Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
18.11.2019. - 07:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: [1] 2 3 4 5 ... 17 Next   Idi dole
Autor Tema: Clio 3 - problemi i odrzavanje  (Pročitano 117849 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36
Auto: Laguna Civic Note

« poslato: 04.02.2011. - 23:40 »
Podeli temuIdi gore

Ako mislite da je bespotrebna,brisite

Tema generalno vezana za probleme clia 3...
Da pratimo poznate i nepoznate probleme i naravno kako ih resiti

Sutra se upustam u zamenu ablendera. Pa ako uspem evo me ovde sa slikama...
Sačuvana

IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Laguna III dci175 BVA

« Odgovor #1 poslato: 05.02.2011. - 11:01 »
Podeli temuIdi gore

Prateci par Renault foruma zapazio sam 3 najcesca problema:
-ablender (zamenjen u garanciji)
-brava gepeka (prvo lupka u voznji (ista boljka kod meganaII) a posle zna da poludi i da sama otvara gepek kada se auto zakljucava/otkljucava)
-brisaci (polude, blokiraju na pola stakla, ne rade... pa opet prorade)

Takodje, u HR je slucaj da NIKOME ne svetli uticnica upaljaca i da niko nije ni znao da to treba da svetli pa nisu to registrovali kao problem    Fabricka greska na velikom broju automobila ali nebitna, treba samo neka zica da se zalemi. Ni kod mene ne svetli 
Sačuvana

Pretpostavka je majka svih zajeba!
meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #2 poslato: 05.02.2011. - 11:37 »
Podeli temuIdi gore

Takodje, u HR je slucaj da NIKOME ne svetli uticnica upaljaca i da niko nije ni znao da to treba da svetli pa nisu to registrovali kao problem    Fabricka greska na velikom broju automobila ali nebitna, treba samo neka zica da se zalemi. Ni kod mene ne svetli 
I kod mene, na Megan, nekad svetli, a nekad ne. Verovatno gubi kontakt kad se prelazi preko rupa. To sam primetio pre nekih 6 meseci.
Sačuvana

Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 05.02.2011. - 17:50 »
Podeli temuIdi gore

Bas cu da pogledam upaljac ali mislim da kod mene svetli...
Sto se tice clia 3 moze se reci da je veoma uspesan sto se tice pouzdanosti.
Posto je moj medju prvim serijama znam da su menjali nesto oko ins. table i airbag. u garanciji a takodje sam imao problem sa hladjenjem. Tri puta vracan u garazu i na kraju kao uspeli. Onda mi se pojavio drugi problem,poruka da proverim antipoluciju,u servisu rekli da ga malo ostrije vozim. Poruka se gubila,dolazila nekoliko puta i nisam na to ni obracao paznju. U medjuvremenu istekne garancija i pozabavim se tim,zamenim calorstat(termostat) i resen problem. Cak mi lik u renault,kad sam narucivao deo kaze nemoguce da je od tog. da sam slusao njih puko bih dosta vise
Takodje su se vlasnici zalili na brzo trosenje guma u pocetku ali renault ispravio to vec u drugoj seriji. U drugoj seriji su ispravili,tj. poboljsali kvalitet koznih volana. Ljustili se samo tako ni moj nije postedjen. Takodje krckanje u suvozacevim vratima. Trebala neka guma da se skine i problem resen. Kod mene sam to resio tako sto sam skidao sve sa vrata kad sam ugradjivao vece zvucnike i svaki sraf dotegao,krckanja prestala. To problemi za koje sam ja cuo,plus ablender koji na svakom drugom zeza...

Moja operacija moze se pa reci skoro u potpunosti uspelo...
Ablender zamenjen i dok sam skidao vidim da mi se ref. ne slaze u zadnja tri broja. Rekoh nece raditi ipak skinem,zamenim i isprobam radi sve,cak i dugme auto
Nego problem sam primetio u voznji,kad upalim zmigavac ne vraca se na svoje mesto,to jest kad ispravim volan se ne gasi
Sad mene zanima jel moguce sto nisu iste ref. ili sam nesto lose povezao? kad vrtim volan dok upaljen zmigavac nema onog zvuka da se nesto zakacilo
sto se tice slika ne radi imagehost 
Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 06.02.2011. - 22:29 »
Podeli temuIdi gore

Koristio pretrazivac i nema nista na tu temu...
Jel imao neko slican problem sa zmigavcem? kako to resiti
ne vraca se na pocetnu poziciju prilikoml skretanja
Sačuvana

bane.lukic
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Renault Megane Grandtour III ph3 1.5dCi 110KS

« Odgovor #5 poslato: 06.02.2011. - 23:32 »
Podeli temuIdi gore

Jel imao neko slican problem sa zmigavcem? kako to resiti

Obično se na samoj levoj ručici nalazi mali žljeb u koji je potrebno namestiti/uglaviti određeni pipak koji se nalazi iza volana. Recimo kod Twinga 1 se taj pipak nalazi na špulni od airbaga.
Sačuvana

Renault Scenic I ph2 1.6 16V 107KS, Renault Megane II ph2 2.0dCi 150KS, Renault Twingo I ph1 1.2 8V 58KS
vukadin
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 39
Auto: Renault Clio Grandtour III ph2 1.2 16v + tng, VW Golf VI 1.6 tdi

Ali ipak vise volem moj Clio

« Odgovor #6 poslato: 07.02.2011. - 09:50 »
Podeli temuIdi gore

Prijatelji pa i ja cu evo da se ukljucim sa mojim problemom koji sam vec ranije opisivao detaljno. Motor naravno 1.2 16 75 ks. Auto god 2010. Problem jutarnjeg starta, tj auto kada uspem da ga upalim krece od 200-300 rpm kao bre na JUgicu. Mada iskreno od kada sipam aditiv i od kada sam poceo da sipam evro BMB taj problem se minimizirao, mozda gotovo i nestao. `bem ti nase gorivo... Videcemo na dalje, ali mislim da ja nisam jedini slucaj sa ovim problemom. Mislim da su se i pored mene javljali ljudi sa istim ili slicnim problemom sa istim i ili slicnim motorom. Pozdrav 
Sačuvana

I love my Renault and my VW
Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 07.02.2011. - 13:09 »
Podeli temuIdi gore

Ne verujem da je zbog goriva,dok sam u Fr sipam uvek 98icu ali kod nas i na Balkanu sipam na najsumnjivijim pumpama i nikad mi se nije desilo da ne upali iz prvog puta. Bolje batali te aditive i sad dok je hladno mozda ce vise da zeza pokusaj da ti to rese,dok je auto u garanciji inace brzo prodje i posle ces ti placati nesto sto ne bi trebalo
Obično se na samoj levoj ručici nalazi mali žljeb u koji je potrebno namestiti/uglaviti određeni pipak koji se nalazi iza volana. Recimo kod Twinga 1 se taj pipak nalazi na špulni od airbaga.
veceras cu mozda opet rasturati pa da trazim taj pipak
Sačuvana

vukadin
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 07.02.2011. - 14:55 »
Podeli temuIdi gore

Ne verujem da je zbog goriva,dok sam u Fr sipam uvek 98icu ali kod nas i na Balkanu sipam na najsumnjivijim pumpama i nikad mi se nije desilo da ne upali iz prvog puta. Bolje batali te aditive i sad dok je hladno mozda ce vise da zeza pokusaj da ti to rese,dok je auto u garanciji inace brzo prodje i posle ces ti placati nesto sto ne bi trebalo

Svakako da sam to uradio jos pre zime i auto je bio na servisu dva puta i svaki put su me otkacili uz parolu " Cuti, vozi ne fali mu nista, ima tih problema cesto na tim motorima i kada u Renou budu dali resenje mi cemo ti to popraviti. Dotle sipaj aditiv"
Srbija brale...

edit: ispravljen citat
« Poslednja izmena: 07.02.2011. - 19:06 od strane SlObOdNi » Sačuvana

Stragi21
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 07.02.2011. - 21:48 »
Podeli temuIdi gore

Namestio...
Hvala
Sačuvana

Alhemičar
Kadjar
Van mreže Van mreže

Auto: Clio III 1.2 & Fabia II Combi 1.2

Cilj bira sredstvo .. ali ga ne opravdava.

« Odgovor #10 poslato: 07.02.2011. - 23:12 »
Podeli temuIdi gore

Moj Clio je 2006 godiste, motor 1.2 16v i presao 70.000km.
Od standardnih boljki koje ste naveli, kod mene nije bilo nista od toga a nadam se i da nece. Jedino sto bih trebao odraditi u nekom narednom periodu jeste da zamenim lezaj alternatora koji tek tek zuju ali nista strasno.Zamenicu ga kada postane ozbiljnije, jer osim mene to niko i ne cuje.   
Ako zanemarim da mi je auto kao nov isporucen sa fabrickom greskom tj. neispravnim druck lezajem i da su mi oba fara zamenjena u garanciji jer su iznutra bili prljavi  (neko dirao prljavim prstima u fabrici  ) , auto me sluzi besprekorno i licno sam prezadovoljan auticem! Nadam se i nekako predosecam da ce se nase prijatno druzenje i ubuduce nastaviti jer i kada jednog dana budem uzimao drugi auto, ovaj ostaje u prodici definitivno.
Sačuvana

Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.
IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 08.02.2011. - 13:54 »
Podeli temuIdi gore

Prijatelji pa i ja cu evo da se ukljucim sa mojim problemom koji sam vec ranije opisivao detaljno. Motor naravno 1.2 16 75 ks. Auto god 2010. Problem jutarnjeg starta, tj auto kada uspem da ga upalim krece od 200-300 rpm kao bre na JUgicu. Mada iskreno od kada sipam aditiv i od kada sam poceo da sipam evro BMB taj problem se minimizirao, mozda gotovo i nestao. `bem ti nase gorivo... Videcemo na dalje, ali mislim da ja nisam jedini slucaj sa ovim problemom. Mislim da su se i pored mene javljali ljudi sa istim ili slicnim problemom sa istim i ili slicnim motorom. Pozdrav 

Idi u servis da ti stave drugu verziju softvera. Pisao sam vec: taj motor (kao i 1.4, 1.6) je po konstrukciji dinosaurus. Eko norme se po pravilu mere na hladnom motoru, da bi ti motori zadovoljili Euro 3, Euro4 softver je programiran da ubrizgava manju kolicinu goriva od potrebne dok je auto hladan  i tako prolaze eko test
Sačuvana

vukadin
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 08.02.2011. - 14:03 »
Podeli temuIdi gore

2 IsNoGood : 
Nisam znao za ovu stvar. Hvala ti puno. Kada budem isao prvi put kod njih, kao redovno, bicu slobodan da im to kazem pa da vidim kako ce da odreaguju. A sta si mislio pdo "Dinosaurus"?
Sačuvana

IsNoGood
Koleos
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 08.02.2011. - 14:10 »
Podeli temuIdi gore

Pogledaj od koje godine se taj motor ubacuje u Renault pa ce ti biti jasno. Vremenom je bilo poboljsanja, ali u osnovi je to i dalje isti motor. Ako ti je lakse, isto se desava i sa novim Cliom Sport koji ima dosta moderniji motor, ali treba zadovoljiti eko norme.

Samo ne dozvoli da se prave blesavi u servisu za taj softver, njima je to gubljenje vremena ali su duzni da ti izadju u susret
Sačuvana

meganed97
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Megane Sedan 1.5 dCi 85

RENAULT MeGane de-ce-Mi

« Odgovor #14 poslato: 08.02.2011. - 14:56 »
Podeli temuIdi gore

Idi u servis da ti stave drugu verziju softvera. Pisao sam vec: taj motor (kao i 1.4, 1.6) je po konstrukciji dinosaurus. Eko norme se po pravilu mere na hladnom motoru, da bi ti motori zadovoljili Euro 3, Euro4 softver je programiran da ubrizgava manju kolicinu goriva od potrebne dok je auto hladan  i tako prolaze eko test
Pa mogli su bar da izvrse zamenu softvera pre prodaje automobila. Znaci, ovo nije dostojno nase Zastave, a kamo li Renaulta.
Sačuvana

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.152 sekundi sa 47 upita.