Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
25.06.2019. - 18:15 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 52 53 54 55 [56] 57 58 59 Next   Idi dole
Autor Tema: Problem: Pritisak u gumama, Senzori pritiska, signal STOP kod malog pritiska  (Pročitano 200809 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 39
Auto: Scenic II ph1 1.9 dci 120PS

« Odgovor #825 poslato: 06.06.2018. - 18:33 »
Podeli temuIdi gore

A ako se zavrti točak?
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 64
Auto: Renault Laguna II Grandtour 1.9dci 88 kW

« Odgovor #826 poslato: 06.06.2018. - 20:14 »
Podeli temuIdi gore

Ne treba da se vrti točak, odradi se bez pomeranja vozila.

Bistro
Ne samo ja, ima i drugih koji znaju. Kada smo se "učili" bio je član foruma Milan iz Čačka koji je doprineo da  to odradimo samo sa dijag.klipom. Sigurno i on to zna.
Tačno je to bilo da i servisi, čak i ovlašćeni neznaju postupak.
Njihovo neznanje me koštalo 2013g 1000din lokalni, plus ovlašćeni u KG 2000din, na kraju opet isti lokalni 1000din. Ubeđivali me da su mi neispravni senzori, na kraju lokalni ih aktivirao na moje insistiranje za postupak. Tada nisam imao dijag.klip.
Mislim da se sećaš-sećate fotografija i tih komentara.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #827 poslato: 06.06.2018. - 20:24 »
Podeli temuIdi gore

ja narucio nove sa aliexpresa i nisu imali zapisan kod niti je prodavac znao, polovne koje sam nabavljao za zimski set isto nijedan nije imao zapisan.

Čisto sumnjam da su originalni.
Sačuvana

Show them no fear, show them no pain.
Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #828 poslato: 06.06.2018. - 20:55 »
Podeli temuIdi gore

Naravno da nisu, pokazali su se kao kinesko smece. Bili su oko 20ak eura jedan a 70ak za sve 4 i to novi pa sam naseo. Odlicno su radili 2 godine (sezone) a onda su poceli da brljave kad su bile vrucine a ja vozio iznad 90km/h pa bi proradile kad bi se ohladile. Treca sezona su pocele da brljave kad bi vozio oko 80-100km/h bez obzira dali je vreme vruce ili nije, nakon toga sam kupio 4 polovne felne sa gumama i senzore unutra komplet originalni ali naravno polovni. Bolji su nego novi kinezi.

Na clip diag je u okviru programa opisan postupak prijavljivanja kodova i jasno navodi da se inicijalizacija vrsi pomocu specijalnog alata ili da se startuje automatsko trazenje kodova. Ja sam izabrao ovo drugo i program je zahtevao da dok trazi da je auto u pokretu sa brzinom vecom od 25km/h. tako sam uradio vozio i program trazio oko 5 minuta pa je izbacio poruku da trazenje kodova nije uspelo. Ponovio sam postupak vise puta sa polu izduvanim gumama, pa sa prepumpanim i sta jos ne ali nista od toga. Isto i u 2 servisa koji nisu imali spec. alat nego samo clip i oni nisu uspeli isto i kod njih javljalo, na kraju otisao kod ovlascenog koji ima taj uredzaj i pomocu njega svaki kod je bio izbacen za 10-15 sekundi i gotovo. Pitao sam decka dali moze bez njega a on rekao - a sta mislis da smo mi blesavi sto smo nabavili ovaj uredzaj?

Znaci opet, kao sto sam rekao - ispada da samo Sebastijan to ume 
Sačuvana

MaksimL
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 19
Auto: Megane II 1.9dCi Karavan

:)

« Odgovor #829 poslato: 15.06.2018. - 16:33 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav svima, imam Megane 2 ph1 karavan. Ima fabricke senzore pritiska u gumama. Nego, skoro mi se jedna felna skroz unistila pa sam stavio novu istu, i sada mi board ne ocitava taj jedan tocak pa me zanima mogu li kako povezati taj senzor sa te nove felne sa mojim autom, ili moram prebacivati senzor sa stare felne na tu?
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #830 poslato: 15.06.2018. - 17:49 »
Podeli temuIdi gore

A odakle ti novi senzor na novoj felni?
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #831 poslato: 15.06.2018. - 20:37 »
Podeli temuIdi gore

Najjednostavnije i jevtinije da montiraš stari senzor ako je ostao ispravan.
Probaj stavi felnu sa starim senzorom u gepek i provozao auto, trebalo bi prijavi pad pritiska defekt gume.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #832 poslato: 06.09.2018. - 19:46 »
Podeli temuIdi gore

Od kada sam kupio meg3 imam na njemu ove senzore, i oni mi za svaki tocak pokazuju pritisak. E sad fora je sto ja na NIS pumpi napumpam napred na 2.3 oba tocka i onda sednem u auto a on pokazuje 2.3 levi a 2.4 desni tocak. Onda odem do dobrog vulkanizera i pokazuje mi 2.2 na oba tocka. Mene interesuje koliko su tacni ovi senzori i da li se oni nekako podesavaju ili odrzavaju. I interesuje me sta znaci kada drzis dugme pa se kao resetuje? Sta se time dobija?

Hvala
Sačuvana

Bistro
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 51
Auto: Laguna2 * 2.2 DCi 2003 Initiale Renault Clio2 F2 1.5 DCi 2003

Siva Krstarica

« Odgovor #833 poslato: 06.09.2018. - 21:09 »
Podeli temuIdi gore

Nema tu podesavanja, a sto se tacnosti tice ne znam kako bi bio siguran da su tacni kad eto na NISu kaze 2.3, kod vulkanizera 2.2 a desni tocak cak 2.4, znaci ni oni (NIS vulkanizer) ne pokazuju isto sto znaci da nisu najprecizniji ali prema vrednostima rekao bih da ti pokazuju tacno jer taj 0.1 bar je zanemarljivo. Osim toga vozeci od NIS do vulkanizera pritisak se menja u voznji - promena temperature itd. Odrzavanje senzora se svodi na promenu baterije kad crkne ili ako imas dijagnostiku onda ona pokaze slabu bateriju u senzoru pre no sto senzor prestane sa radom. Ako vozis autoput recimo iznad 100 km/h nista cudno da ti pokaze i pritisak 2.6 ili 2.7 a kad si krenuo pokazivalo je 2.3, cak i kad si parkiran a jedna strana auta ti je na suncu druga u seni, kad upalis videces da ce ta strana koja ti je na suncu pokazivace vece vrednosti pritiska od one druge hladnije.
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #834 poslato: 06.09.2018. - 21:52 »
Podeli temuIdi gore

Različito pokazivanje pritiska za 0,1 bar je normalno za tu klasu manometara, nisu laboratorijski.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
jajajaja
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Megan III 1.5 dci karavan Clio 2 1.2 16v

« Odgovor #835 poslato: 07.09.2018. - 09:09 »
Podeli temuIdi gore

Znaci da ne fantaziram mnogo
Sačuvana

wcyber
Espace
Van mreže Van mreže

« Odgovor #836 poslato: 07.09.2018. - 09:13 »
Podeli temuIdi gore

Na mom Scenicu nema prikaza pritiska.. samo upozorenje kad je guma nedovoljno naduvana
Sačuvana

zokce
Talisman
Van mreže Van mreže

Starost: 58
Auto: Renault Laguna II 1,8 16V 2004 Limited edition Tech Line

« Odgovor #837 poslato: 07.09.2018. - 09:56 »
Podeli temuIdi gore

Senzori nisu pravljeni da imaju visoku tačnost merenja. Razlika od 0,1  pa i 0,2 nije zabrinjavajuća, uvek možeš da proveriš na pumpi ili kod vulkanizera. Bitno je da registruju značajnu promenu pritiska, uglavnom na dole, kada guma ispušta vazduh ili kada je probušena.
Sačuvana

DarkoNSS
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46
Auto: Megane 2 1.5dci

« Odgovor #838 poslato: 31.10.2018. - 18:22 »
Podeli temuIdi gore

Pozdrav, procitao sam vise od 20 strana al ne vidim odgovor na moj problem.
 Odem pre neki dan posto sam upravo kupio  polovan auto da proverim pritisak u gumama, zadnje 3 bara, predne 2,5 bara. Spustim pritisak na 2,3 prednje , zadnje 2.1 i  sad mi javlja da su prednje izduvane. Jel treba neki restart borda ili sta vec? Jako me nervira.
Sačuvana

Sebastijan
Kadjar
Van mreže Van mreže

« Odgovor #839 poslato: 31.10.2018. - 22:17 »
Podeli temuIdi gore

Proveri još negde pritisak, korisnici na pumpama ne vode računa kako vraćaju manometar pa usled pada istih dolazi do oštećenja a time nastaju greške u merenju.
Na nisovim pumpama su pouzdani, viđam nalepnice od baždarenja na manometrima.
Sačuvana

Gluvom priču pričati!
Stranice: Prev 1 ... 52 53 54 55 [56] 57 58 59 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 37 upita.
anything