Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.11.2014. - 23:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 16 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: spulna na volanu  (Pročitano 33529 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
microservice
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Laguna 2.0 16v, Clio 1.4 16v

www.facebook.com/servismicro

« Odgovor #30 poslato: 27.01.2011. - 14:51 »
Podeli temuIdi gore

to je to ili ti flet kabal, dok je ladno vreme radi svira ko lud, cim je toplo nista ili retko kad, u nekim polozajima
Sačuvana

Maj
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 54
Auto: Megan II 2003 1,5 dci

Ko pita, dobije odgovor!

« Odgovor #31 poslato: 30.01.2011. - 15:04 »
Podeli temuIdi gore

Evo i mene ! Pre 20 i kusur dana, počelo krckanje, kao da koristim gedoru i to posle od prilike pola kruga, u desno!
A od sinoć!?! Upali se lampica za (erbeg i proveri servis) i dalje krcka!? Za vreme vožnje se palila i gasila signalizacija ("erbeg i proveri servis")!!!
Pa, prepoznah se u vašim postovima.
Inače, auto je Megan II 2003 1.5 dci.
Pitanje: sme li da se vozi tako, (da se ne hebe nešto još gore)???
Drugo pit.: koliko to ugrožava bezbednost, da se ne aktivira erbeg sam od sebe?
Treće: jel il  ovo konačna cena opravke?
Poz..
Sačuvana
dussko
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megan 1,5 dci 60kw

cao svim

« Odgovor #32 poslato: 30.01.2011. - 21:19 »
Podeli temuIdi gore

vidi kad pukne spirala obicno nece da zakljuca volan ,kad izvuces karticu i ispise to na displeju,posto je kod tebe servis i kako si opisao da se pali gasi lampica,sagni se ispod vozackog i suvozackog sedista imas u podu djek pa ga pritisni tu ti gubi kontakt 99%
Sačuvana

dussko
Maj
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 54
Auto: Megan II 2003 1,5 dci

Ko pita, dobije odgovor!

« Odgovor #33 poslato: 02.02.2011. - 19:54 »
Podeli temuIdi gore

Sutra ču da probam!
   Može biti suvozačko sedište, pre par dana, sam zaglavio jednu kartonsku kutijiccccuuu (baš je bila knap)!
   Mozda sam tada nešto z...ao !?!
Hvala na savetu...
Sačuvana
Boky
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi 88kw 2003.

« Odgovor #34 poslato: 06.02.2011. - 18:32 »
Podeli temuIdi gore

Nocas na otvorenom putu, aktiviram tempomat i preko komendi na volanu + i - nece da ga pokrene i odjednom pocinje da smrdi instalacija i pojavljuje se dim iz volana. Zvao sam ortaka, skinuli poklopce sa volana i ustanovljeno je da je izgorela spulna. Simptomi su, sija lampica za airbag, na BC pise SERVICE i komande tempomata na volanu ne rade. Kad izvadim karticu, volan moze da se normalno zakljuca, sirena radi i sve ostalo je ok. Dovezao sam do kuce nekih 80 km/a, sve je bilo ok, stim sto kad motam volan cuje se krckanje. Od sutra se krece u potragu. U januaru je bila popravka oko grejanja 100e, sad ovo isto oko 100e... 
Sačuvana
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: megane II 1.4 2003g.

« Odgovor #35 poslato: 30.04.2011. - 18:51 »
Podeli temuIdi gore

da i ja malo nadopunim temu. neki dan mi je u volanu nešto zapelo, počelo krckati i na kraju svjetli service i air bag. Da ne duljim, dao sam si truda i popravio spiralu 
Zamjenio sam kabel i sve ponovno sastavio i radi  . Usput sam otkrio i zašto i kako se to pokvari pa sam dodatno i to malo upgradeao. Ako nekog zanima kako popraviti mogu opisati, imam i par loših slika al odma da upozorim: treba jako puno strpljenja, vremena i sigurna ruka za rad s lemilicom. I treba novi kabel, ja sam svoj uzeo iz matričnog Epson štampača A3 i prilagodio ga. Usput sam vidio da postoji mogućnost spajanja još jedne spirale, vjerojatno je ta za komande tempomata.
Sačuvana
makarije
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megane break 1.9dCi

dCi drajveri najbolji su frajeri

« Odgovor #36 poslato: 01.05.2011. - 09:06 »
Podeli temuIdi gore

da i ja malo nadopunim temu. neki dan mi je u volanu nešto zapelo, počelo krckati i na kraju svjetli service i air bag. Da ne duljim, dao sam si truda i popravio spiralu 
Zamjenio sam kabel i sve ponovno sastavio i radi  . Usput sam otkrio i zašto i kako se to pokvari pa sam dodatno i to malo upgradeao. Ako nekog zanima kako popraviti mogu opisati, imam i par loših slika al odma da upozorim: treba jako puno strpljenja, vremena i sigurna ruka za rad s lemilicom. I treba novi kabel, ja sam svoj uzeo iz matričnog Epson štampača A3 i prilagodio ga. Usput sam vidio da postoji mogućnost spajanja još jedne spirale, vjerojatno je ta za komande tempomata.

OBAVEZNO otvori temu u Uradi sam 
Sačuvana

zenu dupe krasi a tortu orasi
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 01.05.2011. - 16:13 »
Podeli temuIdi gore

update:
danas je počelo neko krckanje u volanu pa sam ponovo presložio, radilo fino dok nisam izašao iz dvorišta i onda je krcnulo i opet lampica air baga i service 
problem je izgleda u kučištu spirale jer onaj srednji dio koji napinje spiralu negdje zapne i ...
za sada ću to ostaviti nerješeno, ovaj auto je vreća bez dna za novce a ovo mi nije na listi prioriteta. a ima i jednu prednost - auto ne zaključava volan pa ne može crknuti brava volana 
Sačuvana
filo
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: meg sport 225

« Odgovor #38 poslato: 01.05.2011. - 20:06 »
Podeli temuIdi gore

Meni je lemljenje-popravka istog  odlozilo kupovinu novog za 1 godinu .   Istina zahteva puno vremena . 
Sačuvana

Valentine ONE V1.8—POP2 with Euro Mode.
Antilaser AL-G9 RX
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 02.05.2011. - 07:45 »
Podeli temuIdi gore

Meni je lemljenje-popravka istog  odlozilo kupovinu novog za 1 godinu .   Istina zahteva puno vremena . 
ja sam promjenio i naravno zalemio novi kabel. i prvi dan je sve radilo savršeno, ništa se nije čulo. drugi dan je počelo krckati i zapinjati pa sam otvorio i ponovno podesio špulu. iskočio je onaj mali zupčanik. onda sam njega "pojačao" tako da ne može iskočiti i radilo je par okretaja volana. nakon toga se čulo "krcc" i upalio se service na tabli. i sad kad vozim čujem kako krcka u volanu
Sačuvana
Instruktor
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane III

Sve se može kada se hoće !!!!

« Odgovor #40 poslato: 05.05.2011. - 23:52 »
Podeli temuIdi gore

Poštovani.
Super je to što prolazite jeftinije.Međutim ...napominjem.Navojnica sa flat kablom služi da se električni impuls iz računara AIR-BAGa prenese do jednog (ili oba) upaljača na jastuku u volanu.U pitanju je bezbednost vaših života....lošim radom može se dovesti do toga da vam se pri udesu vazdušni jastuk volana ne otvori..a posledice mogu biti strašne.Svima nama treba novac....ali ne bez glave.
Pamet u glavu...čuvajte život vas i vaših saputnika.
Prijatno.
Sačuvana
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 06.05.2011. - 10:45 »
Podeli temuIdi gore

može i originalna spirala puknuti, kao što je i slučaj sa svim ovima. ne vidim razliku između popravljene i nove spirale
Sačuvana
flega
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 06.05.2011. - 12:15 »
Podeli temuIdi gore

naravno. namotao sam ju kako sam mislio da treba, provjerio dal ima dosta hoda i tek onda smontirao volan i sve ostalo. vozio jedan dan normalno, drugi dan više nisam 
Sačuvana
Instruktor
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane III

Sve se može kada se hoće !!!!

« Odgovor #43 poslato: 06.05.2011. - 13:56 »
Podeli temuIdi gore

Svaka čast....ja kažem bezbednost i život.
Sve ok
Sačuvana
remark
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: clio 1.2 16v 2002

« Odgovor #44 poslato: 27.05.2011. - 07:19 »
Podeli temuIdi gore

Da pitam ovdje da ne bih otvara novu temu, ćerkica mi je prije neki dan ubacila novčić u volan  , što me može snać zna li ko?

Sačuvana

potpis
Stranice: Prev 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 16 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.22 sekundi sa 41 upita.