Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.09.2019. - 20:30 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 91 92 93 94 [95] 96 97 Next   Idi dole
Autor Tema: Odrzavanje trapa i upravljackog mehanizma- Problemi i saveti  (Pročitano 333405 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
intermap
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Laguna II

« Odgovor #1410 poslato: 18.01.2019. - 17:30 »
Podeli temuIdi gore

Sve je dobro sem selena. Treba mi kvalitetan majstor koji ce to da zameni kako treba. U Pirotu ili eventualno Nisu.
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #1411 poslato: 18.01.2019. - 19:19 »
Podeli temuIdi gore

Imaš ovlašćeni Renoov servis u Nišu, Krunić. Mada ja (pisao sam u drugoj temi) kod njih više ne idem, ni pod pretnjom oružjem. Raspitaj se malo, Pirot nije mali grad.
Sačuvana

MiodragR
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Renault Laguna 2 1.9 dci 88kw 2003 Authentique.

« Odgovor #1412 poslato: 23.02.2019. - 18:17 »
Podeli temuIdi gore

Kupio sam skoro Lagunu 2 2003 1.9 dci 120ks, pre neko vece udarim na rupu na parkingu prednjim desnim tockom i posle 10-ak sekundi mi otkaze servo, parkirao sam ga sto se kaze na misice. Proverio sam danas da nije ipak falilo servo ulje, medjutim to nije slucaj.

Citao sam po netu, ovom forumu i naisao sam na informacije da je moguce da je otkazala servo pumpa ili letva volana. Sta mislite sta bi jos moglo da bude i koliko mogu da ocekujem da cu da potrosim na popravku? Iz Nisa sam, ako je to uopste bitno. Takodje me interesuje koje servo ulje koristi ovaj auto.

Cekam prvi (platu) pa da ga teram kod majstora.
Sačuvana

intermap
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1413 poslato: 24.02.2019. - 14:14 »
Podeli temuIdi gore

Konsultaicja drugari:

Pogledajte video i dajte mi svoje misljenje dal je ovo ok...

Video: https://files.fm/u/p65nqqtg

Kao sto sam vec rekao ovde ima jako malo kvalitetnih majstora. Bio sam kod dvojice i nisu sigurni sta lupa. Tako da moram sam da istrazujem. Krunic mi trazio 100e za zamenu dva silen bloka sa njihovim delovima - ako ustanovim da oni lupaju razmotricu i njih.

Primetio sam da se razlikuju levi i desni silen blok u donjem delu. Guma je drugacija. Ovaj desni (na koji sumnjam) mrda i radi dole kao amortizer i izlazi voda iz njega. Ne znam dal je to ok...

Pogledajte video pa mi kazite kako ga cenite.

Hvala

Sačuvana

Zemara
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Scenic II

« Odgovor #1414 poslato: 07.03.2019. - 00:05 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav,
Imam pitanje vezano za ovu čauru letve volana za Megane 2, Scenic 2
Da li je neko radio zamenu čaure na Scenic-u 2 bez skidanja letve volana? Da li se može prići?
Najviše me ovo zanima jer treba odvrnuti kraj letve volana....

Da li ima samo jedna čaura (i na kojoj strani) ili 2 sa obe strane?
Sačuvana

theshrink89
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Megane II Grandtour 1.6 16v

« Odgovor #1415 poslato: 07.03.2019. - 10:14 »
Podeli temuIdi gore

Sa desne strane je ta plastična čaura. Na meganu 2 je moguće zameniti je bez skidanja letve, mislim sa može i na scenicu 2 isto.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Sačuvana

Zemara
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Scenic II

« Odgovor #1416 poslato: 07.03.2019. - 15:30 »
Podeli temuIdi gore

Hvala na informaciji.
Sačuvana

sparco
Twingo
*
Na mreži Na mreži

Starost: 37
Auto: Megane 2

« Odgovor #1417 poslato: 17.03.2019. - 11:43 »
Podeli temuIdi gore

Primijetio sam da mi se zadnja desna guma neravnomjerno trosi na meganu dvojki, mozda se cak golim okom moze vidjeti kao da guma na asfaltu ne stoji optimalno ravno. Sta bi mogao biti problem jer koliko sam vidio nazad se nema nesto posebno za mijenjati

Poslano sa mog VKY-L09 koristeći Tapatalk

Sačuvana

Megane 2 1.5 dci
Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: Laguna III 2.0dci 150hp, Megane II 2.0 16v 138hp, Twingo 1.2 16v 76hp

« Odgovor #1418 poslato: 17.03.2019. - 11:45 »
Podeli temuIdi gore

Pa eventualno amortizer jer pozadi nema sta da se radi .... ako nije nesto krivo od udaranja.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sačuvana

sparco
Twingo
*
Na mreži Na mreži

Starost: 37
Auto: Megane 2

« Odgovor #1419 poslato: 17.03.2019. - 11:47 »
Podeli temuIdi gore

Pa i ja sam pomislio jedino amortizer da bi mogao biti problem. Kako provjeriti da je otisao amortizer osim klasicnog ljuljanja
Sačuvana

Megane 2 1.5 dci
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #1420 poslato: 17.03.2019. - 12:07 »
Podeli temuIdi gore

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vVVgoB-BjXg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vVVgoB-BjXg</a>
Sačuvana

Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1421 poslato: 17.03.2019. - 19:57 »
Podeli temuIdi gore

Mozes da odes u servis koji moze da izmeri stanje amortizera u procentima (znam da ima na Dorćolu jedan, kod centra Boban). A ako je procureo moze i na oko da se vidi

Pogledaj i oprugu.

Sačuvana

intermap
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1422 poslato: 19.03.2019. - 21:41 »
Podeli temuIdi gore

Danas sam zamenio selene pozadi i prestalo je da lupa... zamenio sam i gumice balans stangle i spone letve volana (caure) i sad je sve ok. zadovoljan sam, jedino me idalje muci menjac tj sporadicno ne ubacivanje u prvu brzinu.
Sačuvana

Mijailo
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Laguna 3 ph 2 2.0dci 175HP 4Control

« Odgovor #1423 poslato: 10.04.2019. - 16:37 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav narode. Da li neko moze da mi pomogne u vezi sa ovim kliktanjem sa videa?
https://photos.app.goo.gl/ZCFcv8W5yhxoFws47

Dakle, kliktanje se u 99% slucajeva javlja kada se uparkiravam u rikverc i drzim kocnicu (automatski menjac). Ovde u garazi nema previse prostora da idem u rikverc bez kocnice ali sam probao nekoliko puta ako nema automobila oko mene i kliktanja nema uopste, pod bilo kojim uglom volana.
Na videu se vidi da su klikovi ne vezani za polozaj tockova/volana, samo da se uvek javljaju kada je kocnica pritisnuta, jako sporo se ide i volan se malo pomera. Kada dajem gas i skrecem pod bilo kojim uglom, sve je najnormalnije tako da poluosovinu mogu vrv da iskljucim.

Moja neka laicki gledano sumnja je vezana za kocnice, tj neki deo na njima, mada mi je neko pomenuo da moze biti i do letve. Ali zasto se onda to cuje samo kad se drzi kocnica i ide se u rikverc (mislim da se mozda cuje kad se krece i u napred ali jako jako malo, ako i uopste)

Svaka pomoc je dobrodosla i naravno preporuka za nekoga ko bi mogao ovo da pogleda i ustanovi o cemu se radi. Pre neki dan sam bio u Sapcu da zavrsim za registraciju i bio u PSC Vukovic da mi ozrace kocnice i pokazao im video i standardno, nema apsolutno nista da se nadje 

Sačuvana

Ne radi drugima ono sto ne zelis da neko uradi tebi
Byk
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1424 poslato: 10.04.2019. - 19:29 »
Podeli temuIdi gore

Odvezem Twinga na reglazu, dugo nije bio. U Beogumi mi kazu ne moze, raspale se solje. Ja nisam zaista primetio da nesto lupa, zvace, klakce, .... ama bas nista, auto kao nov... cudno, obicno provalim odmah kada nesto susne

Ok, kazem ja njima, bez sumnje da su solje lose jer sam i sam video kako tocak ide gore dole kada je podignut na reglazi, menjajte solje. Zamene solje (kyb), uradim reglazu, auto kao i pre, kao nov

To je bilo juce. Danas kad motam volan i provalim da leva solja zapinje pa klakce klak-klak-klak. Verovatno onaj dodnji deo nije legao kako treba ili nisu ocistili taj deo na amortizeru gde leze solja.

Sutra opet kod njih da skidaju.... ah.

Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 91 92 93 94 [95] 96 97 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 37 upita.
anything