Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.03.2019. - 23:57 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 48 49 50 51 [52]   Idi dole
Autor Tema: Hladan start - zimsko paljenje auta, iskustva, problemi  (Pročitano 148655 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
DS9
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 52
Auto: Citroen C3

« Odgovor #765 poslato: 09.12.2018. - 23:07 »
Podeli temuIdi gore

Svaki stepen niže ispod nekih npr. -3 C  nešto više komplikuje paljenje, kada nisu svi grejači sasvim ispravni, a pogotovo ako su sasvim neispravni.

Onaj koji ne zna koliko su mu neispravni (a ima problem sa glatkim paljenjem), pošto može po neki da bude relativno ispravan - na niskim temperaturama će dati  kontakt, gledati u lampicu ili simbol grejača da li je upaljen i kada će se ugasiti, vratiće ključ dakle bez paljenja, i to če ponoviti nekoliko puta pre nego nastavi sa kontaktom radi verglanja.

Ako bude imao sreće da je akumulator korektan - upaliće auto iz prvog, drugog...
Ako ne bude imao sreće - razmišljaće se da li da menja grejače ili akumulator.
Ili oba.

Ako dibidus nema sreće, nakon zamene oba imaće i dalje problem, jer je motor potrošen, i jer nije otišao kod korektnog majstora.
« Poslednja izmena: 09.12.2018. - 23:35 od strane DS9 » Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Megan 1.9 dti

« Odgovor #766 poslato: 09.12.2018. - 23:29 »
Podeli temuIdi gore

Ne verujem da je do motora, jer je prošle zime palio kako treba, a taj auto se ne ganja. Ovo sa davanjem kontakta par puta smo probali, već sam napisao i isto se dešava. Ko je imao kadeta 1.6 dizela, taj zna sve cake za paljenje auta zimi.  Smiley
Žensko je to, već 10 dana je šaljem na pregled akumulatora, ali ona "nema kad".
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #767 poslato: 09.12.2018. - 23:38 »
Podeli temuIdi gore

Kineski multimer/unimer od 400 din može okvirno ukazati na problematični akumulatora, pa da ne mora baš da se traži njegov detaljni pregled posebno ukoliko je van garancije.
Sačuvana

Drobac
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Megan 1.9 dti

« Odgovor #768 poslato: 10.12.2018. - 00:06 »
Podeli temuIdi gore

Ma to ovde u prodavnici akumulatora urade besplatno.
Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #769 poslato: 10.12.2018. - 06:42 »
Podeli temuIdi gore

Kad je sve ispravno i dobro gorivo mora da pali do 0 stepeni C bez i jednog ispravnog grejaca.Zamena sva cetiri grejaca ako sve ide kako treba i ako nisu komplikovani za skidanje u smislu dodatnog skidanja delova ne moze da kosta vise od 2000din.Kod skidanja grejaca treba voditi racuna i ne zapinjati ili koristiti kilo kljuc ako grejac krene ali ide tesko nije lose sipati nafte ili nekog retkog ulja oko njega.
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #770 poslato: 10.12.2018. - 09:32 »
Podeli temuIdi gore

Pa u pravu si sasvim, kada su grejači relativno lakše dostupni pa ne mora mnogo da se rasšrafljuje, ali nije baš svuda/uvek tako.

Ponekad su sami grejači već u raspadu pa ne pomaže ni nežnost, a onda sledi duža igranka. Idealno je da se skida na dobro zagrejanom motoru ili radionici, a to je po pravilu leti.

Ja ću odma` da dam svakom majstoru 100 evra za rad (a nove BERU ću mu ja doneti, ili može da predloži cenu svojih uz garanciju) da mi se zakune nad ikonom kako ću sutradan (do 23h 59m 59s) da preuzmem auto sa zamenjenim ispravnim grejačima.

Pa ako neko misli da je to previše neka se taman dogovori sa majstorom oko svog procenta, i neka mi baci na pp kontakt. Za majstore ateiste/agnostike prihvatam zakletvu u decu ili grobove predaka (ako nema decu), a za majstore nepravoslavne vere možemo da se dogovaramo oko onog što im je najsvetije.

Može i da se ne zaklinje ali da onda bude propraćeno pisanim ugovorom overenom kod beležnika, uz moje plaćanje svih troškova unapred - da će u suprotnom auto dovesti u sasvim ispravno stanje u roku od 7 dana i isplaćivanja 1000 evra zbog neispunjavanja usluge u roku. Snimanje pre početka radova i konstatacija zatečenog stanja se podrazumeva

Skoro da se i ne zezam.
« Poslednja izmena: 11.12.2018. - 00:40 od strane DS9 » Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #771 poslato: 10.12.2018. - 09:37 »
Podeli temuIdi gore

a kakve su sanse da se odlomi deo grejca i upadne u cilindar i ovako dok ih ne menjamo  ? Smiley
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #772 poslato: 10.12.2018. - 09:41 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je to redak slučaj.
Sačuvana

petarcirjanic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Renault scenic 1.9 dci 2002

« Odgovor #773 poslato: 10.12.2018. - 10:05 »
Podeli temuIdi gore

Prica oko grejaca bi bila mnogo jednostavnija da mastori prilikom montaze tretiraju navoj sa bakarnim sprejem-bakarna mast,kad se to uradi svako sledece skidanje grejaca je mnogo lakse.Jedan od za.ebanijih autiomobila na kome sam menjaio grejace je hundai matrix 1,5crdi,to je motor sa 3 cilindra ,grejaci se nalaze na strani motora do sofersajbne plus sto gedora mora da se zavuce izmedju cevi usisne grane,bas gadna egzibicija,vlasnik mi je pricao da mu je prethodni majstor kad je menjao grejace  skidao brisace ,plastike ispod brisaca i jos  kojesta.
Sačuvana

DS9
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #774 poslato: 10.12.2018. - 11:27 »
Podeli temuIdi gore

Sasvim si u pravu, a isto važi za većinu većih/težih zavrtnja, koje malo majstora pre šrafljenja tretira. Oni koji znaju da će isti auto doći kod njih to uglavnom čine jer će im biti lakši posao sledeći put. Mom prijatelju koji mi održava c3ojku sam dobacio da na raspolaganju ima par različitih masti za njihovo podmazivanje, na bazi kalcijuma, iako po pravilu i klasična litijumska/tovatna završava posao.
« Poslednja izmena: 11.12.2018. - 00:29 od strane DS9 » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 48 49 50 51 [52]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.228 sekundi sa 32 upita.