Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.09.2019. - 00:06 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: Ugradnja digitalnog pokazivaca temeperature motora, Reno twingo 1.2 8v  (Pročitano 824 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #15 poslato: 27.08.2019. - 18:33 »
Podeli temuIdi gore

Sondu bi trebalo da vec imas jer ona daje signal na tabli kad se automobil pregrije upali se lampica. Ako si srecne ruke ta sonda ce imati dva muska ili zenska izlaza jedan koji daje informacije instrumentu koji postavis drugi koji pali lampicu. Naravno pod uslovom da se otpori poklope. Ja sam koristio VDO mjerace analogne i imao je takvu sondu. U oldschool doba uz termometar je isao i prekidac paljenja ventilatora ako prigusti.
Prema mom misljenju instrumenti za temperaturu vode, pritisak i temperatura ulja su obavezni u svim manjim automobilima...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
intra
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Twingo 1.2 16V

« Odgovor #16 poslato: 28.08.2019. - 01:04 »
Podeli temuIdi gore

Ovako to izgleda. Moze i da se stavi horizontalno pod soferku jer displej ima opciju kao u ogledalu, i onda dobijete HUD efekat.

Sent from my 5046Y using Tapatalk

Sačuvana

Miroslav 12
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault twingo

« Odgovor #17 poslato: 30.08.2019. - 13:18 »
Podeli temuIdi gore

Kupio sam OBD ELM 327 , reci mi koji programe da koristim za skeniranje i brisanje gresaka a koji za ove cajgere?
Sačuvana

intra
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 30.08.2019. - 13:44 »
Podeli temuIdi gore

Kupio sam OBD ELM 327 , reci mi koji programe da koristim za skeniranje i brisanje gresaka a koji za ove cajgere?
Isti je program za sve, radi i dijagnostiku, i brise greske, prikazuje cajgere ili grafikon, belezi potrosnju, prikazuje na kom delu puta si bio u kojim obrtajima, brzinu i sve sto ti moze pasti na pamet.
inCarDoc, ja koristim pro verziju za koju jednokratno platis oko 300 400din, pa mozes da pravis kombinaciju vise cajgera, dok besplatna verzija prikazuje samo jedan.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pnn.obdcardoctor_full

Sent from my 5046Y using Tapatalk
Sačuvana

Miroslav 12
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 30.08.2019. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

Samo da dodam da je sada nemoguce zatvoriti pregradu ispred obd-a sto ide. Jednostavno nema mesta za OBD ELM 327
« Poslednja izmena: 30.08.2019. - 14:44 od strane Miroslav 12 » Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #20 poslato: 30.08.2019. - 14:48 »
Podeli temuIdi gore

tako je i na scenicu, dok vozis sa obd, ne mozes da pomeris pregradu sa naslonima za ruke napred nije predvidjeno da se nonstop vozi sa dijagnostikom .. ili je premestiti na neko drugo mesto u autu
Sačuvana

Miroslav 12
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 30.08.2019. - 14:55 »
Podeli temuIdi gore

Pokusacu nesto da iskombinujem, u svakom slucaju hvala na savetima! I da ne zaboravim uporedio sam temperature ove sonde sto sam ugradio i temperaturu sto daje OBD razlika je oko 3-4 stepena u korist OBD, ali se razlika smanji kada auto dostigne radnu temperaturu na oko 2 stepena i manje.
Sačuvana

intra
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 30.08.2019. - 15:45 »
Podeli temuIdi gore

Samo da dodam da je sada nemoguce zatvoriti pregradu ispred obd-a sto ide. Jednostavno nema mesta za OBD ELM 327
Nije tacno. Kupis kratki OBD i skines mu poklopac. Na snimku je moj ugradjen kratki, a u fioci stoji dugacki. Ucite na mojim greskama ;-)
https://youtu.be/KJGCx6ElY0k
Tu kod osiguraca je suvo kao barut i nema prasine. Meni vec mesecima radi savrseno.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.309 sekundi sa 36 upita.