo skuplji od Lagune,Megana i slicno.Ovo je stvar volje pojedinca,da li cuvati eko normu pa stalno cistiti sve ili ga zatvoriti.
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #63 poslato: 14.07.2019. - 12:10 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam čistio pre 6 godina i nema problema iako vozim sa malim brojem obrtaja motora.
Ako se brzo zaprlja, verovatno postoji problem koji treba odkloniti.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #64 poslato: 14.07.2019. - 12:42 »
Podeli temuIdi gore

I ja jednon čistio preventivno pre 6-7 godina i posle ga nisam dirao. Dizel koji počne da ima problema sa EGR ili turbinom ima neki ozbiljniji problem koji treba rešavati.
Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #65 poslato: 14.07.2019. - 16:19 »
Podeli temuIdi gore

Ne vadim katalizator ne skidam egr, I na sve to auto ne ide na naftu . To je jako mala razlika .  Mapa je standardna .
Tebi je to ok povaditi katalizatore i egr ?   Imas li predstavu sta se dogodi sa motorom i gasovima kada mu iskljucis sve navedeno . 

Izgleda ne .   Jos gore ako kapiras a odobravas . U ovom delu foruma se ne promovisu Renault automobili vec krbulje . Kako od auta napraviti kantu . E upravo na taj nacin .

Kako mislis da dobijes 320ks na standardnoj mapi? Ja jos nisam upoznao takvog majstora. Nesto si se ti zaigrao.
A predpostavljam da stavljas novi katalizator jer sigurno znas da kat posle100k+ izgubi 80% svoje funkcije.

Malo znam o kolima al sigurno znam da ko god cacne snagu za vise od 50% fabrike ne moze ostati u okvirima zadatih granica za zagadjivanje.

« Poslednja izmena: 14.07.2019. - 16:32 od strane kapor » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 14.07.2019. - 17:23 »
Podeli temuIdi gore

Ne znaš ti kapore tu mapu. Ljubičice izlaze umesto CO2, NO2...

Gasenje EGR ventila je lose?a to sto kad sam ventil se zanecisti i kad zaprlja usisnu granu do toga da skoro nikako nema protoka zraka pa auto na auspuh baca tonu crnog dima to nije lose za okolis?sigurno ima onih koji ce reci pa to treba samo cisti,mozda i jest tako kod ispravne turbine,motora i samog ventila,a ovdje nije samo prica da se od Renault-a pravi kanta,vlasnici auta i drugih proozvodjaca ga zatvaraju,auta mnogo skuplji od Lagune,Megana i slicno.Ovo je stvar volje pojedinca,da li cuvati eko normu pa stalno cistiti sve ili ga zatvoriti.

Na ovom forumu se prave kante od renoa, a na drugim forumima od drugih automobila.

Lično sam protiv svih budževina na automobilima. Kome se ne sviđa EGR, neka kupi auto bez njega. Eto, ja sam to uradio.
Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: C3 1,4 HDI

« Odgovor #67 poslato: 14.07.2019. - 17:35 »
Podeli temuIdi gore

Kad bi gledali na budzevine 70% vozila bi završilo na otpadu, nadam se da će doći do toga da svi mogu da voze 100%* ispravno vozilo.
Sačuvana

filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #68 poslato: 14.07.2019. - 22:19 »
Podeli temuIdi gore

Ne znaš ti kapore tu mapu. Ljubičice izlaze umesto CO2, NO2...

Na ovom forumu se prave kante od renoa, a na drugim forumima od drugih automobila.

Lično sam protiv svih budževina na automobilima. Kome se ne sviđa EGR, neka kupi auto bez njega. Eto, ja sam to uradio.

Hehe    Mire i Kapor se bas dopunjavaju .  Kolege sa foruma sa istim smislom za ubedjivanje .  Ja mislim da se oni vole

Her kapor .  Moj auto je standard .  Treba da bude bolji nego sad . Nista ne vadim  nista ne skidam .  Menjam klipove , klipnjace i katalizator MK3- Ventile  .  Auto je presao preko 200 000 i jednostavno ne zelim da razmisljam dali ce nesto da otkaze  .   Koristice mapu koja je 90 % standardna inace potice od r26..r . Imam jaci nov turbo od mk3 koji trenutno ne zna da moze vise .  Imacu i rezervnu mapu na raspolaganju no sigurno je necu koristiti za svakodnevnu upotrebu .     Ni u kom slucaju nista ne radim sto bi  kompromitovalo izduvne gasove .Ne pravim ga za stazu . Ne vadim cat . Ev se nadam se za godinu dana . Mozda i dve.   Jednostavno mi je glupo da dam 40 000e za   zastarelu rs kantu .    interesantnije mi je da vozim perfektan 225 dok ne kupim ev

Krajnje je vreme da se postave granice i izbace krbulje  sa puteva .  Dosta vise tog terora .  Mislim na modifikovane dizele koji se vuku po putevima bez katalizatora filtera i egr  . Ubise .Potrovase nas.  To je vise strasno kolko ih je . Javno pricaju kako su povadili filtere i katalizatore i ponose se sto svima ugrozavaju zdravlje . Kakvo je to promovisanje Renault automobila .  Na forumu bukvalno saznaju kako da to sve urade ?!?.   Niko se ne trudi da im objasni da to ne treba da rade vec suprotno .  Zacarani smo kolko vidim .Sami sebi radimo o glavi . 
Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #69 poslato: 14.07.2019. - 22:52 »
Podeli temuIdi gore

Za taj setap koji ti hoces treba da se napravi nova mapa, te improvizacije mapa od ovog modela od onog modela ne piju vodu.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 15.07.2019. - 09:05 »
Podeli temuIdi gore

Koristice mapu koja je 90 % standardna inace potice od r26..r . Imam jaci nov turbo od mk3 koji trenutno ne zna da moze vise . 

90% standardna i 100% nestandardna.

Sačuvana

filo
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 15.07.2019. - 09:25 »
Podeli temuIdi gore

Bravo Mire . Od tebe sam ocekivao bas takav odgovor . 
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 15.07.2019. - 10:35 »
Podeli temuIdi gore

Toliko si besmislica napisao da je i takav odgovor previše pametan.

Moj auto je standard .  Treba da bude bolji nego sad . Nista ne vadim  nista ne skidam .  Menjam klipove , klipnjace i katalizator MK3- Ventile  .  Koristice mapu koja je 90 % standardna inace potice od r26..r . Imam jaci nov turbo od mk3 koji trenutno ne zna da moze vise . 

Svaka naredna rečenica u koliziji s prethodnom... ili sa više prethodnih.
Sačuvana

filo
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 16.07.2019. - 20:16 »
Podeli temuIdi gore

Za moj redosled recenica si sasvim u pravu.  Nista tu nije kako treba  + Pogresan pristup . Trebao sam to sve drukcije .

Iz dizela izlazi onaj crni dim koji je sasvim ok .    Ako vozis iza Kapora mozes fino da se nagutas diima ako to bas tolko volis  .  Ne bi bilo dobro ako njegov auto ne izbacuje dovoljnu kolicinu dima .  Onda  je to ozbiljan problem .   Da i nemoj prilaziti Ev automobilima kad grmi .  Dizeli su zakon !

Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #74 poslato: 16.07.2019. - 20:55 »
Podeli temuIdi gore

Kakva besmislena rasprava.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 38 upita.