Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
20.09.2019. - 03:25 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi dole
Autor Tema: Sportski zvuk sa dCi motorom? Da li je moguće?  (Pročitano 43450 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
chika.doctor
Black Ninja
Administrator
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 29
Auto: R19 TXE 1.7 F3N 66kW

Stefan Veselinović

« Odgovor #30 poslato: 15.11.2012. - 18:41 »
Podeli temuIdi gore

Obrisan offtopic.
Sačuvana

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.
kobra-bg
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 28
Auto: Reanult Scenic 1.9 dCi 103KS

sto ne znas pitaj :)

« Odgovor #31 poslato: 05.04.2015. - 23:33 »
Podeli temuIdi gore

Da ne bi otvarao novu temu da li je moguce na 1.9dci 2001god 105ks da se namontira blow off posto sam napravio sve i spojio, ali ne znam odakle da mu dovedem cev za vakum jer sam probao sa vestage ventila fabrickog, sa usisne ali nema snage da ga povuce ili je ovaj HKS SQVV los i ima jaku oprugu i nece da uradi pshhhh.
Sačuvana

Ap0calypto
Kadjar
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Citroen C4 Picasso 2.0HDI EGS "Black mamba"

"opinions are like assholes,everybody has one"

« Odgovor #32 poslato: 06.04.2015. - 06:55 »
Podeli temuIdi gore

Sta ce ti vise od zvuka preko 2500 obrtaja? Dvoventilski 4cilindras se lepo cuje, bas zareži
Sačuvana

"Demokratija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
Siromasi će hteti imetak bogatih. A demokratija će im to dati.
Mladi će hteti biti uvažavani kao stari, žene će hteti biti kao muški, stranci će hteti prava starosedelaca. A demokratija će im to dati".
Saćipko
Koleos
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: Scenic 2 ph2, 2.0 dCi, 110kw; Passat B6, 2.0 TDI

Qualis vita, finis ita

« Odgovor #33 poslato: 06.04.2015. - 08:36 »
Podeli temuIdi gore

"mala" je ta turbina, pa se ne cuje "kshhhhh"
Sačuvana

Kad izadjes iz auta, zakljucas ga i ne okrenes se da ga ponovo pogledas, znaci da ne vozis pravi auto
kobra-bg
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 06.04.2015. - 10:11 »
Podeli temuIdi gore

Meni deluje kao da ovaj blow-off ne valja jer kad rucno gurnem onu blokadu on lepo dune, ali sila koja je potrebna da bi gurnuo je velika. ili nisam sa pravog mesta sproveo vakuum. Ako neko moze da mi pomogne odale bi trebalo. posto se ubi trazeci i po semama treba pre nekog trottle body koji ja koliko vidim nemam. i da li bi smelo da se desava da na crevu koje ide do fabrickog ventila na turbini vuce konstantno tj pravi vakuum iako nije spojeno to crevo ne neki elektro ventil sa dva izlaza ne znam kako se zove. A ovaj auto se odavno ne vozi kako je proivodjac planirao pa zato hocu ovo da postavim
Sačuvana

kobra-bg
Twingo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 11.04.2015. - 19:42 »
Podeli temuIdi gore

da bi se ugradio blow off ventil potrebno je da motor ima klapnu gasa iliti trothle body, ovaj 1.9dci nema tako da dzabe sve Smiley
Sačuvana

IvanBaja
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32
Auto: Renault Clio IV 1.5 dCI 90

Fructu, non foliis arborem aestima.

« Odgovor #36 poslato: 18.04.2015. - 09:37 »
Podeli temuIdi gore

Blow off ventil se ugradjuje jos od pocetka turbo motora a fabricki se ne ugradjuje onako glasan jer ne vole svi taj zvuk. Meni licno je zvuk bzv...kao da sleper koci na nizbrdici 
Ja sam na mom automobilu radio auspuh. Otkinut je zadnji lonac i sprovedene dvije cijevi tako da sada ima dupli izduv. Kao sto moze da potvrdi kolega Uros zvuk se promijenio ali nista znacajno i moze da se cuje iskljucivo kada se stoji iza automobila i nesto malo sa strane jer ga napred ubija zvuk traktora    cuje se najbolje kada se dignu okretaju pa se otpusti gas a i lijepo izgleda pa bar neke vajde od toga.
Poslao sam mailove svim mogucim aftermarket proizvodjacima izduvnih sistema pa kada odgovore okacicu to. Gledao sam i neke protocne zadnje lonce na Loganu 1.5 dci i na Nisanu i moze da se uradi da fino zvuci sve dok motor vrti na nekih 3000rpm.

https://m.youtube.com/watch?v=qfK-uooNYjohttps://m.youtube.com/watch?v=H2vnIdNO1Dkhttps://m.youtube.com/watch?v=fPh718ku5c4
https://m.youtube.com/watch?v=KpAuPIz75t4

Zbaci, moguce je sve uradit ALI...
Sačuvana

Kila
Clio
**
Van mreže Van mreže

Auto: Renault Laguna II 1.9 dCi

Svaki pocetak je tezak.

« Odgovor #37 poslato: 12.12.2015. - 04:08 »
Podeli temuIdi gore

Interesuje me da li je neko radio tzv. straight pipe exhaust na Laguni 2 ? I ako jeste nek objasni gde sta kako , cuo sam da se odkupljuju katalizatori od dizela pa me interesuje kako se krecu cene za ovaj auto ? U pitanju je 1.9dci 2002god
Sačuvana

rajan
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 72
Auto: Renault Clio III 1,2 16v i Citroen 2CV6 "Žuća"

« Odgovor #38 poslato: 12.12.2015. - 15:59 »
Podeli temuIdi gore

Imam Clio 2005 1.5 dCi i nešto razmišljam da nabavim neki zadnji izduv, npr Remus, da bih dobio neki sportski zvuk. Ali sam pričao nešto sa drugarom i kaže da je to bacanje para, pošto na dCi motorima sa Remus izduvom ne mogu ništa dobiti po pitanju zvuka.

Pa me zanima, da li je moguće, i da li je neko odradio nešto slično? Kakav je efekat postigao, i šta je koristio?
Hvala na odgovorima.

A što ne promeniš auto? I bolje ćeš da se voziš i lepše ćeš da se čuješ.
Sačuvana

Spačekista medju sve samim rendžerima
Stranice: Prev 1 2 [3]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.166 sekundi sa 30 upita.