Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 03:22 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi dole
Autor Tema: Spustanje - Megane Grandtour  (Pročitano 32254 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bingo
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: Scenic ll

« Odgovor #15 poslato: 28.11.2010. - 02:57 »
Podeli temuIdi gore

Ovde se bas zahuktava tema spustanja auta, 
bas citam sve ove vase postove i mogu reci da ima ideja, ja sam pre megana ganjao calibru, koja je imala ugradjene opruge od BMW kockice i bila je odlicna za voznju, iskreno nemci su mnogo tvrdji od francuza, ali konkretno megan karavan je fantastican auto odusevio sam se ovim autom, ali mi nedostaje jedino to tvrdje vesanje da bi upotpunio svoj uzitak u voznji
Nadam se da cu i to resiti u skorije vreme 

pa ovaj megan 2 je 2x tvdji od recimo r19 i megana1
« Poslednja izmena: 08.12.2013. - 12:19 od strane dIREsTRAITS© » Sačuvana

ljudi kazu da si los kada prestanes da se ponasas, onako kako njima odgovara
filo
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: meg sport 225

« Odgovor #16 poslato: 25.12.2010. - 13:29 »
Podeli temuIdi gore

Joj  to je neprirodno .  Karavan koji se vuce kao zmija .       

Iskreno ni meg sport nije nesto nizi od tvog karavancica jedino sto ide kao po sinama .  Vozio sam i novi rs koji je jos ludji .                

Puno toga tu treba zameniti a ne dobijes skoro nista .   Kako neko rece glavobolju samo .

Vreme ti je da kupis pravi sportski automobil .    :cancan    Karavan je obicna kanta koju ne vredi doradjivati .  Vozio sam ga  .. Bljak ..

Treba da zamenis kompletno prednje vesanje -  ,  letvu volana .. cak je el servo volana drukciji..  Kada to sve stavis na papir imas dovoljno para za pravog sporta .     

To bi bila i moja preporuka   

Sačuvana

Valentine ONE V1.8—POP2 with Euro Mode.
Antilaser Priority
Tihi
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: MEGANE 3 COUPE

« Odgovor #17 poslato: 29.12.2010. - 14:57 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je spuštanje auta u našoj zemlji najbolji način da baciš pare, ja sam već morao da kupim 2 nove gume nakon preletanja preko rupe koja je delovala kao obična barica 
Plus što na pola ivičnjaka moram u rikverc da se penjem da ne bih zakačio branik, tako da ako spustiš auto nećeš baš imati očekivano uživanje u vožnji, više će to biti psovanje državave i putara zbog rupa i loših puteva... 
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #18 poslato: 29.12.2010. - 22:01 »
Podeli temuIdi gore

Da vidis puteve u Fr,rupa do rupe rupcaga sto kaze moj cale je*ote oni jos imaju kaldrmu

Nemoj da mislis da je svuda bolje nego kod nas
« Poslednja izmena: 29.12.2010. - 22:02 od strane Stragi21 » Sačuvana

Laguna22D
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.5 dCi

Poznaces me i po mraku, po felnama i shestaku :)

« Odgovor #19 poslato: 29.12.2010. - 22:03 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je spuštanje auta u našoj zemlji najbolji način da baciš pare, ja sam već morao da kupim 2 nove gume nakon preletanja preko rupe koja je delovala kao obična barica 
Plus što na pola ivičnjaka moram u rikverc da se penjem da ne bih zakačio branik, tako da ako spustiš auto nećeš baš imati očekivano uživanje u vožnji, više će to biti psovanje državave i putara zbog rupa i loših puteva... 

Sačuvana

M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0
Tihi
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: MEGANE 3 COUPE

« Odgovor #20 poslato: 30.12.2010. - 00:14 »
Podeli temuIdi gore

Da vidis puteve u Fr,rupa do rupe rupcaga sto kaze moj cale je*ote oni jos imaju kaldrmu

Nemoj da mislis da je svuda bolje nego kod nas

Išao sam letos do Pariza Meganom veći problem od puteva je kako oni voze  , oni za sitna čukanja ni ne zovu pandure samo mahnu rukom i produže dalje  , prvih par sekundi kroz crveno svi prolaze  , ja volim agresivnu vožnju ali posle Pariza kružni tok na Slaviji i beogradske gužve deluju kao opuštajuća vožnja 
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« Odgovor #21 poslato: 30.12.2010. - 12:43 »
Podeli temuIdi gore

Na sitna cukanja niko ne obraca paznju,kod nas sam video da covek za 1cm ogrebotine kuka da to vise nije isti auto sto se tice voznje tako je u Parizu ali cim izadjes iz regiona je to sve ozbiljnije. Spusten auto u Fr to ne prolazi jer imas ivicnjake ko brda i onaj kome tuniran auto ne izlazi iz garaze osim za neki meet. Sad me bas tera pasa da uzmem njegov nissan 300ZX turbo od njega za Srbiju
Sto se tice mog iskutva i spustenog auta rezultat takodje par sjebanih guma i dva puta sam gubio auspuh
Sačuvana

Dorosenko990
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Reno Megan Dinamiq sport

Dinamiq sport

« Odgovor #22 poslato: 10.08.2014. - 18:00 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam isto megana ali 5v kratkog i hteo bi da ga spustim malo posto sam stavio 17 tockove pa da li neko zna sta je bolje i manje bolno po dzep seci opruge sabiti opruge ili kupiti opruge i staviti ?
Sačuvana

MarkoWeb
NotYetAMember
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: VW Golf IV

« Odgovor #23 poslato: 10.08.2014. - 18:10 »
Podeli temuIdi gore

Ako oćeš da to bude kako treba kupiš nove opruge, ako nećeš, sečeš, pališ, sabijaš šta god isto je
Sačuvana

Besplatna online servisna dokumentacija!

Radi Eventualno Nakon Opravke!

Auto!
kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #24 poslato: 10.08.2014. - 18:14 »
Podeli temuIdi gore

@ Dorosenko990 ako postavljas pitnje za opruge ne moras u 2 teme da postavljas dovoljno je u jednoj.
Sačuvana

Dorosenko990
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Reno Megan Dinamiq sport

Dinamiq sport

« Odgovor #25 poslato: 10.08.2014. - 18:18 »
Podeli temuIdi gore

Sry
Sačuvana

akilis
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: megane II 1.9dci

« Odgovor #26 poslato: 19.03.2015. - 02:09 »
Podeli temuIdi gore

Moje mislenje je samo 3cm krace opruge nista preko toga, ja posedujem spustenog megana koni opruge (3 cm nize) sa 18 inc felge i verujte mi to je na granici sprema nasim putevima.
Sačuvana

IvanBaja
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio IV 1.5 dCI 90

Fructu, non foliis arborem aestima.

« Odgovor #27 poslato: 26.04.2015. - 21:28 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam prije neki dan stavio H&R opruge, doduse nije u pitanju Megane vec Clio ali spustanje je spustanje. Auto je "leglo" nekih 3cm. Danas sam ga pocerao od BG do Kotora i moja procjena da nedeljom ima manje plavaca je bila na mjestu. Stigao sam za nekih 8.5h i bas sam ga gazio gdje god se moglo. Po BG mi nije neki problem jer lezeci su OK, rupe znam gdje su i kako da ih zaobidjem a na ivicnjake se penjem normalno (naravno ne na sve). E sad, za ovih 3cm sto je auto "leglo" dobio sam toliko bolje ponasanje automobila na putu da sam samo rekao "woooow"! Bez zezanja, gdje pise ogranicenje 60 ja sam u krivine ulazio 110 i u nijednoj auto nije propadalo i klizalo u stranu. Vozim ga vec 2 godine i nisam nikakav trkac tako da mogu da kazem da sam realan potpuno. Auto je 3 put bolje i bukvalno ide kao po sinama. Opruge kostaju oko 180€ na ebay i mislim da ti je to najjeftinija solucija. Do 4cm kada se spusti auto nije potrebno mijenjati amortizere tako da je i bezbjedno.
Evo i linka H&R kataloga pa nadji za svoj model i tip motora kataloski broj pa potrazi online.
http://web1.carparts-cat.com/default.aspx?11=107&14=4&10=A74E2B0EA4A645DE8687D89CDEC0DD9D107004&12=100
Sačuvana

KoooostA
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Megane III 1.9 Attractive (karavan)

« Odgovor #28 poslato: 13.12.2016. - 12:06 »
Podeli temuIdi gore

Hmm Smiley Ja bih voleo u nekom momentu (kad se finansijski oporavim) da utegnem malo mog Megana 3. Sad je on super udoban i nosi se super sa krivinama, ali imam utisak de se i dalje malo vise naginje nego sto bih voleo kad su neke iole malo duze krivine...ali ne bih da ga spustim, jer i ovako kacim prednjim branikom neke ivicnjake.

Neki predlog, savet, sta mi je za ciniti? Kupiti? Promeniti?

Hvala.

Sačuvana

kapor
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Clio Sport 172 ph1

« Odgovor #29 poslato: 13.12.2016. - 19:04 »
Podeli temuIdi gore

Stavis druge amorte.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 36 upita.
anything