Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
14.12.2019. - 03:14 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 3 4 5 6 [7]   Idi dole
Autor Tema: Toplo hladno na klimi  (Pročitano 53179 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #90 poslato: 05.07.2016. - 06:31 »
Podeli temuIdi gore

Uopšte nije normalno da duva toplo na vrućini.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Kaso
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megane 2 Sedan 2009 1.5 dci

« Odgovor #91 poslato: 05.07.2016. - 12:46 »
Podeli temuIdi gore

Da li pricamo o istoj stvari? Ja mislim na ovo http://prntscr.com/bp1hxj. to je kod mene manje vise deformisano i mislim da hauba ne nalijeze kako treba na keder.

Ta izolacija je malo drugacija kod mene ali u principu ista namjena.
« Poslednja izmena: 05.07.2016. - 12:47 od strane Kaso » Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Dacija Logan 1.4 MPI (2007)

« Odgovor #92 poslato: 05.07.2016. - 21:27 »
Podeli temuIdi gore

Uopšte nije normalno da duva toplo na vrućini.

Pa kolik osam ja razume duva toplo sa ugasenom klimom..a ne sa ukljucenom?  Unutrasnjost se na suncu zagreje verovatno na mnogo visu temp od spoljasnje...i onda i duva toplo zar ne?....a posebno ako nema izolaciju na pozarnom zidu ili ako onaj keder koji odvaja motorni prostor od prostora kroz koji ventilator uvlaci vazduh u kabinu, pa se dodatno zagreva od vruceg motora...meni je to logicno...ili ja nisam razumeo, mozda njemu duva toplo sa ulkjucenom klimom..onda je to vec drugi problem.
Sačuvana

boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 44

« Odgovor #93 poslato: 05.07.2016. - 21:35 »
Podeli temuIdi gore

@wcyber -Jok. Meni radi klima savrseno. Problem je kad razhladi toliko da treba iskljuciti AC jer postaje neprijatno hladno - kad se iskljuci AC nakon kratkog vremena pocinje da duva vruce. Znaci ne mlako ili toplo nego vruce, kao da je skroz ukljuceno grejanje.

« Poslednja izmena: 05.07.2016. - 21:37 od strane boree » Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: 05.07.2016. - 22:28 »
Podeli temuIdi gore

Aha....pa da nije stvarno ukljuceno grejanje ??? ...to jest, mozda je ventil koji zatvara ulaz tople vode iz motora u grejac propao i pusta toplu vodu..ka kabini i kada to ne treba.
To ces utvrditi tako sto ces sa iskljucenim grejanjem opipati crevo gde ulazi voda u grejac..ako je ono toplo-vrce, onda je slavina neispravna...
« Poslednja izmena: 05.07.2016. - 22:30 od strane zac » Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 65
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #95 poslato: 05.07.2016. - 22:37 »
Podeli temuIdi gore

Najbolje, a trebao bi Sceka da odgovori u čemu je problem ako ga je otklonio.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #96 poslato: 06.07.2016. - 10:26 »
Podeli temuIdi gore

Koliko ja znam, kod vecine novijih vozila voda uvek ide kroz grejac, ili radijator kako neki zovu, samo je pitanje da li vazduh ide preko njega ili ne.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #97 poslato: 06.07.2016. - 10:28 »
Podeli temuIdi gore

Tako je,. vazduh se usmerava tamo vamo ..
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #98 poslato: 06.07.2016. - 17:28 »
Podeli temuIdi gore

Da li pricamo o istoj stvari? Ja mislim na ovo http://prntscr.com/bp1hxj. to je kod mene manje vise deformisano i mislim da hauba ne nalijeze kako treba na keder.

Ta izolacija je malo drugacija kod mene ali u principu ista namjena.

Da to je to, samo na meg2 je iz dva dela, gornji i donji. Na gornji ide keder guma, i kada narucujes kazi tom da kada ti salje posalje i te zabice, jer ces sigurno polomiti neku svoju. Preporuka je da uzmes i one male zabice, kod zeljka ima pakovanje 12komada 600 dinara. One se koriste oko branika, brisaca itd, i pucaju ko blesave.
Sačuvana

skydriver6
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: oktavia RS 2.0 TDI

« Odgovor #99 poslato: 06.07.2016. - 19:58 »
Podeli temuIdi gore

Ovih dana sam primetio da kod mene, na zatvorenoj cirklulaciji vazduha spolja hladi lošije nego kada je otvoreno. Verovatno teže vrti vazduh koji miruje u kabini. Kada otvorim, tj kada isključim onaj kružić, jače duva.
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #100 poslato: 06.07.2016. - 20:00 »
Podeli temuIdi gore

Tako je, jaci je dotok vazduha kada nije recirkulacija.. Ja obicno ne zatvaram do kraja dovod spoljnog vazduha nego negde malo jace od pola. Inace na dotok vazduha jako utice zaprljanost filtera kabine
Sačuvana

Astrea kv
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 61
Auto: Laguna III 2.0 dCi 150 KS automatik Initiale; Twingo 1 1.2 16V Initiale

« Odgovor #101 poslato: 06.07.2016. - 20:46 »
Podeli temuIdi gore

Kod papučice gasa na L3 može da se dohvati parče cevi 1-2 cm u ona je vrela - uvek vrela, od kako sam nabavio auto grejanje praktično nisam ni uključivao ... možda jednom ili dva puta a klimu redovno. Inače, klima radi sasvim zadovoljavajuće - auto stoji na suncu par sati i rashladi se prihvatljivo za 4-5 minutaa potpuno za najviše 10-15 minuta. Spremam se da menjam iduće nedelje filter klime pa da se usput spremim sa pitanjem za servisera. Nisam mogao da primetim da bilo gde duva toplo iako je ta cev vrela, moguće je da je dovod tople vode u radijator tj. kabinski izmenjivač a da se ventil nalazi posle ovog mesta gde mogu da dohvatim rukom cev? Malo glupo ako je tako, što nisu barem stavili izolaciju? Kako je kod ostalih L3?
Sačuvana

zac
Scenic
Van mreže Van mreže

« Odgovor #102 poslato: 07.07.2016. - 19:26 »
Podeli temuIdi gore

Koliko ja znam, kod vecine novijih vozila voda uvek ide kroz grejac, ili radijator kako neki zovu, samo je pitanje da li vazduh ide preko njega ili ne.

Moze da bude da nema ventila, kod Logana recimo nema..i to me nervira...u tom slucaju klapna nije ispravna..mozda se sajla prosto otkacila i vazduh konstantno ide prek ogrejaca..
Sačuvana

Sceka
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 61
Auto: Grand Scenic 2008 SS Dynamique 1.9 dCi 130HP

Kupljen danas - 19 jul 2014 leta Gospodnjeg

« Odgovor #103 poslato: 14.09.2016. - 21:12 »
Podeli temuIdi gore

Najbolje, a trebao bi Sceka da odgovori u čemu je problem ako ga je otklonio.
Kasnim sa odgovorom jer ne posecujem forum kao ranije. Nisam otklonio jer niko, ali bas niko nema nista da otkloni. Ni ovlasceni servis ni par privatnih majstora nisu nasli nista da nije u redu, pregledano je apsolutno sve sto se pomenulo na  celoj ovoj temi i sve je u redu.

Resenje je da drzim na AUTO stalno, i zimi i leti, bukvalno stalno a temperatura je namestena na 23,5 stepeni. I to radi savrseno. Zimi, ono kad je najveci minus, mada retko kada, ventilator stavim na najace kratko, samo kad zaboravim rukavice kuci, i vrlo brzo opet AUTO (tada koristim i grejanje sedista opet kratko jer greje nenormalno, ne moze da se izdrzi da dugo bude ukljuceno i pri najvecem mrazu a ima samo opciju uljuceno/iskljuceno). Leti nikada ne intervenisem ni na koji nacin pa cak i kad je najveca vrucina i bude parkiran na suncu satima, udjem u kola ne zatvaram vrata, upalim i odmah izadjem pa nakon par minuta udjem i svaki put je automatika postavi ventilator na najjace pa se tokom voznje smanjuje... Ta automatika kod mene radi jako dobro. Sama odredjuje bukvalno sve. I smer duvanja i rad ventilatora i kad ukljucuje klimu a kad samo vazduh ubacuje spolja i kad ukljucuje grejanje. Pricao sam proletos sa jednim serviserom za Mercedes (ortakov ortak... pa na kafi...) i cudi se da se tako ponasa jer tako ponasanje na AUTO nema ni kod svih modela Mercedesa i, kako on kaze, to imaju samo skuplji modeli a u svakom slucaju dvozonska klima je obavezna - a kod mene nije dvozonska. (?!)

Kako god, i u servisu nemaju ni pojma sta je i da li je nesto u kvaru ali se i cude kad opisem kako mi radi na AUTO jer i oni nemaju takvo iskustvo sa tim delom vozila kad je u pitanju Grand Scenic 2008 godiste.

Pozdrav!
Sačuvana

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
 E-Mail: sceka@SBB.rs
 Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #104 poslato: 15.09.2016. - 06:31 »
Podeli temuIdi gore

Svašta taj priča... I na Fiatu radi sve isto kao na Renou, a ne na Mercedesu... Kod njih na skupljim opremama postoji i treća i četvrta zona... Čak i Fiat ima i po nešto dodatno. Na primer, različito podešavanje smera duvanja za levu i desnu zonu.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Stranice: Prev 1 ... 3 4 5 6 [7]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.152 sekundi sa 38 upita.
anything