Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.11.2019. - 05:13 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 83 84 85 86 [87] 88 89 Next   Idi dole
Autor Tema: Elektricni podizaci stakala- Iskustva, saveti, problemi (Opsta tema)  (Pročitano 354257 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 26
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

« Odgovor #1290 poslato: 22.08.2019. - 19:32 »
Podeli temuIdi gore

Da li ima kakvog zvuka kad pokušaš zatvoriti ?
Sačuvana

Nemanjaneca
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 25
Auto: Laguna 2

« Odgovor #1291 poslato: 22.08.2019. - 20:04 »
Podeli temuIdi gore

Ima zvuk cuje se tup nesto i oslabe sijalice kada hocu da zatvorim, a kada hocu da podignem mrtvo je sve kao da stiskam prekidac prazan ne zakacen na zice. I isto ima zvuk kada drzim na dole par sekundi cuje se tup...
Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1292 poslato: 22.08.2019. - 20:08 »
Podeli temuIdi gore

Meni se je isto desilo prošle sedmice,rezultat je bio da unutar samog motora se nalazi plastični okrugli zupčanik kod kojeg su se "pojeli" zubi pa je onda rotor vrtio na prazno,ja sam rješio što sam skinuo podizač rastavio motor i sa drugog motora prebacio plastični zupčanik i stavio nove četkice,ako se ne pomiče ni gore ni dolje a istovremeno pravi zvuk onda je do ovoga,da je izgorio osigurač ne bi se onda čuo nikako,ma da trebao bi se podizač pregledati dodatno da li je uredu sve sa sajlama ili vodilicama.
« Poslednja izmena: 22.08.2019. - 20:09 od strane Sledge » Sačuvana

Nemanjaneca
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1293 poslato: 22.08.2019. - 20:22 »
Podeli temuIdi gore

Razumem, ali on tup napravi kad je spusten skroz sto znaci da mu je granicnik tu i da ne postoji vise dole da se spusti, to svima i bez kvarova se cuje na kolima, a meni je problem sto na gore sve mrtvo, do pre toga normalno sve radilo nego je problem sto je meni prst ostao na tasteru i od jednom blokiralo i umrtvilo sve
Sačuvana

Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1294 poslato: 22.08.2019. - 20:32 »
Podeli temuIdi gore

Pa sad ti kažem,vjerovatno su pojedeni zubi i sad rotor koji pri dnu ima navoje koji idu na ovaj zupčanik i koji okreću ovaj plastični zupčanik okreće na prazno,to se zna desiti ako se više zadrži prekidač u gornjem max položaju ili dojnjem.
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #1295 poslato: 22.08.2019. - 23:40 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam pre nekolko dana promenio novo komplet bez el motora 3.100rsd.
Nije to zupčanik, kanali su na tom valjku za vođenje dve sajle. Meni taj prozor krkljao par godina zbog oštećenja tih kanala i na kraju pokidao jednu sajlu. Ima tri sajle.

Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1296 poslato: 22.08.2019. - 23:48 »
Podeli temuIdi gore

Ne govorim o puzu na kojeg se namotavaju sajle,vec u plasticnom zupcaniku unutar samog motora,zato sam i rekao da moze biti i do toga ali i da pregleda sajle jer i one znaju praviti problem.
Sačuvana

Nemanjaneca
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1297 poslato: 23.08.2019. - 05:17 »
Podeli temuIdi gore

Kasno bi da skidam, a na levom prozoru pukla sajla i rukom dizem prozor ovaj blokirao nece da se zatvori cancan veselo... Ima lik u Zemunu radi prozore danas ce cale da odveze da vidi, za vozacev mu je trazio 4.500 zamenu sajle... 1.600 din samo sajla kosta, tako da sam mu rekao da pogledaju ovaj, a da ne diraju vozacev posto je skupa zamena. Meni sve smrdi da je tu elektronika otisla na prozoru, ne moguce da kada stisnem nece ni malo da se cuje motor da runda radi nesto, ne znam majstor ce pogledati pa vam javljam a vi i dalje mi saljite koje solucije mogu da budu.
« Poslednja izmena: 23.08.2019. - 05:26 od strane Nemanjaneca » Sačuvana

Ćimo
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Laguna 3 ph3 sportour 2.0 dci 150hp

« Odgovor #1298 poslato: 23.08.2019. - 06:41 »
Podeli temuIdi gore

Ima decko Nisu sto popravlja,skines mehanizam i posaljes...meni nikad nije bila skuplja popravka od 1500 din

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1299 poslato: 23.08.2019. - 07:17 »
Podeli temuIdi gore

Meni sve smrdi da je tu elektronika otisla na prozoru, ne moguce da kada stisnem nece ni malo da se cuje motor da runda radi nesto, ne znam majstor ce pogledati pa vam javljam a vi i dalje mi saljite koje solucije mogu da budu.

Ne znači da je crkla elektronika.
Na suvozačevom prozoru bilo isto. U početku krljale sajle, rukom sam dizao staklo pri kraju da ne uđe voda kroz prozor. Posle se nije čuo el.motor pri komandama.
Moj ti je savet kupi nov mehanizam i sam zameni kao što sam ja uradio. Najpre se pohaba ta plastika na kojoj su sajle namotane i zbog oštećenja kanala koji vode sajle, nastane preplitanje-zamrse se sajle i normalno se zbog toga pokidaju ili neko drugo oštećenje nastane.
To što se ne čuje  el.motor, verovatno zaglavile sajle i blokirale mehanizam.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Sledge
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1300 poslato: 23.08.2019. - 07:48 »
Podeli temuIdi gore

Taj sto ti trazi toliko za zamjenu sajle je preskupo s obzirom da se set moze naci dosta jeftinije,ja sam svoj kupio za 10e i uradio reparaciju sam na vozacevoj strani,obicno kad se sajle zamrse prave zvuk ili jednostavno puknu,ali bez skidanja neces znati.
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #1301 poslato: 23.08.2019. - 08:54 »
Podeli temuIdi gore

Nije za preporuku ta kombinacija od 4 hiljade i kusur, to ostavi kao poslednju varijantu.
Pre petljanja sa motorom treba proveriti da li se isto dešava sa oba tastera, na oba vrata, možda je nešto i do njih. Imaju unutra diode pa je moguće da je neka stradala, a moguće je i da je neki kontakt u prekidu.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

Sačuvana

Nemanjaneca
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1302 poslato: 23.08.2019. - 10:24 »
Podeli temuIdi gore

Evo braco laguna vracena sa servisa, 1.500 dinara uradjen taster i radi, hvala svima na pomoci! 
Sačuvana

El Bayanero
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault 5 TR, Renault Megane Coach 2.0 16v, R11T Ph.II, Concorde I Ph.II

« Odgovor #1303 poslato: 27.08.2019. - 10:58 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam moze li pitanje ovdje ali radi se o podizacima na neki nacin. Podizavi rade i sve je ok zasad. Jedino sam primjetio da mi se u voznji ugrije konzola sa prekidacima i childlook na vozackoj strani. Premjerio sam otpore cini se sve ok, moda tasteri prednjih prozora se vise griju a i otpor je bio sumnjiviji....Vel Satis je u pitanju, znaci kao kod Lagune 2..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
Sačuvana

Mr. Weber & Mr. Garrett

Renault 5 Syndicate
Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1304 poslato: 27.08.2019. - 13:59 »
Podeli temuIdi gore

Nije ispravno da se uopšte imalo greju tasteri. Proveri da se ne greje neki od el.motora podizača.
Kao da ne isključuje krajnji položaj prozora.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Stranice: Prev 1 ... 83 84 85 86 [87] 88 89 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 37 upita.