Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.11.2018. - 05:01 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 67 Next   Idi dole
Autor Tema: Farovi- Problemi, iskustva, saveti  (Pročitano 233936 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Laguna Agila Civic

« Odgovor #15 poslato: 08.06.2008. - 22:16 »
Podeli temuIdi gore

Danas sam se raspitao i izgleda da za zamenu obicnih sijalica treba da se ide u reno posto izgleda treba da se skida branik ili ona plastika iznad Ako je tako to i nije bas za pohvalu Uglavnom sam danas na parkingu,na ivicnjak,iscupao prednji branik iz lezista ali na srecu nista nije polomljeno tako da sam ga samo uklipsao i za sad nista ne fali ali ipak morace da ga pogleda neki expert da se udari neki sraf ako treba ujedno i da se pogleda za vodu sto ulazi u maglenku...
Sačuvana

filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 50
Auto: meg sport 225

« Odgovor #16 poslato: 19.09.2008. - 21:07 »
Podeli temuIdi gore

Iduce nedelje menjam Jamere u prednjem braniku (Jameri sluze za borbu protiv organizovanog kriminala i otklanjanje stresa  )   Posto moram da skinem branik pokusacu da pronadjem zasto levi far povremeno zamagli.

Ima li neko id kako to da resim.      Vode u faru ima jako malo tako da nemogu da da ubacim ribicu iz akvariuma.       

EDIT: Spojene teme
« Poslednja izmena: 22.12.2010. - 17:49 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Valentine ONE V1.8—POP2 with Euro Mode.
Antilaser Priority
Malivuk612
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #17 poslato: 19.09.2008. - 21:17 »
Podeli temuIdi gore

moguce da je naprslo negde staklo, ili onaj spoj izmedju stakla i kucista fara... silikon/neki dobar lepak u ruke i nadji... meni malo magli desni na 406, al ne mogu da se drndam, zeznuto je skinuti far na njemu...
Sačuvana

Kod
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Clio 1.4 16v & Alfa Romeo 147 1.9 16v

« Odgovor #18 poslato: 20.09.2008. - 11:39 »
Podeli temuIdi gore

koliko vidim sve marke automobila imaju taj problem . . .  renault, vw, toyota . . . nema marke automobila na kjem bar na jednom modelu nisam video ''zamagljeni'' far . . .  by the way, i kod mene je jedan zamagljen . . .
Sačuvana

Aleksandar
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #19 poslato: 20.09.2008. - 12:43 »
Podeli temuIdi gore

koliko vidim sve marke automobila imaju taj problem . . .  renault, vw, toyota . . . nema marke automobila na kjem bar na jednom modelu nisam video ''zamagljeni'' far . . .  by the way, i kod mene je jedan zamagljen . . .

Ja koliko sam primetio..najvise je Citroen C3-ki koje imaju zamagljen bar jedan ako ne i oba fara,kako prednje tako i zadnje.     
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
drMarty
Gost
« Odgovor #20 poslato: 20.09.2008. - 21:20 »
Podeli temuIdi gore

Meni na Esperu je zamagljen levi far a na R4 nije ni jedan
Kad skineš far ostavi ga da se osuši,tj da nema magle i pažljivo pregledaj gde ima naprslina i silikon majka
Sačuvana
deki
Gost
« Odgovor #21 poslato: 21.09.2008. - 00:00 »
Podeli temuIdi gore

Koliko ja znam po broju zamagljenih farova ubedljivo vodi punto II ph. 1. Kod njega je to zbog same konstrukcije fara, što je ispravljeno na ph.2 odnosno zuntu.
Takve gluposti dosta nerviraju a u principu se teško otklanjaju, bar kod pojedinih marki. Ovo prvi put čujem da je na  zamaglio far. Znam bar 15 ljudi koji nikad nisu imali takav problem.
Sačuvana
Malivuk612
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Peugeot 406, E 220 CDI, Viano 2.2 CDI

« Odgovor #22 poslato: 21.09.2008. - 09:47 »
Podeli temuIdi gore

pa komsinici sa Meganom II posle par meseci zamaglio far, i ovi joj zamene ceo... (u garanciji), pa joj onda maglilo zadnje levo stop svetlo, tj ulazila voda, pa su joj i to menjali...
Sačuvana

Dule
Gost
« Odgovor #23 poslato: 21.09.2008. - 14:34 »
Podeli temuIdi gore

Na Meganeu II kao ni na ovom Scenicu II nikad nisam imao problema sa magljenjem farova.
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #24 poslato: 21.09.2008. - 23:31 »
Podeli temuIdi gore

Koliko ja znam po broju zamagljenih farova ubedljivo vodi punto II ph. 1.

Ovo za Punto znam i ja i slažem se sa tobom

filo, prvi put ovo čujem da se nekom desilo na Renault-u Probaj da skineš far i ako nema pukotine koja se vidi, kada se dobro osuši, stavi silikon u tankom sloju između stakla i kućišta fara
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dule
Gost
« Odgovor #25 poslato: 21.09.2008. - 23:32 »
Podeli temuIdi gore

Ovo za Punto znam i ja i slažem se sa tobom

filo, prvi put ovo čujem da se nekom desilo na Renault-u Probaj da skineš far i ako nema pukotine koja se vidi, kada se dobro osuši, stavi silikon u tankom sloju između stakla i kućišta fara

Farove za Punto radi Valeo kao i za Renault tako da me ne cudi ako se to i Renaultima dogadja.
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #26 poslato: 21.09.2008. - 23:38 »
Podeli temuIdi gore

Nemam pojma ko radi za Punto, ali znam xy slučajeva baš na Puntu II ph 1 . Nisam čuo ni od koga da ima sličnih problema na bilo kom Renault-u ali isto tako ne znam da bilo koji drugi Fiatov model osim navedenog Punta ima taj problem
« Poslednja izmena: 21.09.2008. - 23:53 od strane Exception » Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Dule
Gost
« Odgovor #27 poslato: 21.09.2008. - 23:51 »
Podeli temuIdi gore

Imao sam takav Punto 3 god. i 100000 km i nikada taj problem.Njemu jedino precesto odlaze H7 zarulje pa je mozda do servisa kad ih mjenjaju da nesto ne vrate dobro.
Sačuvana
stator
Gost
« Odgovor #28 poslato: 23.09.2008. - 18:30 »
Podeli temuIdi gore

postoje farovi za 10eur i za 500eur. naravno da u valeu znaju da naprave far koji ce biti vecan,ali to kosta i podize cenu vozila.
tako je sa svim delovima. nijedan far nije hermeticki zatvoren i nesme da bude. skini far i okreni ga naopako.umoci ga u vodu,koliko god mozes,a da se voda ne ulije unutra kroz otvore za sijalice. pozeljno je da voda bude topla,da bi se eventualna pukotina rasirila.
posle par sati proveri dali je usla voda u far. ako jeste,menjaj far,ili ga zakrpi ako je moguce. ako nije,proveri zastitne poklopce sijalica
na zadnjem delu fara. poklopci mogu biti gumeni ili pvc (ako je vozilo njima opremljeno). nedostatak,ostecenje ili lose postavljen poklopac moze biti uzrok zamagljivanja.
pojedini farovi su tehnicki jako lose reseni,bili oni lepi ili ne.ti farovi nisu u stanju da apsorbuju minimalnu kolicinu vlage koja nastaje
kondenzacijom vazduha u samom faru (jer se far greje sijalicom,pa se opet hladi).
Sačuvana
logan
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 56
Auto: Twingo 1,2 i Logan 1,6 LPG

« Odgovor #29 poslato: 26.09.2008. - 22:38 »
Podeli temuIdi gore

Kao što je navedeno ovo se događa kod mnogo marki i modela. Kod nekih češće a kod nekih rijeđe no nitko nije potpuno imun na ovu pojavu.
Moj prijatelj je imao Opel Astru prošle generacije i dva puta su mu u garanciji mjenjali farove zbog istog problema sve dok nisu shvatili što se događa.
Ta generacija Astre je imala tehnički propust pa je svaki put ka ds hauba motora zalupi udarala u farove i tako razdrmala staklo od kućišta. I nakon svake kiše farovi se ponovno zarose. Kad su to shvatili (ili su im iz tvornice dojavili u čemu je problem i ugradili neke dodatne gumene amortizere koji su preuzimali udarac kod spuštanja haube, problem je bio riješen.
Možda ovo nije slučaj kod tebe ali ipak provjeri može li hauba kad se spušta, direktno ili preko nečeg lupnuti u far.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 67 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 37 upita.
anything