Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.03.2019. - 07:42 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 38 Next   Idi dole
Autor Tema: VAŽNO: Automatska (električna) ručna kočnica Scenic 2  (Pročitano 180842 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
manga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 42
Auto: renault scenic

« Odgovor #15 poslato: 15.03.2011. - 13:49 »
Podeli temuIdi gore

Zahvaljujem, a i lepo piše u uputstvu. Dakle, tamo piše da u slučaju kvara sistema ili pada napona akumulatora, koristimo tu polugicu pored rezervnog točka, a mogu li ja probati tu polugu i bez nekog kvara, čisto onako, da probam, a da nemam nekih posledica.
Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Espace

« Odgovor #16 poslato: 15.03.2011. - 15:19 »
Podeli temuIdi gore

mozes ali imaj u vidu da plastika poluge ume da pukne. ja ne bih i nisam
Sačuvana

manga
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: renault scenic

« Odgovor #17 poslato: 16.03.2011. - 12:32 »
Podeli temuIdi gore

Ok, bez preke potrebe, ne treba eksperimentisati, a zanima me da li znaš šta će se desiti ako se auto ugasi na auto-putu pri većoj brzini? Da li će se aktivirati ručna,što bi bio jako veliki problem ili ima neke senzore, pa ne dozvoljava automatsko uključenje ručne preko nekog zadatog limita, ili ja treba nešto u tom slučaju da uradim? Baš delujem kao dete, imam hiljadu zašto, a retko koje zato. connie_38
Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 16.03.2011. - 16:26 »
Podeli temuIdi gore

to nikako ne bi smelo da se desi, softverski je onemoguceno, prakticno je nemoguce da ostane aktivirana dokle god je auto u pokretu, mozda cak i pomenuti reprogram ima veze sa tim. ko bi ga znao
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #19 poslato: 17.03.2011. - 22:14 »
Podeli temuIdi gore

Tačno je ovo što je napisano, međutim, da aktueliziram malo. Naime, Renault je ponovo opozvao (izašao je crveni OTS novi) sve Scenic-e II koji su opremljeni automatskom parkirnom kočnicom na novo reprogramiranje jer se i sa prošlim reprogramiranjem greška mogla pojaviti.
Znači, 14.03.2011. je poslan novi OTS za istu stvar, tako da svi vi koji vozite Scenic II koji je proizveden do 20.06.2005. OBAVEZNO otiđite u ovlašteni servis na reprogramiranje (mada ćete ionako biti pozvani od strane Renaulta ako ste prvi vlasnik vozila) jer je u pitanju ozbiljna stvar. Iako je mali broj zabilježenih grešaka (da se ručna aktivira u toku vožnje) meni se desilo...    mada sam srecom tada parkirao vozilo...

Eto, da se zna!

Quote-ovan tekst iz druge teme!

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
fLiP
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Grand Scenic II ph2 1.9dCi, Renault Scenic III ph1 1.9dCi, Renault Grand Scenic III ph2 1.6 dCi

« Odgovor #20 poslato: 19.03.2011. - 13:45 »
Podeli temuIdi gore

Ok, bez preke potrebe, ne treba eksperimentisati, a zanima me da li znaš šta će se desiti ako se auto ugasi na auto-putu pri većoj brzini? Da li će se aktivirati ručna,što bi bio jako veliki problem ili ima neke senzore, pa ne dozvoljava automatsko uključenje ručne preko nekog zadatog limita, ili ja treba nešto u tom slučaju da uradim? Baš delujem kao dete, imam hiljadu zašto, a retko koje zato. connie_38
meni se to desio. Ugasio mi se auto u toku voznje pri 12
0kmh i nije se aktivirala rucna. Tj nije blokirala zadnje tockove. I ja sam bas razmisljao o tome u tom trenutku. Srecom to se nije desilo.
Ex bas si me obradovao. Znachi ako nisam imao taj problem sada ga verovatno imam. Show.
« Poslednja izmena: 19.03.2011. - 13:47 od strane fLiP » Sačuvana

amidza
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II

« Odgovor #21 poslato: 03.04.2011. - 16:17 »
Podeli temuIdi gore

Na ovom sajtu http://www.vosa.gov.uk/vosa/apps/recalls/default.asp koliko vidim nema nista novo za Scenica II od prosle godine sto je i napisano na forumu. Ako neko iz servisa Renault ima na forumu mogao bi da posalje neku zvanicnu potvrdu posto nije bas zanemarljiva tema.
Sačuvana

Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #22 poslato: 03.04.2011. - 16:28 »
Podeli temuIdi gore

Pa imas 2 posta iznad da je pre mesec dana izasao novi crveni OTS, i da se jave oni koji su vec bili na reprogramiranju rucne kocnice, a naravno i oni koji nisu bili 
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
nuk
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 03.04.2011. - 19:29 »
Podeli temuIdi gore

sto znaci prosetas do najblizeg ovlascenog ili okrenes broj telefona i dobijes informaciju
Sačuvana

Antelj
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Renault Scenic II 1.9 dci, 2004

« Odgovor #24 poslato: 06.05.2011. - 19:48 »
Podeli temuIdi gore

Na zalost ono sto neki misle da se retko desava, desilo se bas mom autu. Naime, kao sto u naslovu teme pise, prestala je da radi rucna kocnica sa porukom na displeju da ista treba biti proverena.

Kvar se desio prilikom polaska sa parkinga. Cim sam krenuo kocnica se iskljucila uz dobro poznat zvuk motorcica koji upravlja kocnicom i potom se odma ispisala poruka o kvaru. Sada se kocnica ne moze aktivirati niti rucno (povlacenjem rucice i pritiskom na dugme) niti automatski prilikom gasenja motora, pri cemu se ni zvuk motorcica vise ne cuje

Posto jos nisam bio kod majstora, molio bih kolege koji su imali slican ili isti problem sa parking kocnicom da kazu na koji su nacin resili problem, cisto da znam kakav udar po dzepu mogu da ocekujem.
U pitanju je Scenic II
Sačuvana

sasampn
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault scenic 1.9 dci, 2003

« Odgovor #25 poslato: 22.07.2011. - 10:17 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav,

i meni se desilo isto pre neki dan. Jos uvek nisam utvrdio sta je. Ako popravim javicu ti sta je bilo u pitanju i koliko me kostalo. Ocekujem i da ti meni javis ako u medjuvremenu resis problem

Sasa
Sačuvana

gile00
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Renault Scenic II 1.9 dci, Renault 4

« Odgovor #26 poslato: 24.07.2011. - 17:08 »
Podeli temuIdi gore

Pre šest meseci i meni je javljao grešku za parking kočnicu, čak je i blokirao i nisam mogao da "mrdenem" automobil. Ispostavilo se da je u pitanju samo ručica, tj. oksidirali su kontakti. Zamena je koštala oko 9000 din. Tek posle mi je majstor otrio caku , da kad se blokira parking kočnica , može se odblokirati iz gepeka.
Sačuvana

Bolje je živeti sto godina kao bogataš, nego sedam dana kao siromah.
sajberkraguj
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Scenic 1.5 dci Carminat

« Odgovor #27 poslato: 24.07.2011. - 17:36 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav, kolegama forumašima,

Pošto se još uvek upoznajem sa kolicima, u pitanju je scenic II 2008god., čitam razna uputstva (koja sam, naravno, poskidao sa neta)

Pročitao sam prethodne postove, kao i ceclu temu i dobar deo ostalih,  vidim da mnogi imaju problem sa automatskom parkirnom kočnicom.

Ono što mogu da kažem da je to jedan složen i osetljiv mehanizam, odnosno sklop.

Kada sam nakon kupovine i registracije, rešio da pregledam i zamenih potrebno (ulja, filtere, kočniec, dijagnostiku i sl.)
naišao sam na problem "kako otpustiti parkirnu kočnicu da bi zameno pločice na zadnjim diskovima?"

Znam da postoji poluga u gepeku u prostoru za rezervni točak kod normalne šasije, a kod produžene ta ručica se nalazi u podu uzmeđu zadnjih sedišta.

E, stvar je u tome što kod mojih kolica ( u pitanju je normalna šasija) te ručice nema.
Rešio sam to na drugi način. Podigao auto, drugar koji je u kolima je ugasio auto, gledali smo sa donje strane kako radi mehanizam i našli osigurač.
Ponovili proceduru pali-gasi, samo što smo pre gašenja oslobodili osigurač. Na taj način se točkovi nisu blokirali, tako smo bez muke zamenili pločice.
Sajlu smo vratili obrnutim redosledom. I to je to. Sve radi.

I. posle svega
Kopka me GDE JE TAJ PREKIDAČ U GEPEKU I ŠTO GA NEMA NA MOM MODELU

Ako neko zna gde se nalazi neka javi

Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 24.07.2011. - 20:06 »
Podeli temuIdi gore

inace da znas, das kontakt i deaktiviras rucnu bez problema
Sačuvana

sajberkraguj
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 45
Auto: Scenic 1.5 dci Carminat

« Odgovor #29 poslato: 25.07.2011. - 11:17 »
Podeli temuIdi gore

E, pa, sad, .....

Nije u tome stvar.

Šta, AKO, ..... desi se nešto, staneš na sred puta, nema kontakta ( iz nekog razloga), dođe Šlep služba, zakači auto - a, ono, blokirani zadnji točkovi,
jer se prilikom gašenja auto aktivira automatska ručna. Zato i postoji taj, nazovi ga, prekidač u gepeku.

U uputstvu koje sam dobio uz auto i onom koje sam skinuo sa neta stoji da se on nalazi u gepeku i prikazan je na slikama sa opisom kako ga koristiti,....
....ALI, U MOM AUTO GA NEMA. 

Pa, zato molim nekog ko zna nešto o tome da mi javi...

Hvala unapred i u svakom slučaju 

Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 38 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.234 sekundi sa 39 upita.