Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
06.12.2019. - 09:19 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 195 Next   Idi dole
Autor Tema: Odrzavanje klime (filter klime, kabine, gas, podmazivanje...)  (Pročitano 650188 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Lela5
Gost
« poslato: 02.06.2008. - 08:00 »
Podeli temuIdi gore

Link do teme o uputstvima za zamjenu filtera polena, klime, ventilacije.

Da li neko zna gde se u Renault Thalia 1.4 nalazi filter klime odnosno filter kabine? Nisma sigurna jer jedni kazu da se menja filter kabine a drugi filter klime, i na kraju ja ne znam da li je to isto samo ga drugacije zovu ili su to dve potpuno razlicite stvari.
Naime ja sam pokusavala da ga pronadjem, skidala sam onu platiku ispod brisaca, jer sam dobila neku informaciju da bi tu trebalo da se nalazi, ali nisam uspela da dodjem do njega.
Unapred hvala.

Link do teme o uputstvima za zamjenu filtera polena, klime, ventilacije.
« Poslednja izmena: 16.02.2013. - 17:48 od strane direstraits » Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #1 poslato: 02.06.2008. - 09:08 »
Podeli temuIdi gore

U pravu si.    Filter kabine i filter klime je jedno te isto..i ja sam na proslom servisu imao tu dilemu jer sam mislio da su to razlicite stvari.Na moju radost,nisu.   
Koliko ja znam,trebalo bi da se nalazi u predelu ispod brisaca tj. u dnu sofersajbne ispod one plastike.   
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Lela5
Gost
« Odgovor #2 poslato: 02.06.2008. - 10:26 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam gledala ispod te plastike i sa vozaceve i sa suvozaceve strane i nisam uspela da ga pronadjem. Da li mozda postoji mogucnost da se do njega dolazi na neki drugi nacin, tj. mozda iz unutrasnjosti auta?
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 02.06.2008. - 10:49 »
Podeli temuIdi gore

Filter klime=polen filter=fiter kabine

Kod Clia II se nalazi sa desne strane, ispod plastike od brisaca.

Evo ti kako izgleda

kataloski broj originalnog dela

7701044813 ili 7701042499 ili 7700424098

Sačuvana

Lela5
Gost
« Odgovor #4 poslato: 02.06.2008. - 10:57 »
Podeli temuIdi gore

Onda bi ipak trebalo da je i kod Thalia na istom mestu jer su Clio i Thalia isti po pitanje svega sem gepeka, tj. Thaliu zovu Clio sa repom...tako su mi rekli i u salon gde sam uzela auto.
Ajde probacu jos jednom, nadam se da nisma dobro videl ai da cu ga ovog puta pronaci.
A koliko otprilike kosta nov filter? Na koliko ga treba menjati?
Ja ga nisam menjala dve god tj. otkad sam uzela auto. Verovatno mi ni sad ne bi palo na pamet da nisam primetila da mi klima ne radi bas najbolje, da su mi se stakl atokom zime bas mnogo maglila...
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 02.06.2008. - 11:00 »
Podeli temuIdi gore

ja menjam na 10.000 km, mnogo lepo mirise kada pustim klimu, bas nekom svezinom...

Cene u EU razlicitih proizvodjaca, sa fabrickim siframa njihovih filtera

Fiaam PC8059 19,46 € TTC

Knecht 08444093 9,04 € TTC

Fram CF8838 11,46 € TTC

Valeo 708255 11,57 € TTC

Febi Bilstein (jako dobri)  15939  17,19 € TTC

Delphi  TSP0325034  12,01 € TTC

Mann filter CU 2945 11,34 € TTC

Purflux AH143 13,14 € TTC  - antipolen

Purflux  AHC143  14,55 € TTC - sa aktivnim ugljenikom

Mecafilter ELR7047     13,13 € TTC

Mecafilter EKR7047    18,88 € TTC - sa aktivnim ugljenikom

Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 02.06.2008. - 11:11 »
Podeli temuIdi gore

Sto se cesce menja, manja je sansa da rikne kabinski ventilator, manja verovatnoca respiratornih infekcija i lepooo mirise unutra... ( a i stakla se zimi ne magle) 
Sačuvana

Lela5
Gost
« Odgovor #7 poslato: 02.06.2008. - 11:18 »
Podeli temuIdi gore

A kad smo kod klime... koliko kosta zamena freona? I zasto uopste dolazi to curenja istog?
A ja filter svakako moram zameniti...sto zbog magljenja sto zbog toga sto se zaista oseca neki neprijatan miris. Ja kapiram da nije tesko zameniti taj filter pa ne bih isla u servis samo zbog toga.  Smiley
Sačuvana
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 02.06.2008. - 11:22 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam filter kabine menjao zajedno sa filterom vazduha nakon dve godine ili 25.000km,tako su mi i u servisu rekli,mislim da cu i ubuduce tako menjati osim ako potrebe ne budu drugacije,mada vidim da ovde ima i briznijih od mene. 
Tebi je Lela5 taman vreme da ga i promenis. 

Koliko se ja secam,punjenje freona je oko 50-60eura i to ti je dovoljno za otprilike neredne 4 godine,pod uslovom da ti nigde ne curi freon.Do curenja istog dolazi usled pojave ostecenja u samom sitemu..razlozi za ostecenja su razni,fizicke prirode,dotrajalost i sl.
« Poslednja izmena: 02.06.2008. - 11:26 od strane Clioman » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 02.06.2008. - 11:25 »
Podeli temuIdi gore

@Clioman
Volim da je sve tip-top (i u zivotu, a bogami, i u autu ) Tako mi je preporucio drugar sto mi radi kola, a i meni to zvuci vrlo logicno, jer ako cuvam kola menjajuci flter ulja i vazduha na 10.000 km, onda cuvam i sebe i one koje vozim kada menjam svoj filter na istoj kilometrazi...

Zasto iscuri freon? Porozni spojevi..

Klima uredjaj se ne puni freonom ako gas ne curi, jednostavno, kao sto ne punis frizider ili zamrzivac, ili kucnu klimu..
Uzgred budi receno, u pitanju je mesavina gasa i ulja, jer se kompresor podmazuje upravo ovom mesavinom i pozeljno je jednom nedeljno upaliti klimu da se kompresor podmaze i odrzi u top stanju..
« Poslednja izmena: 02.06.2008. - 11:28 od strane Click » Sačuvana

Lela5
Gost
« Odgovor #10 poslato: 02.06.2008. - 11:26 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam pre nekih 7-8 meseci bila na redovnom servisu, zamenili su mi ulje,  filter za ulje, za vazduh i za gorivo. Niko nije ni pominja filter kabine, tako da cu to definitivno morati naknadno da uradim. Ali dobro, na greskama se uci.  
Sačuvana
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 02.06.2008. - 11:28 »
Podeli temuIdi gore

Koji servis?
Sačuvana

Storia
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Clio Storia 1.2 8v

« Odgovor #12 poslato: 02.06.2008. - 11:31 »
Podeli temuIdi gore

Klima uredjaj se ne puni freonom ako gas ne curi, jednostavno, kao sto ne punis frizider ili zamrzivac, ili kucnu klimu..
Uzgred budi receno, u pitanju je mesavina gasa i ulja, jer se kompresor podmazuje upravo ovom mesavinom i pozeljno je jednom nedeljno upaliti klimu da se kompresor podmaze i odrzi u top stanju..

Da li ovo važi i za zimski period?
Sačuvana

Možeš imati oči a i dalje biti slep
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 02.06.2008. - 11:32 »
Podeli temuIdi gore

@ Click : Slazem se,zvuci i meni logicno..ali jos uvek nikako ne mogu da odagnam dilemu da li da dajem 5.000RSD svake ili svake druge godine     jer koliko sam vidim a tako mi kazu i u servisu,i na ovom intervalu zamene,auto sasvim lepo radi i hladi.     Naravno uopsteno gledano,sto cesce menjas bilo sta od zamenskog materijala..svakako je bolje. 

Ja sam cuo da je klima uredjaj pozeljno paliti bar jednom u mesec dana upravo zbog tog podmazivanja.
Kliam uredjaj se puni novim freonom nakon otprilike 4 godine bez obzira da li on curio ili ne..jer freon vremenom i upotrebom gubi svoja svojstva i potrebno ga je zameniti.Tako kazu ovlasteni..     
« Poslednja izmena: 02.06.2008. - 11:36 od strane Clioman » Sačuvana

Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #14 poslato: 02.06.2008. - 11:34 »
Podeli temuIdi gore

Da li ovo važi i za zimski period?

Važi i za zimu!!!
« Poslednja izmena: 02.06.2008. - 11:37 od strane Dogac » Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 195 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.23 sekundi sa 47 upita.