Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.11.2019. - 12:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi dole
Autor Tema: engine failure hazard  (Pročitano 2704 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #30 poslato: 08.07.2019. - 16:53 »
Podeli temuIdi gore

Pitam te opet , jeli neko iščitao kod greške koju ti prijavljuje?
To što prijavljuje " engine hazard " je uopštena greška sa čime ne možeš ništa da počneš dok se ne izčita koja je tačno greška .
Greška može da bude PO202 na primer ima puno raznih grešaka .Izčitavanje greške je lako i jednostavno.Nije potreban Clip uređaj već može i sa bilo kojom univerzalnom diagnostikom.
Onaj koji je popravljao diznu morao je posle na specijalnom uređaju da je testira i da odštampa rezultat.U tom rezultatu se nalazi i kod dizne.
Bez pravog koda motor će isto dobro da radi .Ali ipak treba ubaciti kodove , samo ja mislim prvo treba srediti da ne prijavljuje grešku pa onda ubaciti kod.Ko ne moze da ubaci kod taj nezna to da uradi i treba naći drugog koji može. Kod nas ovde u pravom servisu za dizne cena testiranja dizne je 10 evra a reparacija dizne je 140 evra ( ovo je sve za Megane 3 sa Simens diznama
za ostale je druga cena) .

Inače u plastičnom crevu mogu da se vide mehurići , nije to ništa strašno .Kada ih ima previše onda motor poče neravnomerno da radi .
Sačuvana

zubac
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 59
Auto: megane 3 1.5 dci 2010g.

« Odgovor #31 poslato: 08.07.2019. - 17:22 »
Podeli temuIdi gore

Prvi servis je ocitao da je problem u pritisku ubrizgavanja, ali nije ocitao nikakav kod u smislu broj greske 00.., i onda je uradio test dizni i rekao da se moraju reparirati. U provjerenom bosch servisu, isto su uradili test dizni i samo jednu diznu reparirali, ostale nije bilo potrebno, prekontrolisali su bosch pumpu i regulator pritiska goriva i rekli sve ok, izbrisali greske i to je sve, mozda je slab kontakt na MAP senzoru ili...??? Uglavnom auto ide i dobro vuce, ima dobar rad motora i dobro pali. Reparaciju jedne dizne sam platio 100 eura, uradio sam danas opet dijagnostiku kod treceg majstora(reno servis) nema nikakvih greski...
Sačuvana

Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 26 upita.
anything