Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.11.2019. - 14:58 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi dole
Autor Tema: Proverite ubrizgavanje  (Pročitano 1905 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
quarantaquatro
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 47
Auto: Renault Clio 1.5 dci

« Odgovor #15 poslato: 13.08.2019. - 20:36 »
Podeli temuIdi gore

Majstor kaze da nije akumulator,da je problem katalizator i hoce da ga izbaci. Mislim na onu glavnu greaku gde motor nema snagu,ne na sporedne

Sent from my iPhone using Tapatalk

Što ne opere katalizator, to se danas radi? Kako registrovati auto kada počnu da kontrolišu gasove na tehničkim, kao što se priča da će početi?
Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: C3 1,4 HDI

« Odgovor #16 poslato: 13.08.2019. - 20:45 »
Podeli temuIdi gore

Kad počnu da kontrolišu izduvne gasove nikako, trajaće to par meseci i onda će malo gledati kroz prste.
Sačuvana

quarantaquatro
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio 1.5 dci

« Odgovor #17 poslato: 13.08.2019. - 21:48 »
Podeli temuIdi gore

Ако сам добро информисан, прилагаће се неки испис са тих машина за мерење, нешто као што се сад прилаже за кочнице?
Sačuvana

worldwideweb
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic 2 1.9

« Odgovor #18 poslato: 13.08.2019. - 22:08 »
Podeli temuIdi gore

Zašto bi izbacivao katalizator prije same regeneracije DPF-a ? greška DF308 je vezana za začepljenje samog DPF filtera te je potrebno putem Clipa ili neke druge dijagnostike pokrenuti proces prisilne regenaracije što bi mogao biti jedan od uzroka slabe vuče,ma da ne smatram da je totalno začepljen jer u tom slučaju nedostatak snage bi bio prisutan stalno,druga greška DF778 je vezana za senzor temperature vazduha koji se nalazi na samoj izduvnoj grani (kt.broj 8200897221) za vozila opremljena DPF filterom,budući da ova delphi dijagnostika ne očituje da li se radi o DEF 1 ili 2 ne mogu ti reći radi li se o elektroničkoj grešci samog senzora ili nečeg drugog,kvar na ovom senzoru može utjecati također na vuču,treće stvar koja bi mogla biti je napuklo crijevo turba negdje,što će biti najvjerovatnije oko samih šelni,greška za akumulator nije uzrok tvog problema,prije nego što se baciš u trošak i mjenjanja dijelova,neka ti pokrenu regeneraciju pa vidi koje su greške ostale poslije toga.
Na zalost sada je greska non stop od kada se upali auto,ne pomaze vise ugasi upali. Probao preko dijagnostike da obrise greske medjutim izbaci dijagnostika da se dogodila greska i vise nece da ih ponistava

Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #19 poslato: 14.08.2019. - 21:10 »
Podeli temuIdi gore

Kao što sam rekao,nađi nekog sa Clip dijagnostikom i neka ti pokrenu regeneraciju,ne bi me čudilo da poslije toga izgubiš sve greške.
Sačuvana

worldwideweb
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 15.08.2019. - 07:13 »
Podeli temuIdi gore

Zvao sam drugi “poznati” servis. Covek je rekao da bi morao da ga pregleda,ali da mu se cini da je dpf filteru potrebno ciscenje i to staje 120e posle se valjda dodaje neko ulje koje aktivira ciscenje pre vremena. Ne preporucuje secenje jer kako kaze potrebno je menjati nako toga parametre u racunaru koje mnogi nasi mehanicari ne menjaju ili menjaju pogresno,a ni to nije sigurno da ce raditi 100% kako treba nakon toga.

Sačuvana

worldwideweb
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 17.08.2019. - 17:48 »
Podeli temuIdi gore

Ociscen filter. Vrednost je bila oko 70 nekih jedinica. Za sada radi super

Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 17.08.2019. - 22:19 »
Podeli temuIdi gore

Zato sam ti rekao da ne skidaju nista dok se ne uradi regeneracija jer kao sto vidis ciscenje mu je trebalo,a zaprljan filter moze uzrokovati sa senzorom temperature vazduha ispred turbine.
Sačuvana

worldwideweb
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 18.08.2019. - 08:11 »
Podeli temuIdi gore

‘fala. Jeste da je kostalo,ali bolje nego da je bi neki veci problem.

Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 18.08.2019. - 08:18 »
Podeli temuIdi gore

Cena je relativno prihvatljiv, pogotovo ako je majstor rešio problem
.
Sačuvana

oxigen
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Megane 3 1.5dci 110hp

« Odgovor #25 poslato: 18.08.2019. - 10:28 »
Podeli temuIdi gore

Kako je očišćen? Prisilnom regeneracijom ili hemijsko-mehaničkim putem?
Ne pominješ zamenu ulja...
Sačuvana

worldwideweb
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 18.08.2019. - 13:20 »
Podeli temuIdi gore

E pa ovako. Rekao je da mora da se ostavi auto jer se to rastura,a velika je temperatura sistema. Kada sam otisao po auto pokazao mi je snimak gde auto radi i izbacuje malo gusci dim,kaze da je auto radio u odredjenim periodima da bi se to procistilo. Sad da li je i vadio i cistio zaista ne znam. Inace greska mi se pojavila jutros kada sam upalio auto i nestala je posle dva minuta,malo je reci da sam pobesneo. Ne zbog tih para sto sam dao nego sto ne znam da li auto opet ima problem.

Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 18.08.2019. - 14:48 »
Podeli temuIdi gore

Radio ti je prisilnu regeneraciju,da je profesionalno ciscenje u masinama namjenjenim samo za to trosak bi bio dosta veci ne racunajuci njegove ruke i skidanje samog DPF-a,a i to za temperaturu je vjerovatno isao da se auto ohladi poslije regeneracije a ne da ti odmah sjedas,sto se tice greske ona moze biti provocirana novim vrijednostima protoka kroz sam filter,to se odnosi na senzor temperature vazduha na izduvnoj grani,u koliko je on los greska ce i dalje biti prisutna.
Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 18.08.2019. - 14:51 »
Podeli temuIdi gore

Ako je regeneracija pokrenuta dijagnostikom tu nema neke mudrosti, onda je to lepa cifra za posao gde u stvari nije imao šta da radi. Jedino ako je prihvatio odgovornost ako motor doživi havariju(i to se dešava) mada ne verujem.
« Poslednja izmena: 18.08.2019. - 14:54 od strane petarcirjanic » Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 18.08.2019. - 14:56 »
Podeli temuIdi gore

Pa lijepa cifra za tri-cetri klika misom da bi pokrenuo,jer podizanje obrtaja/spustanje i sve ostale parametre vozilo prati i odredjuje tokom regeneracije,njegov eventualno nadzor,sipanje tekucine za ciscenje filtera(ako je to radio) i pokretanje regeneracije.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.189 sekundi sa 47 upita.