Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.10.2019. - 00:53 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 97 Next   Idi dole
Autor Tema: Odrzavanje trapa i upravljackog mehanizma- Problemi i saveti  (Pročitano 336318 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Click
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: 12.06.2008. - 18:31 »
Podeli temuIdi gore

Takozvana "spirala airbag-a"
DU ovlascenom servisu cena spirale sa ugradnjom iznosi oko 140e i to sve zavisi dali ti auto ima senzore za svetla ili ne i dali ima komande za muziku na volanu (tj.pored) jer se menja kompletan deo iza volana sa sve onim rucicama za brisace,svetla,komandama za muziku...... znaci moze i mnogo vise da te izdje zamena! Eto nadam se sam malo razjasnio

Dodaj i tempomat 
Sačuvana

Dule
Gost
« Odgovor #16 poslato: 12.06.2008. - 22:32 »
Podeli temuIdi gore

Nadam se da mi se to nece dogoditi i na Scenicu i da su francuzi poboljsali taj dio sa phase II.
Sačuvana
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #17 poslato: 16.06.2008. - 11:41 »
Podeli temuIdi gore

Evo konačno sam otkrio koji je "kvar "vezan za moju letvu.
Otišle čaure na desnom kraju letve.Ne utiče preterano na statiku automobila ali neprijatno se osećam po" makadamu"(čitaj  naše zakrpe) pa su mi rekli da letva Lagune ne može da se otvori da se zamene samo ti uslovno rečeno jeftini delovi,da li neko zna nešto prihvatljivije za moje uši.
« Poslednja izmena: 28.06.2011. - 13:10 od strane fLiP » Sačuvana

dusant
Gost
« Odgovor #18 poslato: 18.06.2008. - 10:08 »
Podeli temuIdi gore

Evo ti telefon od jednog servisa koji radi samo servo letve, 011/8250-763 to je u Sopotu pa pozovi mozda dobijes neku korisnu informaciju 
Sačuvana
vladimir
Gost
« Odgovor #19 poslato: 06.07.2008. - 23:42 »
Podeli temuIdi gore

to je letva i to sam za kratko vreme utvrdio imaš je polovnu u šapcu za 200evra  a nova je 500-600evra na seniku odgovara od svih megana, iako smo moju taru otvorili i izgledala je kao nova ali je imala neko ptmuko krckanje kad se mota u mestu.
Sačuvana
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #20 poslato: 13.07.2008. - 12:09 »
Podeli temuIdi gore

Da dodam, pored toga sto mi gori lampica za air bag, cruiser control ne reaguje na komande.

U svakom slucaju, idem do servisa sledece nedelje ako skupim pare pa cu da vam kazem sta je tacno..

Problem sa aibagom i komandama tempomata moze lako da se resi.     Ako nekome treba upustvo slobodno neka se javi.   

E sad samo da kazem  sta uraditi sa prevarantima           

Salu na stranu ovakvih slucajeva je jako puno. Nemogu da razumem ljude koji to rade.  Sta reci o majstoru koji je prihvatio da uradi tako nesto.  Sta ako se tom prevarenom kupcu nesto desi.  Ko ce biti kriv ?   Sta takvi ljudi uopste traze na ovom forumu.  Predlazem otvaranje novog topic-a na ovu temu     

« Poslednja izmena: 13.07.2008. - 23:07 od strane filo » Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
vladimir
Gost
« Odgovor #21 poslato: 13.07.2008. - 20:58 »
Podeli temuIdi gore

ajde daj uputstvo molim te. jer sam sačuvao staru letvu 
Sačuvana
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 119
Auto: meg sport 225

« Odgovor #22 poslato: 13.07.2008. - 22:54 »
Podeli temuIdi gore

Takozvana "spirala airbag-a"
Dolazi do kvara iste zbog menjanja koze na volanu prilikom preprodaje auta. Uglavnom taj prodavac koji zeli da sakrije izlizan volan, otera auto kod sto jeftinijeg majtora za tapacirung, koji naravno nema pojma kako treba da se skine i vrati volan u prvobitno stanje i prilikom vracanja volana na mesto ne namesti spiralu kako treba nego ga samo nabudzi i napravi veliku stetu. Problemi su krckanje volana dok jednom ne pukne spirala skroz i upali se lampica stop i airbag i tad znas da moras pod hitno u servis. U ovlascenom servisu cena spirale sa ugradnjom iznosi oko 140e i to sve zavisi dali ti auto ima senzore za svetla ili ne i dali ima komande za muziku na volanu (tj.pored) jer se menja kompletan deo iza volana sa sve onim rucicama za brisace,svetla,komandama za muziku...... znaci moze i mnogo vise da te izdje zamena! Eto nadam se sam malo razjasnio

Spirala je ustvari flet kabal.  Prilikom skidanja volana moze lagano da se iskljuci.  Ako nazovi majtor zna da otvori volan sigurno nece pkidati flet.  Takozvana spirala se nalaci u kutiji zajedno sa prekidacima za brisace i zmigavce a ne u volanu.  Obicno pukne na pocetku blizu konektora.   Moze lagano da se prelemi.  Posle  to mesto samo treba zaliti dvokomponentnom smolom.  I gotovo.   Za ceo posao vam treba dobra lemilica Torx 50 dvokomponentna smola i 45min . lemnjenje je malo komlikovano pa ga treba poveriti nekom iskusnijem majstoru. Ako je posao dobro odradjen lampica od airbaga se sama ugasi.  Pre skidanja volana skinuti klemu sa akumulatora.

« Poslednja izmena: 13.07.2008. - 23:03 od strane filo » Sačuvana

ALP&Net Radar DSP2  Valentine ONE
vladimir
Gost
« Odgovor #23 poslato: 13.07.2008. - 23:54 »
Podeli temuIdi gore

ili mi ne govorimo o istom ili je kod mene stvarno bila letva, jer kad sam je promenio prestalo je krckanje,
naglašavam da se kod mene čulo sam kad je auto u mestu i mota se pun ajšlag.
Sačuvana
aca
Gost
« Odgovor #24 poslato: 07.10.2008. - 22:39 »
Podeli temuIdi gore

Kupio sam polovnog Megana I (2000.godiste) i od samog pocetka imam problem sa glavom upravljaca. Prilikom okretanja volana iz polozaja mirovanja u bilo koju stranu cuje se tup zvuk i mali trzaj na volanu. Ako nastavim sa okretanjem sve ide normalno.Kada prestanem sa okretanjem i opet krenem iz polozaja mirovanja u bilo koju stranu  ponovo se cuje isto. Dijagnoza majstora je da ima luft u glavi. Zamenio sam tri glave (polovne) i opet isto. U sva tri slucaja volan mi se znatno teze okretao nego sto je to bio slucaj kada je na autu bila originalna glava upravljaca.
Da li je neko imao slican problem i da li neko moze da mi da neki koristan savet.
« Poslednja izmena: 20.05.2009. - 10:30 od strane fLiP » Sačuvana
dusant
Gost
« Odgovor #25 poslato: 08.10.2008. - 12:47 »
Podeli temuIdi gore

Jedino sto mi pada na pamet je servis za servo letve u Sopotu DRAGI AUTO SERVIS  011/8250-763. Koliko je meni poznato to je jedan od boljih servisa za te stvari, ako nista drugo bar svake godine izlaze na sajmu automobila. Mozda je zbog toga i poznat. 
« Poslednja izmena: 10.10.2008. - 14:43 od strane dusant » Sačuvana
matrix023
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Seat Ibiza Cupra 1.8 20VT

:)

« Odgovor #26 poslato: 08.10.2008. - 19:43 »
Podeli temuIdi gore

na letvi volana imas dve selne koje je drze za karoseriju,ja sam imao slican problem pa je bilo to u pitanju....proveri
Sačuvana

nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #27 poslato: 08.10.2008. - 20:43 »
Podeli temuIdi gore

Takođe proveri ležajeve na amortizerima.
Sačuvana

sasha
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane 1.5dCI

« Odgovor #28 poslato: 17.10.2008. - 20:10 »
Podeli temuIdi gore

U ovlascenom Renault servisu (a) su rekli da je potrebno da zamenim krajnice letve volana (Megane 2005 1.5 dCi), zamolio sam da mi dostave cenu i ispalo je ovako:
1. krajnica 6900 din, tj dva puta toliko posto su potrebne dve = 13800 din
2. ruke 3000 din

Otisao sam do drugog ovlascenog Renault servisa (b) i tamo su mi rekli:
1. krajnica oko 1500 din, tj za dve oko 3000 din
2. ruke za zamenu jedne 500 din, tj za dve 1000 din.

Razlika je drasticna i imam dilemu. Dok ne odem ili nazovem i treci ovlasceni servis, da li neko ima info o tome koliko ovo kosta zaista?
Sačuvana

idemo dalje =)
zagor
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: Renault Megane II, 1.9 dCi

Megane 1.9 dCi

« Odgovor #29 poslato: 17.10.2008. - 20:17 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam menjao krajeve spona + nosace + ruke za 130 EUR u autoservisu Trend na Dorcolu. Ok je usluga.
Mislim da je ova prva opcija koju si naveo preskupa.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 97 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 37 upita.
anything