Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2019. - 17:16 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: F4RT razlike i detalji  (Pročitano 483 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« poslato: 18.09.2019. - 10:56 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima. Ima li neka dobra dusa medju nama, koja bi imala dovoljno volje i strpljenja da detaljno ispise razlike kod varijanti motora sa ovom oznakom.
Naime, pade mi na pamet kad vec imam ovaj motor od 170ks sta bi bilo potrebno da se izmjeni da ima kao neki od Megane RSova?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #1 poslato: 21.09.2019. - 19:55 »
Podeli temuIdi gore

Dobre duse su u raju .  Ovde sve go kriminalac     jer to virtualnih 170hp oces u virtualnih 230
« Poslednja izmena: 21.09.2019. - 19:57 od strane filo » Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #2 poslato: 21.09.2019. - 20:45 »
Podeli temuIdi gore

A sto su ti konji virtuelni?
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 21.09.2019. - 20:49 »
Podeli temuIdi gore

Samo konkretno molim vas....cackao sam malo francuske forume, zasad je definitivno razlika u diznama i samom kompjuteru. Turbina navodno ista, za bregaste nisam siguran kao ni za ventile. Mjenjac je izgleda drugaciji...
Kad budem to sve radio i ako budem auto ce ici na mjerenje prije i posle....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #4 poslato: 22.09.2019. - 13:48 »
Podeli temuIdi gore

Motor izgleda isto . Kao preslikan , I isti moze do 200 hp . Ima slabe klipnjace.  Lako se saviju .  Turbina nije ista isto sigurno kao klipovi i klipnjace pa cak i dizne  . Menjac je drukciji vesanje da ne pominjem i malo kocnice  

Uzgred imam komplet kocnice sa 225 na prodaju . Uskoro vadim fabricke klipove i klipnjace  .   Nije mi jasno to 170 hp ?  trebalo bi da ima nesto manje dve verzije  jedna oko 160 druga nesto jaca Nisam siguran po secanju . Nagadjam .

Vozio sam kakav do Pule i nazad .  Totalno drukcija prica . Mislim na motor . Delovao mi bas puno slabiji + prilicno nestabilan za tu snagu . Licno sam mu nabavio original amortizere .  Na prvi pogled je dosta tvrdji od obicnog .  To nekeko postane bezveze kad udjes u neku krivinu .  Pogubi se . Pomenuti je imao pozadi i plin koji jos vise kvari pricu . Puno toga ima da se uradi da dodje blizu rs .
« Poslednja izmena: 22.09.2019. - 13:50 od strane filo » Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #5 poslato: 22.09.2019. - 15:19 »
Podeli temuIdi gore

Verzije su sa 120 i 125kw, cini mi se da ova jaca nije isla u megana, ima ga u espasima, ne znam gde jos. Moj je sa 120kw, nisam ulazio u te razlike u odnosu na RS verziju, znam samo da je nesto nizi u odnosu na megana 1.6 16v.
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 24.09.2019. - 10:26 »
Podeli temuIdi gore

Motor izgleda isto . Kao preslikan , I isti moze do 200 hp . Ima slabe klipnjace.  Lako se saviju .  Turbina nije ista isto sigurno kao klipovi i klipnjace pa cak i dizne  . Menjac je drukciji vesanje da ne pominjem i malo kocnice  

Uzgred imam komplet kocnice sa 225 na prodaju . Uskoro vadim fabricke klipove i klipnjace  .   Nije mi jasno to 170 hp ?  trebalo bi da ima nesto manje dve verzije  jedna oko 160 druga nesto jaca Nisam siguran po secanju . Nagadjam .

Vozio sam kakav do Pule i nazad .  Totalno drukcija prica . Mislim na motor . Delovao mi bas puno slabiji + prilicno nestabilan za tu snagu . Licno sam mu nabavio original amortizere .  Na prvi pogled je dosta tvrdji od obicnog .  To nekeko postane bezveze kad udjes u neku krivinu .  Pogubi se . Pomenuti je imao pozadi i plin koji jos vise kvari pricu . Puno toga ima da se uradi da dodje blizu rs .

Kod mene je Vel Satis sa motorom od 120kw(stavio sam 170ks okvirno jer mislim na ove dvije varijante). Nazalost. Renault je sa Safranom odustao od pravljenja brze limunzine a cini mi se da VS ima itekako potencijal za ovo(naravno 3.5  VS je mnogo brz, ali nije ista prica kao Safrane BiTurbo). Podatak o klipovima i klipnjacama nisam nasao, procitah nekoliko clanaka, ili ne daju takvu informaciju ili je u pitanju nesto drugo..
Citao sam neke teme o upotrebi etanola u ovim motorima pa sam dosao do podatka da RSove dizne daju oko 30% vise goriva i tu spomenuse da nema razlika u turbini i svemu ostalom...Sto se tice podvozija to je tek posebna prica i bice jako interesantno pakovati ukoliko dodje do toga.
Dakle nije mi cilj da od obicnog megana pravim RS, nego je u fokusu Vel Satis.
« Poslednja izmena: 24.09.2019. - 10:31 od strane El Bayanero » Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 35 upita.
anything