Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
24.08.2019. - 23:06 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: TPMS senzori noviji tip na Laguna 2  (Pročitano 715 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 51
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #15 poslato: 22.06.2019. - 11:35 »
Podeli temuIdi gore

Osim ako nakon promene seta ne vozis par dana 
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #16 poslato: 22.06.2019. - 14:17 »
Podeli temuIdi gore

Vozim svaki dan, verovatno je trebalo više vremena jer imam senzore iz 3 seta i neki su još od 2002g.
A to što neko nezna da samo Klipom očita i aktivira senzore je njegov problem i nije uljudno prikazati da ja lažem.
Šteta što nije sa nama i član foruma Milan iz Čačka, da ukaže na  neznanje pojedinca.
Po njegovom savetu sam uspeo da očitam i aktiviram senzore nepoznatog koda, bez drugih uređaja samo Klipom.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #17 poslato: 22.06.2019. - 17:18 »
Podeli temuIdi gore

Bilo je pisanija o tome, u jednoj od tema.
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #18 poslato: 22.06.2019. - 17:20 »
Podeli temuIdi gore

Sledeci put snimi kamerom taj postupak "uspesnog" pronalazenja nepoznatog koda i objavi ovde da i to vidimo
Sačuvana

bane.lukic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault Megane Grandtour III ph3 1.5dCi 110KS

« Odgovor #19 poslato: 24.06.2019. - 13:24 »
Podeli temuIdi gore

Sebastijan je u pravu. Na Laguni 2 je postojala mogućnost izdavanja naredbe UCH računaru da traga za novim senzorom, a zbog njene komplikovanosti, uputstvo se odnosilo samo na jedan po jedan novi senzor. Takođe, morao se znati tačan tajming emitovanja signala od strane senzora, kao i kolike promene u pritisku i brzini teraju senzor da počne da šalje podatke češće.

http://www.petercoopercarrepairs.co.uk/renault_laguna_mkii.htm

Opis je pod:

Automatic method of programming tyre pressure sensor identity code into UCH control module

Nije mi poznato da li je Renault ostavio ovu proceduru i kod novijih modela.
Sačuvana

Renault Scenic I ph2 1.6 16V 107KS, Renault Megane II ph2 2.0dCi 150KS, Renault Twingo I ph1 1.2 8V 58KS
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #20 poslato: 24.06.2019. - 13:44 »
Podeli temuIdi gore

Postoji mogucnost, komplikovanost, tacan tajming, promena u pritisku..... Ja neznam neko da je uspeo prakticno ovo na laguni, teoretski ima mogucnost. Ni majstori u servisu ne umeju.

zato sam napisao

Sledeci put snimi kamerom taj postupak "uspesnog" pronalazenja nepoznatog koda i objavi ovde da i to vidimo
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 24.06.2019. - 18:19 »
Podeli temuIdi gore

Uspeli smo na mom vozilu sin i ja da očitamo i aktiviramo TPMS.

Bilo je to pre 4-5 godina, ne sećam se baš detalja.
Sin je klipom i laptopom u vozilu a ja pored točka sa nepoznatim kodom tpms.
Klipom se pokrene proces očitavanja koda. Očitavanje ide jedan po jedan, ako se ne varam počinje pr.levi, pr.desni, zad.desni pa zad.levi. Proces brzo ide, odnosno kratko traje pa je dobro imati kameru i snimiti kod.
Suština je potreviti trenutak očitavanja dotičnog točka i u tom trenutku mu smanjiti ili povećati pritisak i zavrteti.
Ne secćam se detalja sa klipom, mislim treba obrisati stari kod, novi broj koda "proleti" pa ga treba zapisati i naknadno uneti-memorisati.

Nije uspelo iz prve, ponavljali smo nekoliko puta.
Snimanje postupka nije zgodno jer traje dugo a treba za to treće lice. Ako se stvore uslovi učiniću to.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 25.06.2019. - 10:16 »
Podeli temuIdi gore

Prema onom uputstvu, bitno je da se smanji pritisak u tocku jer ce tada senzor da salje signal na 10 sekundi umesto na 60.
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #23 poslato: 25.06.2019. - 10:26 »
Podeli temuIdi gore

Ma nema veze,  i da daje na 60 sekundi i na vise od 100 impuls, centrala ga nece pokupiti ako ne zna kod, kad aktiviras Clip da trazi kod onda kod prvog levog prednjeg senzora dijagnostika ceka na impuls 2-3 minuta, za to vreme ja sam vozio i sporo i brzo i agresivno i gadzao rupe tim tockom i postupak nije uspeo tj centrala nije pokupila kod, onda spustio pritisak od 2.5 na 0.5 bara i opet pokusao bezuspesno, isto i u par servisa kako sam naveo nisu hteli ni da pokusaju samo u ovlastenom sa pobudzivacem kod iskocio za 5-6 sekundi
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 25.06.2019. - 10:28 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam, citam da je Sebastijan to uradio. Mene ne zulja pa nisam probao, citam sta drugi pisu.
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #25 poslato: 25.06.2019. - 10:36 »
Podeli temuIdi gore

Suština je potreviti trenutak očitavanja dotičnog točka i u tom trenutku mu smanjiti ili povećati pritisak i zavrteti.

Inace kad senzor izbaci impuls to traje manje od sekundu.

Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 25.06.2019. - 21:56 »
Podeli temuIdi gore

Tako je, impuls kratko traje i ne ponavlja se brzo, inače bi bateriju ispraznio možda za mesec dana.

Bistro

Senzor pošalje signal-impuls kada se dogodi PROMENA pritiska a ti to nisi imao kada si pokušavao.
Taj poslat impuls kod pokrenutog ciklusa treba da se vremenski uklopi sa traženim točkom.
Prijemnik TPMS samo prima signale, nema nikakvog zahteva-slanja signala senzorima. Prikaz vrednosti  pritiska je iz memorije i menja se kada senzor pošalje novu izmenjenu vrednost.
Senzor kada pošalje impuls, pored merne vrednosti šalje SVOJ KOD, to jest adresu. To je logično jer bez adrese prijemnik nebi znao kojem točku ta izmeni vrednost.
I normalno ako nema upisanog koda, nema ni prkaza pritiska.

Nadam se da ste razumeli suštinu, a.da i ovlašćeni servisi neznaju postupak to mi je jasno jer sam lično platio 3 puta njihovo neznaje i tvrdnje da su neispravni senzori. Tada nisam imao Klip. Pisao sam već o tome. Zenzori su bili svi ispravni i aktivirani. Čak su imali nalepnice sa ispisanim kodovima, što je  veoma jednostavno aktivirati.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Siva Krstarica

« Odgovor #27 poslato: 25.06.2019. - 22:12 »
Podeli temuIdi gore

U redu Sebastijane, verujem kad kazes da si uspio, cak secam se da si pisao i objavljivao kako si senzor smestio u neku bocu i napumpao pritisak da bi simulirao da je u tocku, dali je to bilo kad si stavio rezervnu gumu bez senzora ili nesto slicno.... ali osim ti neznam da je neko uspeo zato i pisem da bih voleo da vidim snimljen postupak jer ja sam se namucio i sve probao (ili izgleda skoro sve) a nisam uspeo.

Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 26.06.2019. - 07:43 »
Podeli temuIdi gore

Još stoji ta boca sa senzorom negde u šupi. To sa bocom i točkom u gepeku i sa bocom bilo u tom periodu neznajna servisa. Ti senzori su imali nalepnice sa odštampa im kodom. To sam radio radi provere ispravnosti senzora poznatog koda..3013.
Sledeće godine sam kupio komplet felne 17" sa gumama od kolege sa foruma Željko iz Pančeva. Zvao sam ga da mi da kodove (očrita sa vozila ako nema zapisane) ali nije bio u mogućnosti.
Poskidao sam gume da bi video kodove i tada nastaje problem jer senzori koji su bili 2010 i mlaďi nisu imali ispisane kodove.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.181 sekundi sa 36 upita.