Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
26.01.2020. - 22:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 195 Next   Idi dole
Autor Tema: Odrzavanje klime (filter klime, kabine, gas, podmazivanje...)  (Pročitano 655969 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #60 poslato: 03.09.2008. - 09:45 »
Podeli temuIdi gore

Nemam pojma ko radi za/u Master/u , ali znam da su meni na licu mesta dopunjavali freon . Ja bio prisutan
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane 1.5dCI

« Odgovor #61 poslato: 03.09.2008. - 09:48 »
Podeli temuIdi gore

A kod mene nije u pitanju freon. Treba procistiti dovode vazduha, ne znam da li ce se time petljati ovlasceni servis ali pitacu.
Sačuvana

idemo dalje =)
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #62 poslato: 03.09.2008. - 09:51 »
Podeli temuIdi gore

Nemam pojma ko radi za/u Master/u , ali znam da su meni na licu mesta dopunjavali freon . Ja bio prisutan

Pa da..ali kod tebe je bio neki "gremlin" u pitanju koliko se secam     ,tako da onda u tom slucaju moraju,ali inace kad je u pitanju redovno punjenje,to ne rade.       
Nemam ni ja pojma kod koga salju..   
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #63 poslato: 03.09.2008. - 09:53 »
Podeli temuIdi gore

A kod mene nije u pitanju freon. Treba procistiti dovode vazduha, ne znam da li ce se time petljati ovlasceni servis ali pitacu.
Probaj izduvati hladnjak klime kompresorom(isparivac)verujem da ce to pomoci
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #64 poslato: 03.09.2008. - 09:55 »
Podeli temuIdi gore

2 Sasha: Pobogu, to im je posao. Ako iole drže do mušterija, ne vidim razlog zašto se ne bi petljali . Čak je na određenim servisnim intervalima (koliko znam) i predviđeno čišćenje sistema

2 Clioman: Da, beše gremlin ... Od jednom falilo freona, oni proverili ceo sistem i sve bilo OK . Napunli mi freon i od onda kuc, kuc . Mada mislim da bi trebali da rade i redovno punjenje na licu mesta a ne da šalju mušterije "kod majstor Pere na Telep". Nek taj "majstor Pera" dođe kod njih, ali mislim da je elegantnije da to urade u servisu
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #65 poslato: 03.09.2008. - 10:17 »
Podeli temuIdi gore

Mada mislim da bi trebali da rade i redovno punjenje na licu mesta a ne da šalju mušterije "kod majstor Pere na Telep". Nek taj "majstor Pera" dođe kod njih, ali mislim da je elegantnije da to urade u servisu

Slazem se      
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi, Renault Grand Scenic 3 ph2 1.6dCi

« Odgovor #66 poslato: 03.09.2008. - 12:53 »
Podeli temuIdi gore

Sto je Boki rekao, pokusaj nekako da izduvas hladnjak, i ima jos jedan hladnjak za klimu ispod njega. Mislim da je sa desne strane kada gleda ka kolima. I to ce dosta znaciti pri hladjenju.
Sačuvana

sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 03.09.2008. - 13:08 »
Podeli temuIdi gore

Upravo zvao servis, rekao je da za tu akciju mora da skine vozacki pult ceo i bla bla = 20.000din (bez zamene freona koji i ne treba da se menja). Skupo bas.
Sačuvana

idemo dalje =)
danijel
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio III 1.4žedan

Lep, simpatican i problematican

« Odgovor #68 poslato: 03.09.2008. - 13:21 »
Podeli temuIdi gore

Zar nema ono nekih sprejeva za to? Za ciscenje sistema ventilacije
Sačuvana

Pliva patka preko Save           Život je šah,
Gleda da je ne udave             ponekad dama ode
Preko vode bega                   za konja. 
Dosta joj je svega

Yugo - Temperamentni štediša
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 03.09.2008. - 13:33 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam, samo sam malo zagrebao po netu i negde je spomenut taj sprej, mislim na rkhr. Ali probacu jos negde da nadjem. Da imam manual, sam bi ga rastavio i ocistio. Mislim bar ovaj deo iza filtera.
Sačuvana

idemo dalje =)
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #70 poslato: 03.09.2008. - 13:39 »
Podeli temuIdi gore

Ima sprejeva i kod nas,oko 500 dindzi je komad koliko se secam...
Sačuvana

Nisu sale za umove male
filo
Scenic
Na mreži Na mreži

Starost: 120
Auto: meg sport 225

« Odgovor #71 poslato: 03.09.2008. - 15:19 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam, samo sam malo zagrebao po netu i negde je spomenut taj sprej, mislim na rkhr. Ali probacu jos negde da nadjem. Da imam manual, sam bi ga rastavio i ocistio. Mislim bar ovaj deo iza filtera.

Sve mozes sam da napravis.   Sprej mozes da kupis u Bgd  0113370828 -Tadiran-traziti Gorana.  Ako nema kupis asepsol u apoteci. Demontiras sa desne strane kasetu (Megane II) , cev ventilacije za noge (ispod Kasete) i izvadis Filter.  Kuciste filtera dobro izduvas (potreban kompresor) ili usisivac i cetka za prasinu .  Od prskalica za pranje prozora ( mer ili slicni ) demontiras rasprsivac -diznu i napravis produzetak sa cevcicom iz pomenute prskalice. Asepsolom natopis sve kanale i obavezno hladnjak koji se nalazi ispred filtera u kucistu. Od starog filtera otkines poklopac zatvoris otvor za filter i pustis vetilaciju na max sa ukljucenom klimom.  Po potebi ponovis postupak vise puta.  Visak asepsola ce jako brzo ispariti.
Da ne zaboravim na kraju novi filter.

Pravi sprej treba da ispusta penu. U kompletu se dobija i cev duzine 30cm .  Jednostavno se svi otvori ventilacije napune penom do vrha. Jako bitno je ponoviti postupak na samom hladnjaku ispred filtera.

Posalji mi info o modelu automobila i broju sasije i dobices nazad servisno upustvo za ciscenje.

Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 03.09.2008. - 20:44 »
Podeli temuIdi gore

Hvala puno na informacijama!     

btw, koji sprej da trazim od Gorana, kako se zove?

Poslao sam ti info na pm.

Mogao bih da objavim na forumu slike i kratko uputstvo o tome kako je proslo (kad zavrsim)

Sve mozes sam da napravis.   Sprej mozes da kupis u Bgd  0113370828 -Tadiran-traziti Gorana.  Ako nema kupis asepsol u apoteci. Demontiras sa desne strane kasetu (Megane II) , cev ventilacije za noge (ispod Kasete) i izvadis Filter.  Kuciste filtera dobro izduvas (potreban kompresor) ili usisivac i cetka za prasinu .  Od prskalica za pranje prozora ( mer ili slicni ) demontiras rasprsivac -diznu i napravis produzetak sa cevcicom iz pomenute prskalice. Asepsolom natopis sve kanale i obavezno hladnjak koji se nalazi ispred filtera u kucistu. Od starog filtera otkines poklopac zatvoris otvor za filter i pustis vetilaciju na max sa ukljucenom klimom.  Po potebi ponovis postupak vise puta.  Visak asepsola ce jako brzo ispariti.
Da ne zaboravim na kraju novi filter.

Pravi sprej treba da ispusta penu. U kompletu se dobija i cev duzine 30cm .  Jednostavno se svi otvori ventilacije napune penom do vrha. Jako bitno je ponoviti postupak na samom hladnjaku ispred filtera.

Posalji mi info o modelu automobila i broju sasije i dobices nazad servisno upustvo za ciscenje.

« Poslednja izmena: 03.09.2008. - 20:49 od strane sasha » Sačuvana

idemo dalje =)
sasha
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 03.10.2008. - 11:50 »
Podeli temuIdi gore

Ovo sam obavio bas kako je preporuceno. Samo sto nisam skidao sve kanale vec one najblize, nije to bas lako sve izvlaciti napolje pa skidati. Inace sam ciscenje radio dva puta. Asepsolom lepo naprskao isparivac, sve kanale. Posle drugog puta zamenio sam i filter. Vise nema mirisa iz klime i niko vise ne kija u autu. Jos jednom zahvaljujem svima koji su pomogli.

Imam jos jedno pitanje. Postoji kartonicic kao jelikica koji je predvidjen da se ubaci u klimu, bas kod filtera, sluzi generalno za klime. Da li ce biti stetno po klimu ako osvezivac postavim izmedju filtera i isparivaca?
Sačuvana

idemo dalje =)
Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #74 poslato: 12.11.2008. - 12:04 »
Podeli temuIdi gore

Prvo pregledah sve teme, ali nikoga sa ovakvim problemom:
Klima je jedina stvar na autu koja mi ne radi bas onako kako treba. Iako su svi u servisima  u kojim sam bio ( u ZRu i nije neki izbor, a zbog dnevnih obaveza tesko bih mogao ici van istog) rekli da to nema bas nikakve veze, ja i dalje tvrdim da rad moje klime zavisi od spoljne temperature. Naime, kada je manje od 5 i vise od 20 stepeni, ukljucuje se i radi besprekorno. Povratna cev se ohladi za manje od minut, unutra ume da bude hladno. Prvo sam freon kompletno promenuo, sa sve uljem,  nigde ne curi, ima odlican priitisak. I uvek ista stvar. Kada je ovaj opseg temperature, upalim auto, on ukljuci klimu i kompresr, i posle izvesnog vremena (2 minuta) izbaci SERVICE na display-u, i kompresor se iskljuci. Probao sam direktno sa strujom na kompresoru, radi stalno i ispravan je. Hladnjaci menjani i cisceni. Gde god je kacen na komp, rekose mi da taj model (Laguna 2.2D 1996) nema kompjutersku kontrolu klime, te je bilo koja dijagnostika ne primenljiva. Senzori i releji SVI zamenjeni, rezime je bio: skinuo sam ispravne, i stavio ispravne. Ali to me i dalje nervira jer ne radi skroz kako treba. Ruku na srce, i ne treba mi klima kada je vise od 5 i manje od 20, ali sam sve na autu doveo do potpuno ispravnog stanja, i necu da mi i ovo nije "fully functional". Da li je neko od vas imao takav prob, ili moze da me uputi negde (sad moram ici odavde) gde imaju neki diag za to, ili majstora koji je imao taj prob i zna da ga resi?
« Poslednja izmena: 12.11.2008. - 12:08 od strane Laguna22D » Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Stranice: Prev 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 195 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 37 upita.