Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
22.12.2014. - 01:39 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 [2]   Idi dole
Autor Tema: Trese u leru, kada je zagrejan  (Pročitano 5317 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
makikv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 28
Auto: MEGANE II 1.9 DCI

« Odgovor #15 poslato: 23.03.2011. - 23:05 »
Podeli temuIdi gore

Koje su karakteristike loseg zamajca. Kod 3 majstora sam bio, svi kazu dizne, a ja ih odradio pre 5 dana.
Sačuvana
Cherokee
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna 2 phase 1 1.9 dCi

Dieselhead

« Odgovor #16 poslato: 23.03.2011. - 23:07 »
Podeli temuIdi gore

Tresenje pri kretanju itd.

Evo pogledaj ovu temu http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=3169.0
Sačuvana

while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
guliverkw
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: renault clio 2 i renault laguna 1 restyling

« Odgovor #17 poslato: 23.03.2011. - 23:38 »
Podeli temuIdi gore

maki ko ti je to gledao od majstora? ko ti je radio dizne?
Sačuvana
makikv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 23.03.2011. - 23:56 »
Podeli temuIdi gore

Dizne u Konarevu,odlican majstor, tako kazu, da ne pravim reklamu, a ovi ostali lokalni serviseri
Sačuvana
guliverkw
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 23
Auto: renault clio 2 i renault laguna 1 restyling

« Odgovor #19 poslato: 24.03.2011. - 00:15 »
Podeli temuIdi gore

to ti je dzomic radio sigurno. ako je on onda ti je extra uradio. znam posto sam ja iz kv i znam ih sve jer ja radim taj posao tj drzim autoservis. ako ne budes resio javi mi se na pm pa cemo da pogledamo sta je sa auticem.
Sačuvana
cikajowa
Modus
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: laguna II

Laguna 2, 2006 Lux Privileg

« Odgovor #20 poslato: 24.03.2011. - 01:54 »
Podeli temuIdi gore

@ cikajowa
Nazalost,sve te iste simptome imam i ja i,opet nazalost,nije u pitanju nosac motora vec plivajuci zamajac.
Ja sam svoju Lagunu vozio u ovlasceni Renault servis u Tuzli jer mi je vise preko glave ovih nadrimajstora koji jos uvijek nisu i cini mi se nikad nece prevazici Golfa dvojku tako da sam auto odvezao u servis gdje su mi rekli sta je u pitanju.
Sad,nemoj odmah da padas u depresiju jer auto moze tako da se vozi jos dosta km jer su to tek pocetni simptomi ali trebas kao uostalom i ja razmisljati o zamjeni cim prije bude moguce.

Hmm... pazi druze, meni se cuje taj zvuk izmedju 1100-1300 obrtaja i kada dajem gas na leru.. ne razumem se stvarno,ne radi taj zamajac valjda i na leru  
Inace je laguna 1.9 2006

Edit:
jako zanimljim odgovor Tref auta ovalascennog serisa renaulta u vezi plivajuceg zamajca..
Pogledajte pitanje i odgovor Steve Nikolica
http://www.autokucatref.rs/kategorije.php?&page=5&id=66
« Poslednja izmena: 24.03.2011. - 02:11 cikajowa » Sačuvana
SlObOdNi
VIP
Van mreže Van mreže

Auto: Clio II 1.5dCi , R19 1.8ie coupe cabrio 113 KS

Clio

« Odgovor #21 poslato: 24.03.2011. - 13:36 »
Podeli temuIdi gore

Tref nije ovlasceni servis
Sačuvana

cikajowa
Modus
Van mreže Van mreže

Auto: laguna II

Laguna 2, 2006 Lux Privileg

« Odgovor #22 poslato: 24.03.2011. - 15:44 »
Podeli temuIdi gore

ok,nisam znao, izvinjavam se.. Svakako je zanimljiv odgovor
Sačuvana
makikv
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 24.03.2011. - 17:16 »
Podeli temuIdi gore

Izgleda da ste mi resili problem, otisli nosaci motora. Donji pukao, a hidraulicni ima puno lufta, a izgleda da je i ulje iscurelo iz njega. Nategao taj gornji nosac dok je radio u leru i motor extra radi bez vibracija. Cekam da stignu nosaci, pa da ih promenim. Sve ukupno, ceh 100 evra. Hvala svima koji su mi bili od pomoci
Sačuvana
NebojsaK
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 31
Auto: Renault Laguna ll GT , Ph1 , 1,9 dci

« Odgovor #24 poslato: 24.03.2011. - 23:02 »
Podeli temuIdi gore

@cikajowa
Pricao sam druze sa pravim majstorom koji mi je u detalje objasnio za sta taj zamajac sluzi.
Njegova glavna uloga je da maksimalno ublazi vibracije motora da bi ovaj radio onako ugladjeno kako inace radi kad je sve ok a posto su motor i mjenjac u sustini jedna cjelina logicno je da osjetis vibracije i na leru a ne samo u brzini.
Na starim automobilima taj posao su odradjivali oni federi na lameli koje ove nase lamele,logicno,nemaju tako da svaki udar i vibraciju trpi zamajac.Kako propada zamajac? Jednostavno,zamajac kao i svaki dio ima svoj radni vijek i po pravilu se mijenja kad i lamela i korpa,dakle,u kompletu,sad,sto je to za nas skupa investicija i sto zivimo u ovakvoj raspaloj zemlji to je vec druga prica i zbog toga necu da idem u  
Uglavnom,zamajac najvise trpi pri kretanju bez gasa ili sa jako malim gasom dok se pri jacem gasu vibracije prenose na lamelu i korpu sto je po novcanik mnogo bolje,takodje,pri naglom stiskanju gasa u vecim brzinama pri malim obrtajima itd...
Sto se tice ugradnjefiksnog zamajca i klasicne lamele ne bih ti preporucio jer sam imao priliku da se vozim u Passatu 5+ kome je uradjena ta transplatacija i koji se nakon iste tresao i brujao je jace od Golfa dvojke iz '85. godine a i performanse su mu bile kriminalne.
Suma sumarum,ili nov zamajac sa lamelom i korpom sa bolesno visokom cijenom jer se ipak radi o automobilima kojima je cijena drasticno pala i svakim danom sve vise pada,tako da u ovom slucaju dajemo 20% od vrijednosti auta za to zadovoljstvo,valjan remont sa realnom cijenom sto ocigledno opet nije slucaj i na kraju mozda i najbolja solucija,kupovina polovnog zamajca uz obaveznu garanciju prodavca sto je opet tesko izvodljivo pa sta Bog da 
« Poslednja izmena: 24.03.2011. - 23:06 NebojsaK » Sačuvana
mikele.st
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Megane II 1.5 dci 82hp

« Odgovor #25 poslato: 25.03.2011. - 00:24 »
Podeli temuIdi gore

Pa pretpostavljao sam da su nosaci, al u principu to ode onaj gore veliki desni nosac motora koji posle odredjenog vremena potone , to ulje vakumirano propadne i pocne da trese dok se motor ne zagreje, a donji nosac se obicno manifestuje cimanjem motora i rucice menjaca. A sto se tice onoga ponekad se oseca , a ponekad ne vibracija, sve zavisi od toga kako se koji put motor namesti, jer je to dizel i prilikom gasenja jos pogotovo kad ode taj nosac cimne bas jako i to je to. Srecom ti se nosaci menjaju jako brzo i nije neka velika mudrolija, jedino sto im je cena malo jaca, pogotovo onom gore aluminijumskom
Sačuvana
Stranice: Prev 1 [2]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2006-2009, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.196 sekundi sa 45 upita.
anything