Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.12.2019. - 20:21 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 Next   Idi dole
Autor Tema: Termostat  (Pročitano 31522 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
djordjep
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Seat Cordoba 1.9 TDI

« Odgovor #75 poslato: 21.11.2016. - 23:38 »
Podeli temuIdi gore

Pa nije valjda da toliko hvaljen jtd motor ima problema sa takvom gluposcu kao sto je termostat... sta tu ima da ne traje 
Motor je odličan tako da mu ni loš termostat ne može ništa 

Činjenica jeste da hoće otići termostat ,  možda malo češće nego je uobičajeno ,  ali isto tako je činjenica da su to sad već postari auti sa relativno velikom kilometražom ,tako da je i to relativna stvar ,  najveći problem je što je vrlo skup za nešto što relativno brzo ode , tako da ova Renaultova alternativa šljaka vrlo dobro.
Npr. ja na Puntu ga nisam mjenjao , ali je auto bio star 4 godine kad sam ga uzeo ali na Alfi jesam tj. došla je kod mene sa neispravnim ali ona je bila stara 9 godina.
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #76 poslato: 22.11.2016. - 07:21 »
Podeli temuIdi gore

Dizel u Alfi... Takvu blasfemiju je samo Fiat mogao da napravi.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
djordjep
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: 22.11.2016. - 20:11 »
Podeli temuIdi gore

Alfa ugrađuje od 70-ih dizele , tako da FIAT nije inicijator a konkretni JTD je samo plus za Alfu , jer tek sa njim postaje pristojan automobil , jer sem legendarnog Busso V6 , ostalo sve je realno boranija.
A ne vidim zašto je sporan dizel u Alfi , ako nije u BMW-u,Jaguaru,Bentliju , Poršeu,Maseratiju...
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #78 poslato: 22.11.2016. - 20:28 »
Podeli temuIdi gore

Upravo u tome i jeste problem. Sve ove ostale nabrojane automobile možeš da kupiš sa benzinskim motorom koji valja i ima bar malo sportskog u sebi. Alfa se, doduše, pravi i sa 1.7TBI za koji sam čuo više lošeg nego dobrog. U svakom slučaju je premali za ozbiljne zadatke. Koliko znam ni taj nazovi legendarni Busso se baš nije proslavio trajnošću, pouzdanošću...

Šteta, unakazali su farbiku zaista legendarnih automobila sa sjajnom tradicijom.

Inače, Bentley ima dizel samo u SUV modelu, koji je sam po sebi glupost, baš kao i Porsche u Panameri, Cayenne... Ali dobro, tržište želi takve modele i proizvođači nisu ludi toliko da ih ne naprave.
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #79 poslato: 22.11.2016. - 20:44 »
Podeli temuIdi gore

Skorije sam citao utiske koji je sa focusa st presao na 1.7tbi i covek zadovoljan.
Presao je samo 18000km i mana mu je jedino menjac, koji je mogao biti bolji. Posebno se vidi dok je hladan u prvoj drugoj naravno ako se to moze nazvati manom. Razmisljam za kasnije o nekoj sport verziji u toj klasi do 250ks i ona mi bas primamljiva
Sačuvana

djordjep
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #80 poslato: 22.11.2016. - 22:37 »
Podeli temuIdi gore

Busso je inače odličan motor , sem onog 2.0V6 Turbo , on je smeće.
Kod nas je došao na loš glas iz prostog razloga , većina vlasnika tog tipa polovnjaka , nešto slično kao i kod BMW-a starijih šestaka , ima veliku želju za posjedovanjem ali ne i mogućnost održavanja istog.
Pa ne može se očekivati da jedan takav rafiniran stroj ide na svakaku brljotinu od ulja , još kad se iskombinuje sa nekakvim idiotom koji voli na ladno terat do  blokade , mogućnost prolijetanja klipnjače kroz blok je više nego izvjesna.
A pošto se Alfa vraća u igru , tako da sad  ima i benzinca koji može zadovoljiti i najprobirljiviji ukus , V6 by Ferrari 
Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: 23.11.2016. - 07:31 »
Podeli temuIdi gore

Uf, iskreno... Nakon što sam video Giuliu, pre mislim da je Alfi zadat završni udarac, na žalost. Za te pare koliko treba da košta QV verzija, može da se kupi pravi auto koji će puno više vredeti kao polovan.

Stragi, na koji model misliš? Giulietta?
Sačuvana

djordjep
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: 23.11.2016. - 11:21 »
Podeli temuIdi gore

Još jedan od srereotipa za Alfu , ja sam siguran da će taj auto zadržavati cijenu u nivou sa konkurencijom tj. automobilima te klasa sa 400-500KS , ako ni zbog čega drugog , onda zbog motora by Ferrari. Jedna Lancia Thema koja se svojevremeno prodavala na kilu u verziji 8.32 sa Ferrari motorom je bila sve , samo ne jeftina i bagatelna
Pa ni GTA verzije 147 i 156 se ne prodaju baš za eksere , naprotiv.
A kad smo kod tog zadržavanja cijene npr. sad možeš birati C43AMG w202 i E55AMG w210 do 5000€ a kao novi su koštali kao suvo zlato , tako da je to sve relativna stvar.
« Poslednja izmena: 23.11.2016. - 11:22 od strane djordjep » Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Laguna2 2.2 DCi 2003 Initiale Auto: Megane2 1.5 DCi 2007

Siva Krstarica

« Odgovor #83 poslato: 23.11.2016. - 11:27 »
Podeli temuIdi gore

Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #84 poslato: 23.11.2016. - 11:34 »
Podeli temuIdi gore

Nije toliko bitno koliko će da vredi kao polovan, koliko je bitno koliko će da vredi u upotrebi. Alfa je poverenje u vozne karakteristike odavno potrošila praveći automobile na lošim platformama opela. 147/159/Brera su kriminalno loše u vožnji sa neverovatno izraženim podupravljanjem i to niko ne može da opere.

A da ulupaš tolike pare u auto koji će tako da se ponaša i kome se oštećuju delovi enterijera već u salonu (pročitao na Alfa forumu, napisano od strane nekoliko članova koji su išli u Novi Sad da pogledaju prve izložene primerke) i koji ima velike šanse da više bude u servisu, nego kod vlasnika... Ne verujem da će biti puno takvih kupaca.

Ferarijev motor će samo uticati na užasno skupo i komplikovano održavanje.

Uostalom, vreme će pokazati.

PS: Molim moderatore da prebace ovih nekoliko poruka u onu temu o ne-renault vozilima.
Sačuvana

djordjep
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: 23.11.2016. - 17:32 »
Podeli temuIdi gore

Priča o podupravljanju važi samo za V6 modele , ali to isto važi i za sve ijedan FWD automobil na svijetu , nebitno na proizvođača , jer fizika je neumoljiva , pa tako  i Alfa nije izuzetak.
Očigledno nisi nikad provozao Alfu , jer one imaju iznadprosječno ležanje , u standardnoj postavci , probaj provozati 147 ili 156 koje su kod nas najčešće , pa ćeš shvatiti o čemu govorim.
Moja 146 je išla kao po šinama i apsolutno je za nepovjerovati da taj auto dijeli platformu sa Tipom , totalno drugačiji auto , iako iskreno , nije bila potpuno obična , 1.9JTD ali sa opremom koja je ugrađivana u Junior i QV verzije , direktija letva volana , spušten ovijes tvornički , 15"alu , stabilizatori nazad , 4 diska...
Znam kad sam poslije nje uzeo Seata , gdje je Alfa prolazila bez ikakvih problema sa lakoćom , Seat je samo tvrdoglavo išao napred , iako svi elementi ovjesa i upravljanja bili potpuno ispravni , trebalo mi je dosta vremena da pohvatam ponašanje jednog prosječnog automobila.
Alfa i Opel  nikad  nisu imali zajedničke platforme , 159/Brera/Spider ima platformu razvijenu u saradnji sa GM , ali ju nijedan Opel nije koristio tj.
Samo te Alfe imaju tu platformu , koja je budimo realni odlična i jedina mana je bila prevelika masa , tako da je izgubila agilnost pri promjeni smjera koji je krasila 156-icu , ali opet za tu masu je  bio jako upravljiv automobil.
147 nema veze sa ovom platformom , ona je na Alfinoj , kao 156 i GT.
Doduše oko Alfe su mišljenja uvijek podjeljena ali najviše , što ista robuje stereotipima.
Doduše i francuski auti su takođe u istom košu , npr. Njemcima ,kroz razgovor je svaki francuski auto-Französisch Scheiße , nebitno da li je to Renault , Peugeot ili Citroen a opet isti ti Njemci koriste francuske motore u svojim automobilima ali stereotipi su čudo.
Ni mi nismo pu o drugačiji pa tako i kod nas već decenijama važi , Franuzi-skupi dijelovi , Talijani-krš koji se raspada,Japanci-nema dijelova , Korejci -bježi od tog Kineza samo je Švabo-babo...
Sačuvana

cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #86 poslato: 02.12.2016. - 10:23 »
Podeli temuIdi gore

Prije par dana sam primjetio da mi kazaljka temperature dođe do polovine i onda povremeno "igra"- pada za milimetar dva, pa se vraća. Ne odlazi preko polovine u što bi rekli crveno. Auto normalno grije, dok je  rashladna tečnost u posudi na istom nivou.
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Starost: 40
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #87 poslato: 02.12.2016. - 10:39 »
Podeli temuIdi gore

Pa zimi se i meni desava da mi malo poigra temp.. ako posle malo jace voznje stanem, a radi i grejanje.. uspe malo jace da se oladi motor, dovoljno da sa 5 crta padne na 4
Sačuvana

cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: 02.12.2016. - 10:54 »
Podeli temuIdi gore

To stoji, ali se ovo nije dešavalo ranije. Kazaljka bi došla bi do sredine, i tu ostala "zakucana".
Sačuvana

cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

« Odgovor #89 poslato: 03.12.2016. - 16:01 »
Podeli temuIdi gore

Bio sam u ovlašćenom; cjena kućišta 11636 rsd. U "Gazeli" imaju  2 proizvoda: FACET 7098 rsd i A.I.C. 6070 rsd. Ima li ko od forumaša saznanje o ova 2 posljednja?
Sačuvana

Stranice: Prev 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.176 sekundi sa 37 upita.