Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
02.09.2014. - 11:04 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Fotoaparati 15% na proizvode iz programa Renault boutique - samo za clanove RFS u AK Francuz! AK Francuz, sponsor treceg skupa RFS u Jagodini
Stranice: [1] 2 Next   Idi dole
Autor Tema: Trese u leru, kada je zagrejan  (Pročitano 4484 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
makikv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 28
Auto: MEGANE II 1.9 DCI

« poslato: 21.03.2011. - 19:43 »
Podeli temuIdi gore

Bilo je price po forumu, ali nisam mogao da pronadjem. Problem je u tome sto mi auto trese u leru kad je zagrejan. Sve 4 dizne sam odradio, dosta je bolje, ali i dalje postoje vibracije. Danas sam primetio jer sam bio na putu, da posle malo duze voznje nema vibracija u leru. Ceo auto smo pretresli preko dijagnostike, sve je ok. Kao da negde neki dovod goriva nije dobar pa se auto gusi...??
« Poslednja izmena: 07.09.2013. - 14:56 meganed97 » Sačuvana
trebonja
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 27
Auto: reno megane II 1.5 dci

:)

« Odgovor #1 poslato: 22.03.2011. - 00:26 »
Podeli temuIdi gore

Bilo je price po forumu, ali nisam mogao da pronadjem. Problem je u tome sto mi auto trese u leru kad je zagrejan. Sve 4 dizne sam odradio, dosta je bolje, ali i dalje postoje vibracije. Danas sam primetio jer sam bio na putu, da posle malo duze voznje nema vibracija u leru. Ceo auto smo pretresli preko dijagnostike, sve je ok. Kao da negde neki dovod goriva nije dobar pa se auto gusi...??

da ti niej otisao neki nosac motora?
meni je otisao nosac motora taj veliki bio je negde oko 80e isto tako nekada trese ko lud a nekada nista mu ne fali
Sačuvana
makikv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.03.2011. - 16:03 »
Podeli temuIdi gore

Nosaci su sigurno otisli, ali sumnjam da je zbog toga, znaci ovo se mi se desava kad u periodu od na pr. 2 sata, auto upalim 3-4 puta. ( motor zagrejan )

]
Sačuvana
trebonja
Megane
Van mreže Van mreže

Auto: reno megane II 1.5 dci

:)

« Odgovor #3 poslato: 22.03.2011. - 16:28 »
Podeli temuIdi gore

i meni se desavalo da mi trese i ako je motor zagrejan to ti je to i meni se tresao ad je ugrejan a nekada ne promeni taj nosac srednji kako se vec zove 80e kosta

edit: ispravljen citat, nije dozvoljeno citiranje prethodne poruke u celosti.
« Poslednja izmena: 22.03.2011. - 16:40 SlObOdNi » Sačuvana
sreta
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Megane II 1.9dci 130ks

« Odgovor #4 poslato: 22.03.2011. - 16:52 »
Podeli temuIdi gore

trebаlo bi dа je nosаč.

EDIT: ispravljeno pismo
Molimo clanove da pisu latinicom.
« Poslednja izmena: 22.03.2011. - 16:54 Cherokee » Sačuvana
makikv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 22.03.2011. - 22:19 »
Podeli temuIdi gore

Veceras ista stvar, trese u leru. Vracao sam se kuci pa reko da probam, nekih 1km sam ga drugom i trecom brzinom vozio skoro na punom gasu i sledece stajanje on ne trese, da nije mozda neki filter malo zapusen
Sačuvana
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #6 poslato: 22.03.2011. - 22:32 »
Podeli temuIdi gore

Nosači motora.
Sačuvana
cikajowa
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: laguna II

Laguna 2, 2006 Lux Privileg

« Odgovor #7 poslato: 23.03.2011. - 17:44 »
Podeli temuIdi gore

Ajde ovde da pitam, kod mene na laguni isto 1.9 isti slucaj,kada se zagreje obrtaju padnu za nijansu na leru i onda trse malo a i cuje se kao neko lupkanje. Znaci nema oscilacija ler gasa radi stabilno i jednako ali malo treska. I jos jedna stvar, kada dajem gas da li na leru da li u voznji od recimo 1100-1300 obrtaja kao da se cuje neko vibriranje i bas se primeti i u voznji i leru, preko i ispod tih obrtaja sve regularno.. kao neko vibriranje neceg o nesto..Jel ima neko ideju? I da, koji nosac obicno ode kod ovih simptoma, i koliko ih laguna 1.9 ima, gde se nalaze ako neko zna..
Sačuvana
NebojsaK
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna ll GT , Ph1 , 1,9 dci

« Odgovor #8 poslato: 23.03.2011. - 20:14 »
Podeli temuIdi gore

@ cikajowa
Nazalost,sve te iste simptome imam i ja i,opet nazalost,nije u pitanju nosac motora vec plivajuci zamajac.
Ja sam svoju Lagunu vozio u ovlasceni Renault servis u Tuzli jer mi je vise preko glave ovih nadrimajstora koji jos uvijek nisu i cini mi se nikad nece prevazici Golfa dvojku tako da sam auto odvezao u servis gdje su mi rekli sta je u pitanju.
Sad,nemoj odmah da padas u depresiju jer auto moze tako da se vozi jos dosta km jer su to tek pocetni simptomi ali trebas kao uostalom i ja razmisljati o zamjeni cim prije bude moguce.

Sačuvana
makikv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 23.03.2011. - 22:04 »
Podeli temuIdi gore

Koliko moze da kosta popravka plivajuceg zamajca, ako je to resenje, jer ove vibracije postaju nepodnosljive.
Sačuvana
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #10 poslato: 23.03.2011. - 22:05 »
Podeli temuIdi gore

Cuo sam da neko u Ostruznici radi, i da cene opravke idu izmedju 250 i 300 eura.

Sa druge strane, neki majstori kazu da zamajac ne treba ni pod tackom razno popravljati. Cene novog zamajca su od 500 eura pa navise, u zavisnosti gde ubodes 
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
milanceilic
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 30
Auto: Renault Megane 1.9 dci Karavan (2004)

« Odgovor #11 poslato: 23.03.2011. - 22:17 »
Podeli temuIdi gore

Ja imam isti problem. U ovlascenom servisu mi rekli da je pukao jedan nosac motora, a kod obicnih "majstora" kazu da je u pitanju neki deo koji kosta 1000 evra. Prosto ne znam kome da verujem. Pokusao sam i sa aditivom za ciscenje dizni... ali nema nekih promena. Zamenicu uskoro taj nocas pa cu videti kakva je situacija.
Sačuvana

Milance
NebojsaK
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna ll GT , Ph1 , 1,9 dci

« Odgovor #12 poslato: 23.03.2011. - 22:36 »
Podeli temuIdi gore

I ja sam cuo za te sto remontuju,ima par tih radionica u Beogradu ali ne znam kakvo je to rjesenje.
Citao sam po netu misljenja i uglavnom se sve svodi na priu da to nije dobra investicija a da pritom niko to nije radio i cuo je od majstora u ovlascenim servisima da to nije dobro.E,sad,ne treba biti previse pametan da bi se shvatilo zasto ti u ovlascenim servisima pricaju samo mi nije jasno koliko to treba biti glup da bi ovlascenog servisera kome je u cilju da te odere i,kome je na kraju krajeva to i posao,pitas za misljenje o remontu bilo cega?!
Ako je ova Che-ova informacija tacna,odnosno,da reparacija kosta 300e to je stvarno bolesno jer jeste ono da nov dio kosta skoro duplo vise ali zato je nov i sigurno bih se sigurnije i bezbriznije osjecao da ugradim njega nego remontovan.
Igrom slucaja,prije per dana sam razgovarao sa jednim taksistom koji vozi Megane 1,9 dci i kome je takodje prolupao zamajac a koji je isti zamjenio polovnim i do sada sa njim presao preko 50000km pritom ga plativsi 200km iliti 100e.
Opet kazem,ako Che rece da je remont 300 jevreja a nema se para za nov,bolje je brate rizikovati tih 100e i kupiti polovan pa dok radi nek radi uostalom,sto bi babe rekle,o njegovu glavu 
Sačuvana
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #13 poslato: 23.03.2011. - 22:39 »
Podeli temuIdi gore

Evo nasao sam neki kontakt, pa ko hoce neka nazove i raspita se.  

http://automobilipolovni.blogspot.com/2009/08/remont-plivajucih-zamajaca-lamelakorpi.html

Citat sa drugog foruma, za Lagunu 2:

Citat: mobbdeepqb
I ja sam nasao neku firmu u Ostruznici koja radi remont pl.zamajca.Trazili su mi 250 E.Nov Zamajac u ovl.servisu je 1000 E + set kvacila 300 + ruke  :bluescared: ....Po prodavnicama delova set celi set je 90 000,a u jednoj sam nasao za 50 000(daju garanciju....)mada se plasim da nije remontovan.Nudili su mi obican zamajac,kao moze,ovo ono tako da :comegetsome:  u pljacku Ima li neko predstavu sta da radim
« Poslednja izmena: 23.03.2011. - 22:41 Cherokee » Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
nenasan
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 41
Auto: renault laguna 1.9 dci 120ks,131ks,L 3 150 ks,kia pro ceed

« Odgovor #14 poslato: 23.03.2011. - 22:58 »
Podeli temuIdi gore

Ljudi sad kad malo razmislim,ništa mi nije jasno.
Meni je ova novija laguna koju sada vozim tresla na leru,i zbog proklizavanja lamele izvršim zamenu korpe i lamele.
Nakon toga prestaju sve vibracije,s tim da sam ja mislio da je od nekog natezanja menjača neki nosač bolje legao nego inače,mislim tako sam
mislio,međutim po ovim izjavama zaključujem da je ipak bio u pitanju sklop korpa lamela zamajac,a sad šta se tu pozitivno desilo ja ne znam.
Da li je možda bila kriva lamela ili korpa ne znam.

Ajd sad!

E,da a kakva vožnja uništava plivajući zamajac?!
« Poslednja izmena: 23.03.2011. - 23:11 nenasan » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.27 sekundi sa 52 upita.
anything