Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
27.02.2020. - 04:04 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 ... 77 Next   Idi dole
Autor Tema: Farovi- Problemi, iskustva, saveti  (Pročitano 283507 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dragan
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Renault Clio RS197, Ford Focus 2 ph1 1.6 16v tng, Renault Clio 2 ph1 1.4 16v tng

« Odgovor #390 poslato: 04.08.2013. - 22:53 »
Podeli temuIdi gore

jesi siguran da nisu samo kontakti?
Sačuvana

fcrni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: laguna 1.9 dci

« Odgovor #391 poslato: 05.08.2013. - 00:08 »
Podeli temuIdi gore

Ma nisam siguran,majstor auto elektricar je to gledao nesto na brzinu,provervao da li ima struje do fara,za to vreme ja sam vrteo tockic i kaze da struja dolazi uredno i u levi i desni far ali motorcici ne reaguju sto i on sumnja da bas oba ne reaguju.Osigurace sam ja sam svaki posebno vadio i gledao i u kabini i ispod haube i svi su u redu.Sledece sto sledi je da majstor pokusa da ih skine od fara i rasturi mada i sam kaze da do sada to nije radeo pa zato ja i pitam ovde na forumu ima li ko slicnih iskustva jer farovi su xsenon i sijalice a previse mi svetle visoko i kad sam sam u auto a u petak bih krenuo na more,pun auto i eto problem s,obzirom da ja vozim nocu.
Ja bih sam da to sredim ali neznam ni ja postupak niti znam kako i izgleda taj motoric,s,obzirom da od skoro vozim lagunu,tj.takvu sam je i kupio i uvezao iz SLO.Ostalo je sve OK.osim i klima mi ne radi,punili mi je i dosli do zakljucka da neradi kompresor ali i tada je bilo kasno za gledanje u cemu je problem i tako...nadam se da cemo mi ipak sve ovde resiti preko foruma inace od majstora nema nista,najbolje biti sam majstor.
Ajmo u akciju,ako ko ima iskustva u ovome neka mi pomogne.
Sačuvana

jabre
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: VW pasat 32b, renault Safrane 2.0i

« Odgovor #392 poslato: 05.08.2013. - 00:12 »
Podeli temuIdi gore

jel stavljao neko one univerzalne bixenon projektore, i kako su se pokazali?
Sačuvana

fcrni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #393 poslato: 05.08.2013. - 00:17 »
Podeli temuIdi gore

I kako to da dosad niko nije postavio neku tehnicku dokumentaciju za Reno laguna 2 2003god.1.9 dci,po tome bi svako mogao videti sklop za svaki deo i na taj nacin bi mogli popravljati svoj auto,nisam imao vremena potraziti na netu ali verujem da to ima pa ako neko ima to neka stavi ovde.
Pozzzz
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #394 poslato: 05.08.2013. - 06:25 »
Podeli temuIdi gore

Dialogys, ima tema o njemu.
Sačuvana

fcrni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #395 poslato: 05.08.2013. - 18:19 »
Podeli temuIdi gore

Ja nisam pronasao...hvala u svakom slucaju,ode Laguna kod auto elektricara . !!!!
Sačuvana

fcrni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #396 poslato: 06.08.2013. - 19:52 »
Podeli temuIdi gore

Auto je prenocio kod auto-elektricara i ustanovio je da su crkla oba motora fara tako da eto,predstoji rucno stelovanje kao kod Zastavu 101 pa na more a onda auto ide na prodaju jer kad u Srbiju zena i auto prenoce kod drugoga to vise nina sta ne lici.!!!!
Ukljucio ga u medjuvremenu i na dijagnostiku i kaze da je sve ful u redu...pa naravno da jeste kad mi nije pokazivao ni jednu gresku.
Medjutim,do pre posete majstoru auto klima tj.ventilatori u kabinu su radili drugacije nego sada.Kada ukljucim "AUTO" dugme klima sama pojaca ventilatore pa onda lagano umanji po potrebi,a sada kada to isto dugme ukljucim ventilator radi samo do drugog podeoka i majstor tvrdi da nije nista tu rastelova.
Pa valjda poznajem svoj auto...bem ti Srpski majstori nabedjeni!!!!!
Kupi brate auto preko grane i vozi dok ide,kad stane prodaj pa si opet tamo kupi inace ovde samo troskovi i glavobolja.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #397 poslato: 06.08.2013. - 20:48 »
Podeli temuIdi gore

Automatski režim na klimi se ponaša različito u odnosu na okolnosti, tj. temperaturu u kabini, spoljnu temperaturu, jačinu sunca...
Sačuvana

fcrni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #398 poslato: 06.08.2013. - 23:06 »
Podeli temuIdi gore

Tako je,ali napolju je bilo oko +34C sto znaci da je trebalo pri ukljucivanja autotskog rezima klime da se pokrenu ventilatori skoro na maksimum a ne jedva jedna ili dve crte????....nesto je nabedjeni majstor tu za*ebo,sutra cu videti da li se to vidi kod drugog na kako kazu ima Renoov program dijagnostike.
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #399 poslato: 07.08.2013. - 16:59 »
Podeli temuIdi gore

Ne znaci da je tako. Ni kod mene klima ne ukjucuje svaki put ventilator na maksimalni broj obrtaja. U vecini slucajeva da.
Sačuvana

fcrni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #400 poslato: 07.08.2013. - 22:19 »
Podeli temuIdi gore

hvala na odgovorima,na drugoj Renoovoj dijagnostici kaze da je sve u redu 
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #401 poslato: 15.08.2013. - 08:17 »
Podeli temuIdi gore

Treba im savet sta se desilo. Stavio sam osram night breaker plus pre manje od godinu dana i jutros mi jedan covek kaze crkla ti sijalica, ja pogledam, stvarno, a drugi far gde nije crkla poceo da se topi. Bio sam na moru pre par dana... evo slika. Sta je moglo da se desi, far moram da menjam predpostavljam, a kako da budem siguran da se ne desi ponovo.

http://img266.imageshack.us/img266/4385/rmb8.jpg
Sačuvana

Boki
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: Megan II 1.6 16V TNG+clio 1.2 d7f

« Odgovor #402 poslato: 15.08.2013. - 08:18 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno pri zameni sijalica nije dobro namestena.Moguce da nije bila"zabravljena"pa se u toku voznje pomerila i istopila far
Sačuvana

Nisu sale za umove male
dragan
Administrator
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Renault Clio RS197, Ford Focus 2 ph1 1.6 16v tng, Renault Clio 2 ph1 1.4 16v tng

« Odgovor #403 poslato: 15.08.2013. - 08:39 »
Podeli temuIdi gore

au jbt, prvi put vidim ovako istopljen far...
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #404 poslato: 15.08.2013. - 09:13 »
Podeli temuIdi gore

Ma strasno,

Ovaj elektricar mi kaze sto mi menjao sijalicu da je sijalica tu kriva, i da je ona u lezistu i da ne moze da mrda. On mi je skidao ceo branik i farove da bi mi ih zamenio tako da ne verujem da je lose namestio,

Drugi kod koga sam svratio i kog imam poverenja, mi kaze da to samo kontakti kod sijalice mogu da budu, i da oni kada su losi greju sijalicu.

Meni deluje pre da je to kombinacija sunca 35 stepeni napolju, i rad sijalice neprekidno, plus samo mozda malo i ja podigao farove da bolje vidim.

ovaj far gore imam ponudu da kupim kaze covek malo izlomljena zabica gornja aj pogledajte vi sto se razumete. Kaze da skinem zabicu sa mog i da zavarim. 40 evra je, na drugim mestima 120-150.

...
evo narucio sam ovaj odozgo, kaze da je original renault, i da samo zabica nije dobra. Kineski su oko 9500, original polovan 120-150, mnogo bre
« Poslednja izmena: 15.08.2013. - 12:54 od strane jajajaja » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 ... 77 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 38 upita.
anything