Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.02.2020. - 16:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi dole
Autor Tema: Reprogramiranje kontrolne table  (Pročitano 721 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac
Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #30 poslato: 15.02.2020. - 10:47 »
Podeli temuIdi gore

ne mislim ja nista, ja sam cuo da tako rade .. da li im uspe garancija ili ne, ne znam .. da vrate kilometrazu i upisu sa servisima, upisu .. takodje, pricam generalno o svim autima, a ne o renault .. mozda se neke marke lakse prevare, neke ne .. mozda zavisi od servisa do servisa, poznanstava u servisima itd itd ..
Sačuvana

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #31 poslato: 15.02.2020. - 11:01 »
Podeli temuIdi gore

"ja sam čula da u neke krajeve..." 

Već više od 20 godina kilometraža se skladišti i upoređuje u više računara na vozilu. "Muljanje" sa kilometražom u ovlašćenom servisu vidi se svakom dijagnostikom.  Na novom Dasteru na primer, koji je prilično elektronski jednostavan automobil,  ispravka greške u kilometraži zahteva zamenu 4 računara. Provereno.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #32 poslato: 15.02.2020. - 11:08 »
Podeli temuIdi gore

moz biti moz bit   kao sto rekoh, mozda u nekoj zabiti, gradicu, u ovlascenom servisu ne provere uopste kilometrazu jer se eto znaju sa lokalnim kupcem .. mislim, lupetam .. ali generalno, sta sve danas ljudi rade, za sve postoji bar mala sansa da je neko radio, ne bi me iznenadilo
Sačuvana

gileip
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Renault Kadjar

« Odgovor #33 poslato: 15.02.2020. - 11:57 »
Podeli temuIdi gore

U većini zemalja EU (Skandinavija, Francuska, Holandija, Belgija, Nemačka...) je zakonom zabranjeno vraćanje kilometraže, verovatno to što je navedeno za Francusku je istina što su pohapsili te ljude (pravna država).
Znam da kod Italijana nije i zato kad odete na plac, svaki auto iz Italije je do 100.000 km plafon bez obzira na starost. 
Sačuvana

Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

slavko_bgd
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Alfa Romeo 1.6TS

« Odgovor #34 poslato: 15.02.2020. - 12:09 »
Podeli temuIdi gore

Konkretno Nemačka: od 2005 godine postoji zakon kojim se falsifikovanje kilometraže kažnjava drastično. Ne zato što ih je briga za vlasnike polovnih vozila već zato što brinu za osiguravajuća društva, banke, leasing kuće i za svoj budžet na prvom mestu ( oporezivanje na osnovu vrednosti vozila) . Kilometraža se menja onog trenutka kada se sigurno zna da vozilo izlazi van Nemačke, naročito kada izlazi van EU. I to je nešto što se zna već 15 godina.
Što su vozila generacijski novija to je petljanje sa kilometražom teže i komplikovanije i dešavaju se ovakve stvari o kojima pišemo u ovoj temi.

Ovo za negledanje kilometraže u bilo kom ovlašćenom servisu bilo kog brenda prilikom popunjavanja dokumentacije na prijemu ne bih da komentarišem. Priča o tome je preširoka. Mogu da te podržim wcyber-a u delu da nisu svi ovlašćeni servisi imali obavezu da plaćaju pristup elektronskoj evidenciji održavanja vozila. To znači da sam mogao u bilo kojoj zemlji da kupim novo vozilo i da mi se osim u papirnoj dokumentaciji nigde ne vidi istorija održavanja osim ako je bilo zahvata koje je pokrivala garancija odn proizvođač vozila. I ako se ne varam svi proizvođači sa servera brišu evidencije nakon 15 godina od datuma isporuke vozila.

@gilep: ako sam dobro razumeo slučaj rešenje je isključivo zamena instrument-table novom sa 0km ili polovnom sa kilometražom manjom od prave kilometraže vozila. Ne sme se postaviti ni za probu tabla sa većom km od stvarne km vozila. Pravilnim konfigurisanjem će novougrađena tabla "povući" pravu kilometražu iz drugog računara na vozilu.
Sačuvana

Improvizacija je majka svih...sekiracija.
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #35 poslato: 15.02.2020. - 12:19 »
Podeli temuIdi gore

Znam da kod Italijana nije i zato kad odete na plac, svaki auto iz Italije je do 100.000 km plafon bez obzira na starost. 

A opet, Italijani imaju sajt na kom se jednostavno, na osnovu registarskih tablica, dobija podatak o kilometraži na poslednjem tehničkom pregledu.
Sačuvana

Ćimo
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Laguna 3 ph3 sportour 2.0 dci 150hp

« Odgovor #36 poslato: 15.02.2020. - 12:25 »
Podeli temuIdi gore

Ili po broju sasije...

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Sačuvana

filo
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 120
Auto: meg sport 225

« Odgovor #37 poslato: 15.02.2020. - 13:21 »
Podeli temuIdi gore

Daa kod nas su jeftiniji nego preko .    Def su u pravu .

Sto se tice te prevare sa satom ..   Na tri mesta mu je kilometraza . Abs,Motorni comp i Sat .   Kada to rade na brzinu zakljucaju sat i on vise ne komunicira sa abs comp .  Ako je to iznenadice te prava kilometraza cim se to ukloni .  Inace na tom automobilu mogu da odrade kilometrazu na sva tri mesta .   Ne svi naravno .   

Izmedju redova .. Pitas majstora dali moze da namesti kilometrazu na sva tri mesta . Ako moze e taj ti treba .  Ako ne onda verovatno nema bas top opremu za prevaranske radove  i pitanje dali to sve moze da vrati na fabricko stanje .   

Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
gileip
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 15.02.2020. - 13:47 »
Podeli temuIdi gore

@gilep: ako sam dobro razumeo slučaj rešenje je isključivo zamena instrument-table novom sa 0km ili polovnom sa kilometražom manjom od prave kilometraže vozila. Ne sme se postaviti ni za probu tabla sa većom km od stvarne km vozila. Pravilnim konfigurisanjem će novougrađena tabla "povući" pravu kilometražu iz drugog računara na vozilu.

Dobio sam preporuku za servis na Tošinom bunaru, zvao ih počeo da pričam i čovek nastavio temu.
Elem, on kaže sledeće, na svim mestima je prava kilometraža osim na instrument tabli gde je smanjena. On može da to sredi tako što će na kraju i na instrument tabli biti prava i radiće i potrošnja, a može da sredi i tako da na ostalim mestima smanji na kilometražu koja je na kilometar satu na instrument tabli, to je malo skuplje, ali dobijaš manju kilometražu.
Naravno, ja ću prvu varijantu sa pravom kilometražom, jer kad budem prodavao auto onda ima reno podatke, imam ja prave podatke na kolima i to je za pravog kupca uvek bolje nego da se lažemo i mažemo.

I moje razmišljanje na ovu temu, radi kilometraža, predjeni kilometri od poslednjeg reseta, servisni interval, pritisak u gumama, samo ne potrošnja, pa kako je onda crkla instrument tabla?
Ja popravljam računare, evo i na njemu sam apdejtovao R-Link, a stavio sam i najnovije mape od 26.04.2019., malo mi je nejasno da crkne, a uglavnom sve radi.
Reče mi čovek da ima buffer memorija za potrošnju i da je možda ona zeznuta!?
Ja sam pre mišljenja da se resetuje zato što nisu usaglašene kilometraže i da je ,,majstor" koji je radio isključio signal kojim se usaglašavaju ove table, a da se potrošnja tu pogubi jer prima različite podatke i da se zato resetuje. 
« Poslednja izmena: 15.02.2020. - 16:31 od strane gileip » Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #39 poslato: 15.02.2020. - 19:23 »
Podeli temuIdi gore

gileip : ti si onda super odradio posao sa R-linkom.Jedan kolega sa foruma je za to bio u Auto Kući Kompresor i posle toga mu uništili uređaj sa pogrešnim updejtom.

http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=23834.30

« Odgovor #62 poslato: 09.04.2019. - 16:13 »
A što se tiče tvoje table , ona nije neispravna ali  dizajneri - programeri nisu predvideli ovu situaciju ( sa njihove stane je u redu ) sa manipulisanjem kilometraže.

Sačuvana

gileip
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 15.02.2020. - 19:43 »
Podeli temuIdi gore

gileip : ti si onda super odradio posao sa R-linkom.Jedan kolega sa foruma je za to bio u Auto Kući Kompresor i posle toga mu uništili uređaj sa pogrešnim updejtom.

Registrovao sam se na Hrvatskom renault sajtu, skinuo RLink2Toolbox, instalirao na komp, stavio fleš u USB kola i skinuo broj mog auta, onda u komp i skida sve što nemaš i što treba da se apdejtuje.
Posle u kola i instalacija. Ne mora da bude uključen auto iako kažu da mora, pa sam na svoju ruku i sve odradio, dobio i mnoge nove aplikacije.
Moja je sreća da je bivši vlasnik uplatio (ili imao kupovinom) besplatno skidanje mapa, ali on ih je imao od 2014 pa sam apdejtovao na 2015, a onda na 2019.
Imam plaćene mape do maja, pa se nadam da će izaći novo ažuriranje do tada.  

Treba voditi račuan o verziji R-Link-a (moja je sada 2.2.19.300), ovde ima napisano i šta se sme, a šta ne sme :
https://www.gps-rlink.com/r-link-2/update-map/
« Poslednja izmena: 15.02.2020. - 19:53 od strane gileip » Sačuvana

bane.lukic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Megane Grandtour III ph3 1.5dCi 110KS

« Odgovor #41 poslato: danas u 10:46 »
Podeli temuIdi gore

Nije tačno.

Slavko, da li si siguran?

Radio sam analizu saobraćaja kod Meg3 ph3 CAN bus snifferom i ni u jednom trenutku nisam primetio bilo šta što liči na razmenu kilometraže Šta više, kad npr. UCH računar inicijalno (pri paljenju) prikuplja informacije od ostalih računara, uglavnom se traže samo informacije o stanju određenih senzora i poslednjih stanja, a te informacije se potom smeštaju u call tabelu CAN_FRAME_STATUS, kao i u tabele RES I/O i LgclBCM I/O.

S druge strane, video sam da se radi inicijalno traženje VIN-a od strane UCH. Pretpostavljam da postoji razlog, ali nisam siguran da utiče na funkcionisanje samog vozila.
Sačuvana

Renault Scenic I ph2 1.6 16V 107KS, Renault Megane II ph2 2.0dCi 150KS, Renault Twingo I ph1 1.2 8V 58KS
Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.49 sekundi sa 41 upita.