Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.10.2019. - 22:49 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Laguna III nece u rikverc i prvu brzinu  (Pročitano 470 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
drale01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 34
Auto: Renault Laguna III 2.0dci 110kW

Laguna III 2.0dci 110kW

« poslato: 11.10.2019. - 22:32 »
Podeli temuIdi gore

Prvo da se izvinem administratoru ako ima slicna tema ali odgovora adekvatnog nema.
Evo sta me muci, u pitanju je Laguna III 2.0dci 110kW BTOK, god 2008, kilometraza oko 200.000 km.
Problem se javlja kad radi motor -  saltanje u rikverc i prvu brzinu (mjenjac je 6 brzina). Ako jednom uspijem i usaltati u rikverc drugi, trci put uzastopno je to skoro nemoguće uraditi. Sa prvom brzinom je malo lakše ali ne ide bas lako.  Kad motor ne radi saltanje brzina je besprekorno i rikverc i prva i druga ... sve bude ok. Kad upalim nastane problem. Lamela ne proklizava, ne zvoni zamajac, kvacilo "hvata" na otprilike 1/3 - 1/2 od dna i papuca kvacila se vraca i pritiska normano. Curenje ulja nigdje ne primjecujem. Evo auto je kod mene dvije godine i ovo je prvi kvar . Molim POMOĆ
Hvala
Sačuvana

dalibor76
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna 3 Black Edition 1.5dci ph1 i Chevrolet kalos 1.4 16V+tng

« Odgovor #1 poslato: 12.10.2019. - 09:06 »
Podeli temuIdi gore

Dali si probao da zamenis ulje u menjacu?

Послато са SM-C5000 помоћу Тапатока

Sačuvana

drale01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Laguna III 2.0dci 110kW

« Odgovor #2 poslato: 12.10.2019. - 09:10 »
Podeli temuIdi gore

Nisam ništa  dirao  osim redovnog servisa. Auto je kod mene dvije godine, dal je neko prije mijenjao ne znam. Odrzavano je u ovlastenim servisima.
« Poslednja izmena: 12.10.2019. - 09:11 od strane drale01 » Sačuvana

dalibor76
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna 3 Black Edition 1.5dci ph1 i Chevrolet kalos 1.4 16V+tng

« Odgovor #3 poslato: 12.10.2019. - 09:17 »
Podeli temuIdi gore

Ta kilometraza koju si naveo nije bas mala,tako da bih ti savetovao zamenu ulja u menjacu.Vidi nije neka cifra a i od neceg moras poceti resavati problem.Ja sam takodje na mojoj L3 odmah po kupovini zamenio ulje i ako nisam imao nikakvih problema,a presla je tada 250000km.

Послато са SM-C5000 помоћу Тапатока

Sačuvana

drale01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Laguna III 2.0dci 110kW

« Odgovor #4 poslato: 12.10.2019. - 11:18 »
Podeli temuIdi gore

Maloprije sa kontaktirao neke servisere kazu da sto se tice cilindra kvacila u mjencu ako nije ok onda se gubi kociono ulje i na stavvu mjenjaca i  motroa pojavljuju se kapljice. Svakako ukoliko je to uskoro ce se pojaviti signal za nivo ulja u posudi za kocnice. Ja maloprije opet odem do auta probam, upalim auto  ono brzine ide normalno. pomjerim malo auto. probam opet, neće rikverc. E jbg. Pogledam nivo ulja u posudi za kocnice,, nivo dobar ali ulje poprilicno tamno, reklo bi se za zamjene. A renault ko renault, napakovano sve jedno na drugo, niti vidim cilindar kvacila nit cilindar papuce. Citam po komentarima neki pisu da je cilindar jedan pod papucom kvacila a drugi da je cilindar u mjenjacu (neki tvrde i da je van mjenjaca).
Cini mi se da nije nesto bezveze
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #5 poslato: 12.10.2019. - 11:58 »
Podeli temuIdi gore

imaš dva cilindra, jedan u zvonu mjenjača drugi pod pedalom. Ovaj prvi se obavezno mijenja kada i kvačilo jer naknadna izmjena košta isto kao da opet mijenjaš kvačilo, ne može se izvana promijeniti. Ovaj tvoj problem mi izgleda kao nešto sa ova dva cilindra. Probaj dok auto radi nekoliko puta napumpati pedalu kvačila i onda odmah probaj šaltati u prvu. Ako tada ide onda je to to. Ne mislim da je ikakav problem u mjenjaču jer onda nebi šaltao dobro  niti ugašen
Sačuvana

drale01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Laguna III 2.0dci 110kW

« Odgovor #6 poslato: 12.10.2019. - 14:06 »
Podeli temuIdi gore

Probao sam, kociono ulje se ne gubi, tragova ulja na kućištu mjenjača nema, skidana podnjača, sve suvo kao barut. Ulja u mjenjacu ima. Kad upalim motor  i pritisnem prvi put kvacilo mogu  saltati 100 puta u rikverc i prvu brzinu. A kad pustim i pritisnem drugi put onda jednom ili nijednom u rikverc i dok pokusavam ubaciti u rikverc iskljucim motor i odmah upadne rucica u rikverc. Cini mi se da nesto dobro ne odvaja u zoni korpe, lamele. A meni se bas i ne skida mjenjac. Mirise mi na onaj drugi cilindar u zvonu, s da on curi hvalilo bi ulja. Nisam pametan. Opet kazem lamela je dobra, druk lezaj se ne cuje,  alo skinem mjenjac ode znatno vise novca a mozda ga uzalud skidnu.  Majstori kao majstori, kazu skidaj mjenjac,promijeni cilindre, lamelu ... Znam i ja d ce posle biti u redu al zasto se izlagati dodatnim troskovima?
Kako znati koji od cilindara pravi problem, prvi ispod papuce kvacila ili drugi u kucistu mjenjacu ?
« Poslednja izmena: 12.10.2019. - 15:41 od strane drale01 » Sačuvana

SasaLaguna95
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: Ex.R.Laguna 3 2012/ New: Peugeot 508 GTLine 2015. 2.0HDi 150ks

New car, but french! :D

« Odgovor #7 poslato: 12.10.2019. - 16:36 »
Podeli temuIdi gore

Kupis taj cilinad sto ide ispod papuce kvacila, zamjenis, vidis da li je do njega
ako nije ides dalje, nije valjda toliko skup?
a i ako jeste, vidis tamo gdje kupujes postoji li mogucnost povratka sa doplatom za taj drugi cilindar u mjenjacu (harmonika) ga zovu majstori ako se ne varam
Sačuvana

My car = My rules !
frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 12.10.2019. - 22:05 »
Podeli temuIdi gore

ne mora faliti ulja, možda su otišle gumice u cilindru i klip pumpa u prazno kroz tekućinu. Jesi probao napumpati kvačilo?

ovako npr izgleda taj cilindar za scenic, u kompletu je sa druk ležajem.

« Poslednja izmena: 12.10.2019. - 22:08 od strane frenchkey » Sačuvana

drale01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Laguna III 2.0dci 110kW

« Odgovor #9 poslato: 12.10.2019. - 22:15 »
Podeli temuIdi gore

jesam probao sam napumpati kvacilo vise puta uzastopno (posle prvog uspjesnog saltanja) ali nema rezultata pumpao ja kvacilo drugi ili 102. put sve je isto dok motor ne iskljucim pa ponovo.
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 12.10.2019. - 22:21 »
Podeli temuIdi gore

jbg, izgleda da ćeš morati to sve skidati. Novi set korpa, lamela, lager čine mi se izvjesni. Očito ne odvaja dobro
« Poslednja izmena: 12.10.2019. - 22:22 od strane frenchkey » Sačuvana

drale01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Laguna III 2.0dci 110kW

« Odgovor #11 poslato: 12.10.2019. - 22:43 »
Podeli temuIdi gore

Izgleda da si u pravu. Ocito je da ne odvaja dobro, ali zasto? Samo nesto razmisljam da nije mozda problem cilindar ispod papuce kvacila jer bi preko njega trebalo ici ulje ka drugom cilindru u mjenjacu. E sad ako ovaj prvi ispod papuce kvacila  "kuva" onda ne moze ni pritisak ulja do drugog cilindra biti odgovarajuci. To mi je neka logika zasto drugi put zeza saltanje. Mozda girjesim, ima li logike? Lamela,korpa, druk lezaj su u izvrsnom stanju, pisao sam o tome.
A koliko je naopako nema mjernog bloka niti senzora protoka ili pritiska u dijagnostici kod manulenih mjenjaca kojim bi provjerili da li je pritisak ulja na cilindrima u redu.  
« Poslednja izmena: 12.10.2019. - 22:46 od strane drale01 » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #12 poslato: 12.10.2019. - 23:48 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam zašto mislite da je u kvačilu problem. Brzine mogu da se menjaju i bez kvačila, a da je problem u kvačilu bilo bi ga i u drugim brzinama, naročito kada se menja iz više u nižu. Mislim da je ovde problem u menjaču.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
baki800
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Scenic III 1.4 TCe

« Odgovor #13 poslato: 13.10.2019. - 08:51 »
Podeli temuIdi gore

A što ne promeniš cilindar kvačila?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Na mreži Na mreži

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #14 poslato: 13.10.2019. - 09:26 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno propuštaju gumice cilindra, prvi put odradi i tom prilikom procuri ulje iza klipa pa sledeći put problem dok se ulje ne vrati tokom stajanja.

Ne ukazuje na problem u menjaču, dok miruje motor normalno menja brzine.
« Poslednja izmena: 13.10.2019. - 09:43 od strane Sebastijan » Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 50 upita.