Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.07.2019. - 05:18 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 21 22 23 24 [25]   Idi dole
Autor Tema: Cene servisa u vasem gradu  (Pročitano 174869 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #360 poslato: 15.03.2018. - 22:23 »
Podeli temuIdi gore

A remenice umeju da budu 10-20.000 din
Sačuvana

dadotb
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Modus

« Odgovor #361 poslato: 01.04.2018. - 19:03 »
Podeli temuIdi gore

veliki servis na reno modus 2006. lani platio 205 eur s rukama u BiH, delovi Valeo, zadovljan za sada...mali servis 5-10 eur ruke, a ulje i filteri oko 40 eur
Sačuvana

rendzer93
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26
Auto: Reno Megane 1

« Odgovor #362 poslato: 16.04.2018. - 12:34 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav
Zanima me okvirna cena velikog servisa za megana  1.6 16v 1997god hečbek? Hvala unapred
Sačuvana

momcilo82
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Laguna II 1.6 16v

« Odgovor #363 poslato: 08.08.2018. - 17:40 »
Podeli temuIdi gore

Prošle godine u septembru sam radio mali servis kod Vlade na Karaburmi, plaćeno 7000 din. Sada sam ustanovio šta ugrađuje, u pitanju je Comline (filteri vazduha i kabine) i Purflux (filter ulja), kao i Elf 5w-40 ulje (na specifikaciji servisa nije navedeno tačno koje je).

Eto, možda nekome pomogne ova info.
Sačuvana

the_hogar
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 20
Auto: Nemam

« Odgovor #364 poslato: 20.12.2018. - 16:00 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav narode.

Imam Grand Scenic II 2004 1.9dci 88kw.

Treba mi reporuka za majstora u Novom Sadu.

Nije mi bitna servisna knjizica, ne mora ni fiskalni racun.
Bitno mi je da majstor ne pokusa da me izlevati.

Udrite poruke u inbox ili ovde na temu.

Hvala.
Sačuvana

boree
Global Moderator
Van mreže Van mreže

Starost: 43

« Odgovor #365 poslato: 20.12.2018. - 16:14 »
Podeli temuIdi gore

Malo prelistaj forum pre postavljanja teme.

http://www.renaultforumserbia.com/index.php?board=123.0
Sačuvana

v3
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Renault Clio 3 1.5 dCi 63kW (2007)

« Odgovor #366 poslato: 17.07.2019. - 22:07 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam svoj platio 13154,?? (ne znam koliko tacno para ). Standardno je menjano ulje (5l, negde oko 4400) i filteri (ostatak cene do 10000). Majstor je uzeo 3000 za ruke i to je to - jos je malo proveravao stanje motora, vesanje itd posto sam ga dobio pre manje od mesec dana. Nemam racun kod sebe da vidim koliko je sta tacno izaslo od filtera, i koje je tacno ulje (ELF sigurno, sad koje tacno ne znam - ali gledajuci okvirno cene po netu, bar 1000 dinara je izaslo skuplje).

E sad, kakva su vasa iskustva? Koliko vi placate? Da li sami nabavljate delove? Da li sami radite mali servis? Malo sam neiskusan posto mi je ovo i prvi auto, i prvi servis.

Morao sam da otvorim novu temu posto se stara pretvorila u diskusiju o kvalitetu vocnog soka i nivou aflatoksina u raznim proizvodima na evropskom trzistu.
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI EGS "Black mamba"

"opinions are like assholes,everybody has one"

« Odgovor #367 poslato: 17.07.2019. - 23:15 »
Podeli temuIdi gore

Ulje mi je nesto skupo, 4400 za Elf. Ja sam poslednji servis platio 10 000 sa rukama.
Yacco 5w30, (5,5l ide)
Mann filter goriva
Mann filter vazduha
Champion filter kabine(aktivan ugalj)
Mann filter ulja
Motor 2.0 hdi

Delove nabavlja od kolege Boki sa foruma. Kako pozelim, tako mi pošalje

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Sačuvana

"Demokratija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
Siromasi će hteti imetak bogatih. A demokratija će im to dati.
Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #368 poslato: 18.07.2019. - 08:45 »
Podeli temuIdi gore

E sad, kakva su vasa iskustva? Koliko vi placate? Da li sami nabavljate delove? Da li sami radite mali servis? Malo sam neiskusan posto mi je ovo i prvi auto, i prvi servis.

Morao sam da otvorim novu temu posto se stara pretvorila u diskusiju o kvalitetu vocnog soka i nivou aflatoksina u raznim proizvodima na evropskom trzistu.

Ja ne plaćam ruke majstora pošto su njemu bitne informacije koje se tiču kvaliteta voćnog soka i njegovog uticaja na zdravlje. Ja njemu informacije, on meni ruke. Potrebne delove on nabavlja, osim ulja koje mu donesem i za njegov auto pošto se boji da ne sipa pogrešno.
Dok se staro ulje cedi iz kartera, on kuva kafu pa nastavlja sa radom kada je popijemo. Kada treba da se ulije novo ulje, on stavi levak na mesto za ulivanje a ja menzurom odmeravam potrebnu količinu. Sutradan na nekom sasvim ravnom parkingu, po pravilu u nekom tržnom centru, nakon gašenja motora posle dvadeset minuta pogledam šipku/merač ulja i to slikam da bih pratio potrošnju ulja i dolivao potrošeno.

Za onog ko je neiskusan, verovatno je najbolja varijanta da sve prepusti dobrom servisu i samo pita koliko treba da spremi para. Eventualno po nešto može da sazna po forumima (što je čak i tačno ).

« Poslednja izmena: 18.07.2019. - 11:12 od strane DS9 » Sačuvana

v3
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 24
Auto: Renault Clio 3 1.5 dCi 63kW (2007)

« Odgovor #369 poslato: 18.07.2019. - 08:55 »
Podeli temuIdi gore

Nasao sam koje je ulje u pitanju, Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30. Profaco ga prodaje za 3800.
Sačuvana

simke_08
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Megane 3 ph2 1.5 dci / Nissan Qashqai+2 1.6 dCi / 1984 Zastava 750 LE

« Odgovor #370 poslato: 18.07.2019. - 09:10 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam u moj clio 3 dci 50kw sipao 5w40.. mada je to druga tema.

13000 je meni previse, dodas jos toliko i uradis veliki servis.
Ja sam svog majstora imao, nabavljao uvek delove u wint-u, euro07, kit komercu, zavisi od kvaliteta i povoljnosti.
Mali servis za klia nikad nisam platio preko 6000din sa uljem (5L jer u motor ide 4,5L) oko 2500 mi je uvek bilo ulje elf 5w40 nf 900 ili evolution sxr 900. Ruke majstora su za mali servis 1200din jos i hladno pivo popijem za tu lovu.

Kad sam menjao filter goriva bilo mi je oko 10000din jer je filter goriva bio oko 3500-4000 mada sam ga greakom kupio dvaput sa senzorom, bez senzora je oko 2000-2500 koliko se secam.

Moje misljenje je da si preplatio, al ok, ni ja nisam znao odmah kad sam uzeo prvi auto.
Sačuvana

djiuliju
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Clio 3 ph1 1.6 16v, Megane 2 ph2 2.0T

« Odgovor #371 poslato: 18.07.2019. - 09:10 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam sta tacno predstavlja ta provera motora, ali 3000 za promenu ulja i filtera je dranje.
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #372 poslato: 18.07.2019. - 09:14 »
Podeli temuIdi gore

To Elf Full Tech FE 5W-30 ulje servisi naplaćuju prilično skuplje (jer je uslovno rečeno to najkvalitetnije standardno renoovsko ulje) nego maloprodaja, pa je i logično da donekle bude skuplji servis. Važno da je servis urađen korektno. Ponekad mogu bitno jeftinije da ispadnu i ruke i delovi, recimo npr. umesto 13000 din, da bude npr. 7000 din - al` da kasnije čovek požali što je tako štedeo. Naravno, ima i slučajeva kada se skupo plati za ozbiljan nemar. U suštini, uglavnom se među ljudima zna ko radi korektno i fino pa je boree zato i dao gore link do odgovarajuće teme.  

Kada se nezavisnom majstoru donesu filteri i ulje - on ima samo zaradu na ruke (umesto da ima zaradu na rabat na delove od nekih 10-30% kako za šta). I pošto ima relativno manju zaradu, onda ga boli konac, jer praktično nije odgovaran ni za šta (poseban je problem kada mušterije donesu neodgovarajuće delove/filtere, pa onda umesto da radi drugi auto mora da čeka mušteriju da zameni...). Tek je problem kada mora da ispravlja tuđe neodgovorne budževine za koje mu treba znatno viuše vremena nego ono za šta uzima sitnu lovu (tipa hiljadarka za mali servis).

Ako mu se prepusti i nabavka delova naravno da će biti više motivisan (da ne za$ere, ili obrati malo više pažnje na auto pa eventualno ispravi/sredi i nešto što mu nije traženo)..

Oni koji plaćaju porez, zaposlene, izdaju fiskalne i ostale račune, garanciju....priča je drugačija (i praktično neuporediva).

-Dobar dan.
-Dobar dan
-Ja bih želeo od ptice mleko.
-Nema problema, možete ga preuzeti za pola sata na pultu nakon što dostavite uplatnicu našoj koleginici sa pulta. Molim Vas da svojeručnim potpisom overite ovaj radni nalog kojim potvrđujete da želite navedeni proizvod i uslugu.  
« Poslednja izmena: 18.07.2019. - 11:27 od strane DS9 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 21 22 23 24 [25]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 36 upita.