Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.04.2014. - 16:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 8 Next   Idi dole
Autor Tema: Izbegavati 1.5 dci sa Delphi pumpom bez obzira na godiste?  (Pročitano 28166 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: Megan grandtour II 1.5 dci 86 ks+ Renault 5 1.1 45 ks

Nema auta bez Renaulta :)

« poslato: 13.12.2010. - 18:30 »
Podeli temuIdi gore

E pa postovane kolege renoldzije,

sa zaljenjem moram da konstatujem da se dobro poznata boljka kod motora 1.5 dci sa 65ks,70ks,81ks,86ks koji se ugradjuje kod Clia 2 i 3,Megana II sva godista,Kangoo itd nije izlecila.
Naime,Delphi pumpe i  njihov sistem ubrizgavanja tj dizne i dalje prave velike probleme cak i posle 2004 god.Dakle kvalitet izrade metalnih delova kod tih pumpi i dalje je los tako da se posle odredjene kilometraze (cak i ispod 100.000 km) desava da se metalni opiljci  koji se krune u Delphi pumpi zapuse dizne ili kako vec i obicno nama vlasnicima ovih modela izbiju iz dzepa od 1000 do max 2500 evra za ovu popravku zavisno od toga da li se popravka vrsi sa repariranim ili novim delovima.
     Donekle sam i sam iskusio nesto na svom Meganu 2007 god.Auto je prresao pravih oko 100.000 km,i vec je poceo povremno u leru da zvekece,tj da se cuju dizne kako mi je objasnio jedan majstor Boshista  jer dizna ostane nez nafte i radi u tom trenutku na prazno itd.Dakle to je jos uvek neki pocetni stadijum problema,jer auto jos uvek ide kao lud,pali na hladno (minus 4 celzijusa)  ali u perspektivi me verovatno ceka ista sudbina kao i mnoge  vlasnike sa slicnim problemima ako naravno ne prodam auto sto je sa morale tacke gledista neposteno,ali zato ovo i pisem u cilju da druge ljude opomenem pri kupovi.Inace ovaj problme se ne odnosi na mootor 1.5 dci sa 106 ks koji ima Simens ubrizgavnje i ide kod Megana,SEnica i nekih Laguna mislim.
     Jedino sto mogu da konstatujem(ja sam zakleti REno fan) da je ovo ogroman propust Renoa kao velike kompanije i da su posle prvih problema do 2004 g morali da promene DElphi i da umesto njega ugradjuju Bosch ili Simens ubrizgavnje u svoje modele.Ja znam da te sisteme REno ne pravi sam  i da ih ugradjuje onakve kakve oh dobija on Delphija ali ipak nemoze se smanjiti njihova odgovornost posle svih ovih godina propusta.
   Inace samo da napomenem da se kod motora 1.9 dci i 2.2 dci ugradjuje Boscov sistem ubrizgavanja i pumpa tako da ti vlasnivi nemoraju da brinu.
   Na kraju da dodam,da ce mi biti jako zao ako budem morao da prodam svoj auto,jer sam inace u principu zadovoljan sa njim,i po tome kako je ocuvan,i koliko trosi,i kako je opremnjen itd.Ali emocije su jedno a realnost drugo........
   Inace,sa mo bih potkrepio svoju tvrdnju primerom koji sam pricitao na jednom drugom forumu,gde je jedan decko kupio ovde u SRbiji nov Clio 3,sa 1.5 dci motorom sa 70 ili 86 ks nije ni bitno uglaavnom opet Delphi,i to mislim d aje auto 2007 godiste,i posle 2,5 godina na  95.000 km auuto je jednostavno stao i ni makac.U pitanju je bilo pogadjate problem sa Delphijem,a auto je tek 6 meseci kako je izasao iz garatnog roka  Ispostavilo se naravno da je pupma stvarala opiljke metala itd.....Popravka ga valjda kostala 1500 evra sa repariranim delovima a kod ovalscenog bi ga kostala 2500 evra sa novim valjda,kako god mnogo je.....

Mozda bi trebalo da neko od nas kao clan Renault foruma u Srbiji napise neko pismo putem e-maila gospodi u Renault FR i da se zatrazi objasnjenje zbog cega se na ovaj nacin rusi renome ovako velikog auto imena koje je stvarano 100 godina,i kojeje imalo i velike uspehe i u F1.Mozda zvuci bezvece i Don Kihotovski ali mozda bi to bar nesto promenilo u buducnosti.

P.S.  Na netu sam nasao jednu interesantnu bizarnost.Naime od 2006 g  kod Mercedesa C 200 i 220 cdi (motor 2,2 l) se ugradjuju sistemi ubrizgavnja Delphi
        Ako su oni takodje losi kao kod Renoa(ne sumnjam da jesu) onda ne bih voleo da sam u kozi ljudi koji kupuju ova kola imajuci u vidu da kostaju mnogo vise od Clia i Megana i da su sinonim sa kvalitet i pouzdaost  
« Poslednja izmena: 03.03.2013. - 23:30 direstraits » Sačuvana
IsNoGood
Laguna
Van mreže Van mreže

Starost: 29
Auto: Scenic II, Scenic III

« Odgovor #1 poslato: 13.12.2010. - 18:43 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam onaj decko sa CliomIII koji se spominje u textu. Ima vec na forumu debelo pisano o ovome, u raznim temama... Na forumu isto ima i drugih primera, ja sam u servisima nalateao na ljude sa istim kvarom, poslednjiput u sredu u Ak Francuz...

Ako sumnjas da te ocekuje ovaj kvar u blizoj buducnosti, mozes da skines filter nafte i istocis njegov sadrzaj u neku providnu flasu, kanticu...ako ima opiljaka sve ti je jasno Sad
Sačuvana

Glup i bezobrazan - dobitna kombinacija! Samo mozda dobijes nesto sto bas i ne zelis...
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #2 poslato: 13.12.2010. - 18:44 »
Podeli temuIdi gore

Ja razumem razocaranost, ali nazalost nisi ni prvi ni poslednji clan foruma koji je iskusio gorcinu Delphi pumpe 

Pogledaj samo temu Clio 1.5 dci - odrzavanje...

Ovo vise-manje svaki forumas zna za tu boljku... A kada kazem da je bolji izbor 1.9 dci, onda bude "Skupa mi je registracija, ima boljku sa turbinom"... A turbina se reparira za 300-400 eura, a PVP i dizne za 1000   

Ujedno, procitaj temu o kvalitetu goriva, imamo zadovoljstvo da kao clana foruma imamo coveka koji radi u zastupnistvu Delphija u Srbiji.

Ko ne plati na mostu, plati na cupriji. Zelim ti da sto manje te kosta popravka 
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #3 poslato: 13.12.2010. - 18:50 »
Podeli temuIdi gore

^izmedju ostalog...

Ne valja voziti na rezervi, jer se Common Rail hladi i putem protoka goriva, tako da, sto vise goriva imate u tanku - i hladjenje je bolje.
Ne valja sipati ni obican dizel kao ni eko dizele, koji stete komponentama pumpe visokog pritiska.

Uzrok je stradanje lezajeva u pumpi, sto ima za posledicu stvaranje opiljaka. Opiljci su opasni, jer dalje kroz sistem ostecuju dizne i sl.

Prvi simptom kvara je pojavljivanje opiljaka u gorivu, sto se moze detektovati isticanjem male kolicine goriva u casu i testom sa magnetom.
Ti opiljci cirkulisu kroz ceo sistem ubrizgavanja i ima ih u svim komponentama (crevima, pumpi visokog pritiska, rezervoaru...)

Ja sam imao srecu da se desilo da se pumpa nije razletela. IzNoGood-u se desilo u voznji, kaze da je mogao sakom da zahvata opiljke u rezervoaru
Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.12.2010. - 19:01 »
Podeli temuIdi gore

Ja sam onaj decko sa CliomIII koji se spominje u textu. Ima vec na forumu debelo pisano o ovome, u raznim temama... Na forumu isto ima i drugih primera, ja sam u servisima nalateao na ljude sa istim kvarom, poslednjiput u sredu u Ak Francuz...

Ako sumnjas da te ocekuje ovaj kvar u blizoj buducnosti, mozes da skines filter nafte i istocis njegov sadrzaj u neku providnu flasu, kanticu...ako ima opiljaka sve ti je jasno Sad

Verovatno cu to i uraditi sa mojim majstorom,skinucemo Filter  nafte koji je inace onaj najskuplji sa senzooorm za vodu,i isipacemo sadrzaj nafte iz filtera,mada mastir kaze da su opiljci metala teski i da je mala verovatnoca da oni ispadnu.Cuo sam d aje drugo resenje da se filter isece i da se pogleda sadrzaj unutra,ali filter je tek presao oko 2000 km i placen skoro 6000 din,ne bih ga unistavao,DRuga opcija je da swe skine valjda pumpa niskog pritiska sa rezervoara i da se pogleda dirketno u rezervoar bilo sijalicmom ili sa magnetom sto je jos bolje,mada mi se ne cerupa auto previse....Ako iam neko jos neki predlog za proveru opiljaka u nafti nek predlozi
  Inace nisma te pitao jesi to bio u Ak Francuz u Jagodini?
   Ako jesi,onda neznam sta da kazem,meni su neki momci tamo rekli da su oni prodavali Dacia Logan sa 1.5 dci motorom nekom Taxi udruzenjeu u JA valjda i da su sa njiima ljudi presli po 300.000 km bez vecih problema
  Takodje imam primer  Dacia logan 1.5 dci u jednoj firmi u Nisu koja he presla 500.000 km i samo joj je turbina remontovana na 250.000 km,
   E sad sta je od toga isitina a sta laz ko zna
    Ja sutra mozda idem do Francuza u Jagodini tako da cu da popricma sa momcima,mada iskreno receno,ko ce kuditi ono od cega zivi,je oni i pordaju i popravljaju REnault.
    Uglavnom moj je zakljucak,da je ona prica o boljim Delphi pumpama posle 2004.g obicno sr*nje.
    Dakle problem sa DElphijem nije slucajnost kod pijedinih primeraka 1.5 dci vec nesto sto ce vam se 100% desiti pre ili kasnije,tuzno i zalosno ali istinito
   Jednimo me zanima kako su prosli vlasnici ovim Mercedesa C klase o kojima sam pisao posle 2006 g na ovamo,ako eko iam neku informaciju nek je postavi,zivo me  znamima d ali je Delphi i Mercedes zavio u crno

Kolege,evo vam link sa sajta na kome mozete videti koje se sve pumpe ugradjuju u dizele u gotoovo sve svetski poznate proizvodjace ukljucujuci i Mercedese o kojima sam vam pricao,kao i nase Renoe

http://www.dieseljones.co.uk/common-rail-diesel-fuel-pumps/mercedes-common-rail-pumps/mercedes-e-class-common-rail-pumps/
« Poslednja izmena: 13.12.2010. - 19:18 perica100 » Sačuvana
VolodjaNS
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 55
Auto: Renault Megane 1.5 dci

« Odgovor #5 poslato: 13.12.2010. - 19:20 »
Podeli temuIdi gore

Spram teme molio bih iskusnije forumske ucesnike da me posavetuju:
"Jel da prodavam Megane 1.5 dci 2004. godiste"?
Do sada sam ne zadovoljan, nego prezadovoljan i cak planiram da uzmem novi model Megana 1.5 dci!!!

Ne znam, imao sam problem sa "EGR-om" pa sam ga pokusao resiti (spram lose preporuke) sa "vecim brojem obrtaja" u voznji, a posledica bese zamena "EGR-a" i neka masnoca koju majstor registrovao kao "potreba servisa turbine".
Ja "smanjio dozivljaje" masnoca nestala (servis turbine planiram na polece u Uzicu) ali ovi spomenuti "opiljci" me brinu.
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #6 poslato: 13.12.2010. - 19:28 »
Podeli temuIdi gore

pa pogledaj, ako ih imas...

pazi, i da kupis drugi, opet ne znas sta si kupio

ja sam to prebrinuo, bar znam da sam neko vreme miran
Sačuvana

perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 13.12.2010. - 20:12 »
Podeli temuIdi gore

Uf teska pitanja!
Moj ima 60KW!
Doterao sam ga marta 2008. sa nesto manje of 100.000 km, a sada je nekih 170.000 (valjda?).

Onda si ti odlicno prosao do sada.
To jeste model sa Delphi pumpom i diznama ali je sa 82 ks tj nesot slabiji nego ovaj moj koji je slican samo malo noviji i sa malo vise konja.
E sad dobro je sto si imao srece,pa ti se nije deslio ono sto jeste vecini.
Postavlja se pitanje kako?
Postoji mogucnost da su ta pumpa i dizne menjane pre nego si ga ti kupio u inostranstvu,ili se jednostavno pogodio takav,ja nemam drugo objasnje.
Inace ja sam moj auto takodje kupio sa nesot manje od 100.000 km medjutim vidis da pocinej da se javlja problem...
Ako neko ima neku ideju kako je sa ovim Meganomsve uredu nek napise,ja zaista vise nemam pojma.
Pretpostavljam da je covek kupio auto sa pravom Km jer ga je sam dovezao iz inostranstva.
 Jedno je sigurno,covek u neznanju i sa malo srece nekad bolje prodje u zivotu.
Da manje znam o svemu ovome manje bih se sekirao
Ti si druze za 2 god presao 70.000 km sa tim kolima i sta god nedaj boze i da mu se desi ti si njega otplatio.
Ja ti zelim da te jos dugo sluzi,kad nije do sad zeznuo stvra neverujem i da ce na dalje.

Pozz
Sačuvana
dzoni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Megane Grandtour 1.5dCi GTLine

« Odgovor #8 poslato: 13.12.2010. - 20:57 »
Podeli temuIdi gore

Sto se Delphi pumpe na 1.5dCi tice vec sam rekao sta mislim o tome pa da ne ponavljam...

Inace posto je to pokrenuto, Mercedes OM646 motor (to je inace motor od 2200 cm3) i nalazi se u C200/220, E200/220, Vitu i Sprinteru od 2006 godine (ili nesto kasnije) ide sa Delphi pumpom kako je neko vec pomenuo. Ali ta pumpa je potpuno drugacijeg dizajna, klipna je a ne sa bresatim prstenom i rolnicama. To je isti (manje-vise) dizajn koji praktikuju svi ostali glavni proizvodjaci common-rail sistema (Bosch, Siemens VDO i Denso). Te pumpe nemaju problem sa metalnim opiljcima kao pumpe u 1.5dCi vozilima. I ako je to neki pokazatelj do sada nismo dobili na servisiranje ni jednu pumpu takvog (izmenjenog dizajna), mada su ogromna vecina tih vozila jos uvek u garantnom roku... Inace svi glavni proizvodjaci vozila koji su ugradjivali stari tip Delphi CR pumpe su presli na novi dizajn (osim Ford 2.0TDCi vozila i naravno Renault 1.5dCi). Razlog je veoma jednostavan, Delphi-u je 1.5dCi motor bio prvi ugovor za njihov CR sistem (ugradnja krenula 2001 godine) i dobili su odlicne cene. Sada im ne pada na pamet da menjaju pumpu jer bi morali ponovo da ugovaraju cenu. Mada da budem precizniji, Renault za neka vozila jace snage i 1.5dCi motorom kao sto su Scenici i neki Megani ugradjuje Siemens VDO pumpu od 2006 godine.

Ali bez obzira na sve, 1.5dCi je fenomenalan motor za tu cenu i ako ne dodje do kontaminacije goriva, sa sistemom ubrizgavanja necete imate neke vece probleme do bar 150.000km. Ako se neko bas toliko plasi evo ja sam voljan da odmah menjam zenin Toyota Aygo 1.4TDCi (sa Siemens VDO sistemom) 2007 godiste 27,000 km za isto godiste Clia 1.5dCi. Pa ko voli nek se javi!!!

Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Clio

« Odgovor #9 poslato: 13.12.2010. - 21:58 »
Podeli temuIdi gore

Da razjasnimo samo nesto. To sto je Delphijev CR sistem na 1.5dCi motorima resen lose, ne znaci da ce svaki auto imati problema sa tim.
Meni se prvom desilo to sto se desilo, ali pored nas koji na forumu trazimo nacina to da resimo, i zalimo se, postoji mnogo veci broj onih kojima to sve radi sasvim lepo.

Naravno, postoji i druga strana medalje, ono "Sta mene briga sto se desi kvar na jednom u milion primeraka, kada taj jedan zapadne bas meni", ali kazem, ima i "999.999 zadovoljnih korisnika".

Svaki model ima neku svoju boljku, kod nekog drugog je to plivajuci zamajac, nekom je trap pa mora da menja ceo jer je iz jednog dela... ne postoji savrseni auto

A da je idiotizam od pumpe, jeste
I da ce se to desiti, verovatno hoce. Svaki auto je pravljen da na zapadu traje 100-120k km, to sto mi ocekujemo da vozimo takav auto 300-500 hiljada...
moze, ali zameni pumpu kao i svaki deo koji ima svoj vek trajanja, pa vozi...
« Poslednja izmena: 13.12.2010. - 21:59 SlObOdNi » Sačuvana

djiuliju
Administrator
Na mreži Na mreži

Starost: 28
Auto: Scenic II ph2 1.5dCi

« Odgovor #10 poslato: 13.12.2010. - 22:15 »
Podeli temuIdi gore

@perica100, tacno je za te dacia logane u taxiju u Jagodini, presli su preko 300 hiljada bez nekih vecih problema, za relativno kratko vreme. Sad ta ista sluzba ima, izmedju ostalog, megane, isto mislim da su 1.5, al nemoj me drzati za rec, provericu, i bas cu se raspitati za ove dacie, odlicno znam coveka koji vodi taj taxi.
Sačuvana
dzoni
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Megane Grandtour 1.5dCi GTLine

« Odgovor #11 poslato: 13.12.2010. - 23:43 »
Podeli temuIdi gore

ja sam pitao,motor k9k728 74 kw i kod njega je Delphi pumpa ili je to neko menjao

Bas tako, originalna ugradnja ti je Delphi.

Noviji 1.5dCi vozila od 103/105/106/110 KS imaju Siemens VDO sistem ubrizgavanja koji nema takvih problema kao Delphi-ov. Prva takva vozila su pocela da se pojavljuju 2006 godine, ali tvoje svakako ima delphi sistem i ako dodje do necistoca u gorivu moze da se desi i najgore... Znam da ce me sada ljudi kojima se to desilo popljuvati, ali mislim da je taj problem previse dramatizovan na ovom forumu, sanse da dodje do toga ako sipas ED, redovno menjas filter goriva nisu toliko velike.
« Poslednja izmena: 10.03.2013. - 10:14 direstraits » Sačuvana
djiuliju
Administrator
Na mreži Na mreži

Starost: 28
Auto: Scenic II ph2 1.5dCi

« Odgovor #12 poslato: 14.12.2010. - 00:45 »
Podeli temuIdi gore

Rekao bih da dzoni ove podatke cita sa Autodate, tamo stvarno tako pise,imam i ja,  e sad koliko je tacno  
Tamo recimo pise da u Modus ide 1.5 dci od 80kw, 109 ks, i da ima delfi sistem (2005-2007)
« Poslednja izmena: 14.12.2010. - 00:47 djiuliju » Sačuvana
kalipar
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: megan 1.5dci 74kw

« Odgovor #13 poslato: 14.12.2010. - 00:57 »
Podeli temuIdi gore

gde se prave delphi pumpe, jel u Spaniji?
Sačuvana
perica100
Megane
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 14.12.2010. - 01:00 »
Podeli temuIdi gore

Rekao bih da dzoni ove podatke cita sa Autodate, tamo stvarno tako pise,imam i ja,  e sad koliko je tacno  
Tamo recimo pise da u Modus ide 1.5 dci od 80kw, 109 ks, i da ima delfi sistem (2005-2007)

KOliko ja znam druze ne postoji 1.5 dci od 109 konja i to jos od 2005-2007 god.Tek od pre god dana u novi Megan 3 ide neki 1.5 dci od 110 konja,ali to je od nedavno....

evo podatka

http://renault.rs/cars/megane_berline_b95/specifications.html

@kalipar   koliko ja znam Dci motori ili bar ovaj 1.5 dci se prave u Valjadolidu u Spaniji,ali pupma i sistem ubrizgavanja se naknadno ugradjuju...Delphi he americka firma,koja je kupila Lucas koji pak pravi te pumpe valjda,neko ce ti vec to objasniit,mada nije sustina gde se prave vec kako.
  Pa sva svetska elektronika i kopjuteri se prave u Kini,ali pod kontrolom maticnih firmi tako da tu nema greske...

Ljudi pogledajte i ovaj link moze biti zanimljiv

http://www.dieselevante.it/fuelpumps/index.asp?p1=SIEMENS&p2=Common+rail
« Poslednja izmena: 14.12.2010. - 01:08 perica100 » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 8 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.172 sekundi sa 51 upita.