Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.01.2019. - 17:55 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 254 255 256 257 [258]   Idi dole
Autor Tema: Motorna ulja za Renault motore  (Pročitano 744967 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Apple
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: clio II 1.5dci 80ks k9k702

« Odgovor #3855 poslato: 21.01.2019. - 21:04 »
Podeli temuIdi gore

Xtra - odličan izbor.

Drago mi je da vidim ovako nešto, odnosno da se motoru sipa odlično probrano ulje u smislu gradacije za neki motor (a mislim da će to vrlo prijati ladi), pa još odličnih karakteristika/kvaliteta. Čisto lično, ne volim ExxonMobil, kao ni Shell ili BP koji su (sva tri) npr. najveći profiteri poslednjih ratova (Irak npr.) po svetu zbog kojih je milioni ljudi unesrećeno - ali im se kvalitet ne može osporiti.

Za one koji bi zaista smatrali da je ovo za ladu overkill (ako ne proslini na neki od dihtunga, a ja na to gledam samo kao na znak da je zaptivka i onako već za menjanje) - rekao bih u stilu da nije bitno koliku žrtvu podnosimo, nego kakvu svetinju branimo.

E` sad, i "svetinja" od Lade je mašina koja zahteva da dobije mazivo koje će adekvatno izvršiti sve one funkcije koje se od njega zahteva, a na celu stvar može da se gleda i kao na npr. umetnički doživljaj  u kojem se spjanjem dve različito koncipirane stvari dobija treća sa sasvim novim kvalitetom, recimo nešto kao etno-džez ili npr. ovo dole    

https://www.youtube.com/watch?v=pDHzK3Xe7Yw

A posebno mi je drago jer vidim da ide FRAD filter.

Kako god, biće zanimljivo pratiti kako se ponaša lada sa takvim tipom ulja, zimi-leti, kakva će npr. biti potrošnja ulja u odnosu na prethodna i sl., pa se nadam da ćemo imati prilike da saznamo.

Inače, pre neku stranu je bilo reči o falsifikatu Motul ulja od strane vijetnamskog proizvođača.

Na osnovu sledećih informacija -  
https://www.motul.com/mm/en/motul_locally/285  
dakle ne radi se o falsifikatu, već o vijetnamskom proizvođaču (partneru) Vilube http://www.vilube.com/ koji regularno proizvodi maziva za Motul.

Sad, ne znam kako se to u industrijama zove kada se dobro etabliranom proizvodu snižava kvalitet radi veće zarade - ali bih bio vrlo skeptičan da sam Motul to čini sa svojim proizvodima. Mass company koji je ovlašćeni uvoznik i distributer za Srbiju je ima pre oko godinu dana nesreću da im je izgoreo magacin ako se ne varam, pa su preživeli ogromnu štetu.

Sa druge strane - verujem da ima ljudi (jer sam takve imao prilike i da upoznam) kojima nije strano da organizuju štancovanje ambalaže i nalepnica radi falsifikovanja i sipanja jeftinijeg ulja, a ako to urade za Motul koji je na ceni verovatno bi mogli dobro da zarade ako su sigurni da zbog toga neće trpeti štetu.

Sa treće strane, neko ume da motulovim uljima pripisuje i nešto što je teško proverivo, a ne mora da bude uzrok falsifikata (tipa - "pre mi se motul nije trošio ni kap, a sad se troši - mora da je falsifikat").
Došlo vreme za zamenu 
Ovaj put bi išao na Wolf pa ako može preporuka.
Sačuvana

Pac-Man
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Clio 3 1.2 16V 55kW

« Odgovor #3856 poslato: 21.01.2019. - 21:18 »
Podeli temuIdi gore

Pa to. I ja kod njih kupujem vec 5 godina.
Vidim narode da pisete o svakakvim uljima.
A jel neko cuo za Kroon ulja?
Holandska marka je u pitanju. Naleteo sam na to ulje na drugom forumu, citajuci uopsteno o uljima i zaintrigiralo me ime. Posto ja u zivotu nisam cuo za njih.
Ono sto vidim je da imaju jaku cenu. Poput Liqui Moly.
Cak je i skuplje. Jer Top Tec 4100 od Liqui Moly kosta 4.200 dinara za 5L, a Kroon kosta 4.750 za istu kolicinu.
Ovo je Kroon SPECIALSYNTH MSP 5W-40 koji se preporucuje za moj auto.
Sad sam gledao sajt firme koja ih zastupa. I cene su paprene, za bilo koji proizvod iz njihove ponude.
Cak je i Motul jeftiniji od njih.
Necu da idem sa ELF. Nego me zivo interesuje kakva je to marka.
Sačuvana

Miki P
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna

« Odgovor #3857 poslato: danas u 12:20 »
Podeli temuIdi gore

Pored pomenutih ulja mozete uzeti u obzir i Texaco ulja. Inace veoma kvalitetna ulja koja se proizvode u Belgiji u Gentu.
Sačuvana

Apple
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: clio II 1.5dci 80ks k9k702

« Odgovor #3858 poslato: danas u 12:27 »
Podeli temuIdi gore

DS9 ipak sam se odlucio da ponovo sipam Mobil ali u svakom slucaju baci malo txt komparacije za taj Wolf koji bi mogao iduci put ili u drugi auto da sipam jer imamo 2 Lade Rive 1500 sa gasom ugradjenim.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 254 255 256 257 [258]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 26 upita.
anything