Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.11.2018. - 02:53 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 84 Next   Idi dole
Autor Tema: Elektricni podizaci stakala- Iskustva, saveti, problemi (Opsta tema)  (Pročitano 316964 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Cagliostro
Scenic
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Renault Megane III 1.6 16V Grandtour

« poslato: 23.05.2008. - 13:36 »
Podeli temuIdi gore

Zeleo bih cujem misljenje drugih, ali mislim da je ovo kod nekih modela slaba tacka, a zamena novog podizaca (originalnog) je izuzetno skupa.
Na mom autu (CLIO II, 2007) se vec nekoliko dana cuje ozbiljno krckanje i "stenjanje" elektro podizaca stakala, i u vozacevim i suvozacevim vratima. Poucen iskustvom sa sluzbenih kola: Kangoo (2006) nekada i Laguna I (1999) a kod supruge isti problem na Meganu (2003), ovo je uvod u kvar podizaca.
Sta li je u pitanju?
Da li je tako slab elektromotor da vec posle posle 6 meseci stakla "skripe" (na CLIU), ili je greska prilikom ugradnje?
Na zeninom sluzbenom Meganu (2003) je suvozacev bio u kvaru vec posle 50000 km, na Laguni I (1998) na poslu su dva puta vozaceve menjali pre predjenih 120000 km.
Hocu da naglasim da kada vozim kola, izbegavam rupe, sahtove, itd, ako to uopste ima uticaja na efikasan rad podizaca stakala. Znaci automobili nisu "muceni"  
Mog CLIA redovno perem, tako da nije ni do prljavstine koja bi se mogla skupiti na staklima.
Kakva su vasa iskustva?

« Poslednja izmena: 23.02.2013. - 19:55 od strane direstraits » Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Laguna Agila Civic

« Odgovor #1 poslato: 24.05.2008. - 17:19 »
Podeli temuIdi gore

To je Renault-u jedna od brojnih slabih tacki... Mi menjali na laguni 2 oba prednja,prvo otkazao vozacev pa odmah posle  20tak dana i suvozacev! Razumem za ovaj prvi ali suvozacev je prava retkost kad je bio otvoren,tacnije skoro nikad. Ne moze da se menja samo motoric nego ceo mehanizam koji je kostao oko 200€. Nepotreban trosak jer na mom seatu starom tada 20god nikad nije skroz otkazao... Uvek ostaje da se zalis u servis posle prodaje za to stenjanje i krckanje
« Poslednja izmena: 24.05.2008. - 17:21 od strane Stragi21 » Sačuvana

Dule
Gost
« Odgovor #2 poslato: 24.05.2008. - 19:31 »
Podeli temuIdi gore

Ista stvar i kod mene na Scenicu 2007. godiste, a isti problem sam imao i na Meganeu II 2004. godiste.
Pucketa kad se otvara ili zatvara ili ako se dopola otvori onda i u voznji pucketa neko vrijeme pa prestane.
To im je boljka kao i na VW grupi.
Sva sreca pa mi je to jedini izvor nezeljenih zvukova.
Sačuvana
Cagliostro
Scenic
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Megane III 1.6 16V Grandtour

« Odgovor #3 poslato: 24.05.2008. - 20:29 »
Podeli temuIdi gore

Uvek ostaje da se zalis u servis posle prodaje za to stenjanje i krckanje

Ako im se pozalim u servisu (posto je jos pod garancijom) ima li nekog resenja, sem zamene celog mehanizma ?
Na primer, da zatrazim.....ma ne znam ni kako bih to nazvao ''zatezanje ili stelovanje'' prozora?
Ili ostaje da se nadam da ce skroz otkazati dok bude jos u garanciji, pa da ga zamene, nadam se da garancija to pokriva? 

Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Laguna Agila Civic

« Odgovor #4 poslato: 24.05.2008. - 20:59 »
Podeli temuIdi gore

Normalno da garancija sve pokriva pa i podizace,jedino nemoj ti nista da petljas...Verovatno ce ti reci da je sve normalno(To u mom slucaju) ipak ti insistiraj da rese problem!
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #5 poslato: 25.05.2008. - 01:27 »
Podeli temuIdi gore

Klasika kod :renault1:. I meni pucketa. I na ovom Cliu i na prethodnom Cliu II. Nisam se preterano obazirao na to a ne obazirem se ni sad. Samo gas
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dule
Gost
« Odgovor #6 poslato: 25.05.2008. - 07:47 »
Podeli temuIdi gore

Ako im se pozalim u servisu (posto je jos pod garancijom) ima li nekog resenja, sem zamene celog mehanizma ?
Na primer, da zatrazim.....ma ne znam ni kako bih to nazvao ''zatezanje ili stelovanje'' prozora?
Ili ostaje da se nadam da ce skroz otkazati dok bude jos u garanciji, pa da ga zamene, nadam se da garancija to pokriva? 

Ja sam dok sam imao Megane II koji sam novi kupio imao taj problem sa lijevim staklom koje je pucketalo stalno trazio da mi to rijese.Na Scenicu ne pucketa stalno pa me ni ne zivcira toliko, ali tamo je stalno i nakon 5 odlazaka u servis su na kraju priznali da se ne moze popraviti i zamjenili mi cijeli mehanizam pod garancijom.
Nakon toga vise nije pucketalo.
Sačuvana
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #7 poslato: 26.05.2008. - 14:54 »
Podeli temuIdi gore

Glavni problem moze biti opruga... koja se nalazi u donjem delu podizaca na klizacu.

Kod mene se desilo da su pukla dva zadnja nosaca stakla(za nedelju dana razmaka). Pukli su sami nosaci stakala. U servisu su mi rekli da moram da zamenim ceo podizac(mehanizam) koji kosta 300e jedan. I onda sam naravno to sam rasturio i uvideo u cemu je problem. Pukla je plastika koja je nosila samo staklo, kao sto sam vec naveo. I to sam uspeo da resim tako sto je napravljen od metala jedan deo koji ide na nosac i na njoj su pricvrscene sajle. Ceo posao je malo mnogo jeftiniji od samih 600e. Ima jedan decko koji pravi sam te nosace, a ako nekog zanima moze to i da se napravi uz samo malo truda.
Sačuvana

krckoZG
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane II 1.6 16V

« Odgovor #8 poslato: 26.05.2008. - 22:03 »
Podeli temuIdi gore

Kolko znam (iz vlastitog iskustva Sad )za Clio II najveci problem je u plasticnom djelu koji spaja sajle i koji
nakon nekoliko godina postane krhak ko staklo i voli se raspast, samog ga se nemoze
narucit niti kupit nego cijeli podizac ( a kod nas kosta u Renaultu kosta oko 300 EUR )
polovni se moze kupit za nekih 100 EUR no i na njemu je isto tako ta plastika vec lagano pri kraju
pa je vrlo upitna kupnja polovnog podizaca

ja sam rijesio tako da sam sklepao nesto od polovnog VW (  ) podizaca, staklo neide
skroz do kraja dole (ostane jedno 3 cm podignuto) no ipak ima funkciju kojoj je namjenjen
a cijena je bila 0 kn pa sam s tim rjesenjem prilicno zadovoljan
« Poslednja izmena: 26.05.2008. - 22:04 od strane krckoZG » Sačuvana

RKH
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 26.05.2008. - 22:29 »
Podeli temuIdi gore

Nemam sopstvena iskustva ( na srecu), vec samo preneta. Koliko mi je receno, ako se taj plasticni deo zameni metalnim, sajla pukne u jednom trenutku i onako posto je pod naponom od strane motora, dobrano ozezi po staklu 
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #10 poslato: 26.05.2008. - 22:30 »
Podeli temuIdi gore

Exception Sad Nemam slike.

KrckoZG
. Upravo sam taj problem opisao. To se desavalo i na starijem Scenic-u i novijim modelima. Standardno.
Kada umesto tog dela gde se kace sajle postavis metal onda se to vise nece desavati. Barem nije meni do sada.
Cak mi se i jedna zena sama pozalila na taj problem, jer na auto putu samo im je nesto puklo u vratima i sa obe strane su i propali prozori.

Click: To iskustvo ne bih da prezivim. Sad
« Poslednja izmena: 26.05.2008. - 22:33 od strane fLiP » Sačuvana

krckoZG
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane II 1.6 16V

« Odgovor #11 poslato: 26.05.2008. - 22:49 »
Podeli temuIdi gore

ma nisam ocito citao s razumjevanjem  , sorry

no i meni su rekli nikako s metalom se tamo igrat
oce zdrobit staklo kad sajla izleti pa sam odradio
na gore navedeni nacin
Sačuvana

RKH
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 26.05.2008. - 22:55 »
Podeli temuIdi gore

eh sta da se radi...  sad je gotovo. Mada sam se bas izucio sa skidanjem stranice na vratima.

Ja tu pricu nisam cuo ranije. Siguno bih i ja razmislio o tome. Mada trazio sam na po otpadima, ali niko nije imao.
Jos uvek traje, a dokle ce... 

Mada, ipak kada bolje razmislim to moze da se desi i sa tom plastikom! jer opet sajla postane labava a pre toga je bila nategnuta. A i sam prozor padne od sebe... tako da mu dodje na isto.
« Poslednja izmena: 26.05.2008. - 23:01 od strane fLiP » Sačuvana

Sauriann
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II Ph2 1.5 dCi 65ks/Alfa Romeo 156 JTD MJET SW 16v 150 KS

NO TURBO NO FUN

« Odgovor #13 poslato: 30.05.2008. - 10:00 »
Podeli temuIdi gore

E ovako drugari, meni su u toku zime pukle obe bele plastikice i to u roku od 7 dana. Prvo desni podizač pa onda levi. Naravno odmah sam išao u servis za stakla gde su mi dok ne pronađem delove bukvalono pričvrstili stakla sa dve letve. Srećom bila je zima pa ih par dana dok sam tražio rešenje nisam ni otvarao. Novi podizači su bili nešto nerealno skupi a polovne nisam hteo da kupujem jer dobijam mačku u džaku. Te plastike nemaju da se kupe posebno a ovi što prodaju polovne neće da dekompletiraju što je razumljivo(kome onda da prodaju motor i sajlu). Rešenje mi je pronašao jedan majstor u Šapcu koji mi je ugradio polovne podizače sa klia iz 1997 koji su bolji jer nemaju klasičnu tanku sajlu (imaju neku debelu rotacionu koja prolazi kroz izuvijanu cev)i kostaju 1000 din po komadu. Potrebno je bilo malo dosta mozganja i prepravke, kao i promena džeka, sve u svemu meni oba podizača ponovo fenomenalno funkcionišu i to za 2000 dinara plus ruke 1000 što je mnooogo jeftinije od bilo kog drugog rešenja.
Sačuvana

fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 30.05.2008. - 10:36 »
Podeli temuIdi gore

Lepo si se snashao!

Eto jos jednog resenja. Jos ako bi mogao da nam das telefon tog majstora. Sigurno ce jos nekome koristiti.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 84 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 41 upita.
anything