Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
01.11.2014. - 10:19 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 ... 52 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem sa diznama i pumpom visokog pritiska  (Pročitano 81647 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 32
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #210 poslato: 24.09.2011. - 13:16 »
Podeli temuIdi gore

ali to je strateska investicija u auto
Sačuvana

pedjab
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: scenic 1.5 dci

« Odgovor #211 poslato: 13.10.2011. - 22:39 »
Podeli temuIdi gore

Koji bi mi preporucili servis za provjeru tj. ciscenje i po potrebi remont dizni?
Sačuvana
teshin
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Clio

bice bolje neko vice...

« Odgovor #212 poslato: 22.10.2011. - 22:45 »
Podeli temuIdi gore

Kako da znam da mi je losa pumpa ili dizne?Kako se ponasa auto ?Jel moguce da teze pali pa da sve bude ok u toku dana?Prvo paljenje u toku dana mi je katastrofa,ima vazduha u crevima,jel sve to znak za pumpu dizne?Radi se o cliu 1.5 dci.
« Poslednja izmena: 22.10.2011. - 22:46 teshin » Sačuvana
rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Clio 1.5 dCi

« Odgovor #213 poslato: 22.10.2011. - 23:16 »
Podeli temuIdi gore

Kako da znam da mi je losa pumpa ili dizne?Kako se ponasa auto ?Jel moguce da teze pali pa da sve bude ok u toku dana?Prvo paljenje u toku dana mi je katastrofa,ima vazduha u crevima,jel sve to znak za pumpu dizne?Radi se o cliu 1.5 dci.
Možda je samo loš akumulator... nemoj odmah na dizne...
Koji bi mi preporucili servis za provjeru tj. ciscenje i po potrebi remont dizni?
Dmitrović u Altini... BG.
« Poslednja izmena: 22.10.2011. - 23:17 rotkod » Sačuvana

teshin
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Clio

bice bolje neko vice...

« Odgovor #214 poslato: 24.10.2011. - 22:57 »
Podeli temuIdi gore

Možda je samo loš akumulator... nemoj odmah na dizne...Dmitrović u Altini... BG.

Taj prvi put kad se upali radi kao traktor dok se ne ugreje,cak i pocinje da se trese mnogo auto.Vazduh samo u crevu do filtera,nema od filtera do pumpe.Kako ugasim auto,posle nekih sat vremena pojavi se vazduh u crevu od one gumene pumpice do filtera.Zbog cega tako,jel to ima veze sa pumpom,diznama?
Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #215 poslato: 25.10.2011. - 11:13 »
Podeli temuIdi gore

negde ti creva pustaju, nema veze sa pumpom i diznama. samo je falsh vazduh u pitanju.
Sačuvana

milangolub
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: peugeot 407sw 2.0hdi

« Odgovor #216 poslato: 25.10.2011. - 19:58 »
Podeli temuIdi gore

imam problem vec neko vreme kod prvog paljenja pa cak i kod sledeceg posle par minuta,, pocelo je time da sam krenuo za srbiju i napunio rezervoar u sloveniji, stigao kuci vozio se par dana i ugasi mi se auto, bio sam pri kraju sa gorivom i proverim odmah na pumpisi pored filtera medjutim ne moze da povuce zapusilo pozovem majstora kad u filteru crevima i rezervoaru haos kao da je neko ubacio nesto kao silikon u sitnim komadicima ocistio mi je rezervoar, creva zamenio filter ali od tada mi vergla par puta na paljenju, danas sam probao i na pumpici filtera da napumpam gorivo i koliko god da pumpam gorivo ide u crevo za visak a ranije posle par pritiskanja pumpica se stvrdne i nemoze vise da pumpa tj napravi pritisak. nema da dimi kad upali normalno se ponasa nisam primeti neku razliku ni u ponasanju motora. ako neko ima neko iskustvo sa time molio bih za pomoc jer me vec nervira a majstori samo nagadjaju, ni komp ne ocitava nista, jedan majstor mi rece da ima neki ventil u pumpi  ispred creva za visak goriva i da je verovatno on u pitanju mada gorivo ne vraca i nema vazduha u crevima.
Sačuvana
rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #217 poslato: 26.10.2011. - 15:20 »
Podeli temuIdi gore

Nesto od tih dzigerica ima jos u sistemu, ne znam dali ti je bg blizu, ali bi mogao to proveriti na kompu, a i same dizne, koje su mozda potpuno ispravne, ali su zaprljane...
Mozda je duze verglanje, vise puta, potrebno da pumpa ostvari pritisak kojim probije cepove, a mozda i lupam...
« Poslednja izmena: 26.10.2011. - 15:24 rotkod » Sačuvana

milangolub
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #218 poslato: 26.10.2011. - 22:08 »
Podeli temuIdi gore

bg mi je na 800+ kilometara Sad sledece nedelje bih trebao da odem na dijagnostiku ali ne verujem da ce da nadju nesto sa obzirom da nije palio nikakvo upozorenje na tabli, a sto se tice pritiska i ja sumnjam da je nesto u vezi njega jer se pojavio i problem sto vise ne mogu pumpicom da sabijem pritisak u filteru i prema pumpi a ranije je moglo, vec sam dva puta sipao aditive za ciscenje dizni bez neko vidljivog rezulteta, takodje jos jedna cudna stvar kad imam u rezervoaru 2/3 ili pun rezervoar pali bez problema iz prve bez verglanja, verovatno je kao i obicno neka glupost bar se nadam
« Poslednja izmena: 26.10.2011. - 22:09 milangolub » Sačuvana
rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #219 poslato: 26.10.2011. - 22:22 »
Podeli temuIdi gore

Mislim (bar se nadam) da si sam rekao rešenje, ako pogledaš malo po forumu, vezano za plovak (clio II), videćeš da dosta ljudi piše o tome, kako im iz rezeorvara vuće vazduh, pa samim tim neće da upali ili se dogodi, da se ugasi na leru, potom na pumpu (o kojoj ti pričaš) nadrukaju gorivo i auto radi... Mislim da ti zeza negde na tom plovhu, jer ti pravi problem tek kada "fali" goriva, tj. nije pun ili do pola rezeorvara...
Sačuvana

milangolub
Modus
Van mreže Van mreže

« Odgovor #220 poslato: 26.10.2011. - 22:34 »
Podeli temuIdi gore

daj boze da je to ali sam probao da vidim da li vraca gorivo presedeo sam 5-6 sati pored auta skidao dzekove sa rezevoara probao da duvam kroz pumpicu ka rezervoaru i nista sve je ok kroz dovod ne vraca ne vuce fals nigde nema mehurica jedino mi je logicno sto mi je rekao jedan majstor je da u pumpi ima neki ventil ka visku goriva koji ne drzi tj gorivo kruzi non stop (sto se i desava kad pumpam odmah ide uu crevo za visak), neznam da li je to tacno za ventil a da to proverim ovde kod bosiste jefinije bih prosau sa kupovinom nove pumpe u srbiji
« Poslednja izmena: 26.10.2011. - 22:36 milangolub » Sačuvana
rotkod
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #221 poslato: 26.10.2011. - 23:30 »
Podeli temuIdi gore

daj boze da je to ali sam probao da vidim da li vraca gorivo presedeo sam 5-6 sati pored auta skidao dzekove sa rezevoara probao da duvam kroz pumpicu ka rezervoaru i nista sve je ok kroz dovod ne vraca ne vuce fals nigde nema mehurica jedino mi je logicno sto mi je rekao jedan majstor je da u pumpi ima neki ventil ka visku goriva koji ne drzi tj gorivo kruzi non stop (sto se i desava kad pumpam odmah ide uu crevo za visak), neznam da li je to tacno za ventil a da to proverim ovde kod bosiste jefinije bih prosau sa kupovinom nove pumpe u srbiji
Ne znam, mislim da je nova skuplja u SRB, a polovne...  mislim da je neki zajeb na relaciji rezeorvar pumpa za gorivo... odo u krpe....
Sačuvana

dax
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: reno clio1,5 dci

« Odgovor #222 poslato: 12.11.2011. - 14:13 »
Podeli temuIdi gore

pozdrav ljudi jel neko zna kako se zove ovaj senzor i cemu on sluzi

Sačuvana
kilija06
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Reno klio

« Odgovor #223 poslato: 12.11.2011. - 14:46 »
Podeli temuIdi gore

Modus druze,pa koliko ti puta sad vergla dok upali jel mozes da cuje 4-5 puta?Da li je taj interval uvek isti ili se menja to je jako vazno?
Sačuvana
dax
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: reno clio1,5 dci

« Odgovor #224 poslato: 12.11.2011. - 17:14 »
Podeli temuIdi gore

ok ali kako radi i kako se manifestuje kad ne radi jer pocela da mi sa pali lampica  serv i ckeck engine kad ga opteretim
Sačuvana
Stranice: Prev 1 ... 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 ... 52 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.201 sekundi sa 43 upita.
anything