Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.10.2019. - 09:36 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 236 Next   Idi dole
Autor Tema: Akumulatori- Problemi i Saveti  (Pročitano 681911 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Renault Espace

« poslato: 02.06.2008. - 23:54 »
Podeli temuIdi gore

U subotici me u subotu onako bez ikakve najave izda akumulator. parkirao auto i posle par sati na suncu ja da ga upalim kad ono samo klik i kazaljke na instrument tabli pocnu da luduju. srecom da sam vise puta procitao o slicnim slucajevima pa sam znao o cemu se radi a jos veca sreca ili nesreca je da sam bio parkiran na nekih 500m od benzinske pumpe pa sam imao gde da kupim akumulator ( i sve je tako dobro proslo osim nosenja istog na 30 i kusur celzijusa). Moje pitanje je sledece, u autu mi je bio akumulator od 50Ah sto nisam do tad znao ( inace original renault- ov) a s' obzirom da je dci u pitanju zar nije to premalo? Posto je na pumpi bilo samo black horsa i to najveci od 66Ah i Varte od 70Ah ja se posle premeravanja dimenzija odlucim za vartu koju sam na kraju jedva spakovao pod haubu i sad mislim da vise ne mogu ni poklopac od osiguraca da skinem bez vadjenja akumulatora. Da li je uopste pametno sto sam stavio toliki akumulator (mislim na dimenzije) ?
« Poslednja izmena: 06.01.2011. - 16:56 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 02.06.2008. - 23:56 »
Podeli temuIdi gore

Dimenzije ne smetaju, dobar ti je taj kapacitet, ne treba jaci..
Tvoj akumulator je verovatno ostao bez destilovane vode
Sačuvana

nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Espace

« Odgovor #2 poslato: 03.06.2008. - 00:02 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam da li je suvi ili sta ali nije imao nikakve cepove ili slicno, znaci hermetik. verovatno od starosti, ja sam uzeo auto pre godinu dana sa tim akumulatorom.
Sačuvana

Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.06.2008. - 00:06 »
Podeli temuIdi gore

Chepovi su obicno sakriveni ispod nalepnica.. tako npr, za Black horse kazu da nema odrzavanja i dolivanja vode, i onda rikne posle tri godine.. sa dolivanjem i kontrolama (pogotovo leti) meni traje oko 6 godina.
Sačuvana

Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #4 poslato: 03.06.2008. - 00:30 »
Podeli temuIdi gore

Ja na akumulator gledam kao na potrošnu robu. Iskreno, nikada nisam kontrolisao isti i u kakvom je stanju. Pre cca 3 meseca ista priča se dogodila i mom ćaletu. Pre podne sve normalno radilo, popodne hteo da upali kad ništa... Stavljena VARTA i sve OK. Kad crkne-crkne. Kupiš novi i teraj dalje
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #5 poslato: 03.06.2008. - 08:56 »
Podeli temuIdi gore

Kao sto je kolega Click vec i rekao,bitno je odrzavati akumulator,pre svega dosipati destilovane ukoliko je to potrebno.
Posto vozis dizel,svakako ti treba akumulator nesto veceg kapaciteta od 50Ah..taj od 65-70Ah je vise nego dovoljan,posto on moze da ide i na nesto jace dizele od 1.5 dci sa 65ks.I mome ocu se desilo na Astri,da je morao da doliva destilovane posto je kao i kod tebe,kapacitet akumulatora bio nesto manji od realno potrebnog..pa je alternator prejako punio akumulator pri cemu je od jacine punjenja i prevelike energije,dest. voda vremenom polako isparavala..u zadnji cas se moj otac setio da dospe destilovane u njegove celije i tako je akumulator poziveo jos 2 godine.Uz povremeno odrzavanje i redovno punjenje tj. voznju..akumulator bi trebao da izdrzi bar 4 godine..a eto kod naseg Clicka zivi i duze,kao i sve ostalo sto on odrzava.To je za pohvalu! 
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
banem
Gost
« Odgovor #6 poslato: 03.06.2008. - 09:37 »
Podeli temuIdi gore

Hm, ovaj moj puni 6. godinu (fabrički). Treba li da proveravam nivo vode i kako? Koliko se sećam, nije dobro prepunjavati.
Sačuvana
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #7 poslato: 03.06.2008. - 10:23 »
Podeli temuIdi gore

Hm, ovaj moj puni 6. godinu (fabrički). Treba li da proveravam nivo vode i kako? Koliko se sećam, nije dobro prepunjavati.
Otvoris cepove na vrhu akumulatora i pogledas da li su celije u vodi,ako nisu dospes des.vode onako,preko celija ali ne da prepunis.(ako imas akumulator bez odrzavanja on nema cepove i ne moze se dopuniti des.vodom)
« Poslednja izmena: 03.06.2008. - 10:33 od strane Boki » Sačuvana

Nisu sale za umove male
banem
Gost
« Odgovor #8 poslato: 03.06.2008. - 12:32 »
Podeli temuIdi gore

Otvoris cepove na vrhu akumulatora i pogledas da li su celije u vodi,ako nisu dospes des.vode onako,preko celija ali ne da prepunis.(ako imas akumulator bez odrzavanja on nema cepove i ne moze se dopuniti des.vodom)

Pitaj me za hardver, softver, elektroniku... ali nemoj za akumulatore. Taj bez održavanja verovatno fabrika ugrađuje i ne mogu da ga otvorim?

Što li onda prodaju te sa održavanjem kad su očigledno oni bez održavanja bolji?
Sačuvana
Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #9 poslato: 03.06.2008. - 14:22 »
Podeli temuIdi gore

Pitaj me za hardver, softver, elektroniku... ali nemoj za akumulatore. Taj bez održavanja verovatno fabrika ugrađuje i ne mogu da ga otvorim?

Što li onda prodaju te sa održavanjem kad su očigledno oni bez održavanja bolji?
Verovatno imas taj bez odrzavanja ali ne znam zasigurno a sto se tice prodaje jednih i drugih nisu jos sve fabrike usavrsile tu tehnologiju    
Sačuvana

Nisu sale za umove male
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 03.06.2008. - 16:34 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno imas taj bez odrzavanja ali ne znam zasigurno a sto se tice prodaje jednih i drugih nisu jos sve fabrike usavrsile tu tehnologiju    
Jesu, jesu..
Sačuvana

Kod
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Clio 1.4 16v & Alfa Romeo 147 1.9 16v

« Odgovor #11 poslato: 03.06.2008. - 16:35 »
Podeli temuIdi gore

i mene je izdao prosle godine u aprilu u bgd. kupih na juznom bulevaru Vesnu starter od 55Ah (iako je za 1.4 16v fabricki od 50Ah) po nagovoru momka elektricara jer, kako mi rece, varta i bosch su uglavnom kopije a za Vesnu bar znas da je Vesna..... i tako.... 
Sačuvana

Aleksandar
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 03.06.2008. - 16:38 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam stavio Banner (55 Ah) u 18-icu.. Dobar je, prethodni sam kupio u oktobru 2001(takodje Banner, ali 45 Ah), da bi ispustio svoju plemenitu dusu u decembru 2007 godine jednog hladnog jutra...
Slicno iskustvo sa Vesnom (originalni od 36 Ah je drzao sest godine), dva Black Horse-a (od 91 do kraja 96 i drugi kraj 96-kraj 2001, oba 55 Ah).. znaci, meni su svi dobri...
« Poslednja izmena: 03.06.2008. - 16:39 od strane Click » Sačuvana

Dogac
SportLook
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 40
Auto: Megane III berlina 1.6 16v

« Odgovor #13 poslato: 16.09.2008. - 15:37 »
Podeli temuIdi gore

Eto i mene danas izdade akumulator,majku mu njegovu!Trajao je 3 god i 10 meseci...uplasih se kad pocese kazaljke da skacu i da blica inst.tabla.Odmah sam zvao prvog medju jednakima (citaj Exa) i covek je konstatovao u cemu je problem! 
Medjutim,tata nece da menja akum.tu na licetu od mesta,nego prespojimo kablovima i ja startujem klija.Ali kad sam presao 50m upale se lampice za servis,stop,abs i rucna!  I tako one sijaju a ja ga vozim normalno do najblize radnje sa akumulatorima.
Kupio sam Unlimited 36 od 55ah a bio je 47ah ovaj sto sam skinuo.Covek kaze da je akumulator Vartin ali ja nesto nisam siguran!Zna li ko sta o ovom akumulatoru?Kosta 4570 dinara!

Garancija je 30 meseci,s tim sto se u 30om mesecu kontrolnim pregledom produzava garancija za jos 6 meseci.
« Poslednja izmena: 16.09.2008. - 15:39 od strane Dogac » Sačuvana

"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #14 poslato: 16.09.2008. - 16:50 »
Podeli temuIdi gore

Prvi put cujem za tu marku,ali ja ionako nisam od te struke      imas dobru garanciju..3 godine i verovatno jos i tih dodatnih 6 meseci.Super!       Mogao si uzeti akumulator iste snage ali i ovako je dobro..bitno je samo da nije manji od predvidjenog.      
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 236 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.31 sekundi sa 41 upita.
anything