Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
23.04.2014. - 08:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 51 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa diznama i pumpom visokog pritiska  (Pročitano 67826 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ivica.djurdjevic
Gost
« poslato: 24.06.2008. - 13:17 »
Podeli temuIdi gore

Cini mi se da bi ovo trebalo da bude najozbiljnija tema. Naime, moj auto je od skoro poceo da pravi probleme. Desava se da kada je vruc, recimo vozio sam ga i izasao u kupovinu na dvadesetak minuta, vratim se i on nece da upali. Treba da se vergla poduze, pa tek onda upali i posle sve radi normalno. Isao sam u servis i rekli su mi da su problem dizne koje inace kostaju 77000 din. Katastrofa!!! Sto je jos gore to je izgleda fabricki lose uradjeno, pricao sam sa vlasnikom servisa i kaze da se desavalo da se dizne pokvare i na novim automobilima. Cak nema ni garancija, platis 1000 evra i one se pokvare posle desetak hiljada km, sto se takodje nekim ljudima desvalo. Ako je to tako ja sam ogorcen na RENO!!! Sta da radim? Ima li neko slicnih iskustava?

Koristan link o funkcionisanju sistema ubrizgavanja u sekciji Nije lose da znate: http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=18498.new#new
« Poslednja izmena: 22.10.2013. - 11:58 fLiP » Sačuvana
banem
Gost
« Odgovor #1 poslato: 25.06.2008. - 00:02 »
Podeli temuIdi gore

Ivice, preskoči ovo što pišem, jer ne želim da ti stajem na muku, niti mislim cinično. Jedino što me zanima - da li se gasi u vožnji?

Ja volim kako dizel zvuči, kako ide, kako radi, itd. Jeste da troši litru, dve manje na 100 km od benzinca - ali. Kad se pokvari to ume da košta.

Slična priča je bila za benzince koji su crkavali u Britaniji, zbog vlage, šta li. Crkava bobina i to opet dosta košta. Dao sam link na jednom topiku gde se javilo dosta ljudi koji su takođe ogorčeni i besni.

Ako si pročitao do kraja, zanima me koliko je auto realno prešao? Ja se razmišljam za dogodine da menjam ovog za dizela.

Kad već pitam svašta koje gorivo sipaš - tzv. "Euro dizel"?
Sačuvana
Exception®
LIMITED EDITION
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 31
Auto: Scenic II, 1.6 16V EXCEPTION - red kredenac

Renault owner

« Odgovor #2 poslato: 25.06.2008. - 01:55 »
Podeli temuIdi gore

Sta da radim? Ima li neko slicnih iskustava?

Da kupiš benzinca? NHF

Ako me pamćenje služi, tvoj dCi je jedan od toliko hvaljenih vanova iz uvoza? Prešao puno kilometara? "Hajčen" po inostranstvu kao službeni auto ? Kod dCi motora prve generacije, ovo je bio čest problem.

Volim dizela, ne osporavam obrtni moment, itd. Ali...

Pošto ne mogu da ti pomognem konkretnim odgovorom (sačekaj Clicka ), mogu da kažem da će u mom vlasništvu i dalje biti benzinci bez obzira na sve

Sve je to lepo, sjajno i bajno ali kolika je razlika u ceni goriva, koliko novi više košta pri kupovini a koliko košta opravka nekog vitalnog dela, kad ode u 3 p.m.? Za mene još uvek no tnx
Sačuvana

ΕΛΛΑΣ
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 25.06.2008. - 10:03 »
Podeli temuIdi gore

Cini mi se da bi ovo trebalo da bude najozbiljnija tema. Naime, moj auto je od skoro poceo da pravi probleme. Desava se da kada je vruc, recimo vozio sam ga i izasao u kupovinu na dvadesetak minuta, vratim se i on nece da upali. Treba da se vergla poduze, pa tek onda upali i posle sve radi normalno. Isao sam u servis i rekli su mi da su problem dizne koje inace kostaju 77000 din. Katastrofa!!! Sto je jos gore to je izgleda fabricki lose uradjeno, pricao sam sa vlasnikom servisa i kaze da se desavalo da se dizne pokvare i na novim automobilima. Cak nema ni garancija, platis 1000 evra i one se pokvare posle desetak hiljada km, sto se takodje nekim ljudima desvalo. Ako je to tako ja sam ogorcen na RENO!!! Sta da radim? Ima li neko slicnih iskustava?
Mogu samo da ti kazem da ovo nisu dizne ako su ti to jedini simptomi i da promenis servis pod obavezno.
Sačuvana
Sauriann
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Clio II Ph2 1.5 dCi 65ks/Alfa Romeo 156 JTD MJET SW 16v 150 KS

NO TURBO NO FUN

« Odgovor #4 poslato: 25.06.2008. - 11:50 »
Podeli temuIdi gore

Da li su na servisu koristili dijagnostiku, i ako jesu koja dizna ti nije ok morali su ti reći. Da li prelivaju naftu. Mozda nisu dizne, mozda je pumpa visokog pritiska koja može da se remontuje ako zeza kad se zagreje. Obavezno proveri prvo pumpu jer ako ona nije ok (baca sićušne opiljke metala) neće ti vredeti nove dizne jer će ih pumpa vrlo brzo uništiti. U tom slučaju prvo se menja pumpa, pa se skida i čisti tank za gorivo i ceo sistem dovoda goriva pa se tek onda stave nove dizne.

p.s. prosta dijagnostika pumpe je ako imas one doktorske slusalice koje stavis na pumpu doka auto radi i čuješ da li unutra nešto struže i krlja tj. da li se negde metalni deo od drugi metalni deo kruni praveći parčiće najsitnijeg zrna peska i tako zapušava tvoje dizne. (možeš da koristiš i šravciger sa dugom drškom umesto sluški). Možeš da proveriš i tako što ćeš u belu tanku plastičnu čašu(kao onu od jogurta) da napumpaš gorivo onom pumpicom pored akumulatora. Ako u nafti ima prljavštine proveri da li je od pumpe tako što ćeš šravciger (koji je namagnetisan) od dole prisloniti na čašu. Ako se čestice kreću ka njemu to je to. pumpa mora na remont. Čišćenje tanka je obavezno jer se nafta koja prelije preko dizni vraća nazad u tank gde se taloži.

pozdrav
« Poslednja izmena: 25.06.2008. - 12:02 Sauriann » Sačuvana
ivica.djurdjevic
Gost
« Odgovor #5 poslato: 25.06.2008. - 12:39 »
Podeli temuIdi gore

Da se zahvalim svima koji su se javili i pokusali da mi pomognu.
Evo par pojasnjenja. Auto se uopste ne gasi u voznji, ide sasvim normalno, odusevljen sam i potrosnjom i time kako se ponasa na putu, itd. U junu 2007. kada je uvezen na papirima sa carine je pisalo 178000km, kod mene je dosao sa 130000km, a sada ima 145000km, sto znaci da realno ima oko 200000km, sto mislim da nije neka velika kilometraza za bilo kog dizela. Ja imam Clio I benzinac (dao sam ga ocu kad sam kupio ovog), koji je presao 250000km i ide bez problema i sto je najvaznije bez ijedne skuplje popravke. Menjas ulje, filtere i vozis.
Inace ovaj Clio dCi nije VAN, ima petora vrata, a moze se videti i iz broja sasije: VF1BB... Cetvrti znak u ovom slucaju slovo B oznacava o kom modelu sasije se radi, a B je skracenica od BERLINA ili putnicki auto sa pet vrata.
Click, sto se tice servisera isao sam prvo u RENO SAVA i oni su mi prvi rekli tu dijagnostiku, rekli su da moraju da ispituju dizne, ali posto je bila subota i kraj radnog vremena sipali su mi neku tecnost za ciscenje sistema ubrizgavanja i trebalo je telefonom da se dogovorimo kada da odem da ispituju dizne. Imao sam utisak da je nekojiko dana posle sipanja tog aditiva bila neso bolja situacija, ali nista znacajno. Posumljao sam u pricu o diznama i na preporuku prijatelja odem u reno servis D.D.Mijatovic u Visnjicu i on kaze isto da su dizne u pitanju, ali da nije bas sto posto siguran. On je sa nekog motora koji je spremio za ugradnju u neki drugi Clio skinuo dizne i stavio kod mene na auto, ali sa tim diznana nije hteo uopste da upali. Onda je vratio moje dizne i auto nije ponovo hteo da upali. Onda ih je cistio i pokazivao mi je kako su vrhovi dizne zaribali i da mora klestima da ih izvuce, sto nije normalno. Elem, posle ciscenja auto ponovo nije hteo da upali, pa su ga na nizbrdici na guranje nekako upalili, ali je strasno lose radio. Na dijagnostici je tada pronasao da ne radi prva i cetvrta brizgaljka, pa je njih dodatno cistio, ali sada ne samo vrh dizne nego je rasturao malo vise i kad ih je vratio auto je propradio. To je bilo u subotu, i od tad do juce auto je radio bas normalno. Bas sam ga testirao, vozio po gradu, ugrejao ga palio sto puta i sve je bilo ok. Sinoc se prvi put posle dolaska iz servisa desilo ono sto me i pre zezalo, da nije hteo vruc da upali, tj. izgleda da se sve vraca na staru pricu. Dejana, vlasnika servisa Mijatovic sam pitao da li je sto posto siguran da su dizne u pitanju, da se ne desi da dam 1000 evra za dizne i da sve bude po starom, a on je rekao da dizne na kilometrazi koju ima moj auto sigurno nisu dobre, sto me je moram priznati bas iznenadilo. Na dijagnostici u oba servisa uopste nije prikazivao greske u ubrizgavanju, i ne samo u ubrizgavanju nego bilo kakve greske, sve dok u servisu Mijatovic nisu skidali dizne. Clik, koji mi ti servis predlazes? Na starom Clio forumu bio je jedan decko sa potpuno istim simptomima, neznam sta je on uradio sa autom.
Sačuvana
banem
Gost
« Odgovor #6 poslato: 25.06.2008. - 12:47 »
Podeli temuIdi gore

http://www.dekodiranje.info/autodijagnostika/renault-megane-15dci-nepali-reseno-t390.0.html

Pa onda (važi za Megane):

"E ljudi...necete verovati....pricao sam vam da me megan zeza posto sam kupio polovnjak...i sad bio sam preplasen da nisu dizne koje na 1.5dci kostaju 700evra i mogu samo sve cetiri da se menjaju nikako jedna po jedna....

e sad nije to...ima pored pumpe jedna gumena loptica ( kao kad daju u bolnici vestacko disanje pomocu onog rucnog aparata... pa kad pritiskaju da vazduh udje u pluca) e tako nesto ima i megan samo za gorivo...i sad posto je to od gume ...a polovan auto....tu je negde bila neka rupica i ulazio je fals vazduh koji se mesao sa gorivom i tako je pravio probleme....

sada je to zamenjeno...ne jeftino 60evra...ali stvarno radi mnogo bolje vec i po zvuku se cuje ravnomeran rad :0 ( srecan ja SmileSmileSmile )

i SVAKA CAST MAJSTORU...trebalo je to provaliti ( a nije vulkanizer )

NARAVNO NE ZNAM DA LI SMEM DA OSTAVIM PODATKE MAJSTORA jer sam preko preporuke tamo otisao i veoma sam zadovoljan... "

Dalje gledaj http://www.autobat.co.yu/forum/viewtopic.php?t=2895&sid=dccda3b1226cc44e40a18c3d641b9fe0

Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 25.06.2008. - 19:04 »
Podeli temuIdi gore

Moze biti milijardu stvari, ali treba proveriti ceo sistem za ubrizgavanje goriva-njegovu zaptivenost. Zatim samu pumpu, regulator pritiska, ima tu jos par senzora (koji prave problem kao tvoj, samo na vruc motor) i tek na kraju dizne. dizne se menjaju jedna po jedna, ne moraju se menjati sve cetiri..
Koji servis?.. Pa potrazi u topicu o servisima, da sad ovde ne ponavljamo pricu...
dCi motori su fenomenalni (kao i dizeli uopste), bas po pitanju izdrzljivosti.. Kad si cuo da je neki kamion sa benzinskim motorom stukao 1.000.000 km sa redovnim odrzavanjem...
Sačuvana
vladimir
Gost
« Odgovor #8 poslato: 06.07.2008. - 23:33 »
Podeli temuIdi gore

ljudi moje iskustvo sa scenic-om je po tom pitanju isto čudno otišao sam u bosnu i tamo isto nije hteo da upali vruć ali uopšte nije hteo portfilo se da sam nabasao na dobrog majstora koji je je odma na dijgnostici prekontrolisao sve i nasao da neradi pumpa što je još smešnije čovek se jako razume u tu priču oko komonrejl motora i pogledao u kompjuteru pritisak i stavio mi pumpu koja po pritisku odgovara ali je od bmw i od tada radi kako treba a najveći šok je bio kad mij reko da mi je na pun rezervoar raekao da je nasuo litar matik ulja za hidro volane i rekao mi da redovno sipam ili to ili polusintetiči dvotaktol 1l-50l evrodizel ili da sipam navodno ono extra kvalitetno euro 5 dizel gorivo ili na omw pumpama neki novi sprint dizel koji sam sad skoro probao u sloveniji i stvarno auto drugačije radi, zato i dalje mislim da su renoovi obični ili turbo dizeli skroz savršeni.
Sačuvana
ivica.djurdjevic
Gost
« Odgovor #9 poslato: 08.07.2008. - 22:45 »
Podeli temuIdi gore

Ma ovo je definitivno problem sa sistemom ubrizgavanja. Od kako mi je Dejan (vlasnik servisa Mijatovic) cistio dizne auto je primetno bolje radio. Prvih nedelju dana uopste nije zezao, a onda jednom nije hteo da upali ali je kad sam zaverglao drugi put lako upalio. Skoro sam mu sipao aditiv za ciscenje sistema ubrizgavanja Diesel Magic (bocicu na pun rezervoar) i posle toga mi se cini da mnogo bolje radi. Nijednom nije otkazao poslusnost. Dizne su ciscene 31.05. a danas je 08.07. presao sam 3500km i auto je potpuno drugaciji, cini mi se posebno posle sipanja aditiva. Ne slazem se da posle ovakvih problema moze da se kaze da su Reno-ovi dizelasi savrseni, naprotiv, inace gorivo tocim iskljucivo na OMV-u. 
Sačuvana
vladimir
Gost
« Odgovor #10 poslato: 09.07.2008. - 10:13 »
Podeli temuIdi gore

ja prešao na mol na rvro 5 dizel i usloveniji na sprint dizel na omw-u i auto se preporodilo valjda je bolji videću sad kad budem išao u mostar pa u krašiće kako će se ponašati molim boga
Sačuvana
Click
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 10.07.2008. - 12:19 »
Podeli temuIdi gore

Uopste ne mogu da se slozim da OMV ima tako lose gorivo i da je to uzrok problema. Mi u firmi imamo kartice i sipamo iskljuivo na OMV-u i uopste nismo imali problema alicne prirode. Vozimo Opel Vektru, Skodu oktaviju i roomster i dve Dacije 15dCi, auti su presli puno km i nista. Problem je definitifno u losem sistemu ubrizgavanja kod prvih dCi motora i to je to.
Mozes da se slazes ili ne, ali znam dosta primera gde je nakon sipanja goriva na OMV-u upaljena lampica na instrument tabli koja signalizira vodu u gorivu, uglavnom na Peugeot hDi motorima.
Sačuvana
vladimir
Gost
« Odgovor #12 poslato: 10.07.2008. - 16:16 »
Podeli temuIdi gore

to za omv je važna informacija nisam je ni znao a usloveniji je cenjen strašno , jel moguće da za naše tržište imaju toliko lošije gorivo.
Sačuvana
nuk
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Grand Scenic 1.9dCi Luxe Privilege

« Odgovor #13 poslato: 10.07.2008. - 16:55 »
Podeli temuIdi gore

to za omv je važna informacija nisam je ni znao a usloveniji je cenjen strašno , jel moguće da za naše tržište imaju toliko lošije gorivo.
ja koliko znam omv ne uvozi preradjeni evro dizel nego uzima od nis-a
Sačuvana

mali_veseljak
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Laguna II 1.9dci

« Odgovor #14 poslato: 14.10.2008. - 13:30 »
Podeli temuIdi gore

Sad me zvali iz servisa...dvije dizne crkle. Hm sad nemam pojma da li da trzim drugo misljenje ili da popravljaju. Kazu da ce staviti i testirati pa tek onda vratiti auto i onda da platim. ako nije do toga nikom nista.
« Poslednja izmena: 17.02.2011. - 17:06 SlObOdNi » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 51 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 57 upita.
anything