Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.01.2019. - 00:29 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 47 48 49 50 [51] 52 Next   Idi dole
Autor Tema: Hladan start - zimsko paljenje auta, iskustva, problemi  (Pročitano 146211 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #750 poslato: 25.03.2018. - 16:38 »
Podeli temuIdi gore

Oznaka motora, model
Sačuvana

Milovan G.
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 33
Auto: Scenic 1.5 dci

« Odgovor #751 poslato: 25.03.2018. - 20:14 »
Podeli temuIdi gore

Ne znam koja je oznaka motora.

Bio sam kod majstora par dana posle tog dešavanja i čudnog zvuka (neravnomernog rada).
Proverio grejače, svi ok. Spojio dijagnostiku i prijavio dosta grešaka. Majstor mi reče prijavio je mnogo gluposti...
I rekao mi je da je urađen bajpas kod dizne 4 (što znači da je bivši vlasnik nešto već radio).
Nešto je podmazao-naprskao (nisam siguran da li je klapne ili nešto drugo), poništio greške i rekao da da dođem ako se ponovi (trebalo bi da prikaže manji broj grešaka i da onda može nešto više da zna).
Ali kao za inat sad nisu niske temperature i najnormalnije radi.

Sačuvana

Vozi onako, kako bi voleo drugi oko tebe da voze!
wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #752 poslato: 25.03.2018. - 20:38 »
Podeli temuIdi gore

Početna slova i brojevi serijskog broja motora
Sačuvana

Milovan G.
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #753 poslato: 07.12.2018. - 20:50 »
Podeli temuIdi gore

Evo mene posle par meseci i opet isti problem pri prvom minusu. Jako čudan rad motora pri startovanju, neravnomeran...
Da ne davim i da skratim priču, odvezao sam kod majstora.Ipak su bili u pitanju grejači (3 grejača nisu radila). Zamenjeni!
Čekam veći minus i da probam.To bi trebalo biti to.
« Poslednja izmena: 08.12.2018. - 09:37 od strane Milovan G. » Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #754 poslato: 07.12.2018. - 20:54 »
Podeli temuIdi gore

Da pored ostalih stvari za startovanje po velikom minusu su bitni grejači,isto su tako bitni i posle startovanja zato sto ostaju uključeni neko vreme da obezbede miran rad motora.
Sačuvana

frenchkey
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Megane I, ph2, 1,4e RN; Scenic II, ph 1, 1,6 16V exception, LPG

« Odgovor #755 poslato: 08.12.2018. - 14:30 »
Podeli temuIdi gore

Znači tri pregorena, a jedan radi i tek na minusu se primjeti?
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #756 poslato: 08.12.2018. - 14:41 »
Podeli temuIdi gore

Pa da, direktno ubrizgavanje je manje osetljivo na niske temp
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #757 poslato: 09.12.2018. - 09:41 »
Podeli temuIdi gore

Znači tri pregorena, a jedan radi i tek na minusu se primjeti?

Kod common raila je tako (kako i reče wcyber), Inače grejači ne moraju sasvim da pregore, slični su klasičnim ringlama na šporetu, pa vremenomn oslabe i nedovoljno se usijaju ili im treba više vremena.

https://www.youtube.com/watch?v=P3fP9Xa8_H0

Nebitno sve do otprilike -5 C. Ispod toga je manje/veće maltretiranje ukoliko akumulator nije u najboljem stanju. Tanje ulje u motoru bitno olakšava paljenje (npr. xW-30<5W-40<10W40)
« Poslednja izmena: 09.12.2018. - 09:51 od strane DS9 » Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #758 poslato: 09.12.2018. - 10:32 »
Podeli temuIdi gore

Zato meni posao radi kad pustim grejače duže pre paljenja motora
Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Megan 1.9 dti

« Odgovor #759 poslato: 09.12.2018. - 11:37 »
Podeli temuIdi gore

Je l' ima neko problema sa zamenom grejača? Moj majstor izbegava to da radi, kaže da hoće da pukne kad se odvrće i onda mora glava da se skida da bi se izvadio grejač napolje. Baš sam pre neki dan kod njega video jednog Pežoa kojem su skidali glavu zbog toga.
Sačuvana

Milovan G.
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #760 poslato: 09.12.2018. - 13:37 »
Podeli temuIdi gore

Da, tri su otišla i to se primeti tek na minusu (bar u mom slučaju je bilo tako).
Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #761 poslato: 09.12.2018. - 14:11 »
Podeli temuIdi gore

Imam problem na Fordu sa jutarnjim paljenjem, prvo bi trebalo da proverim akumulator, mada sam da dopunjavao pre neki dan, a moji majstori neće da menjaju grejače iz straha da se ne zalome. Auto vergla normalno, samo mu treba dugo da sastavi.
Sačuvana

wcyber
Espace
Na mreži Na mreži

« Odgovor #762 poslato: 09.12.2018. - 14:52 »
Podeli temuIdi gore

Ne pomaže ni sa duzim radom grejača pre verglanja?
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #763 poslato: 09.12.2018. - 20:47 »
Podeli temuIdi gore

Je l' ima neko problema sa zamenom grejača? Moj majstor izbegava to da radi, kaže da hoće da pukne kad se odvrće i onda mora glava da se skida da bi se izvadio grejač napolje. Baš sam pre neki dan kod njega video jednog Pežoa kojem su skidali glavu zbog toga.

Naravno da neće to da rade, jer za standardno razmontiravanje i zamenu grejača može recimo da traži/uzme za ruke nekih npr. oko 50ak evra. Mušterija plaća uz majstorski rad i nekih 20ak evra po grejaču pa je mušteriji trpšak dakle nekih do 150 evra - po uslovom da se svi stari grejači elegantno izvuku - što je retkost. Ako se zalome (tj. vrh, gde su najtanji i trošni od zagrevanja, se zalomi), dodatan rad majstora i dodatni delovi (dihtunzi), eventualno mašinska obrada...

Ako majstor ima vremena, onda će mesto gde grejači leže izložiti nekom carb cleaneru kako bi on rastvorio naslage radi lakšeg skidanja, ali onda mora i da čeka npr. preko noći.

Suština priče je da onaj ko želi da zameni grejače treba sa majstorom da ugovori  sve moguće troškove pri najgorem scenariju.

Zbog toga mnogi od nas i trpe maltretiranje nekih par dana u godini kada je paljenje neizvesno.
« Poslednja izmena: 09.12.2018. - 20:51 od strane DS9 » Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #764 poslato: 09.12.2018. - 22:30 »
Podeli temuIdi gore

To nismo probali (auto je ženin, ona ga i pali ujutru). Probala je 2 puta na grejače, ali isto se dešava.
Ne pomaže ni sa duzim radom grejača pre verglanja?
Probao sam to večeras, pošto nije paljen 2 dana (auto je ženin, pa nisam bio u mogućnosti mnogo da eksperimentišem oko njega), manje je verglao nego inače, ali večeras nije bilo ni blizu hladno kao pre nekoliko dana kad je i zezao.

Naravno da neće to da rade, jer za standardno razmontiravanje i zamenu grejača može recimo da traži/uzme za ruke nekih npr. oko 50ak evra. Mušterija plaća uz majstorski rad i nekih 20ak evra po grejaču pa je mušteriji trpšak dakle nekih do 150 evra - po uslovom da se svi stari grejači elegantno izvuku - što je retkost. Ako se zalome (tj. vrh, gde su najtanji i trošni od zagrevanja, se zalomi), dodatan rad majstora i dodatni delovi (dihtunzi), eventualno mašinska obrada...

Ako majstor ima vremena, onda će mesto gde grejači leže izložiti nekom carb cleaneru kako bi on rastvorio naslage radi lakšeg skidanja, ali onda mora i da čeka npr. preko noći.

Suština priče je da onaj ko želi da zameni grejače treba sa majstorom da ugovori  sve moguće troškove pri najgorem scenariju.

Zbog toga mnogi od nas i trpe maltretiranje nekih par dana u godini kada je paljenje neizvesno.
Mislim da ću i ja tj. žena isto da trpi, ako su grejači.  Na kadetu sam sam menjao grejače, što god su kola novija, sve manje možeš sam čačkati oko njih.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 47 48 49 50 [51] 52 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 37 upita.
anything