Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
13.11.2019. - 18:46 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 7 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: ulje u posudi za vodu (antifriz, rashladnu tečnost)  (Pročitano 56069 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: Megan grandtour II 1.5 dci 86 ks+ Renault 5 1.1 45 ks

Nema auta bez Renaulta :)

« Odgovor #15 poslato: 09.10.2010. - 11:21 »
Podeli temuIdi gore

Odgovorio si mi manje vise,ali mi ne rece da li sa sigurnocu mozes reci da li znas jel imalo ulja u boci pre menjanja pumpe?
To ti je vrlo bitna stvar.Jer ako je tako onda je problem u pumpi i nenom namestanju,onda nemas potrebe da diras glavu i dihtunge.Kako god mozes ti izbegni tu opciju.
Po meni je bolej cak i da ti majstor opet pogleda pumpu da je skine i opet zadihtuje,namaze dobro onaim crvenim hermetikom itd.Pa onda da malo opet pratis situaciju,naravno da potpuno promenis antifriz.Jesi se konsultovao sa nekim oko vrste antofriza,taj crveni je za alu hladnjake i znam da ga drugar ima u Pasatu 2003 g.E sad kod mene je jos fabricki neke zute boje.
Sto se tice glave i duhtunga cak i da se ispostvai da moras to da radis nemoj to sam nikako!
TU ti je potreban KILO kljuc koji meri sile zatezanja glave.Majstori obicno ako nemaju podatke oni prilikom odtezanaj zapisu kolika je sila pa posle kod zatezanja zatezu istom.
Dakle nemoj to sam da radis,moj ti je prijateljski savet.
Ako si auto kupio od nekog nases na SRB table moguce da ga je taj malo vise gazio pa ga pregrejaoi itd.Mada nemora sa znaci,moje je misljenej da ipak das koju paru majstoru da ponovi ovo sa pumpom i kazi mu prethodno da se primetio ulje u boci posle menjanja pumpe.Ja sam imao problema sa pregrevanjem,i mesanjem ulja i vode,tada se hvata obavezno kajmak(majonoz) na poklopcu za ulje i ulje na meracu obavezno promeni boju i nije vise braon vec sivo.Uzmi izvuci merac i namazi na prst protrljaj meju prste i vidi jel brao ili sivo to se vidi,ako nisi siguran ti uporedi kod nekog drugog auta ako imas ili kod nekog od prijatelja.ILi jednostavno izvuci oba meraca nauljena i uporedi ih.
Srecno  
« Poslednja izmena: 09.10.2010. - 11:23 od strane perica100 » Sačuvana

wlada_85
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio 1,4 16v

Malishaner

« Odgovor #16 poslato: 10.10.2010. - 09:27 »
Podeli temuIdi gore

Nemam majoneza na poklopcu, na merachu... Ulje je koliko mogu da primetim chisto... Prelazi iskljuchivo u rashladnu teshnost...

Shto se tiche zamene dihtunga, radio sam to na mnogim autima (do dushe nisam na renou, i na ovim novijim) ali postupak bi trebalo da bude chak i lakshi jer ovde ne mora da se ciljaju reperi vec imaju blokatori bregaste radilice.... Sad samo ne znam shta je ispod poklopca, predpostavljam da su torx kljuchevi za odvijanje... i nezgodno je shto mora drzach motora da se skine pa moram na neku klocnu da ga stavim...

Znam i kako se doteze glava (unakrsno manjom silom, pa onda veca veca ... Da se ne bi iskrivila glava... ) E sad, ja volim tachan podatak... Fabrika kad sklapa motor, ona ga zategne nekom silom... Naravno jeste da one stave neshto da se shrafovi ne bi otpustili, grafit ili loctit... ali oni uvek malo popuste vremenom... Zato je bolje da znam tachan podatak zatezanja... Onda ujedno mogu da vidim da nije samo jedan shraf popustio.... Poshto poznajem majstora koji mi je radio pumpu, i znam da on radi u renoovom servisu, prilikom montaze svega bice on tu pored mene... Ali bih voleo samo da znam te podatke bash iz tog razloga shto ima majstora koji to generalizuju, pa kazu stezi na toliko, a ono treba malo vishe ili malo manje... Ipak volim ono shto pishe ))) (znam i ono za tarabu  ) Mada naravno, moram da priznam da i taj metod sa silom odvijanja nije losh, ukoliko se nema drugi nachin A moze uvek da se malko doda preko Ovo sam zapamtio , hvala...
\

Kupio sam auto uvezen iz italije... Dobio sam papire koje je izdao citroen jer je auto tamo ostavljen da bi vlasnik dobio popust za kupovinu novog... Dobio sam papir na kome pishe kilometraza 128500, ovo je mala kilometraza za ovaj motor... On bi trebalo da predje dosta vishe...

Nisam mogao da primetim nishta u antifrizu na pochetku jer je taj antifriz bio zelen i onako gust... Ulje sam primetio posle sipanja novog antifriza, ali bukvalno odmah posle, kad sam od majstora doshao kuci... Kolichina je bila od prilike kao sada... Ja sam to sa kripicom i shtapicima ochistio odma, (pomislio sam da je mozda neshto od ranije ili od antifriza ... ) ali sad znam da je ulje iz motora... Za 1000 km nabije oko 2mm u bocu.... A i fali u motoru, opadne nivo na merachu... Kolika je normalna potroshnja ulja na 1000 ??? Predpostavio sam da je oko 100gr??? Jeste da je sintetika, ali se troshi ...

Sačuvana

kilija06
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Reno klio 1.5 dci

« Odgovor #17 poslato: 10.10.2010. - 10:08 »
Podeli temuIdi gore

Nisam mislio na prasak za hladnjak,nego bas ima lepak bocica od 500ml meni je na jugu starom pomoglo
Sačuvana

wlada_85
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Malishaner

« Odgovor #18 poslato: 10.10.2010. - 14:29 »
Podeli temuIdi gore

Aj ako se secash reci kako se zove taj lepak... Mada sam skeptik ka tome shto se sipa...
Sačuvana

kilija06
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Reno klio 1.5 dci

« Odgovor #19 poslato: 10.10.2010. - 21:37 »
Podeli temuIdi gore

joj nemogu da se setim samo znam da je bila zuta bocica mozda oko 2 deci i nemacki proizvod oko 500din je
Sačuvana

wlada_85
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Malishaner

« Odgovor #20 poslato: 08.11.2010. - 08:00 »
Podeli temuIdi gore

evo da napishem da nije sve tako crno ))

kod mene na 1,4 16v motoru je metalni dihtung glave i mala verovatnoca je da on ode sa 120 000...

mesto na kome moze josh da dodje do meshanja ulja i vode je kod davacha temperature... davach se nalazi na motoru do menjacha (iznad menjacha) inache problem je u kucishtu davacha koje je napravljeno od plastike i ima gumicu koja ga dihtuje. to kucishte ima i ulogu hladjenja ulja jer i ulje i voda prolaze kroz isto... Kod mene je falio jedan shraf na tom lkucishtu a i par njih je bilo labavo... to sam sredio i da kucnem u drvo vec 200 i vishe km nemam ulje u rshladnoj... Nadam se da sam reshio problem... videcu posle josh kojeg km...

Samo sam dzabe dao pare za dihtunge i semeringe... Sad Ali neka ih u garazi...
Sačuvana

mladenkljaic
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Kangoo 1.5 dCi 2010, Megane 3 1.9 dCi

« Odgovor #21 poslato: 09.11.2010. - 13:58 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam 1.4 16v i imam isti problem, jel mozes malo detaljnije da objasnis gde se tacno nalazi taj davac temperature i kako izgleda? Ili jos bolje kad bi mogo da okacis slicicu...
Sačuvana

wlada_85
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Malishaner

« Odgovor #22 poslato: 09.11.2010. - 19:00 »
Podeli temuIdi gore

Uh, sad je mrak da slikam, pokushacu da objasnim rechima:

imash motor i menjach, onde gde se spajaju motor i menjach, iznad toga ti se nalazi plasticno kucishte tog davacha temperature, ushtafljeno je za motor... ... Da bi to lepo video morash da skinesh onaj prigushivach na usisu... odmah ispod njega... Ima 10ak shrafova sa kojima je ushrafljen... To plastichno kucishte je bash veliko, ne mozesh da ga promashish...

Deshava se da to plastichno kucishte prsne, pa da onda mesha ulje i vodu... ili da popuste shrafovi... Ako su svi stegnuti, onda ispusti vodu, skini kucishte i vidi da li tu dolazi do meshanja... Odnosno da li je ono negde napuklo iznutra...  

Ako se ne snadjesh gde je, okachicu sliku sutra....  

Shteta je shto nema neki manual za ovaj motor, pa da moze sve da se vidi u sitna crevca...  

PS.
Evo nadjoh ovde neke slike... Dodushe ovo je izmenjen motor zarad ubacivanja turbine... Ali ne birno, ovo kucishte je na istom mestu obelezio sam sa crvenim X

Inache evo gde sam nashao sliku, pa ako neko hoce da ubavi turbinu Smiley
http://www.forum-auto.com/les-clubs/section21/sujet336383.htm

« Poslednja izmena: 09.11.2010. - 19:46 od strane wlada_85 » Sačuvana

mcdoc
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Renault Megane II 1.6 16v 2006

« Odgovor #23 poslato: 06.03.2011. - 20:10 »
Podeli temuIdi gore

evo da napishem da nije sve tako crno ))

kod mene na 1,4 16v motoru je metalni dihtung glave i mala verovatnoca je da on ode sa 120 000...

mesto na kome moze josh da dodje do meshanja ulja i vode je kod davacha temperature... davach se nalazi na motoru do menjacha (iznad menjacha) inache problem je u kucishtu davacha koje je napravljeno od plastike i ima gumicu koja ga dihtuje. to kucishte ima i ulogu hladjenja ulja jer i ulje i voda prolaze kroz isto... Kod mene je falio jedan shraf na tom lkucishtu a i par njih je bilo labavo... to sam sredio i da kucnem u drvo vec 200 i vishe km nemam ulje u rshladnoj... Nadam se da sam reshio problem... videcu posle josh kojeg km...

Samo sam dzabe dao pare za dihtunge i semeringe... Sad Ali neka ih u garazi...

Da li je isti termoodavac i na K4M motoru 1,6 16v? Meni su rekli da tu nema sanse da mesa ulje i vodu jer nisu u kontatktu?
Sačuvana

sasa22
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megan ll 1.6 16V

« Odgovor #24 poslato: 13.11.2013. - 11:59 »
Podeli temuIdi gore

Megan 1.6 16V 2006god primetio  da mi se pojavilo ulje koje pliva po povrsini antifriza u posudi za rashladnu tecnost.Od tada presao sam oko 2000km i nista se znacajno ne desava,ulje u motoru normalne boje,ne smanjuje se i ne povecava nivo, nema tragova vode ili one skrame koja se javlja kada voda udje u karter,temperatura normalna,normalno pali vuce sve OK samo me plasi ta pojava ulja u posudi.
U nekoj staroj temi covek pisao da je resio problem zamenom hladnjaka za ulje. ali na motoru 1.9dCi,pa me zanima da li taj hladnjak ima i 1.6 benzinac.Ili neko ima ideju sta drugo moze da bude?
Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #25 poslato: 13.11.2013. - 12:25 »
Podeli temuIdi gore

Nema 1.6 hladnjak za ulje. Moze da bude dihtung glave
A da probas da malo odvadis to ulje sa povrsine pa da pratis situaciju, dal ce opet da se pojavi
Sačuvana

edis82
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault megane II 1.5 dCI

« Odgovor #26 poslato: 13.11.2013. - 12:56 »
Podeli temuIdi gore

kod mene tog ulja po povrsini ima vec 15 000 km, vadio sav antifriz iz boce, prao bocu i ulje se opet pojavljuje. u ulju vode nema, niti ga trosi niti se nivo povecava, auto se sasvim normalno ponasa. znaci identicno kao kod tebe samo sto je kod meme 1.5 dci
Sačuvana

Ne brze od zivota
sasa22
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 13.11.2013. - 14:28 »
Podeli temuIdi gore

Za pocetak cu to i da uradim,da pokupim to ulje sa povrsine boce i da pratim sta se desava,a u medjuvremenu ce verovatno jos neko da se javi ko je imao isti problem i kako ga je resio.Vecina odmah sumlja da je otisao dihtung glave(sto ne tvrdim da nije)ali citajuci po forumima vidim da ima i drugih kvarova koji dovode do toga,kao sto je pomenuti hladnjak ulja (kojeg kod mene nema),pominju se kod Opela neke gumice na caurama ,tako da cu sacekati malo i pratiti sutuaciju i nadati se da nije ono najgore-dihtung glave ili jos gore da je napukla glava.
« Poslednja izmena: 13.11.2013. - 14:28 od strane sasa22 » Sačuvana

zaxknez
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: Grand Scenic 1.9dci 130 ph2 2007

« Odgovor #28 poslato: 13.11.2013. - 14:30 »
Podeli temuIdi gore

Sto kaze djiuliju, treba prvo izvuci sloj ulja napolje i videti da li ce se ponovo pojaviti.
Mislim da nema mesanja ulja i vode jer bi se kad tad pojavila na cepu ulja bela skrama. O belom dimu iz auspuha da ne govorim, to je najgrdja varijanta.
Da li znate istoriju auta, pre nego je dosao kod vas? Da li se nesto desavalo ranije?
Nije dovoljno cistiti samo bocu, vec ceo sistem i onda sipati novi antifriz.

Na kraju jesi li siguran da je ulje? I koji je antifriz i koliko star? Mozda je bas mator.
Sačuvana

sasa22
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 13.11.2013. - 15:14 »
Podeli temuIdi gore

Neznam istoriju vozila,a dosta siguran sam da je ulje,ispod tog povrsinskog sloja ulja je zeleni antifriz normalne boje(predpostavljam da si mislio da je star antifriz pa da je komplet tamne boje)Znaci po povrsini je ulje a ispod normalana boja antifriza.
Ovo si potpuno u pravu da treba ceo sistem isprati a ne samo bocu,ali mislim da prvo treba naci resenje jer ce verovarno i novi antifriz biti ubrzo zaprljan ako se ne otkloni kvar.
« Poslednja izmena: 13.11.2013. - 15:17 od strane sasa22 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 7 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.176 sekundi sa 45 upita.
anything