Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.11.2019. - 20:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 9 Next   Idi dole
Autor Tema: Termostat  (Pročitano 31056 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
vlada
Clio
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 46
Auto: reno megan 1.6 16v

« poslato: 16.11.2010. - 16:45 »
Podeli temuIdi gore

:hey1:dali zna neko kako se menja termostat i da li se na  meganu 1 1.6 16v termostat kupuje
posebno ili zajedno sa kucistem
« Poslednja izmena: 29.07.2013. - 13:03 od strane meganed97 » Sačuvana

Rodjen da peca
nateran da radi
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #1 poslato: 16.11.2010. - 16:47 »
Podeli temuIdi gore

Bez kucista

1300-1400 dinara kosta 
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
ljubisa.va
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: megane I 1.6 16v, scenic ii 2.0 16v

« Odgovor #2 poslato: 16.11.2010. - 18:13 »
Podeli temuIdi gore

Nije samo termostat

Sačuvana

hamell
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Megane II 2004 1.6 16v

« Odgovor #3 poslato: 16.10.2013. - 20:57 »
Podeli temuIdi gore

U cemu je problem?
Naime, na otvorenom putu kazaljka temperature mi stoji podeok do dva ispod sredisnjeg podeoka, dok u gradu na semaforima raste na podeok do dva iznad sredisnjeg podeoka.
Da napomenem, ranije, nezavisno od uslova puta i spoljnih temperatura, kazaljka je uvek bila zakucana na 5 podeok (sredisnji).
Ventilator proveren preko dijagnostike, pali se i prva i druga brzina u zavisnosti od zadane temperature.
Da li je termodavac ili termostat ili nesto trece?
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #4 poslato: 16.08.2014. - 07:47 »
Podeli temuIdi gore

Vidim da je stara tema ali naslov odgovara.

Zamenio sam pre 3-4 meseca termostat, ide sa kucistem 6500 dinara marka MC italijanska.

Juce radio nesto na trapu i ulje na susplehu vidim, kapnuo 6-7 kapi sa motora u roku od sat vremena. E sad posto je ceo nauljen nismo bili sigurni odakle ide, ali definitivno je da krece negde od ispod kucista termostata. Posto mi je drugi majstor menjao termostat odem kod njega, i on odmah kineski termostat, to ne treba da se kupuje... ja kazem bio 6500 i italijanski on kaze to italiju samo na razglednici videlo. E sad sta je uradio, naprskao neku tecnost po motoru, belicastu, i onda sipao 2 kofe vode?? Jel sme to tako. Pa mi rekao dodji za 5 dana da vidimo.

Ako je puklo kuciste termostat ili tu negde pusta, ja cu traziti onom prodavcu da mi zameni, ipak nije to deo od 1000 dinara. A ako je majstor lose zadihtovao neka dihtuje ponovo, uopste me ne interesuje. Jos me zeznuo sto mi nije rekao za manzetnu na letvi da je otisla, nije covek ni gledao i ako sam mu rekao, tako da ga menjam. On radi sa jednim elektricarem u radnji, i ovaj covek je ektra, za elektriku se vracam a za mehaniku me vise nece videti.

Da li ima tu neko mesto gde jos moze da pusta ulje, ili samo od termostata moze? Sa gornjeg dela motora nista ne ide, nema ulja.
Sačuvana

sasa22
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megan ll 1.6 16V

« Odgovor #5 poslato: 16.08.2014. - 11:44 »
Podeli temuIdi gore

Ako je termostat kao kod motora 1.6 16V postoje dve mogucnosti.
Prva je da je naprslo kuciste termostata-sto je malo verovatno,a druga je da na dihtungu termostata pusta ulje.Razlog moze biti nekvalitetan dihtung ili da majstor nije lepo pritegao srafove.
Ovo je teme gde sam ja pisao o mom problemu sa termostatom pa mozes da vidis u slici i reci kako izgleda.http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=5870.msg536757#msg536757
Kod mene je popustio dihtung izmedju komora pa je ulje ulazilo u antifriz.Ovo kod tebe je mnogo bezbolnije.
Videces ja sam resio problem tako sto sam taj gumeni dihtung premazao dihtmasom-za velike temperature i tako stegao.Evo presao sam 10kkm i vise nema ulja u posudi za antifriz,a nema ga ni spolja da curi kao kod tebe.
Ako jos bilo kako mogu da pomognem na raspolaganju sam.
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 16.08.2014. - 12:07 »
Podeli temuIdi gore

Srafove je lepo pritegao, proverio sam sa drugim majstorom koji mi je nesto na trapu radio. Ma po meni tu mora diht masa u svako slucaju da se stavlja. Dobro pa nije kao tebi pomesao vodu i ulje.

Kaze da je stavio diht masu ali ja mislim da laze, ili nije opet uradio kako treba, mozda nije ocistio prostor gde je stavljao termostat. U svakom slucaju njegov problem, dinar od mene nece dobiti, a da resi mora. Inace moze polako da pakuje alat i da zatvara radnju. Jeftinije ce da mu bude.
Sačuvana

sasa22
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megan ll 1.6 16V

« Odgovor #7 poslato: 16.08.2014. - 12:28 »
Podeli temuIdi gore

Vrlo moguce da nije ocistio dobro mesto gde naleze dihtunh,a i da nije sacekao da se slije ulje koje curi

pa je na tako masno samo zasrafio termostat.
Zbog takvih gluposti majstora ja najvise volim da uradim sam ono sto mislim da mogu.
A evo i kako je izgledalo neocisceno

« Poslednja izmena: 16.08.2014. - 12:30 od strane sasa22 » Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 18.08.2014. - 13:19 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno, mislim da sam citao ovu tvoju temu, i kada sam video ulje odmah mi je palo na pamet odakle moze da ide.

I kada sam promenio termostat svaki drugi dan sam gledao da nema ulja u posudi za antifriz.

Vidis i ja volim sam da uradim nesto, ali ne znam. Nekako sam za podelu posla, svako treba da radi svoj posao. Ali jbga bedna smo zemlja pa svako sam kreci svoju kucu, budzi nesto oko auta, svi gledaju sto jeftinije da prodju. A trebalo bi kao u razvijenim zemljama da nemas pojma nista o kolima, samo odvezes kod majstora, on kaze toliko i toliko i gotovo.
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 25.08.2014. - 16:31 »
Podeli temuIdi gore

Treba mi savet ne razumem se bas. Majstor mi je tu nesto gledao kao ne curi vise idi malo isforsiraj ga pa se vrati. Ja sam se vratio posle par dana i mislim vidi se ulje kako curka bas tu ispid termostata krece. On kaze da je mozda dihtung glave i da moram da mu ostavim auto na duze da ga drzi upaljenog pa gleda. Sutra mu ostavljam pa da pitam. Ako curi na dihtungu glave kako bi to trebalo da se manifestuje? Da li i vodu treba da pusta, mesa ili nesto. I kako do toga dolazi. Molim da pojasnite

Mislim da hoce da izbegne odgovornost za lose namestanje termostata, a ne zna da sam ja gadan i temeljan covek
« Poslednja izmena: 25.08.2014. - 16:32 od strane jajajaja » Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #10 poslato: 25.08.2014. - 17:25 »
Podeli temuIdi gore

Ja bi rekao da je tu loše smišljeno u fabrici kada su projektovali motor.Termostat dolazi preko otvora za vodu i drugi otvor za ulje.Šta će taj otvor za ulje u termostatu ne vredi da se razmišlja kad je već tamo.Valjda treba .Ali kada se skine termostat videće se na dihtungu - gumici gde pušta.
Očigledno je da pušta.Inače kod pravih termostata u kompletu ide i nova gumica .Ovde očigledno pušta iz prostora gde je ulje prema napolje.To je bolja kombinacija nego da meša ulje i vodu.Dihtung od glave verovatno nije uzrok ovom curenju , to se majstor sprema da se opravda za svoj propust.Ja mu ne bi ostavio auto da ga on testira  nego ako mora on da reši taj problem onda neka skine termostat kada si ti prisutan.
Ako je gumica -dihtung čitav i neoštećen onda neka ga premaže sa dihtung masom i vrati nazad.
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 25.08.2014. - 17:31 »
Podeli temuIdi gore

Ja bih to najradije odradio. Problem mi je sto sam sa vremenom kratak, sledece nedelje se moj brat vraca sa odmora pa cu moci da smugnem sa posla. Reci cu mz da hocu da budem tu i da me pozove da d9djem kada je izmedju automobila. Koja je procena vremena potrebnog da se to odradi. Inace on kaze stavio diht masu. A ja ne verujem. Poludecu ako je nema kada skine.
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #12 poslato: 25.08.2014. - 17:42 »
Podeli temuIdi gore

Procenu vremena ja teško mogu da kažem.Mora malo voda da se izbaci iz sistema , da se ošrafi termostat , da se prodiskutuje sa tobom ( a to ko zna koliko će da traje i kako će da izađe ) da se namaže masa i zašrafi termostat i na kraju ubaci voda u sistem .Sve u svemu min 1 sat a verovatno 2 sata .
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 30.08.2014. - 10:36 »
Podeli temuIdi gore

zeza me majstor, prvo kao u petak u 3, jer nema vremena ranije, a rekao sam da hocu da budem tu. Ja dodjem u petak a njega nema, zovem ga kaze nema vremena neki auto nesto ne znam, dodji u ponedeljak u 3. Ako me i u ponedeljak zezne trazicu mu pare nazad pa idem kod drugog.

Ili jednostavno samo da odem kod drugog... nije neka cifra 1500 dinara, ali me nervira kada me neko radi, cak i konobar kada me pokrade za 50 dinara me iznervira.

Videcu u ponedeljak, u svakom slucaju javicu sta sam uradio.
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #14 poslato: 30.08.2014. - 14:32 »
Podeli temuIdi gore

Pare trazi nazad, i idi kod drugog majstora. Sto li mu dade pare?
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 9 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 39 upita.
anything