Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2019. - 16:25 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi dole
Autor Tema: Renault laguna II 2.0 dci 110kw-150ks čukanje u motoru  (Pročitano 2076 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ille87
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Renault laguna III 2.0dci

ljubi me brzo, ljubi me brzo, zurim.... :-)

« Odgovor #15 poslato: 05.07.2019. - 12:00 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav.
Tako je, policijski iz italije.
Uzeo sam ga 2014 (na N. Beogradu, tim sistem auto plac ako se ne varam), sa nesto manje od 148.000 na satu.
Mislio sam da je lazna, medjutim, po uvoznim papirima i kilometrazi na njima i podacima iz ovlascenog servisa, to je ta kilometraza.
Za skoro 5 godina presao sam oko 140.000, sada ima 288.000.
Do sada, osim onog famoznog check emission i check injection, ja nisam imao nekih problema. Trap ne racunam, ovde po Vranju i tenk bi se rasrafio, a ne automobilu da strada trap.
Za svaki slucaj, snimio sam sada kad sam odsrafio poklopac motora.

https://www.youtube.com/watch?v=utt7LoeDKk8

Mada, sve mi deluje suvo, nema nigde goriva.
Nista, javljam u ponedeljak.
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #16 poslato: 05.07.2019. - 15:55 »
Podeli temuIdi gore

Bez da te vredjam, ima taj dobrih 700.000km. Pazi  ti izgura za 5 god, cca 140k km, a italijanska policija za 7-8 isto toliko Smiley

Obicno, na meracu za ulje, kada stradaju lezajevi, dimi dosta. Medjutim, kod renoa je merac u cepu, svakako ce da dimi i baca ulje, pa ti to nije merodavno...Ne mora nista da curi spolja i sliva, ako je motor stradao. Tako ne trazi "curenja". Vec kompresija... Ne pali ga, jer ako su zaista lezajevi, ima tu opiljaka koji dospeju u turbo, pa ces morati i to da repariras.
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #17 poslato: 05.07.2019. - 17:21 »
Podeli temuIdi gore

To je onaj plac kod buvljaka? Jedno vreme su stalno imali takve lagune i volvoe. Opet kažem, džaba i prava kilometraža, ako je još toliko radio na leru.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #18 poslato: 05.07.2019. - 20:16 »
Podeli temuIdi gore

Mora da je taj plac kod Buvljaka, na onom cosku. Bile su ja mislim dve takve plave na tom placu.
Sačuvana

ille87
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 06.07.2019. - 07:58 »
Podeli temuIdi gore

Jeste taj plac. Imalo je više, ako se dobro sećam, bile su 3 na placu baš kada sam ja kupovao. Bilo i par komada Volvoa V50.
Što se tiče kompresije, mereno u Jagodini, u AK Francuz, bilo od 22-24, na sva četiri klipa, tad mi reče majstor da je dobro. Ruku na srce, pre sad već dve godine.
Nema uvrede, bez brige. Ovo je razmena mišljenja.
Ja sam bio ubeđen da je kilometraža vraćena, sve dok nisam baš tada u Jagodini proveravao. Zadnji servis u junu-julu na oko 135-136.000 , a u oktobru uvezen u Srbiju.
Mislim, sad ne mora ništa da znači, ovo samo pričamo. Čak i da je 700.000, ja sam se slatko navozao.

« Poslednja izmena: 06.07.2019. - 08:00 od strane ille87 » Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #20 poslato: 06.07.2019. - 09:13 »
Podeli temuIdi gore

Ako se gleda pređena kilometraža, treba je pregledati u garantnom roku. Van garantnog roka mnogo je lakše upisivati je po želji.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
ille87
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 09.07.2019. - 21:21 »
Podeli temuIdi gore

Za "verovali ili ne"
Dogovoreno da majstor vidi u ponedeljak šta je problem.
Danas posle posla odem, kad on još nije počeo da radi.
kad može tol'ko da kulira...
Samo da se javim, ništa još od informacija.
Sačuvana

Megane IV
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Renault fluence, 1.6

« Odgovor #22 poslato: 09.07.2019. - 22:47 »
Podeli temuIdi gore

Po mom insektu... rekao bih da su stradali leteci ili lezeci lezajevi. Daj boze da se varam, pu, pu, pu!
Sačuvana

ille87
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 11.07.2019. - 18:57 »
Podeli temuIdi gore

Dešava se i najboljima. Motor je otišao.
Kaže majstor, ovo da pravimo, izaći će skuplje i duže nego da nađem negde motor, pa da se ubaci.
Razlog: uljna pumpa nije vršila dobro podmazivanje. Pitao sa da li je zbog toga što sam brže vozio, kaže jednostavno je dotrajala, nema veze sa vožnjom.
Iz kartera izvukao dosta metala. Sitnog, ima, po slobodnoj proceni 200 grama, a video sam i dva-tri komada prečnika 4-5 milimetara.

U svakom slučaju, hvala na savetima.
E, ako imate neki broj od ljudi koji otkupljuju polovne automobile, sad bi dobrodošli. :-)
Ja sve što sam zvao, sve je u BG.
Ijedan savet, kol'ko da tražim za auto?
« Poslednja izmena: 11.07.2019. - 18:57 od strane ille87 » Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #24 poslato: 11.07.2019. - 19:08 »
Podeli temuIdi gore

Ne bi da preispitivam tvog majstora ili da tebi sjedam na muku,ali mi nije jasno ako je samo pumpa razlog otkud onda opiljci u karteru ?pumpa sama po sebi i njeno sito može biti zanečišćeno zbog neradovni zamjena ulja,ili da otkaže skroz zbog lanca koji je pogoni pa da sa tim nema uopšte podmazivanje,ali ako je nešto stradalo kao što su ležajevi onda su od njih ti opiljci a ne od same pumpe,ali bilo kako bilo sad ti to ništa ne znači istraživati,motor se ovdje u BiH može naći za 500e a možda i manje(govorim za 1.9dci),2.0 je vjerovatno skuplji,koliko su ti nudili za auto u takvom stanju ? sad sam provjerio,ovdje je M9R 802 2.0dci  motor od 110kw 750e.
« Poslednja izmena: 11.07.2019. - 19:12 od strane Sledge » Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #25 poslato: 14.07.2019. - 07:52 »
Podeli temuIdi gore

Dešava se i najboljima. Motor je otišao.
Kaže majstor, ovo da pravimo, izaći će skuplje i duže nego da nađem negde motor, pa da se ubaci.
Razlog: uljna pumpa nije vršila dobro podmazivanje. Pitao sa da li je zbog toga što sam brže vozio, kaže jednostavno je dotrajala, nema veze sa vožnjom.
Iz kartera izvukao dosta metala. Sitnog, ima, po slobodnoj proceni 200 grama, a video sam i dva-tri komada prečnika 4-5 milimetara.

Šteta, nadam se da ćeš uskoro naći adekvatnu zamenu, a inače hvala ti vrlo za temu i info .

U vezi citata - bar ovako kada se čita, deluje poprilično čudno da senzor niskog pritiska ulja tj. crvena lampica nije bar povremeno okidala zbog uljne pumpe. U takvom slučaju bi se se problem relativno brzo lokalizovao a pumpa zamenila bez bitnijeg oštećenja za motor.

Na CFS-u smo imali slučaj podmuklo problematične uljne pumpe na 1,6 HDi koja je čas radila čas ne - pa je čovek prošao tako par hiljada km uključujući i letovanje, obaška što je u međuvremenu čišćen karter. Kada je (nakon svega) zamenjena i uljna pumpa - evo ga i dan danas fercera savršeno.  Doduše, taj motor je prešao verovatno ne više od kojih 300,000 km.
« Poslednja izmena: 14.07.2019. - 08:26 od strane DS9 » Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: C3 1,4 HDI

« Odgovor #26 poslato: 14.07.2019. - 08:37 »
Podeli temuIdi gore

Pitanje je kakav će biti taj polovan motor.
Sačuvana

Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #27 poslato: 14.07.2019. - 10:01 »
Podeli temuIdi gore

Zameni uljnu pumpu, lezajeve i obradi radilicu. Mada, lagune se bolje prodaju ostecene...
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: C3 1,4 HDI

« Odgovor #28 poslato: 14.07.2019. - 10:14 »
Podeli temuIdi gore

Ako imaš novca i pouzdanog majstora uradi tvoj motor ili prodaj tako neispravno.
Sačuvana

Ćimo
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 3 ph3 sportour 2.0 dci 150hp

« Odgovor #29 poslato: 14.07.2019. - 10:43 »
Podeli temuIdi gore

Zameni uljnu pumpu, lezajeve i obradi radilicu. Mada, lagune se bolje prodaju ostecene...
Ziva istina..tacno mi trebalo citavih 10 minuta od postavljanja oglasa da prodam svoju slupanu lagunu

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 45 upita.