Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
19.01.2019. - 03:24 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 3 4 [5]   Idi dole
Autor Tema: Rezervni točak manjih/malih dimenzija (ćopavac)  (Pročitano 23708 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Aladin
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43
Auto: Modus 1.2 16v, Scenic III 1.9 dci 130hp

« Odgovor #60 poslato: 08.12.2013. - 01:08 »
Podeli temuIdi gore

Imam Megane II sedan i gume 195/65R15 i raspon 4*100, da li je neko koristio i da li uopste moze tu da ide copavac od Golfa koji je 14-tica, znam da moram da prosirim cenhtralnu rupu u tom slucaju ali da li moze taj copavac da lepo legne na Megana zbog kocionih klesta posto je za jedan  "inch" manji precnik.
Da li je neko probao u praksi to?
Odgovor je NE. Ja sam uzeo od nekog VWa, ali 15'', prosirio malo centralnu rupu i probao pozadi, moze. Napred nisam probao, ali kapiram ako i ne bude mogao uvek mogu da zadnji prebacim napred a da copavac stavim pozadi.
Sačuvana

megan II
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: Megan 2 ph1 1.9dci

« Odgovor #61 poslato: 14.08.2015. - 21:28 »
Podeli temuIdi gore

E pozz probio sam svoj tocak i trebam ujitru staviti rezervni. Na rezervnom ima neka naljepnica gdje ke prekrizen ovaj obicni saraf za felge i zaokruzen neki saraf sa inmusima. Da li a na njega mogu staviti ove obicne sarafe
molim pomooooc
Sačuvana

***RENAULT POWER***
Milev030
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Megan 2 1.9 dCi

« Odgovor #62 poslato: 22.10.2015. - 21:19 »
Podeli temuIdi gore

Poz ljudi.Preneki dan mi pukla guma i otvorim gepek vadim copavca da ga stavim,djavola ne moze da udje mala rupa na sredini tocka copavac je ja nislim r 14 ja sam poludeo.Jel ste nasli neko resenje za copavce za megan 2?I da li nekom treba ovaj moj copavac za neki drugi auto jer meni ne treba?
Sačuvana

M.M

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 42
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #63 poslato: 23.10.2015. - 06:32 »
Podeli temuIdi gore

Idi kod nekog strugara da ti proširi rupu na meru. To pod uslovom da 14' uopšte može da se montira, zbog kočnica.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Milev030
Captur
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Megan 2 1.9 dCi

« Odgovor #64 poslato: 23.10.2015. - 08:43 »
Podeli temuIdi gore

Pa to i ja razmisljam.
Sačuvana

M.M

DjukaBg
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: 2012 - Peugeot 308 1.6 eHDI 112KS

« Odgovor #65 poslato: 11.11.2015. - 13:50 »
Podeli temuIdi gore

Jel neko uspeo da nadje za lagunu copavca sa 5 rupa? Jel ima od nekog drugog auta da se uzme pa da se obradi?

Ja imam u mojoj laguni 2, copavac 16" sa Ford Mondea, guma 125/85 R16.

Isti je raspon raspon rupa 5x108, samo sam u alu roki kupio onaj prsten plastični koji se nabije u copavac i buypass-uje tu razliku izmedju centralnih rupa izmedju forda i renault-a, kod Foda je 63.4mm , a kod Lagune 2 60.1mm. Vozio sam sa tim copavcem i na prednjoj i na zadnjoj osovini jer sam 2x pocepao skroz gume sa strane, da nikakav sprej ne bi pomogao. Moj rezervni sa lagune sam prodao za 45e sa nekoriscenom michelin gumom 205/55 R16 doduse iz 2002. godine, a copavac sa forda sa nekoriscenom gumom pirelli sam kupio za 50e preko kupujem prodajem, prsten u alu rokiju 500 din. Dobio sam ~10cm u gepeku u visinu što nije zanemarljivo. Inače kod mene nije mogao 15" copavac jer su mi napred 300mm diskovi, jedino da točak od pozadi prebacim napred a rezervni da ide samo na zadnju osovinu, mada može i ta varijanta.
Samo da je raspon rupa na copavcu 5x108mm centralna rupa se lako podesi ili prosirivanjem ako je uža nego što treba ili dodavanjem tog prstena ukoliko je sira kao sto je u slucaju sa felni sa forda.
Sačuvana

Sine nije da tata voli ovakve stvari, ali ne mozes sa stokom drugacije. Ne razumeju oni drugi jezik osim batina. Al' šta ćeš jebi ga.
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #66 poslato: 19.11.2015. - 14:47 »
Podeli temuIdi gore

Resen problem. Rekoh da potrazim stari rezervni, koji mi stoji u radionici, i da uporedim razliku, njega nema. Eto, izgubih klasican rezervni i taman kupih ovaj...
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
toda81
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Megane 1.6 benz + landirenzo sekvent

renault megane 1.6 16v

« Odgovor #67 poslato: 02.01.2019. - 21:37 »
Podeli temuIdi gore

Da li neko zna gde moze da se kupi polovan "copavac" za megan 2?

Ja sam pokusavao da pronadjem na netu, ali bezuspesno.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Sačuvana

toda
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #68 poslato: 03.01.2019. - 16:13 »
Podeli temuIdi gore

Nepostoji.
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
Stranice: Prev 1 2 3 4 [5]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 31 upita.
anything