Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
21.07.2019. - 21:15 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 269 270 271 272 [273]   Idi dole
Autor Tema: Motorna ulja za Renault motore  (Pročitano 808021 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Micija
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 46
Auto: Grand scenic

TAXI Mičić

« Odgovor #4080 poslato: 10.07.2019. - 12:38 »
Podeli temuIdi gore

Pa ocdje kod nas auto dijelovi registrovanim mehanicarima daju 30% popusta a taxistima 10% a ja napravio komvinaciju da mehanicaru nabijem racun da on dobije na poklon nekakcu masinu pa mi on dao svoj popust tako da sam upao u tu pricu i profitirao.

Modriča Republika Srpska (BiH)

Sačuvana

TAXI Mičić tel. 065521620
bo ris
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #4081 poslato: 10.07.2019. - 21:28 »
Podeli temuIdi gore

Vidim da si iz Modrice pa me zanima sto ne koristis optimu, tu kod tebe nema falsa vec je orginal

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

Micija
Twingo
*
Van mreže Van mreže

TAXI Mičić

« Odgovor #4082 poslato: 10.07.2019. - 22:55 »
Podeli temuIdi gore

Hq ha nije nista kako izgleda
Ovi nasi samo proizvode gubitke i lopovluk,vozis se na njihvo bazno ulje a mislis da je nafta,jer si je kupio i dobio racun a i ne znas.

Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #4083 poslato: 11.07.2019. - 11:55 »
Podeli temuIdi gore

Vidim da si iz Modrice pa me zanima sto ne koristis optimu, tu kod tebe nema falsa vec je orginal

Optima/Modriča ne proizvodi ulje po RN0720 odnosno ACEA C4 tako da je jasno da ona za potrebu dCi sa FAP i nisu izbor.

Hq ha nije nista kako izgleda
Ovi nasi samo proizvode gubitke i lopovluk,vozis se na njihvo bazno ulje a mislis da je nafta,jer si je kupio i dobio racun a i ne znas.

Niko nije prorok u svom selu.

Bez prakse ili laboratorijske analize može samo da se pretpostavlja koliko ono što je amabalaži (ulja) odgovara specifikaciji. 
Sačuvana

bo ris
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #4084 poslato: 11.07.2019. - 12:02 »
Podeli temuIdi gore

Ja pre desetak dan idem kroz modricu i reko dal da kupim ulje od optime ovde je garant org. pa da vidim kakav je 5-40 od modrice i bio neodlucan i na kraju  odustanem, a imam jos 5000 do servisa, imam jos fore da odlucim ocu nastaviti sa elfom ili da uzmem yaco ili modricu a evo vec polako odustajem od modrice
Micija me pokolebao sad
Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Sačuvana

Micija
Twingo
*
Van mreže Van mreže

TAXI Mičić

« Odgovor #4085 poslato: 11.07.2019. - 12:17 »
Podeli temuIdi gore

Ulja cak mozes jeftinije da kupis u srbiji jer ovdje mi nemamo radnju sa njihovim proizvodima tj njihovu radnju. A u kvalitet i ne sumnjam nego se muvaju sa baznim uljima bilo je nekih i zatvorskih kazni za neke nebitne. A neko. Vrijeme kosovskih tablica hrvatskih srpskih,madjaeskih itd i svi toce bazno ulje a u putu im se promjene papiri i pise da voze naftu i ladno na pumpama istakaju kao naftu. U pocetku su mijesali pola pola a kasnije visto bazno ulje.
Ovo parafraziram ono sto sam u razgovoru,dok sam vozio vozace kamiona koji cekaju utovar od njih saznao,stizali su cak do austrije sa tim a obicno ex yu i albanija najvise.

Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #4086 poslato: 15.07.2019. - 14:17 »
Podeli temuIdi gore

imam jos fore da odlucim ocu nastaviti sa elfom ili da uzmem yaco ili modricu a evo vec polako odustajem od modrice
Micija me pokolebao sad

Heh, sve što bih mogao da kažem na ovo, a da ne bude predugačko (jer sam se ionako toga u ovoj temi napisao) je da je svaki od pomenutih proizvođača na neki svoj način sasvim renomiran (i da nema greške ni sa jednim od njih).

Voziš Renault a knjižica preporučuje Elf - pa treba dobar razlog da se od toga odstupi. Mislim, treba mnogo veći razlog nego da se to samo isprati a što je sasvim ok, tj. by the book (naravno kada izabrano ulje odgovara propisanim normama za konkretni auto/motor).

Yacco takođe renomiran (odavno), takođe ima ulja sa RN odobrenjima - pa ni sa njim nema greške.

Optima/Modriča nema ulje sa RN odobrenjima osim što navodi (kao i mnogi ostali proizvođači) da konkretno ulje odgovara nekim specifikacijama, tj. odgovara onima koje su uparene sa ACEA normama (osim onih za koje Optima ima i proizvođačka odobrenja).

Razlozi koji su meni bitni su takvi da ću pre da izaberem odgovarajuće ulje od Optime nego od Total/Elf ili Yacco - s tim što su oni takvi (razlozi) da pod time ne podrazumevam niži kvalitet totalovih/jakovih ulja niti viši kvalitet optiminih ulja. Knjižica je jasna u nekim svojim navodima (tipa Renault recommends Elf), a neki od navoda su takvi da je meni neopevani merak da (sebi) izaberem ulje od Optime (ili npr. FAM, Galax, Nisotec).

Neko možda doda i da merak nema cenu, kao npr. kad gledaš kako neko spasi dve meč lopte na tuđi, pa još i najbolji servis na svetu, i još posle toga i pobedi.  

Kako god, biće dobro koje god budeš izabrao jer je bitno da su ulja odgovarajućih specifikacija.  

E` da, kome je osim meraka i gušt mogao bi vrlo da razmisli o INA uljima jer verujem da su neka od njih odlična.

« Poslednja izmena: 15.07.2019. - 14:25 od strane DS9 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 269 270 271 272 [273]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 29 upita.