Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.01.2019. - 03:24 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 9 Next   Idi dole
Autor Tema: Kociona tecnost - AT tecnost  (Pročitano 38749 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
kovinac
Gost
« Odgovor #15 poslato: 01.09.2010. - 19:05 »
Podeli temuIdi gore

Danas mi se u vožnji par puta desilo da mi je auto zapištao i upalio na trenutak stop i znak za ručnu na konzoli. Da li neko zna o čemu se radi.
Ako je slučajno ulje za kočnice na koje sumnjam pošto bočica stoji na pola, onda jedno pitanje koje ulje da uzmem ukoliko je ulje,.

Inače auto je megane II 2004 1,5 dci
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #16 poslato: 01.09.2010. - 21:00 »
Podeli temuIdi gore

Verovatno kad si menjao pločice, nisu ti dosuli dovoljnu količinu novog ulja pa je sistem povukao... Pretpostavljam da treba samo da dospeš

Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #17 poslato: 26.11.2010. - 14:55 »
Podeli temuIdi gore

O ovoj temi se pomalo pisalo u par drugih dodirnih tema,ali mislim da je najbolje da postoji jedna tema koja pogadja u centar!

Za koji dan radim redovan servis i pored svih stvari koje se standardno menjaju,hteo bih da zamenim i kociono ulje.Auto ima 4.5 godine,a kazu da se kociono ulje menja svakih 4-5 godina.Neko kaze i ranije mada mislim da je nepotrebno.Treba napomenuti da to nije veliki izdatak.Ne znam tacno koliko,ali danas mi je ponudjeno kociono ulje Bendix koje zadovoljava standard Dot 4 po ceni od 350din. cini mi se 0.245 L.

Zanima me zna li neko koliko ovog ulja je potrebno sistemu,konkretno za Clio 3 1.2 16v.Koje je fabricko ulje i da li je dovoljno da bude Dot 4 posto vidim da mnogi race-ri tj. trkaci govore o Dot 5.1 jer je navodno Dot 4 vec prevazidjeno,u sta cisto sumnjam.
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
RS TEAM
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 48
Auto: megane

« Odgovor #18 poslato: 26.11.2010. - 19:36 »
Podeli temuIdi gore

U ceo sistem staje litar ulja i može i DOT4 i DOT5, razlika je što DOT5 trpi veću tempraturu
Fabirčki je DOT4
Sačuvana

Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49
Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #19 poslato: 27.11.2010. - 02:03 »
Podeli temuIdi gore

Hvala na odgovoru!   
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
dussko
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: megan 1,5 dci 60kw

cao svim

« Odgovor #20 poslato: 15.02.2011. - 00:55 »
Podeli temuIdi gore

ulje kociono na meganu mi je zaprljano i hteo bih da ga promenem sam,ali to nikad nisam radio na utomobilu sa abs-om,ako neko moze da mi da detaljan opis kako to da uradim tipa iz kocione bocice izvucem staro ulje dospem odmah novo i na sisicu ispustam preko creva u flasu na zadnem desnom tocku , da li posle zamene auto belezi gresku ,da li sme da se stiska kocnica ili vec kako isprazniti i iz kocionih klesta kompletno ulje. zahvalan unapred
Sačuvana

dussko
dale_KG
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Renault Clio II 1.5dCi

« Odgovor #21 poslato: 15.02.2011. - 08:54 »
Podeli temuIdi gore

Dussko, pozdrav kao prvo, sto se tice zamene kocionog ulja ne bih ti savetovao da to radis sam, jer na sistemima kocenja koji imaju ABS nije jednostavno promeniti ulje kao na Zastavi recimo! Upravo iz razloga sto nikako neces moci ispustiti sav vazduh u sistemu ukoliko to radis "rucno"!
Ja sam u Kragujevucu zamenio ulje u kocnicama u jednom servisu koji ima specijalni uredjaj samo za zamenu kocionog ulja, naime skine se poklopac posude i na tom navoju se namesti kao neka posuda sa novim uljem, a odozgo je nesto slicno vakum aparatu, to me je kostalo 500 din, i nikakvih problema nisam imao posle zamene!
Nisam neki strucnjak, samo sam ti dao savet da je jeftinije da to uradi ovlasceno lice koje zna kako treba, ovako ako radis sam moze biti svasta! A IPAK SU TO KOCNICE....
Sačuvana

Dalibor Stamenkovic
dussko
Clio
**
Van mreže Van mreže

cao svim

« Odgovor #22 poslato: 15.02.2011. - 20:18 »
Podeli temuIdi gore

pa zato i pitam,mozda mogu da se okrenu gumice na abs,a sto se tice cifre od 500 kinti i nije lova,koliko moze covek da napravi stete u odnosu na to , da li si ti tom zamenom kocionog, ulja promenuo ulje i u cilindrima od kvacila ili je to posebna aktivnost,sobzirom da je u istoj boci . hvala
Sačuvana

dussko
dale_KG
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 17.02.2011. - 18:34 »
Podeli temuIdi gore

dussko, mislim, ali nisam siguran, da sa kvacilom ova boca u kojoj je kociono ulje nema dodirnih tacaka uopste, barem kod mene na mom Cliu je tako, jer ja nemam cilindar niti hidraulicno kvacilo, vec mehanicko, kvacilo mi ide na sajlu.
Sačuvana

Dalibor Stamenkovic
dussko
Clio
**
Van mreže Van mreže

cao svim

« Odgovor #24 poslato: 17.02.2011. - 22:13 »
Podeli temuIdi gore

nisam mislio ni da iznosim ovaj podatak ili sta je tu je
nazovem i pitam u master grupu u ns koliko kosta zamena kociong ulja,osoblje me pita koliko imam na satu km?ja im kazem,a on na to        40 000 din(cetrdeset hiljada dinara) uopste nisam hteo da se upustam u dalji razgovor,predpostavljam da bi da usput da odrade veliki servis ili vec ko zna sta,kompresor beograd 3800din, bez ulja. pa sam odlucio da ga za sada i nemenjam .
Sačuvana

dussko
dale_KG
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 18.02.2011. - 22:12 »
Podeli temuIdi gore

Slazem se da je na Meganu u pitanju isto ulje, jer taj auto ima hidraulicno kvacilo, znaci ima cilindar kvacila, clio 1.5dCi 2005god to sigurno nema, vec se kvacilo spaja sajlom sa papucicom kvacila. Dussko, proveri kociono ulje da li je za zamenu uopste, ovde u Kg-u ako te nekad put nanese ne kosta te nista, za druga mesta ne znam! Jer ako ti je ulje za zamenu, svakako to moras odraditi, s tim nema igranja.
Sačuvana

Dalibor Stamenkovic
Panta011
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Laguna 3 ST 2.0 dCi 110kw

« Odgovor #26 poslato: 18.02.2011. - 23:04 »
Podeli temuIdi gore

Bas sam danas ja zvao par servisa da se raspitam za zamenu koc. ulja. U Reno Savi su rekli da dodjem da vide u kakvom je stanju ulje, mozda i ne treba da se menja. U drugom servisu koji nije Renoov ovlasceni, nego rade sva vozila zamena kosta 1200.00 rsd plus ulje.
Sačuvana

Ako nađeš put koji nema ni jednu prepreku, onda je to put koji verovatno ne vodi nikuda.
nebojsa9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Renault Clio 3 Ph2 1.6 16v 128 ks

Volvo for life, Renault for everything.

« Odgovor #27 poslato: 18.02.2011. - 23:09 »
Podeli temuIdi gore

Bas sam danas ja zvao par servisa da se raspitam za zamenu koc. ulja. U Reno Savi su rekli da dodjem da vide u kakvom je stanju ulje, mozda i ne treba da se menja. U drugom servisu koji nije Renoov ovlasceni, nego rade sva vozila zamena kosta 1200.00 rsd plus ulje.
Koje lopurde  U Renault Savi su za zamenu leve i desne spone (unutrašnja i spoljna) + zamena pločica na zadnjim  diskovima uzeli 2 soma
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #28 poslato: 23.10.2011. - 13:53 »
Podeli temuIdi gore

Da li je ovo dobar nivo tečnosti?

Sačuvana

Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: laguna 1.8 rxe

kupujem samo kola koja imaju svoj tim u F1!!!

« Odgovor #29 poslato: 23.10.2011. - 15:12 »
Podeli temuIdi gore

pa moras imati oznaku min i max,kako ovako da vidimo 
Sačuvana

Stranice: Prev 1 [2] 3 4 5 6 ... 9 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 37 upita.
anything