Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.11.2019. - 06:12 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Garancija  (Pročitano 727 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 119
Auto: meg sport 225

« poslato: 15.06.2019. - 20:59 »
Podeli temuIdi gore

Koliko traje garancija za originalni renault ugradjen deo u ovlascenom servisu . 

Godina ili dve ?

Zadnji disk mi je riknuo . Tacnije lezaj koji  fabricki ide sa diskom .

Negde sam na granici za godinu .  Bilo bi dobro da je dve 
Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #1 poslato: 15.06.2019. - 21:27 »
Podeli temuIdi gore

1 Godina, koliko ja znam.
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #2 poslato: 16.06.2019. - 11:15 »
Podeli temuIdi gore

Koliko ja znam opšti garantni uslovi prema zakonu o zaštiti potrošača su dve godine
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html
i oni ne mogu da bud skraćeni bez obzira šta tvrdio trgovac.

Na tvom mestu bih se prvo konsultovao sa sektorom za zaštitu potrošaća, da te upute u korake koje treba da preduzmeš.
http://mtt.gov.rs/sektori/sektor-za-zastitu-potrosaca/odeljenje-za-zastitu-potrosaca/?script=cir

« Poslednja izmena: 16.06.2019. - 11:17 od strane DS9 » Sačuvana

filo
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.06.2019. - 09:32 »
Podeli temuIdi gore

Servis je sasvim ok .  Nemam potrebe sa bilo kakvim inspekcijama .   Problem je kvalitet . To se vec dogodilo . Prvo sam kupio par zadnjih diskova .  Zamenili mi jedan bez reci .  E sad bezveze mi bilo da jedan bude nov a drugi presao 10 000 ja kupim jos jedan i namestim dva nova .  Sada je ponovo riknuo nov .  Diskovi su original brembo imaju utisnut znak i sifru . lezaj koji montiraju unitra je def katastrofa .

Tu gde se nabija lezaj ima senzior abs i sama zamena lezaja moze da ga osteti .  Senzor je zalepljen .

Da napomenem u pitalju je originalni Renault rezervni deo

Pokusavam pronaci racun .

Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #4 poslato: 17.06.2019. - 09:57 »
Podeli temuIdi gore

Ja nisam nikada imao problem sa original diskovima. A promenio sam ih nekoliko, sto napred sto nazad.

E sad da li je Brembo ili ne, ne znam, ali ne bih rekao da jeste...
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 17.06.2019. - 11:30 »
Podeli temuIdi gore

Servis je sasvim ok .  Nemam potrebe sa bilo kakvim inspekcijama .   Problem je kvalitet . To se vec dogodilo .

Samo mala napomena - ja nisam ni pominjao inspekcije nego Sektor za zaštitu potrošača - Odeljenje za zaštitu potrošača, i to u smislu konsultacija tj. savetovanja.

Inspekcije pripadaju drugom sektoru tj. Sektoru tržišne inspekcije..

Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #6 poslato: 17.06.2019. - 12:40 »
Podeli temuIdi gore

Ovlašćeni, ne ovlašćeni servis ako nešto uradi a to neobično kratko traje pogotovo sa orginalnim delovima, nikako ne može biti ok. Ko smatra da je ipak ok, neka napiše šta ili ko onda nije ok.
« Poslednja izmena: 17.06.2019. - 12:41 od strane Sebastijan » Sačuvana

Gluvom priču pričati!
filo
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 17.06.2019. - 13:14 »
Podeli temuIdi gore

Ovo mu dodje kao dokazan problem koji se ponovio . Do tada nikada nisam imao slicni problem . Sada se ponovio .

Renault bi trebao zameniti oba diska u tom slucaju .  Ne ide da jedan bude potrosen 20% a jedan nov . Sada  ako mi daju nov opet moram kupiti jos jedan .  I tako svake druge godine 

Otprilike cela serija im ima problem .  U pocetku se problem ne moze otkiti . Lezaj se ne cuje ako podignes auto i probas sve sto mozes . . Cuje se samo pod operecenjem . To traje mesec dva i onda se bukvalno raspadne i dobije luft .  Prilicno me izmaltretirao taj lezaj . Sve sam probao da provalim sta se cuje .   Narucio sam cak 2 nove gume pre vremena zbog toga . Nisam verovao da se to moze dogoditi ponovo .
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #8 poslato: 17.06.2019. - 15:48 »
Podeli temuIdi gore

Poblem nije ni rešen tako da se nije ni ponovio već ostao.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
filo
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 19.06.2019. - 14:14 »
Podeli temuIdi gore

Na kraju ...

Garancija na delove u Srbiji je 12 meseci.

Ako delove ugradi servis   onda vazi 24 meseca .

Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 20.06.2019. - 14:02 »
Podeli temuIdi gore

https://www.paragraf.rs/100pitanja/prava_gradjana/garancija_na_rezervne_delove_uredjaja_i_usmeno_saopstavanje_kupcu_o_njenom_trajanju.html

"Ukoliko je, eventualno, korisnik u konkretnom slučaju potrošač - fizičko lice, merodavne su odredbe Zakona. Zakon definiše robu, kao svaku telesnu pokretnu stvar i ne propisuje posebnu definiciju za rezervne delove, potrošnu robu i sl. Za saobraznost prodate robe prodavac odgovara po samom Zakonu i to u roku od dve godine od dana kupovine."

Dakle, potrošač po osnovu saobraznosti kupljene robe može zahtevati ostvarivanje svojih prava u roku od dve godine od dana kupovine, a prodavac je taj koji odlučuje da li je zahtev potrošača opravdan (realan). Ukoliko je reč o robi čiji eksploatacioni period, po prirodi stvari, nije i ne može da bude dve godine i duži (npr. određena potrošna roba, potrošni materijal i sl.), tada prodavca ne obavezuje period od dve godine u kome odgovara za saobraznost. Međutim, prodavac pre zaključenja ugovora o prodaji ima obavezu, utvrđenu članom 13. Zakona, da potrošača obavesti o prirodi i osnovnim obeležjima robe, između ostalog, i o npr. životnom veku određenog uređaja, dela i sl.

Ovo gore dakle piše na sajtu Paragrafa i komentar je redakcije (što naravno ne isključuje da je to adekvatno tumačenje Zakona). Sad, ako prodavac želi može da daje i veće pravo potrošaću, tipa garancije od 3  ili 5 godina, ali ne može manje (tj. da mu oduzme pravo propisano Zakonom).

« Poslednja izmena: 20.06.2019. - 14:22 od strane DS9 » Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 41 upita.