Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.11.2019. - 04:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1]   Idi dole
Autor Tema: Renault Clio IV, lupkanje u instrument tabli samo pri drugom paljenju  (Pročitano 489 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Lynx
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 28
Auto: Renault Clio IV 1.2 TCe 120 Intens

« poslato: 16.10.2019. - 12:19 »
Podeli temuIdi gore

Prvo da kazem odmah da pretrazujem ceo forum danima i nisam mogao da nadjem resenje za ovaj moj konrektan problem. Gledao sam cak i strane forume. Odmah da naglasim da je auto 2018. godiste, kupljen je kao nov, ja sam prvi vlasnik, redovno se odrzava (samo jedan servis do sada) i nema nikakvih problema sa trapom, auto nikada nije havarisan. Imam problem da mi se negde iz sredine istrument table, tamo iza media uredjaja cuje lupkanje kada se prelazi preko neravnina... ALI! to se ne cuje nikada kada je auto hladan. Ujutru kada ga startujem i odem na posao, sve je tiho i normalno. Ako se kojim slucajem dogodi da npr stanem do radnje 15 minuta i opet ga upalim, pocinje da se cuje lupkanje koje, verujte mi na rec, nije uopste tiho. Pokusavao sam da stiskam rukama plastiku ispred sebe, ali nista ne pomaze, zvuk kao da dolazi "iz dubine". Imate li ikakvu ideju sta bi ovo moglo biti? Bojim se da ako sa ovim problemom odem u servis, oni ce da me gledaju belo i da kazu da problema nema.
« Poslednja izmena: 16.10.2019. - 12:20 od strane Lynx » Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1 poslato: 16.10.2019. - 12:26 »
Podeli temuIdi gore

A ako se budes zalio renault u francuskoj, proci ces ovako Smiley

U svakom slucaju, jedino sto ima smisla je da odes u ovlasceni servis i demonstriras im lupkanje .. Ne znam da li mozes da probas neki drugi Clio IV da vidis da li se ponasa isto ..
« Poslednja izmena: 16.10.2019. - 12:27 od strane wcyber » Sačuvana

Lynx
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 16.10.2019. - 13:32 »
Podeli temuIdi gore

Sigurno se ne ponasa isto jer se ni moj nije ponasao tako do pre mesec dana. Najgore od svega je sto se, kao sto rekoh, cuje samo kada je motor neko vreme radio, pa ga ugasim, pa ga upalim. Moze da se dogodi da ja odem u servis i da tada bas tog problema i nema.
Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #3 poslato: 16.10.2019. - 13:52 »
Podeli temuIdi gore

Je l imas digitalnu klimu? Da se ne cuju motorici u tabli? 
Sačuvana

filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #4 poslato: 16.10.2019. - 14:12 »
Podeli temuIdi gore

A ako se budes zalio renault u francuskoj, proci ces ovako Smiley

U svakom slucaju, jedino sto ima smisla je da odes u ovlasceni servis i demonstriras im lupkanje .. Ne znam da li mozes da probas neki drugi Clio IV da vidis da li se ponasa isto ..

pismo je bas dobro i osecajno . 

Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
Lynx
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 16.10.2019. - 14:35 »
Podeli temuIdi gore

Je l imas digitalnu klimu? Da se ne cuju motorici u tabli?  
Imam automatsku klimu, ako na to mislis. Probao sam i da ugasim klimu, utisam radio do kraja. Vec sam pre oko nedelju dana isao kod majstora za neku potpuno levu stvar (da zamenim metlice brisaca), i kada sam pokusao da mu kazem za taj zvuk, on se kao za inat nije cuo. Ako odem opet, gledace me kao budalu. Dakle fora je sto lupkanje nije postojano. Nekad se cuje, nekad ne, ali se NIKAD ne cuje kada je motor hladan, niti se cuje koliko god "prva" voznja traje. Mogu i pun rezervoar da istrosim. Ali onog momenta kada stanem da se odmorim npr 15 min, motor je topao, i onda pocinje da se cuje.
« Poslednja izmena: 16.10.2019. - 14:39 od strane Lynx » Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #6 poslato: 16.10.2019. - 15:09 »
Podeli temuIdi gore

Proveri poklopac iznad motora, njegovo kačenje. Najjednostavnije skini ga i provozaj. Po opisu, taj problematični deo se tokom vožnje manje greje zbog strujanja vazduha, pri stajanju vruć motor ga zagreje.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Lynx
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 16.10.2019. - 15:42 »
Podeli temuIdi gore

Proveri poklopac iznad motora, njegovo kačenje. Najjednostavnije skini ga i provozaj. Po opisu, taj problematični deo se tokom vožnje manje greje zbog strujanja vazduha, pri stajanju vruć motor ga zagreje.
Hvala ti na savetu. Mozes li mi samo malo bolje objasniti koji je to deo i gde se on nalazi?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 16.10.2019. - 15:52 »
Podeli temuIdi gore

Veliki crni poklopac preko motora i eventualno jos jedan preko akumulatora ?
Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #9 poslato: 17.10.2019. - 06:58 »
Podeli temuIdi gore

Da, mislio sam na automatsku klimu, ali ako si probao sa ugasenom ventilacijom potpuno, onda nije do toga.
Sačuvana

Lynx
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 21.10.2019. - 09:37 »
Podeli temuIdi gore

Nemojte mi se smejati, molim vas, nisam siguran sta bi trebalo da pogledam da li klapara, pa sam okacio sliku, ako bi neko mogao da mi zaokruzi ili tako nesto 
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 21.10.2019. - 09:54 »
Podeli temuIdi gore

a, pa ti ni nemas poklopac motora ..

Evo ovde slika sa poklopcima preko motora i akumulatora

https://www.cliosport.net/threads/request-for-pics-1-2-tce-engine-bay.457229/#lg=attachment597872&slide=0
« Poslednja izmena: 21.10.2019. - 09:56 od strane wcyber » Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #12 poslato: 21.10.2019. - 11:07 »
Podeli temuIdi gore

@Lynx

Imam automatsku klimu, ako na to mislis. Probao sam i da ugasim klimu, utisam radio do kraja. Vec sam pre oko nedelju dana isao kod majstora za neku potpuno levu stvar (da zamenim metlice brisaca), i kada sam pokusao da mu kazem za taj zvuk, on se kao za inat nije cuo. Ako odem opet, gledace me kao budalu. Dakle fora je sto lupkanje nije postojano. Nekad se cuje, nekad ne, ali se NIKAD ne cuje kada je motor hladan, niti se cuje koliko god "prva" voznja traje. Mogu i pun rezervoar da istrosim. Ali onog momenta kada stanem da se odmorim npr 15 min, motor je topao, i onda pocinje da se cuje.

Pre nego što bilo šta dalje napišem, ne slažem se sa vašim stavom "Ako odem opet gledaće me kao budalu". Znači, Vi niste budala. Vi ste vlasnik svog vozila na kome mislite da nešto nije u redu. Vi niste pravili taj automobil i Vi niste dužni da ga popravljate čak i da ste stručni, opremljeni i osposobljeni da to uradite samostalno. Od Vas se samo očekuje, koliko god je to u Vašoj moći, da ukažete na to što mislite da nije u redu i koliko god je to u Vašoj moći pomognete servisu da potvrdi Vaš navod, sa ciljem da se tačno ustanovi o čemu se radi.  To je zajednički interes i Vas i servisa, i sa tog polazišta treba nastupati. Pokušajte da zamislite da ste Vi u ulozi servisa ili prodavca vozila koji Vam je prodao vozilo, pa će i komunikacija sa bilo kojim servisom biti mnogo bolja.  Ako uvažite ovaj moj stav garantujem da i Vi i servis imate ogromne šanse za uspeh. Meni je to pomoglo mnogo puta u životu.

Dakle, da sam ja na Vašem mestu i da je to moj automobil, ja bih lepo kontaktirao servis, zakazao termin, odvezao auto u servis, prijemniku lepo objasnio da se zvuk lupkanja pri prelazu preko neravnina čuje isključivo kada je motor zagrejan nakon što se zaustavi na 15-20 minuta i ponovo pokrene. Ako se simptom potvrdi na prijemu ( po onome što ste opisali simptom je ponovljiv onako kako ste napisali)  servis će nastaviti sa potrebnim akcijama, Poenta potvrde simptoma u servisu je da se može popavljati samo ono što se može potvrditi pre popravke, jer se nakon popravke može potvrditi da je popravka uspešna. I naravno suprotno.

Ja bih tako a Vi kako god mislite da treba... 

Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
Lynx
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 24.10.2019. - 11:04 »
Podeli temuIdi gore

E pa ovako, danas sam bio do servisa jer mi je tag za ENP zapao iza pretinca, ne pitajte me kako, haha, pa su mi skidali taj deo plastike da bi ga izvadili. Pomislio sam da ce eventualno kada nameste to opet da zvuk nestane, ali nije nestao. Ohrabren komentarom @slavko_bgd sam resio da definitivno prijavim to kao "kvar" jer sada mogu da reprodukujem nedvosmisleno kada se cuje. dok ja dodjem do servisa, taman ce motor biti vruc.
« Poslednja izmena: 24.10.2019. - 11:06 od strane Lynx » Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 48 upita.