Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
28.11.2014. - 07:37 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 Next   Idi dole
Autor Tema: Cuje se tak-tak-tak ponekad u leru Megan dci?  (Pročitano 11652 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Megan grandtour II 1.5 dci 86 ks+ Renault 5 1.1 45 ks

Nema auta bez Renaulta :)

« poslato: 18.11.2010. - 21:34 »
Podeli temuIdi gore

Sa autom sam presao oko 1800 km od kako sam ga letos kupio.Na oko 1000 km predjenih posle kupovine sam uradio redovan servis kod ovlscenog servisa u Nisu Krunic.
Posle toga sam ga vozio nekih 50 km i dosao kuci.Cim sam ga ubacio u dvoriste i pustio gas u leru se zaculo neko zveketanje,metalni zvuk,tak-tak-tak
  Pre toga bar koliko sma obracao paznju neceg slicnog nije bilo.E sad od tada sam presao oko 800 km,razne voznje auto put,po gradu itd.
   Taj zvuk se i dalje povremeno javlja,ali nema pravila kada,uglavno kad je auto zagrejan mada neznam jel to pravilo.Kada cujem taj zvuk kada se zaustavim i mestu,ja ga posle toga opet malo toriram da se to ponovi i nista.Pa ga probam da vozim malo,i stajem po nekoliko puta da ga osluznem u leru i nema nista.Dakle cuje se u nekom treenutku i posle mu treba mnog vremena da se ponovi.
  BIo sma kod dva majstiora kod kojih imam malo poverenja,prvi ga je samo slusao u leru i vozio pre toga,i cuo je taj zvuk posle 10 do 15 min rada u leru,i rekoa mi da je to mozda dizna ali d anista ne brinem.
  Otisao sam kod drugog majstora koji ga  je pogledao na dijagnostiici  i bilo je sve ok.Slusoa ga tu malo i nista nije pokazivao,otisoa sma kuci i cim sam ga uterao u dvoriste pet taj zvuk,okrenem se i odme kod majstotra i poslusamo ga malo u leru sa toruranjem i bez i nema nista
  Vozim ga ja to poslepodne pogradu,na auto putu stajem najmanje 5-6 puta da ga oslusnem i nista,
  Sutra idme opet kod ovog drugoog majstora,ostavimoga d amalo radi u leru u garazai i posle 10-15 minuta cuje se taj zvuk,majstor bio par metara daleko i taj mu zvuk licio na podizac ili diznu
  Zatim je covek uzeo slusalice(stetoskop) da cuje rad mootra slusao ga dobro svuda nista nije cuo,torirao sam ga ope nista,vozili po gradi,pa auto putu,stajali d aga cujemo u leru opet nista.
  Vratimo se u garazu,ostavimo gada radi opet bar 10-15 minuta malo sma ga i gasio pa opet palio da radi do dok je majstro nesot opet radio oko drugih kola opet se culo ali smo obijic abilo na par metara(nemoze covek da stoji pored njega sat vreemena i da ga slusa ).
   Na kraju mi je rekao d amu nije jasni nista,da auto odlicno ide,da lepo ubrazava,da lepo pali i da sednem i vozim  
  Rekao mi je da mogu jedino da odem kod ovlascenog servisa d ase sa njima posavetujem da li su mozda imali nesot slicno,on kaze da nije
   Imali neko ideju ili mozda je imao slican problem?  I da li posotoji mogucnost d aje mozda zaista podizac ili dizna?
  Majstor kaze da cak i ako je podizac d ase moze u ulje sipati neki aditiv koji koriguje rad podizaca(za to ranije nisam cuo) a rekao mi je ako hocu mogu da sipem Wurthov aditiv za ciscenje sistema goriva u slucaju d aje dizna neka u pitanju.

Hvala unapred svima na pomoci i savetima!

P.S. Inace prilikom ovog zvuka tak-tak-tak ima razmakaoko sekunde,daklle polako se cuje i uvek tri puta.

Nisam bas siguran ali zvuk koji se cuje kod mene otpriliek zvuci ovako kao na snimku(obratiti paznju na kraj snimak) ko ovog Clia koji je isto 1.5 dci 85 ks kao moj,dakle novija verzija tj posle 2005 god .Inace auto mi je 2007 g. pumpa i ubrizgavanje je Delphi za one koji mozda neznaju

http://www.youtube.com/watch?v=nv11hZVbWR0&feature=related
« Poslednja izmena: 18.11.2010. - 21:58 perica100 » Sačuvana
mkrnjic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Megane II 1.6 ph2

« Odgovor #1 poslato: 19.11.2010. - 00:55 »
Podeli temuIdi gore

pogledah video clip koji si okačio i mogu samo po zdravoj logici da ti kažem da i ti u leru uzmeš i redom rukom pipkaš sve zivo motoru ... mozda je neka glupost koja se čuje usled vibracija ... jer ovo kod ovog Clia je čisto nešto mehanički čim ono reaguje na pomeranje rukom .. samo pazi da se ne opečeš 
Sačuvana
makarije
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megane break 1.9dCi

dCi drajveri najbolji su frajeri

« Odgovor #2 poslato: 19.11.2010. - 08:44 »
Podeli temuIdi gore

Slican problem sam imao pre izvesnog vremena . Na pocetku se periodicno ( bez pravila ) cuo zvuk kao da udara metal u metal ( 2-3 puta i nestane i par dana nista ). To je trajalo 10-tak dana i nisam uspeo da utvrdim sta je,da bi jednog jutra odmah nakon paljenja odjednom poceo da "melje" . Poznat zvuk 
Remenica altenatora - mozda ti se jadna javlja da ne moze
Sačuvana

zenu dupe krasi a tortu orasi
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 19.11.2010. - 08:58 »
Podeli temuIdi gore

druze ovo se cuje metalan zvuk,nesto slicno kao od oovg clia na video klipi.da je remenica ona bi se  cula kako cvili ili tako nekako slicno koliko znam.Meni koji sam vozio benzinca lici na zveketanje ventila ili tako nesto,mada koliko sam ukapira i dizne kod dizela se tako cuju kad nisu uredu.Inace od kad sam prvi put cuo taj zvuk(a cuo sam ga odmah posle redovnog servisa u ovascenom servisu)  prosao sam skoro 900 km svakakve voznje.Takod da mi nije jasno,pa da je neki veliki metalni kvar u motoru to bi se na vecem gasu tek culo ono nista,ide ko lud,lepo radi ovako,jednino ponekad ovo se cuje par puta u leru i na tome se zavrsi.Hocu reeci da se za ovih 900 km kvar nije da tako kazem prosirio i povecalo klepetanje ili sta vec

« Poslednja izmena: 19.11.2010. - 09:08 Exception » Sačuvana
makarije
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 44
Auto: megane break 1.9dCi

dCi drajveri najbolji su frajeri

« Odgovor #4 poslato: 19.11.2010. - 09:19 »
Podeli temuIdi gore

Remenica ne mora da cvili - moze i da lupa ( iskusio na vlastitom primeru )  - cvileo sam ja kada sam kupovao novu 

Spomenuo sam ti remenicu i predlozio da je proveris za svaki slucaj jer izgleda da jedino sistemom eliminacije mozes otkriti u cemu je problem

Sačuvana

zenu dupe krasi a tortu orasi
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #5 poslato: 19.11.2010. - 10:26 »
Podeli temuIdi gore

A sto se tice podizaca, znam da je bila negde tema o tom 1.5 dci u Meganu, i da nema podizace 
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 19.11.2010. - 18:19 »
Podeli temuIdi gore

A sto se tice podizaca, znam da je bila negde tema o tom 1.5 dci u Meganu, i da nema podizace 

pa ipak mislim da ima da su hidraulucni i samo stelujuci.
Sačuvana
nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Grand Scenic 1.9dCi Luxe Privilege

« Odgovor #7 poslato: 19.11.2010. - 20:35 »
Podeli temuIdi gore

i meni su ovde sumnjive remenice, alternatora a mozda cak i radilice, da li si radio veliki servis?
remenica ne mora da cvili, moguci su svakakvi zvukovi, lupanja, drobljenja i slicno.
postoji i velika verovatnoca da nesto pravi vibracije u motornom prostoru posto zvuk nije konstantan, remenice obicno prave konstantan zvuk eventualno menjaju intonaciju u zavisnosti od zagrejanosti.
dizne prave zvuk "cekicanja" u samom motoru, po pravilu je zvuk konstantan a ne povremen sa osetnim gubitkom snage motora a propracen adekvatnom signalizacijom na bc-u i prebacivanjem u safe mod tako da bih to eliminisao.

bas me zanima kako se cuje rad dizel motora preko stetoskopa  , moj ti je savet da promenis majstora 

pozdrav
Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 19.11.2010. - 21:33 »
Podeli temuIdi gore

i meni su ovde sumnjive remenice, alternatora a mozda cak i radilice, da li si radio veliki servis?
remenica ne mora da cvili, moguci su svakakvi zvukovi, lupanja, drobljenja i slicno.
postoji i velika verovatnoca da nesto pravi vibracije u motornom prostoru posto zvuk nije konstantan, remenice obicno prave konstantan zvuk eventualno menjaju intonaciju u zavisnosti od zagrejanosti.
dizne prave zvuk "cekicanja" u samom motoru, po pravilu je zvuk konstantan a ne povremen sa osetnim gubitkom snage motora a propracen adekvatnom signalizacijom na bc-u i prebacivanjem u safe mod tako da bih to eliminisao.

bas me zanima kako se cuje rad dizel motora preko stetoskopa  , moj ti je savet da promenis majstora  

pozdrav

Majstroi koriste specijalan stetoskop koji ima drugaciji kraj od onog lekarskog,ima na kraju neku sipku koja se prisloni na motor i osluskuju se rad motora,pumpe itd.Ovde je vec neko na forumu predlagao nekome da koristi stetoskom pa oslusne rad pumpe.
Dalje,bio sma danas u ovlascenom servisu,momci poslusali rad motora(bez stetoskopa),torirao ga malo u leru radio malo u leru,i pogodilo se da se bas cuje ovaj zvuk.Rekli su mi d asu vec imali neki ili vise slicnih slucajeva,i rekli su mi  da je to verovatno neka dizna koja ne trenutak ostane nez nafte i lupa u prazno.Ja sam to primetio odmah posle redovnog servisa cim sam stigao kod kuce,slucajnost ili ne? Majstor mr pitao jer sma priemtio mehuruce vazduha da se vide u crevu koje ide od filtera ka pumpi nafte,i rekao sma da jesam sto se  i sma uverio,tako da postoji mogucnost da taj vayduh u odredjenom trenutku ptavi probelm dizni.E sad ja sma povezao d aje bas sve to nastalo posle promene filltera i da sada dolazi vazduh od negde i parvi to sr*nje,neznam kako ali tako ispada
   Auto kao sto rekoh odlicno pali,dobro ide,i lepo radi u leru sem kada se to desi,i to moze da se desi da radi 10-15 minuta u leru i da se to  necuje ili da se cuje.Na dijagnostici je sve ok.Takodje majstori kazu da je neki kvar unutar motora to bi do sada popucalo na sve strane,pa cak i kod malog toriranja u mestu a kamoli na putu na 170 km/h.
  Dakle gledalo ga je ukupno tri majstora,od toga jedan u ovlascenom Reno servisu,svi su manje vise slicno rekli.Na kraju su mi svi preporucili da sipem Wurthov aditiv za ciscenje sistema ubrizgavnja kod CR motora,cena je svuda oko 1000 din.
  U principu sam sve ovo prihvatio manje vise sa rezervom,nadam se da ce sve biit ok,a ako mu se nesto desi nek se desi sta cu
  Lepo mi decko rekao u servisu,da ga sad neko otvara,rastura itd to vis enece biit isti motor i auto,a po svemu prikazanom nema opasnosti,dakle kazu samo vozi i uziva
« Poslednja izmena: 19.11.2010. - 21:44 perica100 » Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #9 poslato: 19.11.2010. - 21:44 »
Podeli temuIdi gore

jesi li vadio plovak iz rezervoara?
Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 19.11.2010. - 21:47 »
Podeli temuIdi gore

jesi li vadio plovak iz rezervoara?

nisam vadi plovak brate,sto bi to radio...gde ode ti..
samo sam odradio servis i odmah cim sam stigao kuci primetio sam ovaj zvuk o kome pricam na ovoj temi
od tada sam presao 900 km skoro

P.S. Jedna stvar je zaista neverovatna,auto sam posle kupovine vozio nekh 1000 km sa starim uljem koje skoro preslo 20.000 km, i koje je bilo na pola od max-min,i sve je radilo perfektmo i na puut u leru i kako god hocete,i posle servisa 
 Kazem 99% sam siguran da tog zvuka nije bilo pre servisa,i cim sa stigao kuci uterao kola u dvoriste prvi put sam cuo taj zvuk.
Slucajno ili ne prosudite sami
« Poslednja izmena: 19.11.2010. - 21:51 perica100 » Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #11 poslato: 19.11.2010. - 21:56 »
Podeli temuIdi gore

pitam, jer se meni pojavio taj vazduh otkako sam vadio plovak... imas temu o tome
cim se izvadi plovak, hoce da pravi problem sa vazduhom zbog nekih gumica

Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 19.11.2010. - 22:00 »
Podeli temuIdi gore

pitam, jer se meni pojavio taj vazduh otkako sam vadio plovak... imas temu o tome
cim se izvadi plovak, hoce da pravi problem sa vazduhom zbog nekih gumica

ma nisam nista od toga,ko zna mozda postoji mogucnost da vuce fals vazduh je mozda creva posle promene nisu dobro pritegnuta.
Sačuvana
mali_veseljak
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #13 poslato: 19.11.2010. - 22:00 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam na svojoj laguni vadio plovak. Ima li sta sto bi zbog toga trebao odraditi?
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #14 poslato: 19.11.2010. - 22:02 »
Podeli temuIdi gore

ma nisam nista od toga,ko zna mozda postoji mogucnost da vuce fals vazduh je mozda creva posle promene nisu dobro pritegnuta.
ne skidaju se creva za gorivo prilikom malog/velikog servisa

Ja sam na svojoj laguni vadio plovak. Ima li sta sto bi zbog toga trebao odraditi?
Ako sve radi kako treba, onda ne brini
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.288 sekundi sa 53 upita.
anything