Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
11.12.2019. - 20:42 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 9 Next   Idi dole
Autor Tema: Termostat  (Pročitano 31525 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 35
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #15 poslato: 01.09.2014. - 20:00 »
Podeli temuIdi gore

Pa odkud sam mogao da znam da nije lepo namestio.

Nego evo bio danas kod mastora sve bog zna kako. Skinuo termostat, i vidi se na diht masi kako je stavljao da se na jednom delu tacno gde curi ona umesto pune mase razdeli kao na 3 koncica...

Stavio je neku kao najbolju diht masu, nista nije naplatio, ali me nesto buni. Kao da mi trese sada pri kretanju iz mesta?? Jel moguce da kada je ispustao vodu, da se nesto pokrivi dole, na menjacu. Mada je auto bio zagrejan. Aj da vozim jos par dana mozda neki utisak bez veze.. ali cudno mi.
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI EGS "Black mamba"

"opinions are like assholes,everybody has one"

« Odgovor #16 poslato: 01.09.2014. - 20:21 »
Podeli temuIdi gore

Meni se trese kad je slab gas
Sačuvana

"Demokratija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
Siromasi će hteti imetak bogatih. A demokratija će im to dati.
Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #17 poslato: 02.09.2014. - 06:11 »
Podeli temuIdi gore

Teško mi je da smislim vezu između termostata i trešenja pri kretanju... jedino ako je dosta rashladne tečnosti izašlo i pokvasilo lamelu, mada mi i to nije baš logično objašnjenje.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 59
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #18 poslato: 02.09.2014. - 16:50 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno je otisao neki od nosaca motora. Pogodilo se u isto vreme.
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 02.09.2014. - 19:05 »
Podeli temuIdi gore

Rekl8 su mi u ovlascenom da mi otisli gornji i donji nosac motora. Odmah sam dosao kod majstora a on kaze ma jok. Kao možda malo. Vudecu u oktobru da m8 pogleda neki majstor nosace kada menja ulje. Hvala na savetima
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 27.09.2014. - 16:11 »
Podeli temuIdi gore

Opet ovaj termostat, zamenjen pre tacno 6 meseci, i sve bilo ok, a sada opet nece da dostigne radnu, drzi na 79 stepeni. 89 je radna...

Znaci kupio sam neku marku MC italijanska, ne uzimajte to u zivotu, prvo sam imao problem sa dihtovanjem, a sada i termostat otisao posle 6 meseci. Bio u prodavnici kao neki kvalitetni termostat kosta 1000 din, fora je sto ovo novo kuciste ima srafove da se odsrafe i samo termostat zamenis.

Kako se pravilno ispusta vazduh iz sistema, pada mi na pamet da ovaj majstor nije dobro to odradio, ja sam malo pre probao da odzracim i na onoj kapici (koja mi je ispala dole pa sam je jedva nasao) i na onom poklopcu na crevu koje ide za grejanje ka kabini. E sad mi pada na pamet da nisam skinuo poklopac sa posude za antifriz, da li i taj poklopac treba da se skine? Auto je radio naravno. Takodje kada sam primetio to sa temperaturom, primetio sam da mi je posuda za antifriz prazna, valjda povukao vodu od kada je majstor predihtovao termostat, a ja nisam obracao paznju, guzva na poslu. Sada sam dosipao i cekam da slegne, pa da vidim nivo, i to mozda ima veze.

Aj javite molim da li treba cep da bude skinut. Dok jos nije pao mrak

Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 27.09.2014. - 18:34 »
Podeli temuIdi gore

Kad sipas tecnost za hladjenje, treba posle motor da radi dok ne ukljuci ventilator. Tako ga odzracis.
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 27.09.2014. - 20:16 »
Podeli temuIdi gore

Sa otvorenim cepom posude?

A ona dva za ispustanje tecnosti? Kapica ona i ono drugo?

Meni nema sanse da ukljuci ventilator u mestu dok radi.
Sačuvana

singer
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #23 poslato: 27.09.2014. - 20:33 »
Podeli temuIdi gore

onda ti nemas termostat u kucistu(ili ga je neko probusio)pa imas konstantnu cirkulaciju 

svaki motor u mestu podigne radnu temperaturu i ukljuci ventilator(pre ili kasnije) u zavisnosti od spoljne temperature 
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #24 poslato: 28.09.2014. - 18:36 »
Podeli temuIdi gore

Odzračivanje se radi sa otvaranjem kapica na termostatu i onom crevu prema kabini.Tu se otvori dok ne krene voda-antifriz , kad izlazi voda onda se zatvori.A onda se čeka da se zagreje i termostat otvori i onda se cirkulacijom kroz sistem vazduh izbaci u rezervoar gore..Kad god sam nenjao tečnost uvek je dugo trajalo da postrigne temperaturu u mestu , nisam merio ali jedno 25-30 minuta .Bilo bi dobro da se i pre zamene klapna za regulaciju grejanja ostavi na maksimum.Tako će se pre ozračiti sistem ali će duže trajati da se zagreje i postigne temperaturu.
« Poslednja izmena: 28.09.2014. - 18:41 od strane Milenko_M » Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 28.09.2014. - 19:40 »
Podeli temuIdi gore

Sto si tice paljenja ventilatora u mestu cekao sam 20 minuta prosle godine i odustao. Posle 2 godine vlasnistva skapirao sam da nikada nisam primetio da mi se upalio ventilator pa sam se zabrinuo. Uspeo sam da ga upalim sa nekim smucanjem po gradu po guzvi sa punim autom i klimom, i onda sam stao ispred prodavnice u kraju da kupim hleb, izasao sa hlebom i huuraa upalio se ventilator.

E sad sto se ozracivanja tice, nasao sam na VW forumu da se na pasatu ozracava tako sto: ostavis autu u mestu da se zagreje, otvori termostat, i sa otvorenim cepom posude drzis na 2k obrtaja 3 minuta. To sam odradio, i sa ukljucenim grejanjem bar koliko sam mogao da izdrzim a da ne padnem u nesvest, ovo cudo bas greje. Videcu sta sam uradio zena vec pocela da gnjavi jer kuca u haosa a ja se igram majstora Smiley

Ako to ne uspe probacu jos jednom celu proceduru, pa ako ne, uzecu termostat da to odradim sada kada radim mali servis za par nedelja. Muka mi vise stvarno
Sačuvana

Milenko_M
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Reno Clio 3 1,5 dci, 2007

« Odgovor #26 poslato: 29.09.2014. - 15:29 »
Podeli temuIdi gore

Pa šta ti je problem , temperatura sistema maksimalno 79 stepeni ?Sistem ti je odavno odzračen a ako je niska temperatura to jedino može da bude zbog termostata.Nego jer ti sada imaš termostat koji može da se isvadi iz kućišta i da se zameni samo uložak?
Jel ti beše imaš kazalju za temperaturu vode ?Ja imam grafički prikaz a to su tri stanja : mala temperatura , dobra i visoka .Ja taj problem nebi mogao da primetim.
Nije tebi tu ništa alarmantno , ja nisam stručnjak za motore ali ta temperatura ne škodi motoru , ulje na toj temperaturi odrađuje posao.
« Poslednja izmena: 29.09.2014. - 15:31 od strane Milenko_M » Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 29.09.2014. - 16:45 »
Podeli temuIdi gore

Radi posao verovatno, ali kompjuter cita taj podatak... aha nije zagrejan aj da mu roknem vise goriva da se zagreje, i gde ode to gorivo? U katalizzator? Mislim ne razumem se ni ja, cak sta vise nemam pojma, ali nekom logikom nije dobro da bude na 10-15 stepeni manje.

Pre prve zamene termostat sa kucistem pre 6 meseci je otvarao na 79 i drzao na 74-5. Kada sam zamenio zakuca kazaljka na sredinu i ne mrda, meni cim spadne ispod 81-2 on nije na sredini.

Vidis dao sam 6500 za termostat sa kucistem i 1500 za ruke i dalje nije kako treba, ako treba da dodam jos 1000 za termostat (novo kuciste ima srafove da se zameni) i koliko vec za ruke nije problem, samo sam i ja malo zeleo da kao majstorisem i probam da sredim.

Danas probao i opet isto, menjam termostat na malom servisu kada budem radio krajem oktobra. Jednostavno zelim da mi auto bude ispravan.

Hvala svima na savetima
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 29.09.2014. - 17:47 »
Podeli temuIdi gore

Ja bih promenio majstora i našao nekog ko je već naučio zanat, da se ne uči na meni i o mom trošku.
Sačuvana

jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 19.10.2014. - 14:30 »
Podeli temuIdi gore

zakazao sam kod jednog majstora u ponedeljak da zamenim termostat (ulozak) i mali servis da odradim i juce primetim nemam vode u boci. Vec sam jednom dosipao par dana posle ponovnog dihtovanja. I tako dosipam ja antifriz i vidim dole ispod termostata barica u onim supljinama na menjacu i donjem delu motora. Nista vozim ja juce i danas i pogledam zelene barice jos punije, znaci antifriz.

Odlozio sam mali servis za utorak, i idem sutra kod onog ko mi je prodao ovaj termostat da mi zameni ili vrati pare iz 3 razloga.

1. sam termostat unutra se pokvario
2. dihtujem ga vec 2x i on i dalje pusta nesto
3. onaj sraf skroz pozadi sto drzi i neki senzor, ili sta je vec ono sa silnim kablovima je oblajznuo i ne steze uopste.

Ako nece da mi resi problem, mislim ko mu je kriv sto prodaje sr*nje robu, onda neka plati 100.000,00-2.000,000,00 za neizdavanje fiskalnog isecka za sta cu ga prijaviti, i 300.000,00 - 2.000.000,00 za neizdavanje potvrde o prijemu reklamacije, a verovatno ne vodi ni knjigu reklamacija.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 9 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.22 sekundi sa 38 upita.
anything